dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Stefan1982

    Zarejestrowany
    Apr 2024
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-700
    Posty
    2

    Domyślnie Przestawienie ścianki działowej w kamienicy

    Jako że to mój pierwszy post tutaj to wypada się przywitać więc dzień dobry������
    Zabrałem się za remont mieszkania w kamienicy. Budynek teoretycznie przedwojenny ale odbudowywany po wojnie jakoś w latach 50tych.
    Chcę połączyć ubikację z łazienką i przesunąć o paręnaście cm ściankę działową żeby maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Obecne ścianki działowe postawione są z dziurawki postawionej na krótkim boku (tak że obie dziury są jedna nad drugą) a więc ścianka ma ok 7-8 cm grubości + tynk. Z jakiegoś powodu ściana jest zespolona ze stropem. Z tego co wyczytałem to powinna być dylatacja ale patrząc po sposobie wymurowania ścianki to może to wynikać z niewiedzy murującego ;d
    Po zerwaniu karton-gipsu z sufitu moim oczom ukazała się dziura 5 x 10 załatana pianką montażową a po wsadzeniu telefonu - dziwny kanał
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	13,7 KB
ID:	468812
    Z tego co widzę to ktoś to specjalnie wykuł żeby przeciągnąć kabel ale patrząc na rodzaj kabla i to że nie był do niczego podłączony to musiało to być naprawdę bardzo dawno temu.
    Z tego co sie dowiedziałem to może to być tzw. strop gęstożebrowy więc będe musiał jakoś godnie tą dziurę załatać.
    Biorąc te wszystkie rzeczy pod uwagę czy mogę bezpiecznie przesunąć tą ściankę tak jak na rysunku?
    Czy możliwe że taka ścianka cokolwiek podtrzymuje?
    Rysunek przedstawia dość dobrze zwymiarowane pomieszczenia a kolorowe linie to układ jaki chce uzyskać (czerwona to ta nowa ściana). Ostatecznie pomieszczenie miałoby wymiary ~270cm x 160cm. Ściankę chciałem wymurować z ytongu 7.5cm a więc cała ścianka miałaby 2.7m x 3m odjąć otwór na drzwi. Zarządca nieruchomości przyszedł, popatrzał i powiedział że mogę burzyć i sie nie przejmować ale wolę jeszcze kogoś spytać dla spokojniejszej głowy. Dodatkowo wiem że w budynku znajduje się lustrzany lokal w którym w ogóle nie ma tych ścianek(jakiś gabinet lekarski).Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	8,4 KB
ID:	468813Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	11,0 KB
ID:	468811
    Ostatnio edytowane przez Stefan1982 ; 29-04-2024 o 20:59

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.921

    Domyślnie

    Sprawdź jakie masz stropy i czy takie same ścianki działowe występują piętro wyżej i piętro niżej.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Stefan1982

    Zarejestrowany
    Apr 2024
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-700
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wrzucam fragmenty z dokumentacji inwentaryzacji budynku. Piętro wyżej i niżej układ jest taki sam a z tego co widze po rysunku to ścianki są dużo cieńsze niż te moje(o ile taki dokument faktycznie to odzwierciedla).
    Co do stropu to jak rozpoznać jaki to strop? Myślałem że da się to stwierdzić po zdjęciu które wstawiłem wyżej.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	468816  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony