Dzień dobry,

czy ktoś miał może doświadczenia z farbą ceramiczną od Duluxa? Cena wydaje się być atrakcyjna, mają i zalecają farbę podkładową do malowania na starej ale przyczepnej powłoce. Z rozpoznania, które wykonywałem nie każdy producent ma dedykowany podkład (z gruntem nie ma problemu). Po doświadczeniach w malowaniu bez podkładu (Beckers designer white - w karcie dopuszczali pracę bez podkładu na starej powłoce) nie chciałbym powtarzać tych doświadczeń (biały na stary kolor).
Planuję malować białym po białym.

Bardzo mało jest opinii o tej farbie Duluxa, jestem nieco zdziwiony bo to duży i znany producent. Cena również jest atrakcyjna.

Rozważam również:
Beckersa designer collection - ceramiczna lub interior pro
Magnata ceramicznego (podobno super ... poza białym)
Tikkurila optiva 3 - to już absolutne maksimum budżetu
Kabe supreme Profilatex ceramiczna - o Kabe krążą dobre opinie, ale o ceramicznej nie widziałem ich zbyt wiele
Z ceramicznych są jeszce w budżecie Greinplast, Caparol, Q-cover i pewnie wiele innych małych producentów, o których nic nie słyszałem.

A może polecilibyście bardziej którąś z listy wyżej?

Oczywiście najchętniej wybrałbym Dekso 5 fluggera, ale różnica ok 250zł/10l skutecznie mnie od tego pomysłu odwiodła.
Wałki rozważam Anzy 25cm, choć po głowie chodzi mi też wałek szeroki 40-45cm, a takich Anza nie produkuje. Wooster odstrasza ceną, a blue dolphin ma raczej kiepskie opinie.

Z góry dziękuję za pomoc i opinie, na każdy ze wspomnianych tematów

Pozdrawiam !
Michał