dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 100 z 627
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 12535
  1. #1981
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tezeusz - tobie wesolo....a ja...mam problem...
    Projekt ma... błedy i teraz nie wiem co zrobic - zostawic i sie nie odzywac....czy sie "popastwic" nad nim.

    Zalezy na jakim to jest etapie - jesli jeszcze koncepcyjnym - mysle ze warto go troche "zjechac" zeby byla mozliwosc poprawek.

    Ja mam duza nadzieje ze to malo zaawansowana koncepcja - tu sa pewne "rozwiazania" takie ...dziwne
    (ok, cofne swoje slowa jesli to jest bardzo wstepny szkic projektu

  2. #1982
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ufff ok Violek - jedziemy po kolei - a ty sie nie boj - nie ma takiej rzeczy ktorej nie mozna poprawic - spokojnie to raz
    Dwa - ja jestem maruda i malkontent

    daj mi chwilke -= juz sie produkuje

  3. #1983

    Domyślnie

    Zobacz zmagania Zonziego z projektem str.4 post z 9 czerwca.

    Masz sprecyzowane oczekiwania co do powierzchni domu,moze do rozkładu pomieszczeń,otym nie piszesz.
    Spróbuj przenieśc na papier swoje ocekiwania,może porysujesz troszkę,
    i wtedy szukaj projektu.
    Nie bój sie projektów indywidualnych -ceny u niektórych architektów sa do przyjecia.
    Owocnej pracy

  4. #1984

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    Zalezy na jakim to jest etapie - jesli jeszcze koncepcyjnym - mysle ze warto go troche "zjechac" zeby byla mozliwosc poprawek.

    Ja mam duza nadzieje ze to malo zaawansowana koncepcja - tu sa pewne "rozwiazania" takie ...dziwne
    (ok, cofne swoje slowa jesli to jest bardzo wstepny szkic projektu
    Spokojnie etap jest taki jak widac na obazku czyli szkice - wiem ze rozwiazania sa "nietypowe" ale wlasnie dlatego robimy projekt indywidualny bo w typowych nie znalazlam nic co by mi pasowalo

    czekam z niecierpliwosci na konstruktywna krytykę
    Zaczynam przygodę z budową domu - uda się !

  5. #1985
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ok przeczytalam ze to szkic - wiec wszystko mam nadzieje bedzie gralo ale pomarudzic pomarudze.... (na samym dole jest rysunek...pogladowy .... )

    Zaznaczam jest to moje i tylko moje zdanie – można się nie zgodzić w zupełności i zjechać z kolei mnie że wydziwiam….


    Zaczniemy sobie od PARTERU

    Wejście – przedsionek (nietypowo wysunięty – często takie rozwiązania się robi jak kiedyś w starszych domach była otwarta weranda a potem w trakcie adaptacji zostawała obudowana) ale ok. – nie mam uwag , taki był pomyśl – fajnie
    Natomiast – nie wiem czemu drzwi wejściowe i drzwi do halu się rozmijaja w osi ??? (1 pkt na rysunku )

    Raz – zaburza to rytm , dwa one nie sa przesunięte w zaplanowany sposób – po prostu tak wyszło bo by się ten cholerny stół jadalniany wpasował w os wejścia! Drzwi frontowe wchodzą swoja krawedzia ni w piec ni w dziewięć w os drugich drzwi (nawet nie w połowie ) po prostu na chybił trafił .

    Zrozumiałabym jeszcze koncepcje celowego przesunięcia – żeby właśnie rozbić te rytmiczność , ale tego tu się dopatrzec nie mogę
    Trzy – w takim domu az się prosi żeby dać duże, może szklane ? (Może rozsuwane drzwi do głównej części domu) Sama pisałaś o otwartym wnętrzu o przestrzenie w poprzednim poście
    A tu mamy na dzien dobry wejście do niedużego wiatrolapku bez żadnego okna , doświetlenia , nic – jak do celi i maleńkie biedniutkie drzwiczki … Jak wam światło wysiądzie to nawet nie traficie do tych drugich bo nie sa na wprost (sorrki głupi żart )
    Ale gdzie ten oddech gdzie ta przestrzeń????

    Wchodzimy do środka – nie wiem, czemu architekt umieścił duże jadalniany rodziny stół – w tym miejscu… na samym wejściu

    Raz –są zaraz przy wejściu do domu – dziwne rozwiązanie - dla mnie miejsce do jedzenia powinno być w spokojnym, wydzielonym miejscu z klimatem a nie miedzy schodami a wejściem.
    Dwa stół jest też prawie ze na osi wyjścia z tych pokoi po lewej stronie…, czyli znów punkt zapalny - tak jakby postawić miejsce do spożywania posiłków na środku małego skrzyżowania – wyjście z pokoi – wejście/wyjście do domu – schody (4 pkt)

    O ile pamiętam chciałaś mieć jadalnie przy tarasie -
    Trochę się chyba koncepcja zmieniła, bo dalej od tarasu to już chyba nie da rady…..
    Pytanie tez za 100 punktów – czy zamierzeniem projektanta było specjalne umieszczenie stolu i jadalni jak najdalej od kuchni.... (2 pkt ) (Tylko po co?! ) żeby było mniej wygodnie?


    Jedziemy sobie w bok w lewa stronie – mówiłaś o 2ch pokojach – sypialni i „kawalerce” dla babci – wyszły 3 pomieszczenia – ok. – widocznie taka była konieczność
    To tych pomieszczeń uwag nie mam. Są sobie z boku oddzielone i nie wadzą nikomu.
    Pytanie tylko – jak rozumiem nie przewidziano takiego niewielkiego ogólnodostępnego (również dla ewentualnych gości ) kibelka? I te funkcje będzie pełniła w razie konieczności mała łazienka za stołem jadalnym? (pkt 3)
    W przypadku drzwi do tej łazienki – drzwi nie otworzą się więcej niż pod katem 90 stopni…. Kurcze nawet chyba cm dalej nie da rady, – czemu? A… bo jest w rogu brodzik … A jakby ten brodzik przesunąć na przeciwległą ścianę (tym bardziej ze brak okna) i np. kibelek dać tak by wchodząc nie rzucał się od razu w oczy to być może dało by te drzwi odsunąć od ściany o choć 10 cm…. Ludzie naprawdę maja tendencje do otwierania drzwi z trochę większym rozmachem i bj niż przepisowy prosty kat – może warto by się nad tym zastanowić. To taka duperela ale w użytkowaniu może być wkurzająca….

    Dalej – podoba mi się salon – prosto symetrycznie (nie wiem jakie okna – zakładam ze ok.)
    Podoba mi się idea kominka (chyba na dwie strony ) – super – tak nowoczesnie.
    Nie podoba mi się za to kompletnie rozwiązanie drzwi na taras – z lewej kolizja z drzwiami i od tej sypialni (jak skrzydło drzwi może wchodzić polowa w ciąg komunikacyjny prowadzący z innych drzwi???
    Ja rozumiem w kawalerce 26 metrowej, ale nie w domu jednorodzinnym u licha o powierzchni ponad 150 m2!!!) (5 pkt) (ok tu zakladam ze to szkic)
    Z lewej jak pisałam – kolizja – z prawej za to katastrofa - tu trzeba się zdecydować – albo blat od kuchni i miejsce do siedzenia dla kogoś albo normalne otwarcie drzwi prowadzących na balkon
    Albo zrobić nieotwieralny fix okienny a nie śmieszny błąd w projekcie (6 pkt)


    Jesteśmy w kuchni – kuchnia ok. Natomiast – hmmm czemu wejście do pokoju prowadzi bezpośrednio z kuchni - nie wiem, widocznie tak miało być. Troszkę oryginalnie....(7 pkt)

    Sam pokój – ok. , wydzielona łazienka taka ciut dziwna – jakby wykrojona (a nie wkomponowana w bryle) czesto w hotelach sa takie - ale ok. – tu się nie czepiamy.

    Tak samo nie czepiam się idei bocznego wejścia do kuchni… (trochę to wygląda jak wejście dla”służby” tzn idea fajna – szkoda ze przez kuchnie prowadzi ale tu tez już nie będę się czepiać.
    Wejście od garazu tez przesunięte wzgl drzwi w domu – hmmm może w tym jakis zamysl jest ?

    Czepne się za to garażu – pytanie, – jeśli brama garażowa będzie taka jak na projekcie i w związku z tym parkując równolegle – zachowany odstęp miedzy ścianą i dwoma samochodami będzie taki jak na rysunku.
    Rozumiem ze będzie ścisły grafik, kto przyjeżdża i dojeżdża jako pierwszy? Bo w innym przypadku dostanie się do samochodu od ściany będzie niemożliwe

    Pytanie jeszcze co to jest to zaznaczone na 9? (wentylacja?????)

    Na koniec – wygodne schody – ładnie wkomponowane , dyskretne – ok. (ale...i o ale napisze przy poddaszu)

    Podsumowywujac – najwieksza uwage proponowalabym zwrocic na :

    – wiatrołap (nie ciemne pudełko ala cela wiezienna a cos, co jest pierwszym wrazeniem jak się wchodzi do domu (zmiana prosta)

    - coś z tym stołem – nie wiem co…. Chyba ze tak lubicie no to ok ... ( mialy być na taras – najlepsze fajne rozwiązanie - czemu się to zmienilo?! Przeciez to nie trudne zaprojektowac tak…..)
    Tu wykombinowac coś nie będzie tak łatwo…. Bo już każdy kat w domu jest określony – ale może warto pokombinowac , nie wiem….

    - drzwi balkonowe do tarasu i stoleczki przy blacie w kuchni – zmiana (prosta) (PS. Bardzo mnie ten fragment projektu ubawil)

    reszta do przezycia….


    rysunek nad ktorym sie pastwilam



    Ok. zostało jeszcze PODDASZE….. (ale to za chwilke)

  6. #1986
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    PODDASZE

    Punkt 1. Ile miejsca przewidziano na szerokość schodów?
    Jeśli mniej niż 1 (slownie : jeden) metr - mam ogromna prosbe – poszerz je!
    Widziałam mase ładnych domow z kompletnie swaszonymi za waskimi schodami – co innego jak są one nieobjęte ścianami (choc 90 cm to naprawde za malo ) ale wchodząc na gore przeciskami się przez jakas waska kiszke…. (tym bardziej ze możliwość jest !) Niech to nie będzie tunel dla weża….

    Punkt 2 – Po lewej stronie czemu w mniejszym pokoju sa 2 okna w scianie szytowej i dwa okna połaciowe a w większym jedno okno?
    Pozatym nie wiem czemu wstawiane są w pokojach przy ścianach szczytowych wlasnie droższe i mniej praktyczne „veluxy” zamiast pozadnych dużych okien w sicanie szczytowej?

    3 - czemu w tym pomieszczeniu te okna połaciowe sa tak rozstrzelone na boki w rogach ścian???? Zamiast w miare symetrycznie żeby równomiernie doświetlić to wnetrze?

    4 drzwi – dziwnie poprowadzone tuz przy scianie…., teoretycznie – wg „niepisanych” zasad tak się nie projektuje …

    5– czemu te lozka tak w osi drzwi? Bez sensu ok. rozumiem ze szkic itp. Ale pewnych nawykow i wklejania "na odwal" nie powinno się mieć nawet na etapie szkicu

    6 Co to za wneka przy wannie? Tam cos ma być? Polka? Szafka? A jak tak to jak się będzie wygonie otwierac ? Nie lepiej dociągnąć wieksza wanne do sciany? (no chyba ze obudowa wanny będzie taka „polka” co ma sens i jest wygodne ale to powinno być choc zaznaczone… i jeśli to polka to może lepiej było by przezucic ta waskie okienko włas nie po tej stronie - tzn to do przemyslenia )

    7. Pokoj - hmmm- jedno male okienko w scianie – podczas gdy miejsca jes mase na wieksze lub na wiecej sztuk…. Jaki to ma sens i konsekwencje w odniesieniu do pokoju z dwoma „veluxami: i dwoma oknami w scianie – po przeciwnej stronie domu tego nie wiem….

    8. Kibelki umywalki po jednej stronie w lazience – co będzie po drugiej? (to pytanie nie czepianie się – bo może jest jakas koncepcja zagospodarowania tej drugiej sciany)


    9 – Najpiękniejszy pokoj - jeden (slownie : jeden „velux” na pokoj na poddaszu i to jeszcze w rogu …. No bo po co doświetlić całość ? (chyba ze to garderoba albo składzik – to cofam… choc tez lepiej by było nie upychac tak w rogu tego biednego okienka… )

    10 – pytanie – co to za pomieszczenie? Bawialnia? Bo chyba nie jakos funkcja komunikacyjna jedynie?



    Na poddaszu sa takie wlasnie - moim zdaniem - "glupotki" - byc moze wynikaja wlasnie z tej koncepcyjnosci - ale na pewno trzeba im sie przyjrzec uwaznie .
    Ewentualne zmiany latwe i proste do zrobienia

    Pozdrawiam , mam nadzieje ze za mocno nie pojechałam

  7. #1987

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    Wejście – przedsionek (nietypowo wysunięty
    .....
    Natomiast – nie wiem czemu drzwi wejściowe i drzwi do halu się rozmijaja w osi ??? (1 pkt na rysunku )

    .......
    Ale gdzie ten oddech gdzie ta przestrzeń????

    Masz racje - ale to szkic i przedsionek jest tak byle jak Juz zaproponowałm ze ma byc bardziej przeszklony i moze z wejsciem z boku - z prawej strony? ) bedzie bardziej ustawny- na wprost wejcia (z lewej storny jakas szafa a od frontu pod oszkleniami miejsce do siedzenia i zdejmowania butow. Na scianie od domu jakies wieszaki na plaszcze dla gosci) A drzwi do domu chyba jeszcze bardziej będą pzesuniete zeby zmiescil sie swobodnie ten ogromny stoł 3mx1,20m


    Wchodzimy do środka – nie wiem, czemu architekt umieścił duże jadalniany rodziny stół – w tym miejscu… na samym wejściu

    O ile pamiętam chciałaś mieć jadalnie przy tarasie
    Przy tarasie chcialam miec kuchnie i miejsce do codziennego spozywania posiłkow w kuchni .
    Stól ma byc rozłozony i ladnie nakryty słozyc na codzien jako ozdoba
    Nie chcialam zeby stol zastawial mi wyjscie na taras i nie byl zawalidrogą.
    Nie chcialam tez miec salonu od polnocy. Chcialam miec staly kontakt z ludzmi w salonie - nawet przebywajac w kuchi.

    Masz racje co do odleglosci od kuchni ale ......cos za cos. Bede wedrowac tak ale tylko od swieta - kupie sobie barek na kolkach

    Jedziemy sobie w bok w lewa stronie – mówiłaś o 2ch pokojach – sypialni i „kawalerce” dla babci – wyszły 3 pomieszczenia – ok. – widocznie taka była konieczność
    Z lewej strony jest sypialnia malzenska z garderoba i lazienka ( od poludnia)
    A od polnocy pokoj goscinny i łazienka dla gosci ( w pierwszej fazie przed wykonczeniem gory sluzace jako pokoj dziecinny i kibelek dla gosci a prysznic dodatkowo gdyby tych gosci bylo tyle ze ktos bedzie spac w salonie na kanapie

    nie przewidziano takiego niewielkiego ogólnodostępnego (również dla ewentualnych gości ) kibelka? I te funkcje będzie pełniła w razie konieczności mała łazienka za stołem jadalnym? (pkt 3)
    No wlasnie to ma byc WC dla gosci. Mysle czy jeszcze jej nie zwezyc poszerzajac ten pokoj z lewej strony ? Kabinę moznaby dac na koncu.
    Moze tez zrezygnowac z tych jednych drzwi zaraz od jadalni ?

    Wszystkie drzwi ( otwieranie ) sa narysowane orientacyjnie .

    Kawalerka dla babci to ten pokoj z lazienka po prawej stronie z wyjciem do kuchni - chce tez zrobic zamiast okna na zachod- drzwi balkonowe zeby w cieple dni mogla sobie wyjsc z pokoju bezposrednio na swierze powietrze



    Nie podoba mi się za to kompletnie rozwiązanie drzwi na taras – z lewej kolizja z drzwiami i od tej sypialni

    Z lewej jak pisałam – kolizja – z prawej za to katastrofa - tu trzeba się zdecydować – albo blat od kuchni i miejsce do siedzenia dla kogoś albo normalne otwarcie drzwi prowadzących na balkon
    Albo zrobić nieotwieralny fix okienny a nie śmieszny błąd w projekcie (6 pkt)
    Tu masz racje - nie myslalam o tym ale to szkic wiec zastanwimy sie


    Jesteśmy w kuchni – kuchnia ok. Natomiast – hmmm czemu wejście do pokoju prowadzi bezpośrednio z kuchni - nie wiem, widocznie tak miało być. Troszkę oryginalnie....(7 pkt)
    Wejscie dla babci - blisko zeby nie musiala sie nabiegac.

    Sam pokój – ok. , wydzielona łazienka taka ciut dziwna – jakby wykrojona (a nie wkomponowana w bryle) czesto w hotelach sa takie - ale ok. – tu się nie czepiamy.
    Nie bardzo wiem jak inaczej moznaby tu zrobic lazienke. Chcialbym tez zeby byl prysznic i wanna ale szkod miejca z pokoju. Moze wpuszczana w podloge wanna zeby babcia miala latwe wejscie?

    Tak samo nie czepiam się idei bocznego wejścia do kuchni… (trochę to wygląda jak wejście dla”służby” tzn idea fajna – szkoda ze przez kuchnie prowadzi ale tu tez już nie będę się czepiać.
    Wejście od garazu tez przesunięte wzgl drzwi w domu – hmmm może w tym jakis zamysl jest ?
    Przejscie od garazu przesuniete bo ja tak krzywo skleilam dwa obrazki
    Mysle czy nie lepiej byloby jeszcze bardziej przesunac drzwi w dol? Wtedy nie wchodziloby sie na stol - ale architekt mowi ze pom gosp byloby za male ?



    jeśli brama garażowa będzie taka jak na projekcie i w związku z tym parkując równolegle – zachowany odstęp miedzy ścianą i dwoma samochodami będzie taki jak na rysunku.
    Rozumiem ze będzie ścisły grafik, kto przyjeżdża i dojeżdża jako pierwszy? Bo w innym przypadku dostanie się do samochodu od ściany będzie niemożliwe

    Pytanie jeszcze co to jest to zaznaczone na 9? (wentylacja?????)
    Garaz jest tez orientacyjnie - mam nadzieje ze wjezdzac bedzie sie bez porblemu To dopiero szkic
    Te dwa pomieszczenia kolo wejscia z garazu to pom. gospodarcze ,pralnia , spizarnia - i miejsce na zostawienie np, zabloconych butów czy kurki? Jeszcze do rozplanowania

    a punk 9 to faktycznie wentylacja i komin



    -
    drzwi balkonowe do tarasu i stoleczki przy blacie w kuchni – zmiana (prosta) (PS. Bardzo mnie ten fragment projektu ubawil)

    Zastanawiam sie czy zamiast tego blatu nie lepszy bylby maly stol i krzesla - zawsze mozna to przestawic albo dostawic do duzego stolu z jadalni w razie najazdu gosci ?
    Albo wyniesc na taras na DUZE grilowanie i wtedy nie przeszkadzalby w noszeniu jedzonka ?
    Wogole to chcialam miec wyjcie z kuchni na taras ale niby to byloby za duzo ?
    Zaczynam przygodę z budową domu - uda się !

  8. #1988
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Violek - odpisze jutro bo juz zasypiam

    ale ogolnie - wybrnelas w bronieniu projektu...

    pozdrawiam [/b]

  9. #1989

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    PODDASZE

    Punkt 1. Ile miejsca przewidziano na szerokość schodów?Jeśli mniej niż 1 (slownie : jeden) metr - mam ogromna prosbe – poszerz je!
    Nie wiem jakie szerokie maja byc schody



    Punkt 2 – Po lewej stronie czemu w mniejszym pokoju sa 2 okna w scianie szytowej i dwa okna połaciowe a w większym jedno okno?
    Pozatym nie wiem czemu wstawiane są w pokojach przy ścianach szczytowych wlasnie droższe i mniej praktyczne „veluxy” zamiast pozadnych dużych okien w sicanie szczytowej?
    Masz calkowita rację. Juz wyjasniam .
    Ja jestem w ogole za tym zeby okien polaciowych nie bylo lub bylo jak najmniej W pokojach szczytowych uwazam to za strate kasy ale architekt mnie przekonuje ze to ladnie doswietla - nie jestem przekonana.

    Cala gora ma byc wykonczona potem. W zasadzie tak na 100% maja byc te dwa pokoje z prawej strony dla coreczek i lazienka dla nich.
    Reszta jest do przemyslenia i wykanczania w miare rosnacych potrzeb i mozliwosci finansowych.

    Z lewej strony ma byb wyprowadzenie do lazienki takiej jak z prawej( dla tego to waskie okienko w scianie szczytowej) i w zasadzie tych wszystkich scian na gorze nie bedzie od razu.
    Jedno okno

    3 - czemu w tym pomieszczeniu te okna połaciowe sa tak rozstrzelone na boki w rogach ścian????
    Tu niestety okan polaciowe sa konieczne a rozrysowane sa tak byle jak bo ich konkretne rozmieszczenie ma bardziej wynikac z konstrukcji dachu.

    4 drzwi – dziwnie poprowadzone tuz przy scianie…., teoretycznie – wg „niepisanych” zasad tak się nie projektuje …
    Chyba chodzi o to ze gdyby kiedys pomiszczenie 10 mialo stac sie zamkenietym pokojem to byloby tak latwiej i korytarz nie bylby za szeroki - chodzi o to zeby korytarze nie zabieraly zbyt duzo miejsca.

    5– czemu te lozka tak w osi drzwi?
    to chyba tylko tak zeby widac bylo skale ?

    6 Co to za wneka przy wannie? Tam cos ma być? Polka? Szafka? A jak tak to jak się będzie wygonie otwierac ? Nie lepiej dociągnąć wieksza wanne do sciany? (no chyba ze obudowa wanny będzie taka „polka” co ma sens i jest wygodne ale to powinno być choc zaznaczone… i jeśli to polka to może lepiej było by przezucic ta waskie okienko włas nie po tej stronie - tzn to do przemyslenia )
    Rozmieszczenie armatury w lazienkach jeszcze dokadnie nie planowalismy, moze wanna bedzie narozna?
    Tak wlasnie myslalam ze jesli to bedzie wneka to po to zeby miec lepszy dostep do okna

    7. Pokoj - hmmm- jedno male okienko w scianie – podczas gdy miejsca jes mase na wieksze lub na wiecej sztuk…. Jaki to ma sens i konsekwencje w odniesieniu do pokoju z dwoma „veluxami: i dwoma oknami w scianie – po przeciwnej stronie domu tego nie wiem….
    Juz pisalam ze wcale nie chce miec polaciowych ale czy bedzie jasno?

    8. Kibelki umywalki po jednej stronie w lazience – co będzie po drugiej? (to pytanie nie czepianie się – bo może jest jakas koncepcja zagospodarowania tej drugiej sciany)
    Myslalam ze po drugiej moga byc szafy na reczniki, szlafroki, srodki czystosci . kosmetyki itd...... Moze uda sie tez wstawic prysznic do tej lazienki?



    9 – Najpiękniejszy pokoj - jeden (slownie : jeden „velux” na pokoj na poddaszu i to jeszcze w rogu …. No bo po co doświetlić całość ? (chyba ze to garderoba albo składzik – to cofam… choc tez lepiej by było nie upychac tak w rogu tego biednego okienka… )
    ja mysle ze tak mu wyszlo na elewacji z zewnatrz ( drugie okano pewnie doswietac ma schody ale nie wiem czy to ma sens - korytarz moze byc ciemny

    10 – pytanie – co to za pomieszczenie? Bawialnia? Bo chyba nie jakos funkcja komunikacyjna jedynie?
    Na razie moze byc bawialnie - dziewczynki maja dopiero niecale 2latka a w przyszloci mozna z tego zrobic pracownie czy cos w tym stylu ?

    Na poddaszu sa takie wlasnie - moim zdaniem - "glupotki" - byc moze wynikaja wlasnie z tej koncepcyjnosci - ale na pewno trzeba im sie przyjrzec uwaznie
    .
    Pewnie wlasnie tak jak piszesz - to dopiero szkic.
    BARDZO ci dziekuje za wyczerpujacą opinie.
    Mam nadzieje ze dopracujemy projekt i wtedy znowu wam go pokarze
    Zaczynam przygodę z budową domu - uda się !

  10. #1990

    Domyślnie Kosmiczna zmiana decyzji co do wyboru projektu - ratunku!!!

    Witam wszystkich forumowiczów,

    Prosiłam Was ostatnio o pomoc przy wyborze parterówki, ale sytuacja uległa zmianie po wycieczce objazdowej po okolicy i po obejrzeniu klilku projektów w trakcie realizacji, doszłam z mężem do wniosku że najlepszym rozwiązaniem będzie dla nas parterówka z użytkowym poddaszem i koniecznie z lukarnami . Wstępnie wybraliśmy dwa projekty. Co o nich sądzicie,proszę Was też o propozycje.
    Ps. jeżeli chodzi o Karminę to oczywiście bez odpustowych murków i kulek
    http://www.archipelag.pl/projekty-zo...?KatID=3990500

    http://www.archipelag.pl/switch_obj....=479&CanBack=1

    A tak wogóle to mam dzisiaj 32 urodziny
    Pozdrawiam
    Monika

  11. #1991
    ELITA FORUM (min. 1000)
    świercz

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.794
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    sto lat sto lat niech żyje żyje nam!!!!
    Dziennik: 1 2 Komenta: 27

  12. #1992

    Domyślnie Re: Kosmiczna zmiana decyzji co do wyboru projektu - ratunku

    A tak wogóle to mam dzisiaj 32 urodziny
    Wszystkiego najlepszego!!!!

    p.s. a ze zmianą projektu... my też wyszliśmy od parterówki a skończyliśmy na użytkowym poddaszu

  13. #1993
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) UŚMIECH FORUM Avatar frosch
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    17.024
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    wszystkiego naj naj naj z okazji urodzinek(ja mam za pare dni )
    lukrecja -sliczny domek(prostota)
    karmina-tez cudo(bardziej zbajerowana)
    ja wybralabym lukrecje,ale ty musisz sluchac glosu serca,to twoj dom
    zycze spelnienia wszystkich marzen,a najbardziej tego o wlasnym domku i duzo w nim szczescia
    Nie pozwól, aby twoje marzenia zarosły chwastami...ziemia i kobieta nie powinny leżeć odłogiem...
    http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100522580113.html

  14. #1994

    Domyślnie

    Koniecznie z lukarnami...? A ile tych lukarn

    Ale całkiem poważnie to zorientuj się może najpierw co Ci będzie wolno... (Plan Zagospodarowania lub Warunki Zabudowy)
    PS
    Moja Najlepsza Żona koniecznie chciała balkon i to było pierwsze kryterium wyboru...

  15. #1995
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak ci sie z lukarnami podobaja domy - to zajrzyj na www.archon.pl też
    fajne chałupy mają (dobrze zaprojektowane) i glownie w tym stylu co Karmina

    np w rododendronach
    http://www.archon.pl/index.php?act=1...m413da514d84fb

    ale tez w nektarynkach, w pomaranczach, w kaliach.... itp
    http://www.archon.pl/index.php?act=1...m443d0586db017
    http://www.archon.pl/index.php?act=1...m3ffac33ea646d

  16. #1996

  17. #1997

    Domyślnie

    Dzięki za opinię. Masz rację Zielonooka, ten pomysl z wejściem z garażu prosto do kuchni jest nie do przyjęcia. Garaz pewno zostanię powiększony, juz mąż się o to postara. Myślałam też żeny w GL 159 zlikwigować jedno okno og frontu w gabinecie. No ale jeszcze nic nie zadecydowaliśmy, choć narazie bardziej skłaniamy sie ku 159. Pozdrawiam

  18. #1998

    Domyślnie

    ups ale szczeliłam literówek.

  19. #1999
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    al1 zawsze mozesz wejsc jeszcze raz do swojego postu i literowki popoprawiac
    Ja - jako nalogowy "literowiec" i "bykowiec ortograficzny" - blogoslawie te funkcje

    ten GL 159 - im dluzej na niego patrze tym bj mi sie podoba

  20. #2000

    Domyślnie

    Najlepsze urodzinowe życzenia.
    Szukaj a znajdziesz swój wymarzony domek.

Strona 100 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony