dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 49 z 627
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 12535
  1. #961

    Domyślnie

    Dzieki. Wlasnie o to chodzi , ze oba domy idealnie wkomponuja sie w nasza dzialke, rowniez pod wzgledem stron swiata , z tym ze w projekcie muratora musialabym zamowic "lustrzane odbicie" - mam nadzieje, ze ta opcje maja dostepna.

  2. #962

    Domyślnie Re: ktory dom wybrac - pomozcie!

    Cytat Napisał ciku
    Wahamy sie z mezem nad wyborem projektu domu, w gre wchodzi dom parterowy o dosc sporej powierzchni. Oba projekty , o ktore chcialam Was zapytac takie sa. Trudno nam sie zecydowac, ...
    Z tych dwóch, zdecydowanie "murator". Jest ładniejszy, logiczny, zwarty i z pewnościa będzie bardziej ekonomiczny w eksploatacji.

    Jednak mnie bungalowy nie podniecają. Zdecydowanie bardziej mi się podobają piętrowe (z poddaszem użytkowym).

    pozdrawiam
    Klaus

  3. #963

    Domyślnie Re: ktory dom wybrac - pomozcie!

    Cytat Napisał Klaus

    Jednak mnie bungalowy nie podniecają. Zdecydowanie bardziej mi się podobają piętrowe (z poddaszem użytkowym).

    pozdrawiam
    Klaus
    Ja wlasnie z takiego domu o jakim piszesz rezygnuje (juz po zakupie projektu nawiasem mowiac ) , bo nie moge sie jakos przekonac do poddasza. Ale o gustach to wiesz......najlepiej nie dyskutowac.
    Dziekuje za opinie

  4. #964

    Domyślnie

    Jeśli miałabym być szczera to ani jeden mi się nie podoba. Pierwszy jest taki trochę "wyższy niż szerszy" a ten drugi taki dziwny. Ale o gustach się nie dyskutuje. Wybacz mi proszę , że tak prosto z mostu o tym piszę . A może odwiedziłabyś jeszcze 2 strony innych firm architektonicznych. Na stronie Archonu widziałam ładne , zgrabne ,małe domki www.archon.com.pl Tam jest zakładka małe domy.
    Mnie podobają się jeszcze domki z MTM Styl adres: www.mtmstyl.pl Zobacz na przykład Maciejkę.
    Nie jestem specjalistą budowlańcem , ale sądząc po powierzchni zabudowy , powierzchni dachów , ilości okien - to koszty budowy tych proponowanych przeze mnie domków będą bardzo zbliżone do tych Twoich faworytów.
    Powodzenia w wyborze

  5. #965

    Domyślnie

    cisza w eterze...
    chyba jeszcze nie na budowach? chyba, ze bałwany lepią...

  6. #966

    Domyślnie

    Zdecydowanie C 77! Jest bardziej przytulny.

  7. #967

    Domyślnie re. Szmaragd

    Cześć. Też zastanawiamy się nad wyborem projektu Orion czy Szmaragd. Wydaje nam się, że:
    1. W Szmaragdzie jest lepsze rozwiązanie w środku, bardziej nam się podobają drewniane schody umieszczone z boku salonu niż rozwiązanie ze schodami pośrodku,
    2. Większy wiatrołap w Szmaragdzie.
    Na razie analizujemy obydwa projekty.
    pozdrawiam

  8. #968

    Domyślnie re. Szmaragd

    Cześć. Też zastanawiamy się nad wyborem projektu Orion czy Szmaragd. Wydaje nam się, że:
    1. W Szmaragdzie jest lepsze rozwiązanie w środku, bardziej nam się podobają drewniane schody umieszczone z boku salonu niż rozwiązanie ze schodami pośrodku,
    2. Większy wiatrołap w Szmaragdzie.
    Na razie analizujemy obydwa projekty.
    pozdrawiam

  9. #969

    Domyślnie Który lepszy - prośba o pomoc w wyborze ?

    Witam serdecznie - dopiero przymierzam się do budowy własnego domu. Na razie jestem na etapie oglądania działek i wybory projektu i pracowni projektowej.
    Stąd moje pierwsze pytanie - czy ktoś z obecnych na Forum współpracował z tą pracownią ? http://www.domypolskie.pl/

    To pytanie pozostawiam, może sie ktoś z czasem znajdzie.

  10. #970

    Domyślnie

    Po kilku tygodniach przeglądania projektów i namyślania się na razie skłaniam się ku dwóm projektom - ale chyba jeszcze trudniejsze niż znalezienie czegoś odpowiedniego - jest dla mnie podjęcie decyzji, który z tych dwóch wybrać. Oba projekty wymagają wprowadzenia zmiany tzn. chciałabym wydłużyć skrzydło z garazem tak aby z tyłu powstało dodatkowe około 50 metrowe mieszkanie na parterze. Czy sądzicie, że jakiś elemnt któregoś z projektów przemawia za nim zdecydowanie, bo ja już głupieje.

    Oto wspomniane projekty:
    http://www.arex.net.pl/03projekty/stylowe/ewelina.htm
    http://www.domypolskie.pl/047.html

  11. #971

    Domyślnie Kilka projektów pod dyskusję

    Chyba każdy z Was przeżywał rozterki związane z wyborem projektu domu, mamy podobnie. Poniżej przedstawię kilka projektów, które bierzemy pod uwagę, możecie wyrazić swoją opinię na ich temat? Może zwrócicie uwagę na jakieś szczegóły których, kompletny laik w temacie budowy nie dostrzega, a co może mieć jakiś rujnujący wpływ finansowy, oraz wszelkie za i przeciw. A może znacie inne projekty spełniające nasze założenia?.
    Oto one:
    Dom ma być średniej wielkości, obowiązkowo podwójny garaż. Na parterze salon i dodatkowy niewielki pokój (gabinet), kuchnia z oknami najchetniej od strony frontowej (strona wschodnia), okna salonu wychodzące na ogród (strona zachodnia), na poddaszu 3 sypialnie i jedna łazienka, garderoba mile widziana. Odpadają domy o płaskich dachach (WZ), salon ma być bardzo widny (spore okna), ale nie musi być olbrzymi, tak jak i cały dom zresztą. Całość zamierzam zbudować dwuwarstwowo, dach folia+blachodachówka. Cena wybudowania oczywiście odgrywa dużą rolę, ale nie będę rezygnował z pewnych założen, aby całą inwestycję zbudować o powiedzmy 20tys taniej. Niechętnie widziany jest też projekt, w którym na poddaszu są jedynie okna dachowe. Chcemy też uniknąć dużej ilości zmian w projekcie, te poniższe przechodza praktycznie bez poważniejszych adaptacji. I jeszcze jedno, działka ma szerokość 30m i jak wspomniałem wjazd jest od wschodu.
    Mieszkańcy: Na dzień dzisiejszy 2+1, może będzie 2+2.

    Oto moje typy:

    1.

    Dom w lawendzie z podwójnym garażem
    http://www.archon.pl/index.php?act=3...eb3ec8&lang=pl
    Nie ukrywam, że to mój pierwszy typ. Wersja z podwójnym garażem, obawiam się trochę kosztów dachu i nie wiem jak sprawdzi się antresola nad salonem i jaki będzie miała wpływ na ogrzewanie salonu
    I spory garaż , ale malutkie pom. gosp.

    2.
    LMP 103 http://www.a-kwadrat.pl/projekty.php...=search&id=349 , wydaje się, że będzie tańszy w wybudowaniu, jest trochę stodółkowaty i nie widzę schodów na poddasze

    3.

    Marysieńka czyli kolejna stodółka, nie wiem czy okna trochę nie za małe, ale układ bardzo fajny, są pomieszczenia gosp, ale garaż mógłby być większy.

    http://www.archipelag.pl/domek.php?K...500&ProjID=404



    4. Tag

    Wybrać z lewej strony menu "hity3" , a później TAG

    Wydaje się bardzo sympatyczny, tylkosalon jakiś taki nie ustawny

    http://www.pppik.com.pl/



    5.
    Orion
    http://www.dobredomy.pl/?id_project=...age=2&lustro=1

    Tutaj trochę obawiam sie braku okna w salonie od strony południowej, okna tylko na zachód , taras z racji umieszczenia będzie bardzo zacieniony.



    No to co, poradzicie cos początkującemu ?

    Pozdrawiam
    Piotr
    Mieszkam w domu!

  12. #972

    Domyślnie Orion czy Szmaragd- proszę o porównanie projektów

    Cześć. Zastanawiamy się nad wyborem projektu. Mamy dylemat.
    Orion- www.dobredomy.pl
    czy
    Szmaragd- www.krajobrazy.com.pl
    Proszę o opinie. Pozdrawiam.

  13. #973

    Domyślnie

    Oczywiście, że ORION, bo my taki wybraliśmy, ale to ze względu na usytuowanie działki. Obydwa projekty są zbliżone i tu powinny już decydować indywidualne gusta (nawet cena projektu ta sama).

  14. #974

    Domyślnie

    witaj,
    odpowiem ci tak: 5 na 5+ A brakujacych okien od strony południowej bym się wcale nie obawiał - nie sądzę byś siedząc w salonie w upalne dni i oglądając np tv był zadowolony z tego jak słońce pali ci kark. Jasne są rolety, żaluzje itp, tylko po co ci w takim razie te okna? Dom jest właściwie naświetlony: kuchnia od wschodu, jadalnia od południa, salon od zachodu. Dom wg mnie najładniejszy i przemyślany w 100%. Nie brakuje nawet kotłowni, super rozplanowane pomieszczenia - zarówno na parterze jak i napiętrze (duża łazienka). To się musi podobać !!! I jeszcze jedno - podoba mi się też ten strych/pralnia, ponieważ tam umieścił bym saunę (w swoim projekcie jakoś nie bardzo mam gdzie). Pozdrawiam.

  15. #975

    Domyślnie

    Grafinka
    najpierw kup działkę,potem zastanów się nad projektem - domek powinnien być dopasowany do działki, a na razie nie wiesz,ajkie będzie połozenie względem kierunków świata,jakie sąsiedztwo,warunki zabudowy itp.
    mów mi mimi

  16. #976
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Grafinka, oba projekty są bez wątpienia efektowne. Układ funkcjonalny, też mają dość podobny (pewnie dlatego właśnie te wybrałaś ) Niestety nie widać elewacji ogrodowej Bajkowego Dworu, a szkoda. Ta bryła bardziej mi osobiście się podoba. Jeżeli chodzi o Ewelinę, to z kolei zauroczył mnie okrągły zadaszony taras... Ale jak tak sobie patrzę, to jednak bardziej byłabym za Bajkowym Dworem. Wydaje się być bardziej funkcjonalny i jest naprawdę Bajkowy. Życzę trafnych wyborów

  17. #977

    Domyślnie

    Dzięki za opinię, przyznam się, że Orion z tego zestawu został wybrany najwcześniej, a później pojawiła sie reszta i chyba na tych pozostałych bardziej się skupiłem, chyba przyjżę się temu projektowi dokładniej bo przyznam się, iz wrzuciłem go do tego zestawienia, a dawno go nie analizowałem .

    Pozdrawiam
    Mieszkam w domu!

  18. #978

    Domyślnie

    Dzięki za uwagi.Czekam na jakąś mocną krytykę to może łatwiej będzie mi któryś odrzucić.
    Działki szukam cały czas i na razie w rezerwie mam jedną upatrzoną - jak nie znajdę atrakcyjniejszej to będzie ta - 3 ha , 50 metrów szeroka, wiejska okolica, wjazd od wschodu. Szukam podobnej tylko z innej strony Warszawy - co by mi może bardziej odpowiadało z kilku przyczyn. Ale ta działka jest piękna z lasem na końcu.

  19. #979
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Grafinko a zdradzisz, gdzie ta działka i które rejony Cię interesują?
    Ja nadal trzymam stronę Bajkowego

  20. #980

    Domyślnie

    Dziś jadę na rekonesans w okolice Puszczy Kampinoskiej, a ta działka "rezerwowa" w poblizu Chojnowskiego Parku Krajobrazowego - czyli na Południu.

Strona 49 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony