dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 163 z 204
Pokaż wyniki od 3.241 do 3.260 z 4064
  1. #3241

    Domyślnie

    Drodzy groszkowcy,...
    A gdzie macie zamontowane szafki rozdzielcze do ogrzewania budynku - np. szafkę rozdzielczą do podłogówki i do kaloryferów na piętrze i na parterze oczywiściwe ??

  2. #3242
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inka.ja

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Chwaszczyno
    Kod pocztowy
    80-209
    Posty
    70

    Domyślnie

    w sobotę byłą wiecha z orkiestrą bardzo udana i wszyscy mówili, by te krokwie takie długie zostawić więc zostają w sumie to już mi się tez podobają

    supernik, my te szafki będziemy mieć w garderobie

  3. #3243
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inka.ja

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Chwaszczyno
    Kod pocztowy
    80-209
    Posty
    70

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_9288.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	130957

  4. #3244
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gosia sz-n
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    286

    Domyślnie

    Supernik, załączam zdjęcia naszych skrzynek. Na dole mamy ogrzewanie podłogowe i rozdzielnięw kotłowni, na górze mam zmieniony projekt - łazienka przesunięta do szczytu i dzieki temu powstała pralnia - pomieszczenie gospodarcze (pomiędzy łazienką a pokojem) tj. na wprost schodów i tam właśnie mamy górną skrzynkę do centalnego ogrzewania. O, znalazłam schemat poddasza w pdf.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4298872 - Kopia.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	41,1 KB
ID:	130994   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4298845 - Kopia.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	31,3 KB
ID:	130995  
    Attached Files
    Ostatnio edytowane przez gosia sz-n ; 13-08-2012 o 19:38

  5. #3245
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gosia sz-n
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    286

    Domyślnie

    Inka.ja - patrzę na Twoje krokwie i myślę sobie, że chyba bym je zostawiła takie jak są. Nad wejściem to czym dłuższe tym lepsze, bo na głowe nie będzie padać i całe drzwi po otwarciu będą pod dachem (np. przy drzwiach drewnianych otwieranych na zewnątrz to konieczność).

    Jutro przewozimy pierwszy transport z meblami

  6. #3246
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inka.ja

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Chwaszczyno
    Kod pocztowy
    80-209
    Posty
    70

    Domyślnie

    gosia, dzięki krokwie zostawiamy takie długie podczas wiechy wszyscy goście nam tak radzili

    zazdroszczę transportu mebli też bym już chciała ale pierwsza noc na działce za nami bo spaliśmy w salonie po imprezie wrażenie bezcenne

  7. #3247

    Domyślnie

    A jakie macie kotły zainstalowane gazowe....
    Ja zastanawiałem się nad Urlichem Kontra Integra za 5500 lub Termet Ecocondens Crystal , oba kondensacyjne z modulacja mocy o mocy max koło 20 kW min 4,4kW urlich a termet 6kW bo nie da się mniej.
    A jakie wy macie kociołki i dlaczego .

  8. #3248
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gosia sz-n
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    286

    Domyślnie

    Mamy drzwi
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8169457 - Kopia.JPG
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	131754   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8169458 - Kopia.JPG
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	131755   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8169460 - Kopia.JPG
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	131756  

  9. #3249

    Domyślnie

    ale cisza na forum, wszyscy chyba ostro buduja
    U nas tez sie dzieje, dzis przyjechaly materialy na strop nad parterem. Jutro pewnie zaczna ukladac.
    Nawet dachu nie mamy ale twardo wybieramy elewacje

    Pozdrawiam
    Budujemy nowy dom Dom w Groszku 4
    http://www.fotosik.pl/u/katw1/album/1414600

  10. #3250
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    blitzer

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Unisław Śląski, okolice Wałbrzycha
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mam prośbę. Czy mógł by mi ktoś przesłać na meila [email protected] kilka zdjęć więźby dachowej ale już zamontowanej, nam nie długo będą montować więźbę na groszku a chciałbym zobaczyć czy dobrze będą robić. Pozdrawiam

  11. #3251

    Domyślnie

    Z czego robilscie kominy? Chodzi mi o ta czesc wystajaca ponad dachem, cegla? klinkier? nasz majster mowi ze teraz czesto sie blacha pokrywa, ze mniejsze ryzyko lania po kominie. Widzialam u sasiada jak to wyglada, i w sumie calkiem przyzwoicie
    Budujemy nowy dom Dom w Groszku 4
    http://www.fotosik.pl/u/katw1/album/1414600

  12. #3252
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bognas

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Jutrosin
    Kod pocztowy
    63-930
    Posty
    19

    Domyślnie

    katw1- my te wystającą część pokryliśmy szarym łupkiem - wygląda bardzo ładnia.

    U nas w ogóle dużo się działo przez ten czas kiedy mnie tu nie było. Założylismy dachówkę, strop ( mamy drewniany), podłogi na piętrze, niebawem zaczynamy ocieplać poddasze i kłaść szpachle. Wczoraj zamówiłam kuchnię. W planach mamy wprowadzkę za ok. pół roku.

  13. #3253
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    blitzer

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Unisław Śląski, okolice Wałbrzycha
    Posty
    7

    Domyślnie

    My mamy w planie obróbke komina Płytka Struktonit. Bardzo ładnie to wygląda. Pozdrawiam

  14. #3254

    Domyślnie

    Pewnie ponowie wątek, ale mi sie szukac nie chce
    Dachy to z czego robicie? ile wam wyszly koszyty zakupu materialow? chodzi mi o dachowke, blache, blacho-dachowke
    Budujemy nowy dom Dom w Groszku 4
    http://www.fotosik.pl/u/katw1/album/1414600

  15. #3255

    Domyślnie

    1. Ja komin mam systemowy do tego przyklejone płyty styropianu 3 cm, potem klej z siatką, i na to tynk w postaci żywicy takie kolorowe kropeczki. Klienkier jest na pewnio lepszy, ale koszt mojego komina to w okolicach 300 zł, natomiast za klinkier musiał bym dać 2 tys., Pozatym jestem zdania że klinkier tylko przy kominie ceglanym a ja mam systemowy, jakoś nie przekonuje mnie połączenie ciężkiego klinkieru z lichym systemowym,

    2. Dach z balchy ruki montero, cena gdzieś koło 24 zł / m2, teraz kładłbym dachówkę cementową. chyba koszty blachy rynien, okien dachowych obróbek kominków, folii paroprzepuszczalnej, gąsiory wkręty, obejmy i nie wiem co jescze to wysżło koło 16 tys chyba jak się nie mylę.....

  16. #3256

    Domyślnie

    A ja chciałem drogich forumowiczów dopytać czy nie robiliście przypadkiem rekuperacji lub rozprowadzernia ciepła z kominka ?? Chodzi mi głównie o trasy przewodów bo troszkęboję się kuć w stropie dziurę/ dziury, nie wiem też jak duże dziury zrobić
    Mile widziane jakieś sugestie pomysły.

  17. #3257
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    violuś

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    65

    Domyślnie

    witajcie,u mnie z pewnych wzgledów nic sie nie dzieje i strasznie mnie to wkurza ale cały czas przysłuchuje się wszystkim rozważaniom i sama cały czas sie uczę tego budowania,i też mam do was pytanie w miare pilne,czy ktoś z was majacych ogrzewanie podłogowe dał na nie panele i czy jest zadowolony ,ja wiem,że się daje tylko potrzeba dać podobno ciensza panele i odpowiedni podkład,wszystko w sklepach objaśniają ale niektórzy dodaja jeszcze,że mimo wszystko płytka to plytka,lepiej przewodzi ciepło dlatego pytam co sadzicie a najlepiej czy ktoś tak dał?pozdrawiam i dzięki

  18. #3258
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kasia i Łukasz

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Bogucin
    Kod pocztowy
    62-006
    Posty
    67

    Domyślnie

    Hej
    My też chcieliśmy ogrzewanie podłogowe na całości ale płytki na całości do mnie nie przemwiały, wiec zostało tylko tam gdzie będą płytki, czyli hol koryarz, łazienki i kuchnia. Pokoje panele a nam instalator pod panele odradził. Mówi że nawet odpowiednia deska barliniecka nie przewodzi tak jak płytka.
    Druga sprawa to koszt tej deski- taka pod ogrzewanie podłogowe brat kupił w okolicach 200,00 zł/metr plus 100 za metr za montaż. Przy jakiś 90-100 metrach do obłożenia wychodzi zawrotna kwota 30 tys.
    Więc u nas w pokojach niesetty grzejniki
    A w sklepie powiedza wszytsko żeby sprzedać produkt... Lepiej spytać fachowca- patrz instalatora.
    Pozdrawiam

  19. #3259

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia i Łukasz Zobacz post
    Hej
    My też chcieliśmy ogrzewanie podłogowe na całości ale płytki na całości do mnie nie przemwiały, wiec zostało tylko tam gdzie będą płytki, czyli hol koryarz, łazienki i kuchnia. Pokoje panele a nam instalator pod panele odradził. Mówi że nawet odpowiednia deska barliniecka nie przewodzi tak jak płytka.
    Druga sprawa to koszt tej deski- taka pod ogrzewanie podłogowe brat kupił w okolicach 200,00 zł/metr plus 100 za metr za montaż. Przy jakiś 90-100 metrach do obłożenia wychodzi zawrotna kwota 30 tys.
    Więc u nas w pokojach niesetty grzejniki
    A w sklepie powiedza wszytsko żeby sprzedać produkt... Lepiej spytać fachowca- patrz instalatora.
    Pozdrawiam
    Pozwolę sobie na frywolne, Siema Ludziska....... groszkowcy

    A więc w kontekście pytań chciałem wam odpowiedzieć co będzie u mnie, .....
    A więc ogrzewanie podłogowe to fajna rzecz, wiem bo używałem, więc też chciałem mieć wszędzie, czyli korytarz, łazienka, kuchnia, wiatrołap, trochę kotłowni no i oczywiście salon. We wszystkich tych pomieszczeniach będą płytki - oczywiście za wyjątkiem salonu bo jakoś tu widzi mi się coś drewnopodobnego...., np. panele albo deski.
    Również miałem wątpliwości i obawy i dalej je mam bo przecież miną dopiero jak to będzie działać. Ale oto argumenty które przemawiają zatym żę panel lub desk też będzie dobra:
    1. Znam kilka osób, którzy maja podłogówkę i deskę i działa i nie muszą dogrzewać.
    2. Moc grzejników zgodnie z projektem w salonie to około 2400 W - czyli tyle ile czajnik elektryczny lub żelazko, Natomiast moc ogrzewania podłogowego nie jestem w stanie przeliczyć ale porównując chociażby powierzchnię oddawania ciepła tj. przy grzejnikach w uproszeniu 2 grzejniki * 0,6m wysokości * 1,1 m długości średnio wychodzi 1,32m2 oczywiście jest to powierzchnia jednostronna a jak wiemy grzejniki były 2 płytowe a więc mamy 4 strony razem wychodzi 4*1,32=5,28 no i trzeba przyjąć że powierzchnia jest pofalowana a więc znów większa i z radiatorami a więc razy współczynnik korygujący 1,5 i wychodzi prawie 8 metrów. Z kolei podłogi mamy metrów aż 30 czyli prawie 3 razy więcej przyjmując że ją otulimy źle przewodząca deską lub panelem i przyjmując że temperatura wody będzie niższa niż w grzejniku to myślę że moc oddawania ciepła będzie podobna a więc zaspokoi nasze potrzeby.
    3. oczywiście że płytka lepiej przewodzi ciepło, ale kto powiedział że panele źle, Źle to przewodzi styropian . Na ogrzewanie podłogowe trzeba brać panele o współczynniku oporu cieplnego R<0,6 (lub 0,3 już nie pamiętam.) No i mają specjalne oznaczenia. A pod panelem tektura, lub specjalna folia termo przewodząca.
    Ja chcę panel bo wysokości podłogi jest taka sama, pod panel i pod płytkę, jak się panel nie sprawdzą to je wyrzucę i położę płytkę a to się da zrobić bez problemu.

    Oczywiście że płytki lepiej przewodzą ciepło ale anel też sobie poradzi bo powierzchnia wymiany ciepła jest dużo większa. pozatym gdzie to ciepło ucieknie.

  20. #3260
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bognas

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Jutrosin
    Kod pocztowy
    63-930
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam
    My podobnie jak Kasia i Łukasz mamy podłogówkę w kuchni, korytarzu, wiatrołapie i w gabinecie. W salonie sprzeciwiłam się, chociaż przerobiłam temat i paneli i deski barlinieckiej na ogrzewaniu podłogowym i wygrała opcja paneli i grzejników.

    My na dachu mamy dachówkę - karpiówkę w ceglastym kolorze plus szare kominy łupkowe.

    supernick - rekuperacji nie robimy ale zakładamy pompę ciepła gdyz nie mamy gazu.

Strona 163 z 204

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony