dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 164 z 627
Pokaż wyniki od 3.261 do 3.280 z 12535
  1. #3261

    Domyślnie

    bardzo fajny jest ten projekt, szkoda,ze nie lubisz takich dachow
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  2. #3262
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    aha 26 dzięki, że cokolwiek napisałaś

    Wiem, że ten projekt jest fajny. Ma nawet kanciape na graty. Przeraża mnie góra, która z racji kształtu dachu jest moim zdaniem klaustrofobiczna. Pomieszczenia na poddaszu mają być przeznaczone dla mojej dorastającej córki, która chce mieć swój "rywatny" balkon. Pisałam do architekta, ponieważ wymyśliłam, że nad wejściem, tam gdzie jest ta mała facjatka z oknem można zrobić balkon. Odpisał, że moe zrobić co chce i że to dobry pomysł, ale nie podał konkretów (wiadomo, darmowa porada). Musze ten projekt pokazać znajomemu architektowi i zasięgnąć jego opinii (on specjalizuje się w obiektach usługowych i dlatego nie podejmie się projektu domu, bo jak stwierdził, już "w tym nie siedzi", ale myślę, że poradzi. Druga sprawa to ten czubiasty dach, który mnie osłabia. gdyby dało się ten dom jakoś inaczej przykryć, nie miałabym problemu z podjęciem decyzji. Rozważałam jeszcze projekty sielanka, wisienka, lotta, Pdj - 1069
    http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=286

    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/ind...kowa_between=0,

    http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=17

    http://www.e-projektydomow.pl/projekt/1436

    Pozdrawiam serdecznie.

  3. #3263

    Domyślnie

    z tych co tu jeszcze wymieniłaś to lotta mi się podoba i wizualnie i w środku. A może pójdż do architekta i jakiś na zamówienie zrób tylko,ze to niestety kosztuje. Co do tego pierwszego to czemu wnioskujesz,ze on ma klaustrofobiczne pomieszczenia, sypialnia wygląda na całkiem sporą!
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  4. #3264

    Domyślnie

    a ja......oglądałam i oglądałam katalogi no i w końcu wybrałam, maż zaakceptował i pózniej dopiero dobieraliśmy działkę pod dom
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  5. #3265

    Domyślnie

    Witaj.
    Zobacz jeszcze na stronach www.mgprojekt.pl: - Faworyt, Benedykt, Maja; na www.dobredomy.pl : JupiterII - widziałam w budowie, trochę przerobiony (małe WC na dole), ma b. bogaty wątek na forum muratora, podobnie jak Faworyt. Jupiter ma wspaniałe pokoje na górze, zwłaszcza gdy zrezygnuje się ze ścianek działowych do garderób . My ostatecznie zdecydowaliśmy sie na APS119 z tej pracowni, z której jest domek na twojej wizytówce. Wszystko zależy od Waszych potrzeb i to Wam ma się podobać tam mieszkać. Zyczę udanego wyboru, choć to niełatwe...
    Aldona.
    dobrze byłoby już mieszkać u siebie...

  6. #3266

    Domyślnie

    Bm_mi, po co balkony..?

    To tylko dodatkowa powierzchnia do sprzątania... nikt nigdy na to nie wychodzi...a najwyżej pranie się wystawia latem..
    Agdula

  7. #3267

    Domyślnie

    ja z małżonką najpierw określillismy warunki domu:
    min 3 sypialnie + łazienka lub dwie, pokój dzienny otwarty na kuchnię i jadalnię, duże pomieszczenie gospodarcze (powyżej 4-5 mkw) i garaż (nie musi być na dwa samochody) no i oczywiście NIEDROGO, acha i dający się zaadaptować na działkę z wjazdem od zachodu.
    Nieduży dach (koszty), niedużo załamań w bryle (koszty+ łatwość budowy), i podobne dylematy
    przejrzeliśmy całe mnóstwo projektów, i wybraliśmy:
    Fiołkową chatę ze studia Atrium :
    http://www.studioatrium.pl/projekt-d...3,61,opis.html

    choć powiem, ze jest cała masa PIĘKNIEJSZYCH domów (tyle, ze nieosiągalnych kosztowo przy budowie )
    -----------------------------------------------

  8. #3268

    Domyślnie

    a koszty - to też ważne, bo domek 180 mkw mozę być tańszy w budowie i wykończeniu niz domek 110 mkw.
    zobacz ten projekt, dla mnie ok
    http://www.z500.pl/pliki/14/warianty...rys_szczeg.pdf
    -----------------------------------------------

  9. #3269

    Domyślnie z wizją

    witam,
    jesteśmy na etapie szukania projektu. Nie chcemy typowego dworku, domy typu cegła też odpadają, podobają nam się domy takie jak dwa pierwsze tu:
    http://www.domyzwizja.pl/

    jednak ja ze względu na funkcjonalność szukam domu parterowego. Czy ktoś z was widział projekt ciekawego, nie dworkowatego domu bez skosów ale z charakterem, przestrzenią, czymś innym a ciekawym??

  10. #3270

    Domyślnie

    ja jestem za typową parterówką, może tylko jakieś interesujące rozwiązanie z dużymi oknami w bryle by mi odpowiadało, mój mąż wolałby z użytkowym poddaszem, ale to już odpada bo nienawidzę skosów! jeżeli już miałoby być piętro to po prostu normalne piętro a nie z mnóstwem kurzących się kątów pod skosami.
    Masz w zanadrzu jakieś ciekawe projety parterówek??
    mnie na razie najbardziej podoba się "doskonały" ale nie wiem z jakiej pracowni, jak znajdę to wkleję. potrzebowałby tylko kilku przeróbek.

  11. #3271

    Domyślnie

    http://www.jota.gda.pl/index.php?opt...jekt&id_proj=4

    na razie ten projekt jest moim faworytem, czy może ktoś go buduje????

  12. #3272
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pado

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Poznań /Okolice
    Posty
    834
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie Czy Ktoś budował DOM LMP57 lub LP 59 z pracowni Lipińscy ?

    Witam ,
    Zastanawiam się nad wyborem tego projektu. Wraz z żoną uważamy ,że jest ładny i funkcjonalny. Konstrukcja jest prosta bez zbędnych udziwnień i myślimy ,że koszt budowy będzie do udźwignięcia.Na początek nasze plany wydatkowe to ok. 100 tyś zł. Mamy działkę w wym. 49,5 m ( szerokość frontu działki) na 22,05 m. Ograniczeniem jest nieprzekraczalna linia zabudowy 6 m od drogi co daje max głębokość domu +/- 12 m . Gość z pracowni architektonicznej uważa ,że to LMP 57 lub 59to dobre projekty , choć poleca projekty z pracowni Archeton. no.GL 266.Projekt ten jest nawet fajny. Nam zależy aby na parterze oprócz salony był jeszcze jeden pokój bo finanse są takie jakie są , a z urządzaniem góry można będzie trochę poczekać . Na początku będzie można zamieszkać tylko na parterze. Mówi ,że są lepiej opracowane rysunki techniczne większa skala - łatwiejsze do odczytania . Ja ze swojej strony nastawiam się na duży wkład własnej pracy bo ceny fachowców są powalające, choć o budowaniu nie mam jak na razie wielkiego pojęcia. Mam kolegów , którzy byli na takim samym etapie i dom wybudowali wkładem własnym , rodziny i murarza.
    Co sądzicie o tym projekcie - naszym zdaniem wystarczy nam wielkość domu do ok.100 m ,ponieważ lepiej jest mieć coś mniejszego niż duży z wielką pętla kredytu na szyi.Jakie są wasze przemyślenia .
    Czy ktoś z was buduje taki dom?
    Czy możecie coś polecić o podobnej wielkości do ok 100 m co jest ładne proste z rozsądnymi kosztami budowy ( na parterze oprócz salonu jeszcze 1 pokój)?W domku nie chcemy mieć żadnych wykuszy po podwyższa to koszt budowy - balkonik owszem może być.
    Z jakiego materiału budować : Phoroterm, Siporex ,Silka czy coś innego.
    Łączenie na zaprawę czy na klej ( mój kolega sam buduje z Siporexu na klej).Jaki polecacie strop. Chcieliśmy drewniany , ale skrzypi , a koszt nie jest wcale niższy niż betonowy ,choć drewniany mozna zrobić samemu
    Czy ktoś z Was wybudował taki domek i jakie są koszty budowy , stopień trudności i jak sie w nim mieszka ?
    Na forum polecono nam projekt WW126 Pracowni Wunsch i Wolanowski. Co o tym projekcie sądzicie ?
    Ograniczeniem naszej działki jest jej głebokość czyli dom musi mieć max. 12 m szerokości.Myśleliśmy nawet o parterowym i mamy dylemat co jest tańsze : wkład w większy fundament czy w strop(co wypada korzystniej finansowo) Dom parterowy ma zaletę ,że nie trzeba chodzić po schodach , a człowiek się starzeje ,nasza córka nie wyobraża sobie parterówki tylko z użytkowym poddaszem . To są dylematy. Najważniejsze , że mamy działkę bo w tych czasach w tym szaleństwie cenowym to coś co już jest i można marzyć ....
    Czy dokumentacja jest przysfajalna dla Laika ,który chce i nie ma 2 lewych.
    Proszę o pomoc bo wybór domu to ciężka praca - nawet z żona nie sądziliśmy , ze można mysleć , mysleć , ...., a zanim podejmie sie decyzję będzie tyle dylematów !

  13. #3273
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie LMB 26 Lipińscy czy DUDEK z IGN ??



    strasznie mi sie podoba...poproszę o konstruktywne opinie zmieniłabym jedynie wejscie do salonu to blizej garażu na spizarkę i przejscie do garażu bo bardzo mi na tym zalezy

    czy:
    projekt DUDEK z IGN


  14. #3274
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    up

  15. #3275

    Domyślnie

    Miał być domek o powierzchni użytkowej 120-140 m2 z prostym, dwuspadowym dachem, zamkniętą kuchnią, skierowaną na południe lub wschod, wyjście na taras koniecznie na tylnej ścianie i dodatkowy pokój na parterze.
    Ważne też było zaplecze łazienki (gdzieś trzeba suszyć zimą pranie ).
    Nasz pierwszy wybór padł na Bryzę z pracowni Studio Atrium, ale miała ona jeden "mankament"-przejście do kuchni przez pokój dzienny, Szukając wiec dalej, trafiliśmy na Glz31,chociaż musieliśmy, niestety,wprowadzić kilka zmian.

  16. #3276

    Domyślnie

    dokładnie tak, ale zależy nam jeszcze na "gabinecie" usytułowanym niedaleko wejścia, mąż potrzebuje biura a mnie też potrzebne miejsce w domu na komputer, papiery i książki.
    znalazłam jeszcze taki projekt, ciekawa jestem opini na jego temat? będę wdzięczna

    http://www.studioatrium.pl/projekt-d...1,61,opis.html

  17. #3277

    Domyślnie

    1
    Ostatnio edytowane przez Gosia i Łukasz Martenka ; 18-08-2011 o 11:52

  18. #3278
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    południe mam że tak powiem "po prawej" wejście jest od zachodu
    a co do garażu...znając moje fascynacje samochodowe nikogo nie zdziwi garaż na pierwszym planie

  19. #3279
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    widziałam go ale:
    1. o jeden pokój za mało
    2. trzeba maszerowac przez cały dom zeby przejsc z garazu do kuchni z ciężkimi siatami

  20. #3280

    Domyślnie

    zaczyna się tam gdzie wzrok nie sięga a kończy tuż za horyzontem.

    konstruktywna krytyka przywróciła mnie do rzeczywistości, dzięki.

    przestronny jest rzeczywiście niegłupi, może tylko ta bryła taka monotonna...

    przyglądam mu się i naprawdę rozkład niezły, jedynie kuchnia jest trochę za mała i brakuje spiżarni przy kuchni, może dałoby sięzagospodarować część pom. gospodarczego.

    Kompletnie zielona jestem jeśli chodzi o takie projekty.... pytanie kretyńskie, ale .... czy ścianę dłuższą - dało by się "przedłużyć, " by zyskać powierzchnię na kuchnię i pokój ???

    a co możesz powiedzieć o "doskonałym"?
    http://www.extradom.pl/GDA1004.html
    ta "chałupa " ma przynajmniej początek no i "inną" bryłę

Strona 164 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony