dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 451 z 627
Pokaż wyniki od 9.001 do 9.020 z 12535
  1. #9001

    Domyślnie

    Witajcie. Co sądzicie o tym projekcie? http://www.domenadom.pl/produkty/230/gabriel-ps.html
    Zależy mi na domu parterowym, duży salon, garaż z przejściem do pomieszczenia gospodarczego i do domu. Jak myślicie 300 tys. starczy na budowę tego domu? Wydaje mi się bardzo przemyślany i funkcjonalny. Za każdą radę i uwagę dziękuję.

  2. #9002

    Domyślnie

    Cytat Napisał pewdie Zobacz post
    Witajcie. Co sądzicie o tym projekcie? http://www.domenadom.pl/produkty/230/gabriel-ps.html
    Zależy mi na domu parterowym, duży salon, garaż z przejściem do pomieszczenia gospodarczego i do domu. Jak myślicie 300 tys. starczy na budowę tego domu? Wydaje mi się bardzo przemyślany i funkcjonalny. Za każdą radę i uwagę dziękuję.
    wg mnie ładny projekt, jeśli zależy Ci na obniżeniu kosztów, to rozważ zmianę sposobu zadaszenia tarasu, ponadto pytanie, czy chcesz również strych używać do celów mieszkalnych, jeśli tak, to od razu trzeba przemyśleć, czy schody mogą zostać dokaldnie tak jak w projekcie, bo chyba kolidują z dodatkowym WC, a to pomieszczenie wg mnie warto mieć, ponadto trzeba przewidzić na górze okna, doprowadzić instacje i wg mnie przeprojektować dach, bo teraz masz słupki w dwóch rzędach w najwyzszym miejscu poddasza, czyli w obecnej wersji powierzchnia trudna do adaptacji

  3. #9003

    Domyślnie

    Domek będzie dla 2-3 osób, dlatego też te poddasze jedynie będzie strychem, nie zamierzam go adaptować, będzie to jedynie wejście na strych i myślę, że w tym miejscu może zostać. Co do zadaszenia tarasu będę musiał sprawdzić ile to wyniesie, choć nie ukrywam, że bardzo mi się taki podoba.

  4. #9004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał pewdie Zobacz post
    Wydaje mi się bardzo przemyślany i funkcjonalny.
    A mnie nie. Wejście do domu z garażu przez strefę sypialnianą? To nie jest przemyslane i wygodne.

  5. #9005

    Domyślnie

    Wstając rano do pracy zazwyczaj myję się i jadę samochodem, zwykle nie wchodzę nawet do kuchni, dlatego takie połączenie pomieszczeń mi odpowiada.

  6. #9006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czyli najpierw lecisz do wiatrołapu się ubrać w kurtkę i łapiesz buty w rękę buty a potem lecisz do samochodu i przed garażem zakładasz buty. Jesteś w pracy, ubłociłeś sobie buty, przyjeżdzasz do domu, w garazu zdejmujesz buty i lecisz do wiatrołapu je odstawić i odwiesić kurtkę?

    Ok, ludzie różnie kombinują, ale proszę tego nie nazywać funkcjonalnością i przemyślanym projektem.
    Przemyslany projekt ma garaż z przejściem do wiatrołapu.

  7. #9007
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    jarekFTW - moim zdaniem ta wysepka to wyszła taka zawalidroga. Ponieważ płyta kuchenna i zlewozmywak zostały przy ścianach, to jaka właściwie ma być jej funkcja? 80x60 to taki mały stolik. Czy nie wygodniejszy byłby półwysep od lewej ściany?

    pewdie - plusy Gabriela to to, że wszystkie sypialnie są zbliżonej wielkości i żadna nie ma mniej niż 12m2, jest dodatkowe wc, duży salon, kotłownia spora i z wejściem z podwórka (przydatne przy kotle na paliwo stałe).
    Co, moim zdaniem, in minus. Sporo ścian nośnych i dużo metrów ciężkiego stropu. Rozbudowany dach - aż 287m2 powierzchni. Zadaszenie wejścia wydaje się być dość wysoko, przez co przy podmuchach wiatru może nie osłaniać przed deszczem. Tak daleko sięgające zadaszenie tarasu spowoduje, że salon będzie mniej słoneczny. W naszym klimacie okres, kiedy słońca jest za dużo, jest naprawdę bardzo krótki. Oszacuj koszty tej konstrukcji biorąc pod uwagę, że nieosłonięte dachem okno południowe poprawia bilans energetyczny domu. W tym roku, kiedy to luty był łagodny i słoneczny, właśnie dzieki dużym oknom kocioł u mnie nie pracował już przez cały czas, a w marcu można było zakończyć sezon grzewczy. Zadaszone miejsce oczywiście się przydaje, więc mam altankę sześciokątną, której koszt to było bodaj 3500zł wraz z montażem, w komplecie miała ławeczki i stół. W toalecie pod schodami umywalka jest wrysowana zbyt optymistycznie - pod trzecim czy czwartym stopniem schodów jest jeszcze za nisko. W praktyce wyjdzie to raczej tak, że i drzwi wejściowe do wc i umywalkę trzeba będzie przesunąć w prawo i wc będzie miało mniejszą powierzchnię.
    Garaż połączony z domem przez pomieszczenie gospodarcze i korytarz - mniej praktycznie, choć w praktyce obserwuję, że bardzo często w domach z garażem i tak bardzo mało parkuje się w garażu. W pomieszczeniu gospodarczym należy zorganizować kącik na okrycia i buty mieszkańców, którzy dom opuszczają samochodem.
    Spiżarnia jest bardzo mała. Osobiście skłaniałabym się ku wyrównaniu tej ściany i uzyskaniu większej powierzchni na szafy w wiatrołapie.
    Ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym (co jest zaznaczone w opisie projektu) do mnie nie przemawia. Instalacja taka jest kosztowna, w tym projekcie do kominka jest dojście tylko z salonu (widziałam kilka projektów, gdzie kominek był na ścianie salon-kotłownia, wówczas można zainstalować wkład dwustronny i dokładać z kotłowni - a jednak takie palenie w kominku na poważnie robi trochę bałaganu), jeżeli w kotłowni będzie kocioł na paliwo stałe, to w zasadzie po co palić w kominku, jak to samo można wrzucić pod kocioł kotłowniany. Dobre drewno kominkowe nie jest tanie.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  8. #9008

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Proszę o ocenę projektów:
    Korso 2 http://www.domenadom.pl/produkty/273/korso-2-ps.html
    i
    z168 http://z500.pl/projekt/154/Z168,dom-...e-bocznej.html

    Działka z wjazdem od południowego-zachodu. Potrzebne trzy sypialnie na poddaszu i jedna na parterze. Ogrzewanie kocioł na paliwo stałe.

    Pozdrawiam

  9. #9009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał bowess Zobacz post
    W pomieszczeniu gospodarczym należy zorganizować kącik na okrycia i buty mieszkańców, którzy dom opuszczają samochodem.
    Spiżarnia jest bardzo mała. Osobiście skłaniałabym się ku wyrównaniu tej ściany i uzyskaniu większej powierzchni na szafy w wiatrołapie.
    Po co szafa w wiatrołapie, jeśli buty i kurtki mają być przy garażu?

  10. #9010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał wp03 Zobacz post
    Witam wszystkich
    Proszę o ocenę projektów:
    Korso 2 http://www.domenadom.pl/produkty/273/korso-2-ps.html
    i
    z168 http://z500.pl/projekt/154/Z168,dom-...e-bocznej.html

    Działka z wjazdem od południowego-zachodu. Potrzebne trzy sypialnie na poddaszu i jedna na parterze. Ogrzewanie kocioł na paliwo stałe.

    Pozdrawiam

    Ale co mam oceniać?
    W jednym garaż podwójnym, w drugim pojedynczy.
    Na działkę z wjazdem od południa to lepszy jest Korso, bo ma okna w salonie od południowego zachodu. Powiększ tylko okna szczytowe na poddaszu, by nie trzeba było dawać okien połaciowych.

  11. #9011
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarekFTW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    252

    Domyślnie

    @bowess

    Cel tej wysepki ma być taki, że jak dzieciaki bawią się w pokoju to żona krojąc/mieszając/ etc etc chciałaby na nie patrzeć.
    Dlatego wysepka skierowana na pokój.

    Ewentualnie kwestia półwyspu też jest niezła, aczkolwiek powiem szczerze, że nam (mnie i żone) podobają się takie wysepki.
    Aczkolwiek muszę to jeszcze przemyśleć

  12. #9012
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MajaJ

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    32

    Domyślnie

    Witam

    Budowa domu wg projektu Dom w Luizjanie 3 z garażem podjęta
    http://pracownia-projekty.dom.pl/za_..._z_garazem.htm

    Słyszę opinię, że koszt budowy tego projektu z garażem (jest też wersja bez garażu) to koszt o 50 tys. więcej.
    Czy możecie to potwierdzić?Czy to aż taka różnica w kosztach, budując dom z garażem lub bez?
    Czytam również na forach, że koszt dachu jak w w/w projekcie jest duży, najlepiej budować z dachem dwuspadowym.
    Czy ktoś potrafi powiedzieć co tzn dużo? Ile procentowo dach czterospadowy jest droższy od dachu dwuspadowego?

    Czy podłączając prąd budowlany powinnam "zamówić" prąd 3 fazowy?
    Ile KW podłączyć na czas budowy, a ile docelowo ( w projekcie jest 14 KW )?
    Czy po wybudowaniu w takim domku wystarczy prąd jednofazowy, czy musi być 3 fazowy?
    Ogrzewanie będzie gazowe, a w domu podstawowe urządzenia AGD, TV, komputer.
    Czy koszt prądu jednofazowego i trójfazowego jest taki sam?
    Będę wdzięczna za odpowiedzi i rady

  13. #9013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ma większą powierzchnię - policz różnicę w ilości dachówek.
    Do tego dochodzi koszt dachówek kalenicowych, których też jest wiecej, bo zamiast jednej są cztery kalenice.
    Więźba - bardziej skomplikowana to i nieco więcej drewna schodzi.

    Prąd trójfazowy potrzebny jest do obsługi urządzeń o duzym poborze mocy - np. płyta indukcyjna. Co prawda działa na jednofazowym także, ale zaleca się podłączać pod trzy faz, aby nie było spadków mocy przy obciązeniu maksymalnym wszytskich pól naraz.

    Prąd budowlany - czy betoniarka ekipy będzie chodzić na 230V?

  14. #9014
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    janek182

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    1

    Domyślnie Projekt Zx105 vs Zx57, pracownia Z500

    Do niedawna byłem zdecydowany na projekt Zx105 z pracowni Z500 - spełniał praktycznie wszystkie moje wymogi (styl architektoniczny, powierzchnia, funkcjonalność itp.)... Kilka dni temu zobaczyłem natomiast projekt Zx57

    Jakie jest Wasze zdanie na temat tych projektów (jakie zalety i wady jednego i drugiego projektu)... Zx105 pewnie część z Was budowała, Zx57 zapewne jeszcze nie (niedawno weszło do oferty pracowni Z500)

    Z góry dziękuje za wszystkie opinie



    VS


  15. #9015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w projekcie z105 głupie miejsce na kominek - w przejściu.
    Brakuje też miejsca na słupki w kuchni. Tylko lodówka wejdzie.
    No i jedna łazienka.

    w Zx57 jestem ciekawa jak przemyślano odprowadzenie wody z tego "zadaszenia" tarasu?
    Projekt chyba nie do końca opracowany, bo niezgodnie z polskimi przepisami drzwi łazienki otwierają się do środka.
    Duży salon, ale w sumie nie jest specjalnie ustawny.
    Jak na prosty mały domek trochę skomplikowana przestrzeń.


    W obydwóch projektach brakuje mi przestrzeni roboczej - pralka, miejsce na mopy, zlew do umycia szmaty. Takiego laundry room.
    Przy takiej powierzchni można byłoby go wyodrebnić.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-07-2014 o 15:44

  16. #9016
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hanzli

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wałcz
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    11

    Domyślnie

    Co myślicie o tych projektach??
    http://z500.pl/projekt/123/Z130,dom-...wuspadowy.html
    http://www.galeriadomow.pl/projekty-...logowej-4.html
    Moja rodzinka to 2+2. Chcemy czegoś prostego i taniego w budowie. Estetyka to sprawa drugorzędna!!

  17. #9017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zetka nie będzie tańsza z ych dwóch - np. balkony.
    Z reszta obydwa mają po dwa kominy.
    Zacznij od kwoty, systemu ogrzewania i programu minimum.

  18. #9018
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michcia1

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    104

    Domyślnie

    Hej,
    a co sądzicie o projekcie http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m22b1f7488fb4b ?

    Najbardziej martwi mnie salon? Jak ustawić meble, by było funkcjonalnie? Chciałabym ściankę tv na ścianie łazienkowej. Czyli sofa skierowana na prawo. Salon ma długość 576 cm. To chyba za mało na takie ustawienie. Czy wydłużenie domu o 50 cm coś pomoże?

    P.S. Nie mogę wkleić zdjęcia

  19. #9019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ten projekt ma kilka droszych elementów (np. okno narożne).
    Mnie tradycyjnie nie podoba się przejście do garazu.
    Trzeba też przemeblowac kuchnię, bo lodówka stoi przy kominku i na dodatek daleko od zlewu a płyta jest w narożniku.
    Ja bym kuchnię ciutkę zwęziła, tak by w wiatrołapie weszła normalna szafa 60-tka (teraz jest wrysowana wąska, chyba 40-tka)
    Dwa okna w garażu to za dużo - okna są droższe od ściany a w garażu nie siedzi się całe dnie, by trzeba było skąpić na włączenie lampy. To samo kotłownia - kto to okno będzie mył? Lepsze byłyby drzwi na ogród, wówczas w kotłowni można trzymac np. kosiarkę.
    Niebezpieczne jest otwieranie drzwi do wnętrza garażu - mozna uderzyć w auto. Z resztą IMHO garaż jest za wąski - ma tylko 3,1m, będziecie z niego korzystać sporadycznie, bo wjazd będzie wymagał precyzji. Ponadto wysiadać i tak będziecie musieli na dworze, bo w garażu nie otworzycie drzwi z drugiej strony od kierowcy. A gdzie będziecie trzymać np. rowery dla dzieci?
    Minimum to 3,5m, wygodny to 4 m. Jak już poszerzać dom to właśnie po stronie garażu.
    Zastanów się czy tak mały garaż jest ci potrzebny? Moze lepiej postawić wiatę z bocznymi, ażurowymi ściankami?



    Masz działkę z wjazdem od północy?

    Jesli wybrałaś go bo chcesz budowac tanio, to da się znaleźć lepsze projekty.
    Jeśli wybrałaś, bo szukasz domku energooszczędnego, to też są lepsze.

    Uwagi takie ogólne - jeśli nie masz terenu zalewowego i super zwięzłych iłów i glin nie posadawiaj domu wysoko. Potem tylko jest problem z nawożeniem ziemi by zamaskować wysoki fundament. Nie rób też do domu schodów. Starczy wyprofilowana z kostki pochylnia. Wówczas wjedziesz do domu wózkiem.
    I najważniejsze - nie wylewaj podestu przed domem i tarasu z betonu! Bardzo trudno to potem wykończyć. A tak ułożysz bruk i gotowe.

  20. #9020
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klawdia

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-354
    Posty
    50

    Domyślnie

    A co sądzicie o tym projekcie? http://projekty.lipinscy-projekty.pl...lustrzane.html
    To co byśmy chcieli zmienić, to poddasze na 3-pokojowe i dobudować zadaszenie (drewniane) tarasu. To jest nasz początek poszukiwań tego jedynego domu więc każda sugestia jest na wagę złota.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	475x317_dcp305a_fr1_ag_l_20140306.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	44,2 KB
ID:	271386
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dcp305a_r1_l_20140306.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	15,3 KB
ID:	271385
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dcp305a_r2_l_20140306.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	17,3 KB
ID:	271384

Strona 451 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony