dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 578 z 627
Pokaż wyniki od 11.541 do 11.560 z 12535
  1. #11541
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajzer83 Zobacz post
    No tak ale to nie jest projekt indywidualny. To sa przeróbki, na które sie zdecydowalismy.
    Kajzer a kupiliście już projekt? Pytaj architekta ile wyniesie adaptacja jak zmienimy to to i to, a ile wyniesie wsjo od nowa. Pokażcie co Wam się podoba, powiedzcie jaki metraż, czy macie jakieś wymagania co do bryły budynku, niech przygotuje 2-3 koncepcje na zasadzie tego co Wam się podoba, w tym jedna niech będzie autorska - architekta, oczywiście pod Wasze wymagania czyli taka liczba pokoi, gabinet, pralnia itp.

  2. #11542
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cardano8

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    cardano8 - część nocna przechodnia. Zero intymności

    Lipińscy mają kilka projektów pasywnych i energooszczędnych.
    EU bardzo dobre - spokojnie można grzać samym prądem.
    Z tym, że salon nie jest specjalnie ustawny a jeden z pokoi dzieci znów okna ma od północy.
    Chyba, że go ustawić pionowo z wejściem od wschodu?
    Ale brak drugiej łazienki przy 4 osobach - to zły pomysł.

    Może zamiast na siłę dobierać projekt gotowy na twoją działkę, lepiej zamówić indywidualny?
    Tutaj autor właśnie pracuje nad małą parterówką z wejściem od południa:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...rowy-koncepcja

    Albo taka Karina:


    Albo taki, ale baz garażu:
    https://www.archon.pl/projekty-domow...m40b22c09d9c97
    Dziękuję za rady. Biorąc wszystko pod uwagę, oraz nasze przemyślenia, jesteśmy bliscy decyzji wyboru projektu z muratora Miarodajny wersja X
    https://projekty.muratordom.pl/proje...htm?mirror=yes
    Projekt, ze chodami wysuwanymi. Ma betonowy strop (może to niepotrzebne, jednak wolę mieć nad głową beton niż samo drewno). Jedyne zmiany, to delikatne powiększenie łazienki, kosztem kotłowni, oraz przeniesienie tarasu w raz z drzwiami, po stronie zachodniej.
    Zastanawiam się, jeszcze nad wentylacją mechaniczną (w projekcie grawitacyjna), ale obawiam się dodatkowych kosztów (a budżet ograniczony).
    Teraz, tylko musimy dokładniej przeliczyć koszty, czy będzie nas stać. Czy szacunki kosztów budowy do SSZ na 130 tyś, są realne?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	miarodajny.JPG
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	57,2 KB
ID:	398539
    Ostatnio edytowane przez cardano8 ; 12-10-2017 o 10:34

  3. #11543

    Domyślnie

    Elfir - już jakiś czas pomogłaś mi przy przeprojektowaniu parterówki. I mamy ją, i budujemy Ale jeszcze kombinuję z oknami w salonie/ jadalni - bo jednak nie chcemy aby okno tarasowe było "pod" stropem obniżeniem (wzmocnieniem)

    Na taki się zdecydowaliśmy


    A tak dostosowaliśmy do zmieniających się potrzeb, a właśnie nie wiem jak zrobić z oknami, aby było jasno i wygodne wyjście na taras, no i aby pomieszczenia były ustawne.


    łazienka, kuchnia jeszcze nie zaplanowane
    Pozdrawiam - Ivo

  4. #11544

    Domyślnie

    I chyba czas założyć dziennik budowy
    Pozdrawiam - Ivo

  5. #11545
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    makthom

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-368
    Posty
    39

    Domyślnie

    WItam,
    co sądzicie na temat tego projektu?
    Riwiera 3.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt-domu-riwiera-3-rzut-pietra-1365491544.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	42,1 KB
ID:	398554
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt-domu-riwiera-3-rzut-parteru-1365491484.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	49,0 KB
ID:	398555
    Ewentualna zmiana to wariant projektu z szerszym garażem. Generalnie interesuje nas projekt z wysokim sufitem w salonie (antresolą).
    Na górze rezygnacja z sypialni i większa łazienka. Rezygnacja też z łazienki przy dużej sypialni.
    Co sądzicie, co może być problemem, na co zwrócić uwagę? Ewentualnie jakaś alternatywa.
    Chciałbym budować systemem zleconym- jedna firma. Jak szacujecie koszty w porównaniu do strony? 10/20/30 procent więcej?

  6. #11546
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivo Zobacz post
    I chyba czas założyć dziennik budowy
    Zmodyfikuj link do obrazka

  7. #11547
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    makthom - ogromne hole. To spory dom. Wyceniany na 500 tyś netto. Bardziej bym celowała w 700 tyś zł brutto.
    Przy takiej wartości inwestycji wybrałabym gotowca tylko gdyby w 100% spełniał wymagania i pasował do działki.

  8. #11548
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    makthom

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-368
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    makthom - ogromne hole. To spory dom. Wyceniany na 500 tyś netto. Bardziej bym celowała w 700 tyś zł brutto.
    Przy takiej wartości inwestycji wybrałabym gotowca tylko gdyby w 100% spełniał wymagania i pasował do działki.
    Kwestia marzeń. Zawsze mało miejsca, więc fajnie by było mieć go trochę więcej. Zdecydowanie najczęściej obleganym pomieszczeniem będzie salon.

    Generalnie, jeśli byłoby to 700 brutto z wykończeniem (które nie musi być jakieś wydumane, granity niestety odpadają. ), to byłoby całkiem ok.
    Pytanie, czy systemem zleconym tak da radę.

    Rozważałem wcześniej Zx2 GL2, ale tamten to musiałbym zmodyfikować inaczej salon byłby za wąski, czyli poszerzyć wszystko. Tutaj jest gotowe.

  9. #11549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    gdzie tam są pomieszczenia 12 i 13?

    Co do zamiany kotłowni i pralni - słusznie, ale ma wady (np. gdzie umieścić zewnętrzne wejście do kotłowni)
    Łazienka miedzy sypialniami - pamiętać o ciężkiej ścianie działkowe, która wygłuszy odgłosy!

    Kuchnia ma fatalnie umiejscowioną lodówkę. Trzeba byłoby ja sensowniej rozplanować.
    Oto wersja oryginalna domu z biura Archonu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut-parteru-projekt-dom-w-santolinach-2__706.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	13,5 KB
ID:	398743
    Wejscie do kotłowni jest z zewnątrz

  10. #11550
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    myślałam, że chcesz zamienić sypialnię przy wiatrołapie z kotłownią.

    Teraz niestety kotłownia jest w części sypialnianej

  11. #11551

    Domyślnie

    Chcialbym prosić o doradztwo doświadczonych forumowiczów i wasze zdanie na temat projektów. Przejrzałem ich setki i zawsze coś jest nie tak. Nie chciałbym zakupionego projektu adaptować u architekta na tyle, że mógłbym stworzyć nowy indywidualny projekt (wiem, jest taka możliwość). Kieruje się nie tylko wyobraźnią ale również rozumem(finansami) w wyborze domu dlatego mam kilka wytycznych. Mam nadzieję że może wpadło wam w oczy coś co może odopowiadać moim oczekiwaniom. Dom panuję w przedziale niewielkiej powierzechni 90-105m2. Najekonomiczniej z poddaszem użytkowym, choć parterówki również biorę pod uwagę. Chciałbym, żeby salon był zarazem wygodny i ustawny (o pow. 20-30m2), dach nieskomplikowany, aby nie pochlonał wielu kosztów. Najlepiej, żeby w bryle budynku znajdował się garaż. Nie wiem, jak bedzie z ogrzewaniem wiec, dobrze gdyby byla opcja, że może pojawić sie kotłownia w której zmieściłby się niewielki piec. Działka szerk. 20m. Wjazd od wschodu. Jeżeli ktokolwiek ma jakies swoje upodobania, projekty, rady, bardzo proszę o pomoc. Nieżeli to nie miejsce na taki wątek to proszę o przeniesienie do właściwego i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez albert_18 ; 17-10-2017 o 08:37

  12. #11552
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Albert - masz nierealne wymagania.
    Chcesz domu 90-100 m2, z kotłownią na paliwo stałe, klatką schodową (na **uj ci poddasze, ale jak chcesz...) i dużym salonem. I jeszcze garażem. A gdzie sypialnie i łazienka?
    Małych energooszczędnych domów nie ogrzewa się węglem, bo nie ma pieców o mocy 1-3 kW

  13. #11553
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek88.8

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-001
    Posty
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Albert - masz nierealne wymagania.
    Chcesz domu 90-100 m2, z kotłownią na paliwo stałe, klatką schodową (na **uj ci poddasze, ale jak chcesz...) i dużym salonem. I jeszcze garażem. A gdzie sypialnie i łazienka?
    Małych energooszczędnych domów nie ogrzewa się węglem, bo nie ma pieców o mocy 1-3 kW
    Mam 90 użytkowej, łącznej 120 m2 i jest miejsce na wszystko. 3 sypialnie, salon z kuchnią ma 42m2. 2 łazienki, garaż garderoba, pralnia, kotłownia na paliwo stałe i klatka schodowa. Jak wszystko przemyślane to można.

  14. #11554
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czyli masz 20-30 m2 więcej w rzeczywistości.

    Chyba, że albert pisał o m2 użytkowej a nie całkowitej? Jak się architekt postara to zrobi 90 m2 użytkowej ale całkowitej 200 m2 (np. projektując ogromny garaż z częścią gospodarczą).
    M2 pow. użytkowej nie są miarodajne, bo płaci się za wszystkie metry, a nie tylko użytkowe.

  15. #11555

    Domyślnie

    Witajcie.

    Kupiliśmy działkę, zaczyna się zabawa
    Poniżej mapka z naszą działką, teraz czas na dom. Myślę, że pójdziemy w projekt indywidualny, ale może akurat uda się znaleźć coś na nasze potrzeby? Ale może po kolei.

    Warunki z MPZP:
    - max 2 kondygnacje + poddasze użytkowe
    - Dach 30-45 stopni
    - działka składa się z MN oraz terenu zieleni urządzonej. Tereny zaznaczone na mapie
    - reszta na tą chwilę wydaje się nieistotna

    To teraz parę słów o naszych potrzebach:
    - 3 sypialnie na piętrze oraz 1 na dole (jest nas 2+3). Ewentualnie 4 sypialnie na górze
    - Pow użytk. ok 140 + garaż w bryle
    - ogrzewanie gazowe (dostępne)
    - WM więc brak kominów wentylacyjnych
    - Max szerokość budynku 11m (ew 12 bez okien po stronie bliźniaka) - wynika z odległości od sąsiada i podziału MN
    - chcielibyśmy w jakiś cudowny sposób uniknąć skosów na piętrze. Nie wiem jeszcze jak bo kąt nachylenia ma być 30-40 stopni. Co prawda budynki obok są wysokie (2p + poddasze użytkowe) ale nam wydaje się taki już za wysoki. Znowu w zwykłym poddaszu użytkowym za dużo skosów..

    Na razie skupiamy myśli na planie parteru i na jego podstawie chcielibyśmy określić finalny metraż i dopiero wziąć się za górę. Po kilkudniowym przeszukiwaniu projektów wydaje mi się, że najlepiej pasowałoby coś w stylu Domu w Wawrzynkach:. Oczywiście w odbiciu lustrzanym. Uwaga - piszę o planie parteru, nie o całym domu.

    Czy możecie doradzić, ewentualny inny gotowy projekt który byłby dobry na tą działkę? Ewentualnie na co zwrócić uwagę projektując dom z architektem.

    P.S. To dobre miejsce na taką dyskusję czy lepiej założyć "Swój" wątek gdzieś indziej?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	399483
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	8,4 KB
ID:	399482  

  16. #11556
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Jakie strony świata?
    Tam gdzie jest zieleń można zrobić taras? To bardzo ruchliwa droga? Działa za tobą - stoi dom czy będzie się ktoś budował?
    Piętrowy domy z dachem 30 stopni Mnie się nie podoba, przy tych wymiarach działki tylko dom z poddaszem.
    Jeśli już skosy to prosta bryła i dom w stylu stodoły.
    Dom w Wawrzynkach - już abstrahuje od wyglądu, skomplikwoanym dachu , 3 jaskółkach i 3 balkonach...pamiętaj, ze to dom który ma prawie 200 m2, nie kieruj się powierzchnią uzytkową. Garaż i kotołownia prawie 30 m2, komunikacja na piętrze 10 m. Szukja dalej
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  17. #11557

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Jakie strony świata?
    Zdjęcie jest zgodnie ze stronami świata, północ na górze

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Jakie strony świata?
    Tam gdzie jest zieleń można zrobić taras? To bardzo ruchliwa droga? Działa za tobą - stoi dom czy będzie się ktoś budował?
    Zieleń i taras - kwestia interpretacji MPZP, na moje oko tak, ale do przedyskutowania z architektem. Niemniej, ja planowałem taras od strony zachodniej - za domem.
    Działka pusta obok, zakładam, że będzie się budował.
    Droga nie są bardzo ruchliwe, to są wszystko wewnętrzne drogi na osiedlu domków, nie przelotowe. Tyle, że jedna jest dojazdowa a druga wewnętrzna.

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Jakie strony świata?
    Jeśli już skosy to prosta bryła i dom w stylu stodoły.
    Tak, tak też wygląda dom obok. ewentualnej stodoły "złamanej".


    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Jakie strony świata?
    Dom w Wawrzynkach - już abstrahuje od wyglądu, skomplikwoanym dachu , 3 jaskółkach i 3 balkonach...pamiętaj, ze to dom który ma prawie 200 m2, nie kieruj się powierzchnią uzytkową. Garaż i kotołownia prawie 30 m2, komunikacja na piętrze 10 m. Szukja dalej
    Właśnie dlatego napisałem, że na razie patrzę tylko na rzut parteru.. Nie chcę balkonów, skomplikowanego dachu itp

  18. #11558
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    To poszukaj,

    przy max szerokości 12 m to stodoła albo dom w obrysie kwadratu z dachem czterospadowym,

    pamiętaj, ze 140 m użytkowej przy poddaszu garaż i kotlownia to wyjdzie z 200 m2 a każdy m2 kosztuje, niezależnie czy to garaż, kotłownia itp.

    Tak c ciekawości, ja mam stodołę o szerokosci 12 m (stare zdjecie w załączenie, moze coś pomoże, zawsze wizualnie lepiej widać)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0267.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	399536  
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  19. #11559
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jeśli decydujesz się na dom indywidualny, nie pokazuj architektowi na razie niczego.
    Określ tylko punkty wyjścia - BUDŻET!!!, ilość i rodzaj pomieszczeń, ich wzajemne powiązania, preferowany system grzewczy
    Niech sam coś zaproponuje. Chociażby szybki odręczny szkic na papierze
    Po co go ograniczać?

    Jeśli nie trafi w wasze oczekiwania, dopiero potem pokażcie jaki typ projektów trafia w wasz gust.


    Chyba, że masz już w głowie układ idealny?


    Skosy - na piętrze możecie wyprowadzić 30 stopni przy bardzo wysokiej ściance kolankowej a nawet zrobić wieniec piętra zamiast nadproży okien.

    ja budowałam na działce 17 m szerokiej, z jedną ścianą w granicy.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-10-2017 o 17:37

  20. #11560
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Określ tylko punkty wyjścia - BUDŻET!!!,
    To trzeba mieć duuużo szczęścia, żeby trafić na architekta, co wie ile kosztuje okno połaciowe o U=0,9, drzwi wejściowe 90 bez doświetla i z doświetlem czy fix 3x2,5m bez szprosów. Czy choćby instalacja rekuperacji czy elektryczna.

Strona 578 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony