dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 499 z 627
Pokaż wyniki od 9.961 do 9.980 z 12535
  1. #9961
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam___ Zobacz post
    Rzucicie też okiem na nasz projekt?
    Nie dla wc widocznego jak na dłoni z salonu.
    Przejście przez garaż do kuchni - jak wrócisz z dziećmi z zabawy w miejscu, gdzie ubłociły sobie buty, będziesz pilnować by je zdjęły w garażu i zapylały na boso do wiatrołapu z butami w ręce, by odwiesić kurtki? Jak garaż to tylko połączony z wiatrołapem.

    Nie masz jakiegoś wybitnie wymyślnego projektu - widywałam nawet zbliżone gotowce (np. dom przy Klonowej, albo nieco poszerzony Zimorodek).

    Spójrz na taki układ:


    chodzi o ustawienie pomieszczeń względem siebie a nie ten konkretny projekt.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-01-2016 o 21:29

  2. #9962

    Domyślnie

    Adam___
    Jakoś daleko z kuchni do stołu (o ile przy stole będziecie jeść wszystkie posiłki codziennie). I racja z tym przejściem z garażu - powinno wypadać w wiatrołapie (wiem, że to wywraca projekt....)

  3. #9963
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    np. to jest garaż dostawiany do bryły budynku:
    Co to za projekt? Czy nad garażem dostawianym może być pomieszczenie użytkowe? Czy lekka konstrukcja takiego garażu to wyklucza?

  4. #9964
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jeśli na górze ma być pomieszczenie ogrzewane to wówczas idea dostawianego garażu nie ma sensu.
    Jeśli tylko składzik to konstrukcja jest zależna od tego, co na górze chcesz przechowywać.
    Ja osobiście zrobiłabym dach płaski lub pulpitowy nad takim dostawianym garażem - bo najtańszy. A najwyżej powiększyła garaż, jeśli potrzeba gdzieś przechować sanki i narty.
    Niski dach ułatwia wstawienie dodatkowych okien w ścianie szczytowej, zamiast robienia drogich połaciówek.

    Ten domek znalazłam w google, chodziło mi tylko o poglądowy obrazek a nie konkretny projekt. Sadząc po oknach akurat tam przejście (jeśli jest) jest wewnątrz domu a nie przez wiatrołap, więc do kitu
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-01-2016 o 22:56

  5. #9965

    Domyślnie

    Elfir

    Jakoś nie zwróciliśmy uwagi na to WC - że na widoku z salonu. :hmm:
    Przejście z garażu do kuchni0 będzie typowo techniczne - żeby z zakupami nie latać dookoła.
    A wysiadka z auta będzie przed domem.
    Komin do kominka planujemy z nierdzewki ocieplany.

    Marchew
    Do jedzenia na co dzień będzie służył ten blat w kuchni.


    Jednak dobrze ludzie gadają , że człowiek powinien wybudować w życiu trzy domy :
    Pierwszy dla wroga , drugi dla przyjaciela a trzeci dopiero dla siebie.
    No i ten trzeci byłby prawie idealny

  6. #9966
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jeśli na górze ma być pomieszczenie ogrzewane to wówczas idea dostawianego garażu nie ma sensu.
    Tak jak pisałem, planujemy tam "pomieszczenie rekreacyjne" z możliwością na zmianę na dodatkowy pokój, gdyby w przyszłości zaszła taka potrzeba
    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ten domek znalazłam w google, chodziło mi tylko o poglądowy obrazek a nie konkretny projekt. Sadząc po oknach akurat tam przejście (jeśli jest) jest wewnątrz domu a nie przez wiatrołap, więc do kitu
    Kwestia gustu i sposobu użtkowania u nas przejście będzie pewnie pod schodami/przez kotłownię...

  7. #9967

    Domyślnie

    Adam - naprawdę myślisz, że ty będziesz nosił zakupy przez kuchnię, a dzieciaki pobiegną dookoła przez drzwi główne? Które pójdziesz im otworzyć?
    W dodatku w deszczu i wietrze?
    NO chyba, że garaż będzie tak zajęty kosiarką, rowerami etc, że faktycznie nie będzie szansy na otwarcie drzwi samochodu, czy nawet jego wjazd.

  8. #9968
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Jak czytać wysokość elewacji frontowej ( od poziomu ziemi do okapu dachu) w przypadku takich domów, zwróconych prostopadle do działki.

    Rozumiem, że chodzi o wysokość linii 1 (najniższy poziom dachu) a nie 2 (kalenicy) bo w przeciwnym razie nie można by postawić żadnego domu tego typu...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacjafrontowa.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	66,6 KB
ID:	343879  
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  9. #9969
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    A możesz mieć u siebie na działce kalenicę prostopadle do drogi?
    Mowi coś na ten temat MPZP?
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 20-01-2016 o 18:01

  10. #9970
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    A możesz mieć u siebie na działce kalenicę prostopadle do drogi?
    Mowi coś na ten temat MPZP?
    Tak,

    prostopadła lub równoległa
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  11. #9971
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Tak jak pisałem, planujemy tam "pomieszczenie rekreacyjne" z możliwością na zmianę na dodatkowy pokój, gdyby w przyszłości zaszła taka potrzeba

    Kwestia gustu i sposobu użtkowania u nas przejście będzie pewnie pod schodami/przez kotłownię...
    Zasadniczo, jeśli ktoś planuje pomieszczenia rekreacyjne albo takie, które "być może się przydadzą", to po prostu ma pieniądze na wybudowanie dużego, wygodnego domu i jego dalsze utrzymanie
    Wówczas nie zadaje pytań na forum w stylu "który tańszy w budowie?", bo kieruje się pobudkami stricte subiektywnymi, których nie może zrozumieć obca osoba.
    Moje porady są czysto praktyczne, obiektywne, dotyczące ekonomii i ergonomii budowy. I tak ergonomiczne jest przejście garaż -dom przez wiatrołap.
    Ty uważasz, że tobie będzie wygodniej przez środek domu - ale to totalny subiektywizm.
    Bo badania architektów nad użytkowaniem garażu świadczą o czymś innym.

  12. #9972
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał marchew Zobacz post
    NO chyba, że garaż będzie tak zajęty kosiarką, rowerami etc, że faktycznie nie będzie szansy na otwarcie drzwi samochodu, czy nawet jego wjazd.
    w zapasie ma jeszcze zadaszona wiatę

  13. #9973
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Zasadniczo, jeśli ktoś planuje pomieszczenia rekreacyjne albo takie, które "być może się przydadzą", to po prostu ma pieniądze na wybudowanie dużego, wygodnego domu i jego dalsze utrzymanie
    Wówczas nie zadaje pytań na forum w stylu "który tańszy w budowie?", bo kieruje się pobudkami stricte subiektywnymi, których nie może zrozumieć obca osoba.
    Moje porady są czysto praktyczne, obiektywne, dotyczące ekonomii i ergonomii budowy. I tak ergonomiczne jest przejście garaż -dom przez wiatrołap.
    Ty uważasz, że tobie będzie wygodniej przez środek domu - ale to totalny subiektywizm.
    Bo badania architektów nad użytkowaniem garażu świadczą o czymś innym.
    Przecież nie zadałem pytania który tańszy w budowie, tylko chodziło mi o funkcjonalne porównanie dwóch projektów. Z drugiej strony "pociągnąłem" temat garażu dostawianego na zasadzie - jeśli można mieć coś taniej nie tracąc funkcjonalności to czemu nie? Po co przepłacać?
    Co do przejścia do garażu pod schodami, a nie w wiatrołapie - jest to podyktowane koniecznością, gdyż mamy działkę z wjazdem od południa. A co za tym idzie chcemy mieć od frontu (od południa) salon i gabinet, a nie kotłownię. Po prostu czasami trzeba iść na kompromis
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 20-01-2016 o 21:10

  14. #9974
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Tak,

    prostopadła lub równoległa
    No to zapewne chodzi w zapisie planu o wysokość zaznaczoną linią nr 1.
    Zawsze moższ napisać prośbę o interpretację zapisu planu.

  15. #9975
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    smolarz

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-119
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    .... I tak ergonomiczne jest przejście garaż -dom przez wiatrołap.
    Ty uważasz, że tobie będzie wygodniej przez środek domu - ale to totalny subiektywizm.
    Bo badania architektów nad użytkowaniem garażu świadczą o czymś innym.
    Badania badaniami a połowa projektów ma przejście do garażu w środku budynku a nie z wiatrołapu. No i czemu tak pseudo-ergonomicznie projektują?
    Ja oczywiście jestem zwolennikiem przejścia z wiatrołapu do garażu.

  16. #9976

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    w zapasie ma jeszcze zadaszona wiatę
    Powiedziałbym , że nawet dwie i jeszcze drugi garaż na rzeczy różne
    O pomieszczenia strikte gospodarcze się nie martwię - jest na tyle miejsca gdzie indziej żeby garaż był tylko na samochód.
    Nie widać tego na rzucie ale miedzy bramą garażową i wejściem jest zadaszone przejście.

    Marchew
    Takie są plany. Życie je później zweryfikuje. Moje miejsce na samochód jest pod wiatą , także nie jestem słabym ogniwem w tym układzie

  17. #9977
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Mam pytanie oodnośnie swojego projektu ....
    Chciałbym pod schodami na parterze zrobić jedno obniżone pomieszczenie (małą spiżarkę/pomieszczenie gospodarcze).
    Na swojej działce mam poziom wody gruntowej - 1,5 metra.
    Czy duże to są dodatkowe koszty?
    Na jakiej głębokości najbezpieczniej mógłbym to zrobić?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	horyzont-projekty-domow-aston-2-wersja-c-z-poj-gar-i-scianka-kolankowa-paliwo-stale-rzuty_1.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	67,3 KB
ID:	343999  

  18. #9978
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    chodziło mi o funkcjonalne porównanie dwóch projektów. )
    I funkcjonalny jest taki z przejściem przez wiatrołap
    Odpisałam udzielam rad albo ekonomicznych albo ergonomicznych. Ta była ergonomiczna.
    Wszystko inne może być oceniane wyłącznie subiektywnymi odczuciami wybierającego (estetyka budynku, specyficzne potrzeby - np. balkon).

    Ty postanowiłeś zlekceważyć moją radę - twój wybór. Subiektywny, powodowany twoimi potrzebami.

    Twój kompromis wynika ze strachu przed zleceniem projektu indywidualnego, który mógłby konieczność kompromisu wykluczyć.


    Tutaj tez projekt domu z wjazdem od południa przerobiony przeze mnie z gotowca:


    Kuchnię można zamienić z gabinetem

    Albo inna przeróbka:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-01-2016 o 23:55

  19. #9979
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał smolarz Zobacz post
    Badania badaniami a połowa projektów ma przejście do garażu w środku budynku a nie z wiatrołapu. No i czemu tak pseudo-ergonomicznie projektują?
    Ja oczywiście jestem zwolennikiem przejścia z wiatrołapu do garażu.
    Kto projektuje?
    Łukasz bardzo często przypomina, że projekty gotowe nie są projektami a wydawnictwami. Nie muszą ich tworzyć architekci. A już na pewno nie dobrzy architekci.
    Projekty gotowe często są pełne gigantycznych błędów, kiczu i schlebiania bezmyślności potencjalnych inwestorów (przykładem tego ostatniego jest ładowanie kotłowni na paliwo stałe w małych domkach).
    Jak myślisz - dlaczego istnieje ten watek? Nie byłby potrzebny gdyby projekty gotowe były projektowane idealnie.
    Tutaj toczy się walka o to, by konieczny kompromis był jak najmniejszy.
    Ale kompromisy nigdy nikogo nie zadowalają, są przykrą koniecznością.

  20. #9980
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam___ Zobacz post
    Powiedziałbym , że nawet dwie i jeszcze drugi garaż na rzeczy różne
    A układy tego typu:

Strona 499 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony