dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 204
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 4064
  1. #1061

    Domyślnie

    Munary, bardzo się ucieszyłam z Twojego postu ale nie widzę Kochanieńki żadnych zdjęć [/b]

  2. #1062

    Domyślnie

    Ja już mam wszystko przygotowane pod tynki, tylko tynkarze się nie śpieszą. CO ZA CZASY!
    Zrobiliśmy małą zmianę w górnej łazience: kibelek będzie po przeciwnej stronie okna dachowego a nie pod nim.
    Kominy poprawione. Podobnie jak reszta czekam na zdjęcia Ulci gotowego Groszka.
    Ulcia: pokaż też kuchnię!

  3. #1063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Munary
    Mnie niestety cały czas trzyma mieszkanie, którego nie mogę sprzedać
    Kurdę! 633 000 zł! Za mieszkanie??!! Matko z córką to ja się nie dziwię że nie możesz tego sprzedać. Mieszkania w Warszawie są takie drogie?

  4. #1064
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ankhara

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    9

    Domyślnie pytanko

    Cytat Napisał grzegorz_si
    Ja już mam wszystko przygotowane pod tynki, tylko tynkarze się nie śpieszą. CO ZA CZASY!
    Zrobiliśmy małą zmianę w górnej łazience: kibelek będzie po przeciwnej stronie okna dachowego a nie pod nim.
    Kominy poprawione. Podobnie jak reszta czekam na zdjęcia Ulci gotowego Groszka.
    Ulcia: pokaż też kuchnię!
    Do grzegorz_si: wiem już, że budujesz ten sam groszek co my z mężem (kiedyś pytałam nawet gdzie ale od tamtego czasu mieliśmy zepsutego kompa) więc mam pytanie: Może masz jakąś godną polecenia ekipę lub fachowców? Na razie potrzebni nam ludzie do stanu surowego. Będziemy wdzięczni
    Ankhara

  5. #1065

    Domyślnie Re: pytanko

    Cytat Napisał Ankhara
    Do grzegorz_si: wiem już, że budujesz ten sam groszek co my z mężem (kiedyś pytałam nawet gdzie ale od tamtego czasu mieliśmy zepsutego kompa) więc mam pytanie: Może masz jakąś godną polecenia ekipę lub fachowców? Na razie potrzebni nam ludzie do stanu surowego.
    Buduję w okolicach Brzeska. Ekipy swojej nie polecam. Koledze buduje taka firma z Bochni ESKABUD (w googlach znajdziesz). Jest bardzo zadowolony. Mnie ich robota też się podobała.
    Pozdrawiam

  6. #1066
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ankhara

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    9

    Domyślnie Re: pytanko

    Cytat Napisał grzegorz_si
    Cytat Napisał Ankhara
    Do grzegorz_si: wiem już, że budujesz ten sam groszek co my z mężem (kiedyś pytałam nawet gdzie ale od tamtego czasu mieliśmy zepsutego kompa) więc mam pytanie: Może masz jakąś godną polecenia ekipę lub fachowców? Na razie potrzebni nam ludzie do stanu surowego.
    Buduję w okolicach Brzeska. Ekipy swojej nie polecam. Koledze buduje taka firma z Bochni ESKABUD (w googlach znajdziesz). Jest bardzo zadowolony. Mnie ich robota też się podobała.
    Pozdrawiam
    Dzięki grzegorz_si. Pewnie jeszcze nie raz pozwolę sobie skorzystać z Twojego doświadczenia
    Ankhara

  7. #1067

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZuzankaT.
    Munary, bardzo się ucieszyłam z Twojego postu ale nie widzę Kochanieńki żadnych zdjęć [/b]
    jak to nie ma zdjęć, zajrzyj na moją stronkę

    do Grzesia, niestety, albo stety to cena rynkowa
    pozdrawiam

  8. #1068

    Domyślnie

    Munary warto było czekać na zdjęcia Twoich postępów budowlanych. Łazienka spełniła moje oczekiwania co do wielkości bo to budziło moje największe obawy. Nasz Groszek to lustrzane odbicie do Twojego więc musiałam troszkę go sobie przestawić ....
    dzięki za fotki i czekam na dalsze postępy
    pozdrawiam i życzę szczęścia przy sprzedaży mieszkania

  9. #1069

    Domyślnie groszek

    Cześć!
    Witam Wszystkich po długiej przerwie, w czasie której zasiedlałam wraz z rodzinką naszego Groszka. Ponieważ mam jakieś problemy z wysyłaniem poczty, nie wiem czy ta wiadomość dojdzie, W każdym razie pozdrawiam i zapewniam, że Groszek to był dobry wybór. Mieszka się super!

  10. #1070

    Domyślnie

    Cześć
    JUż wiem co się stało: otwierałam stonę groszkową przez Ulubione i cały czas wyświetlała mi się stara strona bez mojego wpisu i myślałam, że nie mogę przesłać poczty, i że na forum nikt nie pisze.
    No to w takim razie stęskniona wracam na forum! Bardzooooo chciałabym zamieścić zdjęcia naszego Groszka ale dopiero zabiorę się za zakładanie nowego albumu, skoro jak zauważył RobertNicki, szlak trafił Photosite. Już go nie ma Powiem więcej - jako ostrzeżenie - wszystkie zdjęcia z budowy zaginęły mi bezpowrotnie z mojego komputera bo się biedactwo spaliło a ja byłam na tyle głupia, że ich nie zgrałam na płytę. No i klops! Fajnie, bo teraz boimy się przywiercić listwy progowe, bo a nóż tryśnie nam woda?
    Teraz mogę tylko zamieścić to co aktualne. Pozdrawiam!

  11. #1071

    Domyślnie

    Witam
    No to zamieściłam parę zdjęć na stronie Fotoszok, mam nadzieję, że uda się otworzyć. Przepraszam za jakość i brak opisów - zdjęcia robiłam po zmierzchu. Poprawię wkrótce. Pozdrawiam!

  12. #1072

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulcia
    Witam
    No to zamieściłam parę zdjęć na stronie Fotoszok, mam nadzieję, że uda się otworzyć. Przepraszam za jakość i brak opisów - zdjęcia robiłam po zmierzchu. Poprawię wkrótce. Pozdrawiam!
    To ja chyba pierwsza ogladam. Ale fajnie.
    Wiesz, ze myslalam o tej samej tapecie - tej w paski? Nawet mam gdzies jej fotke z Leroya.

  13. #1073

    Domyślnie

    Witaj Ulcia!Już myśleliśmy,że zapomnieliście o nas Groszkowcach.Ale jesteście i rozkoszujecie się mieszkaniem w domku.Ale Wam zazdrościmy!Zdjęcia super.Pochwalcie się jeszcze wiatrołapem i gospodarczym.Co do Waszej straty zdjęć to jest szansa na odzyskanie ich z dysku.Szkoda byłoby je zaprzepaścić przecież to pamiątka rodzinna.Naszemu koledze przytrafiło się też to samo.Oddał dysk do serwisu i odzyskali dane.
    Co do naszej budowy to powoli idziemy do przodu.Ekipę musimy pilnować na każdym kroku i odrazu wyłapywać błędy.A mieliśmy nadzieję że nas to ominie...Jeszcze sporo przed nami.Ale dzieci już rozdzieliły między sobą pokoje i raczej ich plan się nie zmieni.Wypadło identycznie jak u Was.
    Zapraszamy do naszego albumu.Pozdrawiamy serdecznie Groszkową Rodzinę!

  14. #1074

    Domyślnie

    Witam wszystkich Groszkowców po długiej przerwie, choć nie byłam tak aktywna na forum. Mój groszek ma już całą elewację. Z jednego co mnie cieszy to była zmiana kształtu okna w klatce przy schodach. Okno moje trochę skróciłam, tak, że nie sięga prawie do schodów i wstawiłam okno półokrągłe, podobne jak w innych projektach z Archonu w klatce. Uważam, że była to bardzo dobra zmiana, która polecam, gdyż wewnątrz jak i na zewnątrz jest bardzo ładny efekt. W środku domu moja ekipa kończy kłaść gładź tynkową. Ja mam w salonie jedno duże okno wyjściowe na taras, na tej samej ścianie co w projekcie pierwotnym. Ta zmiana optycznie powiększa mój salon, jest też przez to lepiej oświetlony światłem w zewnątrz i nie robi wrażenia "kiszkowatego". Jednej zmiany, której nie zrobiłam, a teraz żałuję, to podwyższenie okien na dole domu. Rzeczywiście, teraz po wylewkach (ja mam dodatkowo na dole domu ogrzewanie podłogowe) okna są usytuowane za nisko. Przez to nie będę miała w kuchni zabudowy pod oknami. Uważam też, że dobrą zmianą byłoby zmiana usytuowania kominka gdzieś w rogu, wówczas nie zajmowałby on (razem z obudową) całej ściany. W projekcie pierwotnym obok kominka stoi telewizor, ale ja uważam, że po zrobieniu obudowy kominka nie zmieści się na tej samej ścianie telewizor, a nadto jego oglądanie będzie ograniczone. To są takie moje własne propozycje zmian do przemyślenia dla tych, którzy dopiero chcą budować Groszka. Poza tym na pewno spostrzeżenia innych są bardzo cenne, bo sam z nich korzystałam (oprócz podniesienia okien).

  15. #1075

    Domyślnie

    Witajcie!
    Niestety, RobertNicki, nie dało się odzyskać żadnych danych z komputera, a najbardziej zależało nam na zdjęciach. Próbowało 2 "odzyskiwaczy" i nic z tego - spalone na amen.
    A kiedy odwiedzisz Kolbudy? Zapraszamy przy okazji do nas.
    U nas zaczęło się kafelkowanie dolnej łazienki, też będzie inverno ale w tonacji biało-pomarańczowo-słomkowej. Przyznam, że zaczyna nam brakować jednak drugiej łazienki, zwłaszca gdy są goście /a tych strumień się nie kończy/, a myślałam, że da się dotrwać do wiosny. Trochę nas zaszachował kafelkarz, który oświadczył, że wyjeżdża na parę miesięcy i kto wie kiedy będzie mógł wziąć się do roboty. No i cóż było robić - ogrodzenie czeka, kominek czeka - a robi się łazienka.
    Brakuje nam też garażu, ale cóż albo rybki albo akwarium - jak mówi mądre przysłowie pszczół - jak wynikało z naszych wyliczeń, i nie pomyliliśmy się - byłoby ciężko zmieścić się w budżecie. Samochodzik musi poczekać na swój domek. A rowery rozgościły się pod schodami i jest ok. Na zimę zostaną wyekspediowane do sąsiedzkiej piwnicy
    A teraz co bym zmieniła? Myślę, że dobrze byłoby jakimiś np, półkami ażurowymi z kartongipsu zwęzić nieco przejście między salonem a przedpokojem. Fajnie, że jest otwarta przestrzeń ale nie aż tak. Widać drzwi od przedsinka i łazienki. A może drzwi dwuskrzydłowe? Może macie jakieś wolne środki na moje pomysły?
    Powiem Wam, że wszystkim naszym gościom bardzo podoba się to wielkie okno na klatce schodowe i rzeczywiście jest super. Zupełnie nie jest potrzebny tam grzejnik /a tego się obawiałam/ bo słoneczko /a u nas od płd-wsch./ przygrzewa aż miło. W ogóle to bardzo słoneczny, jasny dom i to też się podoba gościom.
    To na razie tyle. Zdjęcia muszę porobić wieczorem przy zapalonych światłach, chyba wtedy będzie najlepsza jakość.
    Pozdrawiam

  16. #1076

    Domyślnie

    Ulcia przepiękny Groszek!! Tak miło się ogląda... I można sobie wyobrazić i pomarzyć, jak to będzie w naszym Groszku .
    Powiedz czy w górnej łazience masz kabinę prysznicową, bo jakoś nie mogłam się dopatrzeć, a widzę, że miska ustępowa i bidet są na przeciwległej ścianie niz w projekcie... I jeszcze jakbyś mogła zdradzić z czego masz podłogę na piętrze.
    Czekamy na dalsze zdjęcia...
    A u nas znowu następny termin dostawy dachówki i tynkarze też ociągają... niestety.
    pozdrawiamy
    SD
    "Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki."

    Paul Michael Zulehner

  17. #1077
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ankhara

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    9

    Domyślnie koszty

    Poradźcie mi drodzy Groszkowcy czy 140 000 za postawienie stanu surowego Groszka w wersji podstawowej (cena orientacyjna z materiałami i nadzorem kierownika) do dużo, mało czy w normie?
    Ankhara

  18. #1078

    Domyślnie

    Witam
    Sylwia Darek - dziękuję za miłe słowa! W łazience górnej rzeczywiście nie ma prysznica a sesed i bidet są po przeciwnej stronie. Moim zdaniem, dzięki temu łazienka jest bardzo przestonna i bardziej funkcjonalna. Przyjemniej jest siedząc na tronie podziwiać błękit nieba niż ścianę , no i jednak od okna połaciowego może być zimno. A prysznic będzie na dole, dla gości i domowników w potrzebie /to wynik posiadania w bloku wyłacznie kabiny i tęsknoty za wanną. Za to zdecydowanie polecam bidet - u nas sprawdza się bardziej niż kabina obok wanny. Z resztą, ta wanna, którą wybraliśmy jest bardzo wygodna bo ma siedzisko i można brać prysznic na siedząco.
    A podłogę w całym domu mamy taką samą i jest to Grusza miodowa - Krono Original - dobrze się skomponowała ze złotym dębem okien.
    A ... i jeszcze coć o łazience - wykorzystaliśmy wnękę pod jaskółką, która w pierwotnym projekcie była zamurowana. Jest tam, tak jak w całej łazience, ogrzewanie podłogowe, i służy jako schowek na kosz z brudnymi rzeczami i podręczne chemikalia. Brakuje jeszce dzrzwiczek. Najlepiej żeby to było coś na wzór cargo i tak by sobie wyjeżdżało, a front byłby oklejony płytkami jako kontynuacja ciągu glazury, tylko nie wiem czy to wyjdzie. Acha, druga część wnęki stanowi spory schowek w pokoju syna.

  19. #1079

    Domyślnie

    RobertNicki
    Zdjęcie wiatrołapu wrzuciłam, a kotłownię pokażę jak kafelkarz się wyniesie bo w tej chwili trochę przypomina chlewik. Gratuluję postępu prac i siły woli do pilnowania "fachowców", my jej nie mieliśmy i mamy tylko nadzieję, że nie spaskudzili więcej niż to co widoczne.

    Kozanka
    Tapeta wygląda w rzeczywistości ładniej niż na zdjęciu. Trochę mi jej jeszcze zostało i kombinuję jak by ją twórczo wykorzystać. Wszystkie tapety kładłam osobiście a właśnie ta kładła się najlepiej. Polecam!

  20. #1080

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulcia
    W łazience górnej rzeczywiście nie ma prysznica a sesed i bidet są po przeciwnej stronie. Moim zdaniem, dzięki temu łazienka jest bardzo przestonna i bardziej funkcjonalna.
    My też tak uważamy i planujemy podobne rozwiązanie. Jednak mamy minimalnie inne ustawienie ścianek działowych, m.in. ścianka pomiędzy garderobą, a łazienką jest zlicowana z kominem od strony łazienki przez co garderoba będzie nieznacznie większa. Z kolei zmniejszyliśmy pokój syna na korzyść łazienki, tak więc oba pokoiki są równe - nie będzie kłótni ,a łazienka większa. Schowek pod jaskółką w całości jest w łazience.
    Cytat Napisał ulcia
    ...no i jednak od okna połaciowego może być zimno.
    Nam na pierwszym spoktaniu instalator zwrócił uwagę, że pod oknami połaciowymi powinny być kaloryfery, ponieważ na tego typu oknach najczęściej zbiera się para wodna, która następnie może ściekać w postaci wody po ścianie pod oknem. Niestety widzieliśmy już efekt takiego zjawiska i przyznam, że potem zastanawialiśmy się nad likwidacją okien połaciowych.
    Cytat Napisał ulcia
    A kiedy odwiedzisz Kolbudy? Zapraszamy przy okazji do nas.
    CO prawda na razie nie planujemy, ale jeżeli chodzi o nas to decyzja może być podjęta z dnia na dzień. Dziękujemy za zaproszenie, napewno Was odwiedzimy.
    A u nas jutro kończą dach nad garażem. Wyszedł super, chociaż teraz jest cały zakurzony od cięcia dachówek, a deszczu narazie nie ma (i dobrze). Ścianki działowe też już jutro będą gotowe. Pozdrawiamy wszystkich.

Strona 54 z 204

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony