dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Koszt kominka z PW w 2023r

    Dzień dobry,

    Rozważam instalację kominka z płaszczem wodnym, oprócz walorów estetycznych, powodem jest też chęć obniżenia rachunków za gaz, aktualnie płacę ponad 5500 zł rocznie ale patrząc na to co się aktualnie dzieje to nie będę zdziwiony jak koszt 1m3 gazu znów wzrośnie (z aktualnych 20 groszy), tak jak to miało miejsce w 2021r, wzrost z 8 gr do 20 gr! (podwyżka o ~130%), podwyżka była jeszcze przed wybuchem wojny na Ukrainie...

    Mimo wszystko (po zrobieniu kalkulacji) wydaje się że na obniżenie rachunków nie ma co liczyć i warto to zrobić tylko dla własnego zadowolenia i estetyki, czy się mylę?

    Moje kalkulacje:
    - Koszt wkładu z PW (do ogrzania 130 m2, wkład współpracowałby z kotłem Viessmann): pewnie nie mniej niż 9000 zł? dochodzi tutaj kwestia żywotności wkładu bo przecież nie jest to żeliwna koza a kominek z wodą który musi być idealnie szczelny, na jaką żywotność mogę liczyć? 10-15 lat i wymiana wkładu na nowy?
    - Obudowanie wkładu, materiał + robocizna: zapewne nie mniej jak 5000 zł?,
    - Bufor, w domu mam kaloryfery - czy w takim przypadku bufor będzie obowiązkowy? Mam jeszcze dwa zbiorniki na c.w.u połączone szeregowo (300 L od solarów (aktywny tylko w lato) + 100L), czy taki zbiornik mógłby być wykorzystany jako bufor? Jeżeli nie to jakiego buforu szukać?
    - Instalacja - rury: do komina + doprowadzenie powietrza do wkładu + do wody, zawory, pompa do wody + robocizna: nie mniej jak 5000 zł?
    - Inne: Sterowniki do pomp + Wzmocnienie podłogi + naczynie wzbiorcze (otwarte?) + wymiennik ciepła? - razem 1500 zł?

    Całkowity koszt to około 20 000 zł, czy coś zawyżyłem lub zaniżyłem?

  2. #2

    Domyślnie

    A wiesz ile kosztuje 1m3 drewna i na ile palenia ten metr wystarczy?

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, w przybliżeniu kalkulowałem że przy obecnych cenach to oszczędność rzędu ~300 zł msc w zimie.

    Moje pytanie bardziej dotyczyło kosztów instalacji kominka, cen które podkreśliłem w moim poście, np. czy za 9000 zł kupię przyzwoity kominek z płaszczem wodnym

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony