dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 110
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Poszukaj głębiej. Zapuszczałeś te wyszukiwarki, które wcześniej linkowłem.
    Ja byłem na paru spotkaniach z architektami "indywidualny za 7-8 kPLN", bo odrzuciłem na wstępnie te indywidualne za 12-20 kPLN.
    Ostatecznie wybudowałem katalogowy + adaptacja. Nie twierdzę, że to niemożliwe dostać dobry indywidualny za 8kPLN (pewnie w tle to będzie około katalogowy z adaptacją, ale może architekt lepiej szuka ), ale moje doświadczenie wskazuje, że prawdopodobieństwo, że będzie to dobry produkt nie jest wysokie. Chyba, że to architekt z polecenia i znasz fizyczne domy z jego/jej projektów to za 8kPLN brać i dziękować.
    Człowiek jest polecany ale nikogo, kto z jego projektu wybudował osobiście nie znam. Ot temat: "Spotted Miasto": Polećcie dobrego architekta i tam poleciło go na 18 wpisów, 8 osób. Pierwszy kontakt dość szybki i miły.

    Wyszukiwarki mam zamiar przeanalizować przez weekend.

  2. #62

    Domyślnie

    Taka parterowa stodolke to ci każdy architekt wyrysuje, nie szukaj nie wiadomo jakich fachmanów do projektu takiego domu.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Taka parterowa stodolke to ci każdy architekt wyrysuje, nie szukaj nie wiadomo jakich fachmanów do projektu takiego domu.
    Dlatego myślę, że takie 8-9k PLN to sporo za taki prosty projekt. Ja tam cudów nie chcę, niewielki, prosty, skromny

  4. #64

    Domyślnie

    Przy takim prostym domu bym brał typowy projekt i tylko zrobił adaptacje

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Przy takim prostym domu bym brał typowy projekt i tylko zrobił adaptacje
    I pewnie tak się skończy.

  6. #66

    Domyślnie

    Sprawdź miejscowy plan przed szukaniem projektu i szukaj. Wg mnie znajdziesz coś dla siebie

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.457
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał KSnet Zobacz post
    Dlatego myślę, że takie 8-9k PLN to sporo za taki prosty projekt. Ja tam cudów nie chcę, niewielki, prosty, skromny
    Ty chyba żartujesz.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #68

    Domyślnie

    Zależy co rozumieć poprzez projekt. Bo jeśli z konstrukcja, instalacjami w środku to tanio jeśli sam rysunek to wg mnie drogo, ja płaciłem rok temu 6tys za projekt 2 tys konstrukcja, instalacje w środku, projekty przyłączy itp wyszło łącznie 11.5 tys z pozwoleniem

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał KSnet Zobacz post
    U mnie same adaptacje są od 3,5-4,5k PLN bez przeróbek + cena projektu.
    U mnie koszt niewielkich modyfikacji (zmiana rozmiarów okien i ich przesunięcie i przesunięcie komina) było ze 20% droższe, niż koszt gotowca na którym pracował. Pamiętaj, że "adaptacja" to przede wszystkim projekt zagospodarowania terenu, w razie potrzeby uzgodnienia, przyłącza i wycieczki do urzędu (polecam takie rozwiązanie, że projektant dostaje pełnomocnictwo
    do urzędu a kasę dopiero po otrzymaniu PnB) w takiej sytuacji.
    W zrobienie indywidualnego (wszystko, co potrzebne do PnB) poniżej 10K zł nie wierzę - jedyna wtedy opcja w takiej sytuacji, ze ma w portfolio już projekt, który po najwyżej drobnych poprawkach Ci wciśnie.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    U mnie koszt niewielkich modyfikacji (zmiana rozmiarów okien i ich przesunięcie i przesunięcie komina) było ze 20% droższe, niż koszt gotowca na którym pracował. Pamiętaj, że "adaptacja" to przede wszystkim projekt zagospodarowania terenu, w razie potrzeby uzgodnienia, przyłącza i wycieczki do urzędu (polecam takie rozwiązanie, że projektant dostaje pełnomocnictwo
    do urzędu a kasę dopiero po otrzymaniu PnB) w takiej sytuacji.
    W zrobienie indywidualnego (wszystko, co potrzebne do PnB) poniżej 10K zł nie wierzę - jedyna wtedy opcja w takiej sytuacji, ze ma w portfolio już projekt, który po najwyżej drobnych poprawkach Ci wciśnie.
    Prąd będę miał za parę dni na działce już a na wodę projekt się rysuje. Chcę to mieć już gotowe przed budową a nie bujać się później.

  11. #71

    Domyślnie

    Długo czekałeś na przylacze prądu?

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Długo czekałeś na przylacze prądu?
    Rok i 3 miesiące

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Zależy co rozumieć poprzez projekt. Bo jeśli z konstrukcja, instalacjami w środku to tanio jeśli sam rysunek to wg mnie drogo, ja płaciłem rok temu 6tys za projekt 2 tys konstrukcja, instalacje w środku, projekty przyłączy itp wyszło łącznie 11.5 tys z pozwoleniem
    ile płaciłes za projekty przyłacza, wody i kanalziacji oraz gazu.?

  14. #74

    Domyślnie

    Gazu nie robiłem, projekt przyłącza wodkan 1 tys. Chciałem wstawić zdjęcie, ale to forum to porażka jeśli o to chodzi, kompresuje zdjęcia, że nic nie widać. Admini śpią?
    Ostatnio edytowane przez zeusik6 ; 22-07-2023 o 22:20

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Gazu nie robiłem, projekt przyłącza wodkan 1 tys. Chciałem wstawić zdjęcie, ale to forum to porażka jeśli o to chodzi, kompresuje zdjęcia, że nic nie widać. Admini śpią?
    W którym roku robiłes projekt?

  16. #76

    Domyślnie

    Rok temu kwiecień maj

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Rok temu kwiecień maj
    projekt zbrojenia stropu był w cenie?

  18. #78

    Domyślnie

    Projekt 6,5 tys
    konstrukcja 2 tys
    projekt przylacz wod-kan 1 tys
    projekty sanitarne 1,5 tys
    mapa 600 zl
    projekt tech eletkryczny 500 zł

    Razem 12 tys . Tak to wygląda.

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    łącznie 11.5 tys z pozwoleniem
    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Projekt 6,5 tys
    konstrukcja 2 tys
    projekt przylacz wod-kan 1 tys
    projekty sanitarne 1,5 tys
    mapa 600 zl
    projekt tech eletkryczny 500 zł
    - Opowiadałem Ci, jak w zeszłym tygodniu złowiłem szczupaka?
    - Tia... Trzy razy. Dalej rośnie?

    Mi wychodzi 12.1K zł

    Ile PZP do tego?
    Ile świadectwo energetyczne?
    Ile inne rzeczy wymagane rozporządzeniem w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego?

    Mapa tanio. Ja siedem lat temu płaciłem 700zł.

  20. #80

    Domyślnie

    Bo się machnąłem o te 600zl na mape. Wywalone mam na to, mam pozwolenie i się buduję.

    Wiem że mapa tanio każdy mi to mówi, ale tyle zapłaciłem rok temu
    Ostatnio edytowane przez zeusik6 ; 26-07-2023 o 09:47

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony