dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 76 z 627
Pokaż wyniki od 1.501 do 1.520 z 12535
  1. #1501
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Podam tutaj kilka adresów, te dwa Joty są parterowe, a reszta to adres domów na wąska działkę. Tez miałam ten problem, bo nasza działka jest 22/46. Długo szukaliśmy projektu, bo zawsze cos nie pasowało.
    Poszukam jeszcze w naszej książce z projektami, jak cos znajdę dam znać. Pozdrawiam!
    http://www.jota.gda.pl/index.cgi?cmd...tion=02&idn=14
    http://www.jota.gda.pl/index.cgi?cmd...tion=02&idn=15
    http://www.archon.pl/index.php?act=11&pid=1078

  2. #1502
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nicon

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    1

    Domyślnie

    też podoba mi sie D03
    murator ma też taki domek C116 (chyba od niedawna, bo jakoś go wcześniej nie widziałem) - który ma otwarty parter:

    adres:http://www.projekty.murator.pl/proje...on=showProject
    ja teraz mam zagwozdkę - ten C116 znam od niedawna - ale mnie kusi

  3. #1503

  4. #1504

  5. #1505

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za rady! Po pierwsze udam się teraz po aktualny plan zagospodarowania terenu, bo z tego co wiem istnieje!!!
    Dzięki Zeljka za te kilka typów, spodobały mi się Fenix i ten drugi piętrowy z jota, muszę to przeanalizować!
    Nicon, cieszę się, że spotkałam sympatyka DO3, ten domek który mi pokazałeś też jest ciekawy!
    Mam nadzieję, że wreszcie znadę to czego szukam!
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie!!!

  6. #1506
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    http://www.jota.gda.pl/
    tutaj znajdzies jeszcze

  7. #1507

    Domyślnie

    Witam!
    Przeglądałem wiele projektów gotowych i moje oczekiwania spełnia APS 28. Szukam domu z piwnicą, garażem i pomieszczeniami dodatkowymi gospodarczymi. (patrz projekt - APS 28 Archi-Projekt z Lublina). Jeżeli ktoś budował ten dom lub jest w trakcie to proszę o opinie.

  8. #1508

    Domyślnie

    Prosze o opinie tych projektow.. moze jednak - ktos budowal ktorys z tych domkow??



  9. #1509

    Domyślnie

    Mi najbardziej podobal się ten http://www.dom-projekt.pl/lipowo.php , ale zszedłem na ziemię i wziałem domek tańszy i z dwuspadowym dachem. Niemniej jednak Lipowo jest super!

    Mam szczegółowe rzuty - jeżeli ktoś jest zainteresowany wyślę via e-mail.
    Pozdrawiam

  10. #1510

    Domyślnie

    J tez bardzo lubie antresole i chyba postawie ten http://www.archipelag.pl/switch_obj....D=54&CanBack=1
    pozdrawiam

  11. #1511

    Domyślnie

    Cytat Napisał pszczolka


    wyałałąm Ci wiadomość na priv

  12. #1512

    Domyślnie

    A my mieliśmy niestety bardzo ograniczone pole do szukania projektu, mamy bardzo wąską (17 metrów) a długą (68 m) dzialkę , więc było naprawde kilka projektów, które spełniały nasze wymagania.
    A nie były one zbyt wysokie - dom miał być nieduży ( do 130 m2) parter z użytkowym poddaszem, z wejściem od przodu, garażem, 3 sypialnie na górze,duża łazienka, garderoba, na dole salon, kuchnia, jadalnia,łazienka dla gości, jego szerokośc nie mogła przekroczyć 9 metrów. No i oczywiście musiał nam się spodobać, choć jak patrzę na to z perspektywy 4 lat, to wybrałabym projekt z mniej skomplikowanym dachem, ale i tak mi się dalej podoba.
    A budujemy z projektu Limba GLX 36 ze studia Atrium.

  13. #1513
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Właśnie 3 dni temu spadłem z antresolki. Wszystko prawie na gotowo, tylko zamiast schodków, prowizorka. Skończyło się na strachu - złamałem tylko jedno żebro.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  14. #1514

    Domyślnie ORCHIDEA CD

    witam ja rowniez zastanawiam sie nad zakupem orchidei ale znalazlam bardzo podobny projekt z grupy LK&PROJEKT 382czy ktos moze zastanawial sie nad zakupem tego projekyu? ciekawia mnie opinie ktory jest fajniejszy i tanszy? pozdrawiam

  15. #1515

    Domyślnie

    WITAM JA WYBRAŁAM WŁAŚNIE TAKI PROJEKT - DOM W LAWENDZIE Z ARCHONU, DŁUGO SZUKAŁAM ODPOWIEDNIEGO DOMU Z ANTRESOLĄ. WESZLIŚMY NA FORUM ARCHONU ODNOŚNIE DOMU W LAWENDZIE SĄ TAM OSOBY CO POBUDOWAŁY TAKI DOMEK I ZAPRASZAJĄ DO SIEBIE,POJECHAŁAM ZOBACZYŁAM I WYBRAŁAM, POLECAM.BUDOWĘ ROZPOCZYNAM NA WIOSNĘ.

  16. #1516
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Ulica przy której mam działkę jest zabudowana typowymi piętrówkami z lat osiemdziesiątych. Budynki proste i surowe.
    W dodatku jezdnia jest po południowo-wschodniej stronie mojej działki.

    Przewertowałem wiele katalogów i nie znalazłem odpowiedniego projektu. 99% gotowców pasuje do działek z ulicą od północy.

    Stanęło więc na projekcie indywidualnym.
    Przycupnąłem przy żiemi.
    Dom jest prosty, parterowy z dwuspadowym dachem, z drewnianą werandą od strony ulicy i tarasem od strony ogrodu.
    Powierzchnia 110 m2. Salon + jadalnia, kuchnia, gabinet, 2 sypialnie, łazienka, wc, pralnia-kotłownia.
    Program w sam raz dla trzyosobowej rodziny.

    Odsunąłem się od linii zabudowy o 4 m w głąb działki.
    Prosta i oszczędna forma nie rzuca się w oczy w otoczeniu piętrowych kostek i bliźniaków.

  17. #1517

    Domyślnie

    nam doradzono dwie drogi poszukiwań (wśród projektów gotowych:
    1 - znajdż bryłe a środek się adaptuje
    2 - wymyślcie środek a architek opakuje to w bryłę
    Powyższe było rozpatrywane nie posiadając działki. Po zakupie działki o 20m szerokości i 40m długości opcja 2 w żaden sposób nie chciała zmieścić się w działce.
    Znaleźliśmy bryłę (założenia - niekoniecznie stodółka lub klocek, w miarę duży salon, na 99% podpiwniczenie, podwójny garaż) z archon - dom w orchideach.
    Obecnie kończymy adaptację wnętrza - podnosimy ścianę kolankową, usuwamy zbędne ściany (okazuje się że jednak niezbędne żeby to ustało i trzeba zmienić stropy), zwiększamy wiatrołap i podobne sprawy. Plus piwnica i trzeba podnieś domek ze względu na wodę w gruncie

  18. #1518

  19. #1519

    Domyślnie

    dla mnie na pierwszy rzut oka:
    1 - wieksza jest powierzchnia dachu i większe koszty z większą ilością lukarn na dachu
    2 - balkon od strony ogrodu - będzie chyba przemarzał i nie sądzę, żeby się na nim przesiadywało mając do dyspozycji ogród
    3 - znacznie wyższy
    4 - brak dużej sypialni na poddaszu
    5 - schody zabiegowe

  20. #1520

    Domyślnie Zdecydowanie BLUSZCZ z ARCHONU+

    Witaj,
    my z żoną zdecydowaliśmy się na Dom w Bluszczu (wersja bez garażu). Zdecydowanie wybraliśmy ten projekt z setek czy nawet tysiąca innych, które przez kilka miesięcy oglądaliśmy w katalogach. Ponieważ planujemy dla samochodów oddzielny garaż w rogu działki nie chcieliśmy wersji z garażem. Uważam, że Bluszcz ma wiele zalet:
    - jest bardzo ładny i elegancki z zewnątrz, zarówno frontowa elewacja jak i tylna z lukarną dodają mu wiele blasku.
    - żonie bardzo podoba się wykusz w salonie, który jeszcze powiększyliśmy podczas adaptacji projektu.
    - ilość pokoi jaka została zmieszczona na tej pow. jest idealna.
    - pokoje na poddaszu z garderobami to idealne rozwiązanie,
    - zamieniliśmy tylko na dole kotł. z łazienką, żeby była większa - obecnie na kotłownię nie potrzeba tyle miejsca, a chcemy na dole również wannę i prysznic.
    Muszę przyznać, że bardzo nam ten projekt przypadł do gustu i o dziwo prawie niczego nie chcemy w nim zmieniać (powiększenie wykusza, zamiana kotł. z łaz na parterze oraz likwidacja jednego okna w kuchni - z boku, ponieważ burzyło to koncepcję zabudowy wnętrza)
    Jeśli chodzi o koszty to myślę, że wycena na 309tys. + VAT to trochę dużo. My liczymy że stan developerski ze wszystkimi instalacjami (bez przyłączy, białego montażu i wykończenia wnętrz) nie powinien wyjść więcej niż 220tys. brutto przy zaangażowaniu firmy zewnętrznej, która wszystko zrobi (porotherm 25 + styropian14, dachówka BRAAS, kotłownia Viessman, lokalizacja - Warszawa). Jeśli zdecydowałabyś się na ten projekt - chętnie wymienimy się doświadczeniami. Narazie staramy się o pozwolenie na budowę i wybieramy wykonawcę, startujemy w najbliższym wiosennym terminie.
    pozdrowienia
    Sylwia i Hubert

Strona 76 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony