dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 476 z 627
Pokaż wyniki od 9.501 do 9.520 z 12535
  1. #9501

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    oddzielenie termiczne robi się na etapie konstrukcji. Garaż jest zimnym elementem - każde otwarcie bramy wjazdowej wychładza natychmiast pomieszczenie. Sama brama garażowa nie jest też szczelna. Dlatego ściany garażu powinny być oddzielone warstwą izolacji od ścian domu.
    Stąd każdy garaż, który jest "otulony" pomieszczeniami ogrzewanymi jest mniej korzystny energetycznie niż dostawiony do bryły budynku.



    Skoro bardziej podoba ci się wersja 2 to po co dajesz nam dwie do opiniowania?


    Osobiście uważam, że nr 1 jest bardziej przejrzysty, jeśli chodzi o układ, jedynie odwróciłabym pomieszczenia w garażu
    dziękuje za odpowiedz. jednak trochę tego nie rozumiem, chyba lepiej jak garaż przylega do pomieszczeń ogrzewanych (i tak ma dodatkowa izolacje) niż jak nic do nich nie przylega. Przecież ta chłodna ściana będzie miała i tak dodatkowa izolacje. Tak tylko gdybam, ja się nie znam.

    Nigdzie nie napisałam, że skłaniam się do którejś wersji. Mam właśnie duży problem. W pierwszej podoba mi się, ze jest więcej ogrodu ale znowu dom nr. 2 taki mniej płytki wydaje mi się, że będzie fajniejsze wrażenie w środku.
    jeszcze wizualizacje bryły- choć one akurat obie jednakowo mi się podobają. Może ktoś bardziej obeznany w temacie znajdzie jakieś techniczne niuanse.
    Ostatnio edytowane przez PandaWielka ; 17-05-2015 o 11:03

  2. #9502
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Panda - zwykle dom ma te 15-20 cm izolacji od zewnętrza.
    A dobudowując garaż zwykle się o tym zapomina, albo daje izolacje 5 cm (bo więcej zmniejszyłoby pomieszczenia). Dlatego cię uczulam by taka izolacja została naniesiona już na etapie projektu. A najlepiej jakby garaż był konstrukcyjnie odrębnym budynkiem (chociaż przylegający do domu) - tak by konstrukcja garażu nie łączyła się z konstrukcją domu. Bo elementy konstrukcyjne też przewodzą ciepło/zimno.

    Zastanawiam się dlaczego kuchnię architekt umieścił w takim miejscu? Daleko od garażu i wejścia - trzeba przez cały dom chodzić z zakupami.

    W wersji 2 dużo miejsca tracone na wielki hol.

  3. #9503

    Domyślnie

    dzięki na zwrócenie uwagi na ten styropian miedzy garażem- będę pamiętać żeby pilnować ekipy
    kuchnia jest dokładnie tak jak chciałam- otwarta na jadalnie a niewidoczna z salonu. To poza mała działka był główny wyznacznik projektu indywidualnego bo większość tych gotowych miało kuchnie na widoku z salonu. Mam tak teraz i nigdy więcej!! szczególnie uciążliwe przy gościach gdy wszyscy patrzą mi na ręce jak się spinam w kuchni.
    Wejście tez takie duże na moja prośbę - chce aby było przestrzennie a nie wejście do fajnego domu przez klitkę. W wejściu często stoi dużo osób gdy się zegnają itp. Znajomi maja wielki dom a korytarzyk wejściowy taki długi i wąski, ze 2 osoby się nie mina i trzeba czekać w kolejce Ten korytarz prowadzący do kuchni w projekcie 2-gim to przy okazji garderoba itp. a ze koniecznie chciałam duuuuzo szaf bo lubię mieć w nich nadmiar miejsca i wszystko pochowane tez mi to pasuje. Kurczę chyba jednak każdy ma inne potrzeby wiec musze sama zdecydować... nie będzie łatwo... ;/
    Ostatnio edytowane przez PandaWielka ; 14-05-2015 o 20:35

  4. #9504
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bartosz Buczyński

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    35

    Domyślnie

    Witam,


    podobają się nam dwa projekty:
    http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-ambrozja_3.php oraz http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-decyma_6.php

    w ambrozji podoba nam się brak okna od spiżarni zaś w decymie podoba nam się to, że garaż nie wystaję w przód tak jak w ambrozji.
    Mamy wrażenie, jakby przerobić w decymie pokoje tak aby były np. ok. 12m2. Ma ktoś wizję jak to ładnie rozplanować?

  5. #9505

    Domyślnie

    Witam,
    jestem nowicjuszką tutaj.
    Zastanawiamy się z mężem który projekt jest lepszy, bardziej funkcjonalny, bardziej ergonomiczny.

    Po duzej selekcji mamy do wyboru 2:

    Z178a z biura Z500:
    http://z500.pl/projekt/727/Z178_a,we...ne-ogolne.html



    Dom w jabłonkach 2 z Archonu
    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m52b2f1baf2d34



    Co sądzicie o tym biurze Z500? NIgdy nic o nich nie słyszałam. Archon, wiadomo popularny więc kupować projektu od nich raczej się nie obawiam.

  6. #9506
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madzia106 Zobacz post
    Witam,
    jestem nowicjuszką tutaj.
    Zastanawiamy się z mężem który projekt jest lepszy, bardziej funkcjonalny, bardziej ergonomiczny.
    .
    Jeden ma dodatkowy pokój na parterze

  7. #9507
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartosz Buczyński Zobacz post

    w ambrozji podoba nam się brak okna od spiżarni zaś w decymie podoba nam się to, że garaż nie wystaję w przód tak jak w ambrozji.
    Mamy wrażenie, jakby przerobić w decymie pokoje tak aby były np. ok. 12m2. Ma ktoś wizję jak to ładnie rozplanować?
    Usuń okno w spiżarni Decymy.
    Decyma ma małą kuchnię i absurdalnie wielki salon.
    Zastanawiam mnie też dlaczego ma aż dwie ściany nośne w części sypialnej. W Ambrozji część sypialna ma podobną szerokość a tylko jedną ścianę nośną.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 23-05-2015 o 21:52

  8. #9508
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bartosz Buczyński

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Usuń okno w spiżarni Decymy.
    Decyma ma małą kuchnię i absurdalnie wielki salon.
    Zastanawiam mnie też dlaczego ma aż dwie ściany nośne w części sypialnej. W Ambrozji część sypialna ma podobną szerokość a tylko jedną ścianę nośną.
    Tak, sprawdzę to. Kuchnia wg nas jest optymalna.

  9. #9509

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jeden ma dodatkowy pokój na parterze
    Tak, to wiem.
    Chodzi mi o funkcjonalność, koszty użytkowania budowy etc.
    Ja całe życie w bloku mieszkałam więc ciężko mi stwierdzić czy takie powierzchnie i ich ułożenie jest ok.

  10. #9510
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madzia106 Zobacz post
    Tak, to wiem.
    Chodzi mi o funkcjonalność, koszty użytkowania budowy etc.
    Ja całe życie w bloku mieszkałam więc ciężko mi stwierdzić czy takie powierzchnie i ich ułożenie jest ok.
    Ale potrzebujesz dodatkowy pokój?

    Jak masz dzieci, odradzam schody w salonie.

  11. #9511

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ale potrzebujesz dodatkowy pokój?

    Jak masz dzieci, odradzam schody w salonie.
    Dodatkowy, w sensie 6 pokój nie koniecznie, natomiast pokój na parterze był by przydatny.

    Dlaczego schody w salonie nie? Dzieci mam.

  12. #9512
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bo małe dzieci będą wam latały w te i wewte, a jak dojdą koledzy, to spokoju w salonie mieć nie będziecie.

  13. #9513
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może zamiast robić poddasze, postawicie przyczepę kempingową na działce dla gości?
    Przecież nad jezioro będą przyjeżdżać latem.

  14. #9514
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak masz ładny widok z okien to warto zrobić indywidualny, który będzie otwarty na otoczenie - czyli pokoje będą miały okna od ogrodu a nie od ulicy. Zaś od ulicy pomieścić pomieszczenia gospodarcze i łazienki.
    Skoro masz teraz dzieci, to zrób jedną sypialnię na parterze - dla was, a dzieci z ich łazienką umieść na poddaszu i zrób tam albo jedną duża przestrzeń, albo dwa pokoje. Bo skoro i tak chcesz zagospodarowywać poddasze, to i tam będa tam pokoje, więc lepiej by nie stały puste.

    A garaż dostawiaj do budynku jako osobną konstrukcję z prostym dachem pulpitowym lub płaskim, a nie łącz z domem.

  15. #9515

    Domyślnie

    Witam,
    prosimy o opinie na temat wybranego projektu. Dodałem podobny post w wątku do 300tyś ale zapytam też tu bo tam zero odpowiedzi.

    Założenia:
    - Mamy 2-jke dzieci (chopaki) z dużymi szansami na dalsze powiększenie rodziny więc min 2 pokoje dla dzieci
    - żona i ja potrzebujemy oddzielnego gabinetu na komputery i papiery. (gabinet na parterze)
    - sypialnia oddzielona jakimś pomieszczeniem od pokojów dzieci np. garderoba,łazienka itp.
    - otwarta lub pół otwarta kuchnia
    - rezygnujemy z garażu ale za to chcemy na parterze spiżarnie lub w miarę duże pomieszczenie gospodarcze
    -oddzielne wejscie do garazu (w razie kryzysu energetycznego żeby była alternatywa palenia węglem,drzewem itp.

    W oko wpadł nam taki nowy projekt:
    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m74920a0d11e21

    Zmian praktycznie żadnych poza:
    - likwidacja wszystkich okien dachowych a ew. powiększenie okna w dużej sypialni na "balkonowe" ale bez balkonu
    - w łazience na dole zrobienie normalnego małego okna

    Załącznik 318392

    Załącznik 318393

    Załącznik 318394

    Dlaczego ten:
    -prosta bryła, brak kosztownych i naszym zdaniem na wsi nie potrzebnych balkonów, klasyczny wygląd i w miarę optymalny stosunek ceny do jakości.
    -może nie jest mały ale alternatywa to domki powiedzmy w rozmiarach 10 na 9, w stylu http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m6e11f727d39c5
    ale jest to już kompromis z naszej strony, a dodając 1.5 metra na szerokości mamy wszystko co nam się wymarzyło kosztem ciężko powiedzieć jakich pieniędzy. Wg. kosztorysu to prawie 100tyś różnicy pytanie skąd ?
    -mamy dużą działkę ale płaski z taką liczbą pokoi chyba będzie dużo droższy

  16. #9516
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Różnica wynika z powierzchni całkowitej kubatury zabudowy tam najwieksze różnice...

    W jednym dachówka ceramiczna w drugim blacho dachówka materiał na ściany inny.

  17. #9517
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mój indywidualny kosztował 6 tyś.

  18. #9518

    Domyślnie

    strzaleq


    Podoba mi się ten większy projekt, funkcjonalny i prosty. Jest miejsce na spory wypoczynek, choć nie stawiałabym narożnika w świetle okien.
    Stół się tam mieści trochę za mały, zawsze jednak można mieć w garderobie dodatkowe krzesła.
    Trochę szkoda, że są dwa kominy, ale nie da się inaczej.

    Nie rezygnowałabym z okien dachowych, zwłaszcza w pokojach dzieci!
    A propos okien porte fenetre (pseudo balkony), to osobiście ich nie mam i także takie planowałam, ale mi je odradzono., o ile ma to być jedyne okno w sypialni.
    Argument był taki, że jeśli chce się przewietrzyć, to przez takie okno szybko ucieka ciepło i wieje po nogach i że dużo przyjemniej jest uchylić okno umieszczone wysoko. Do mnie to przemawia, choć faktycznie żal trochę światła, które by wpuszczało okno francuskie.

    Słyszałam także, aby w żadnym wypadku nie robić blachy, jeśli ma być użytkowe poddasze.
    Tym bardziej nie miałaby to sensu w tym domku, gdzie dach jest prosty i o stosunkowo niewielkiej powierzchni.

  19. #9519
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zamontuj rekuperację, nie musisz miec kominów.

  20. #9520

    Domyślnie

    malwusia - w naszej okolicy bardzo popularnym rozwiązaniem jest stropo-dach 20cm steropianu pod dachem i zwykły tynk od środka - nic nie pęka a daje super izolacje akustyczną i termiczną i można dać blache wtedy.

    Elfir - bardzo bym rekuperacje chciał (poza oszczędnościami jestem alergikiem i chyba takie powietrze mozna filtirować) ale to chyba znacznie zwiększa koszty, tym bardziej że budowa będzie w większości kredytowana więc oddać trzeba będzie drugie tyle.
    Ostatnio edytowane przez strzaleq ; 27-05-2015 o 12:46

Strona 476 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony