dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 136 z 136
  1. #121
    Banned
    IFS

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-216
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Nie proponuję nic "zamiast gresu". Proponuje jak najbardziej gres, ale za 1/4 ceny, którą sugerujesz. Naprawdę nie trzeba wiele szukać, żeby znaleźć płytki gresowe za 10-15zł/m2, zwłaszcza, że do garażu nie muszą być to płytki cudne.
    Ceny kleju i fugi nie chce mi się przeliczać z m2 na worki, ale też przypuszczam, że jest podobnie przesadzona.

    J.
    Czy jest to gres szkliwiony? Z tego co się orientuje to taki gres chłonie różnego rodzaju substancję, olej, brudna woda itp.
    Zastanawiam się jak tai gres nieszkliwiony wygląda po roku użytkowania, czy ktoś mógłby wkleić zdjęcia takiego najtańszego gresu za 14 zł?

  2. #122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Swój beton też impregnujesz, żeby nie chłonął, prawda? Dokładnie to samo robi się z gresem.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #123
    Banned
    IFS

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-216
    Posty
    15

    Domyślnie

    Zgadza się, beton jest również impregnowany ale obawiam się że to nie jest to dokładnie taka sama metoda impregnacji. Impregnacja betonu to skomplikowany proces 3 etapowy, nie jak w przypadku gresu nanoszenie impregnatu mopem. Dlatego tez poprosiłem o zdjęcia chciałbym zobaczyć jak wyglądają takie płytki gresowe w trakcie użytkowania i jak sprawdza się taki impregnat.. Napisz proszę również jaka jest cena takiego impregnatu w przeliczeniu na m2.

  4. #124
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Na zdjęcia umówmy się za jakieś 5 lat, wcześniej niestety nie będę dysponował. Wtedy ja pokażę pięcioletni gres, Ty pięcioletni beton. I porównamy

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #125
    Banned
    IFS

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-216
    Posty
    15

    Domyślnie

    Ok nie nalegam, chociaż chętnie zobaczyłbym Twój gres nie musi być pięcioletni wystarczy paromiesięczny. Widziałem wiele posadzek gresowych w garażach i wiem że jest to złe rozwiązanie do tego typu pomieszczeń, po prostu nie spełnia swojej funkcji.

  6. #126

    Domyślnie

    Uuuuu sorry IFS, nie zgadzam się, mam w garażu gres techniczny od 10 lat (pieprz-sól) , kupowany tanio bo pod koniec budowy Ogólnie rzecz biorąc - żadne cudo - jak w Biedronce... . Trzyma się nad podziw dzielnie, są niewielkie przebarwienia ale naprawdę mało widoczne. Nie był niczym impregnowany.

  7. #127
    Banned
    IFS

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-216
    Posty
    15

    Domyślnie

    Wszystkim użytkownikom gresu, którzy są święcie przekonani, że jest to jedyne właściwe rozwiązanie do garażu przypominam temat: "Co na podłogę w garażu?". Myślę, że autor postu założył go zmyślą o dyskusji na temat różnych systemów, wymieniania i ich zalet i wad. Osobiście nie uważam, że gres jest złym rozwiązaniem jego bardzo dużą zaletą jest koszt początkowy wykonania jednak uważam że są inne alternatywne rozwiązania do garażu i staram się je tutaj przedstawić.

    Uuuuu sorry IFS, nie zgadzam się, mam w garażu gres techniczny od 10 lat (pieprz-sól)
    zadam może głupie pytanie ale co robił pieprz i jaką funkcję spełniał na twoich płytkach gresowych w garażu

  8. #128
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał IFS Zobacz post
    Wszystkim użytkownikom gresu, którzy są święcie przekonani, że jest to jedyne właściwe rozwiązanie do garażu przypominam temat: "Co na podłogę w garażu?".
    Wszystkim wykonawcom podłóg betonowych, którzy są święcie przekonani, że Beton Dekoracyjny to jedyne właściwe rozwiązanie do garażu przypominam temat: "Co na podłogę w garażu?".

    Myślę, że autor postu założył go zmyślą o dyskusji na temat różnych systemów, wymieniania i ich zalet i wad. Osobiście nie uważam, że gres jest złym rozwiązaniem jego bardzo dużą zaletą jest koszt początkowy wykonania jednak uważam że są inne alternatywne rozwiązania do garażu i staram się je tutaj przedstawić.
    A czy ktoś twierdzi inaczej? Ty bronisz swoich betonów, gresowcy bronią swojego gresu. I tyle.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  9. #129
    Banned
    IFS

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-216
    Posty
    15

    Domyślnie

    Jarek nie bronie posadzki betonowej, przedstawiłem jej zalety i cenę. Widzę kilka wad w płytkach gresowych i staram się je tutaj przedstawić jednak użytkownicy gresu starają się za wszelką cenę udowodnić że wady te nie istnieją. Staram się porównać oba systemy aby osoby planujące wykonanie posadzki w garażu miały świadomość wad i zalet obu systemów. Jednak gdy poprosiłem o zdjęcie nikt nie chce go wstawić. Dlaczego? Może gres nie jest taki doskonały jak wszyscy o nim mówią, a może ci co o nim mówią po prostu go nie mają.
    Jeżeli widzisz wady posadzek betonowych przedstaw je chętnie poznam wszelkie opinie.

  10. #130

    Domyślnie

    Witam

    Czy ktoś może udostępnić fotkę jak wygląda w rzeczywistości podłoga pokryta Betondurem EKO
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  11. #131
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mk64
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kuj-pom
    Posty
    289

    Domyślnie

    Też jestem tym zainteresowany...

  12. #132

    Domyślnie

    Cytat Napisał IFS Zobacz post


    zadam może głupie pytanie ale co robił pieprz i jaką funkcję spełniał na twoich płytkach gresowych w garażu
    Oj dam się podpuścić i wyjaśnię, że to taka biało - szaro - czarna kolorystyka w drobne ziarenka, wydaje mi się że bardzo popularna....
    Ja nie twierdzę wcale, że gres jest najlepszym rozwiązaniem pod słońcem, tylko uważam, że jego wady są przez niektórych nieco wyolbrzymiane. Mój prywatnie spisuje się jakościowo dobrze, a ujeżdżają po nim ciężkie samochody od 10 lat. Może trafiłam na dobry gatunek ????
    Z czysto estetycznego punktu widzenia znacznie bardziej podoba mi się beton polerowany, a nawet takie cudeńka jak pokazywał IFS. Przeprowadziłam nawet wstępne poszukiwania na Szanownym Forum co do takiego betonu i wyczytałam niestety, że jest to przedsięwzięcie raczej przemysłowe i podobno ciężko znaleźć ekipę która raczy wziąć zleconko na 60 m kw. Wobec tego pytanie do IFS - jakie są minimalne powierzchnie do zamówienia ? No i nie ukrywam, że na załączonych zdjęciach w salonach samochodowych taki "wysoki połysk" wygląda odlotowo, ale jak to się spisuje praktycznie w sytuacji gdy nie ma 3 osób do sprzątania garażu zatrudnionych na etacie ?

  13. #133

    Domyślnie

    Cytat Napisał aLien01 Zobacz post
    Witam

    Czy ktoś może udostępnić fotkę jak wygląda w rzeczywistości podłoga pokryta Betondurem EKO



    Ja również chętnie zobaczę jakies fotki.Dziękuję.
    bogdan

  14. #134

    Domyślnie

    W najbliższym czasie planuje położenie w garażu i kotłowni na podłogę gres techniczny, mam na oku niedrogi:
    http://www.leroymerlin.pl/produkty/g...307113898.html
    mam tylko dylemat jaki klej wybrać, fachowiec mówił, żeby zakupić adesilex P9, ale on jest bardzo drogi i trudniej dostępny, sprzedawca w leroy powiedział, że nie ma potrzeby kupować do garażu wysokoelastycznego kleju. Nie polecał atlasu, bo podobno bardzo popsuł się jakościowo, stwierdził, że powinnam wybrać ceresit albo weber.
    Garaż będzie nieogrzewany. Dodatkowo w kotłowni na ścianie chciałabym położyć również gres techniczny tylko troche w innym odcieniu.
    Czy taki gres trzeba impregnować? Jaki klej wybrać?
    Z góry dziękuje za wszelkie rady.

  15. #135
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    axl2

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Koledzy powiedzcie czy ten BETONDUR nadaje się również na nierówną powierzchnię? Tak mi firma zrobiła wylewkę w garażu ze po zamknięciu bramy w dolnej części jest duże sfałdowanie. W największym punkcie jest ok 1cm prześwitu. Da się to wyrównać Betondurem? Ogólnie myślałem nad gresem i klejem bym wyrównał powierzchnię jednak nadal się zastanawiam.

  16. #136
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    to jest farba - nią nic nie wyrównasz.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony