dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie sztuka dobierania rolet, żaluzji itp

    No właśnie,
    ciekawa jestem czy są jakieś zasady dobierania koloru rolety.
    do czego ją dopasować? do koloru ściany? firanek?
    czy po prostu wybrać taką żeby skutecznie zasłaniała?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja wiem czy to zasady?

    Dobierz kolor:
    - do ściany,
    - do mebli,
    - do dywanu.

    Ogólnie - musi harmonizować z kolorystyką pomieszczenia po prostu. Może być o ton ciemniejsza, jaśniejsza, lub całkiem kontrastowa (ale to dla odważnych i wyrobionych )

    Druga sprawa - wzory. Pięknie wyglądaja rolety wzorzyste, ale trzeba uważać, bo jeśli juz masz jakieś wzorzyste elementy (tapicerka, dywany, zasłony itp.) to może być strasznie.

    Trzecia sprawa - grubość tkaniny na rolety i stopień zaciemnienia. Tkaniny się różnią (cienkie, grubsze, podgumowane) i w związku z tym dają różne zaciemnienie. Moim zdaniem nie należy przesadzać, żeby nie zrobić sobie grobowca.

    Polecam przy wyborze materiału na rolety unieść go pod światło. Okazuje się najczęściej, że całkiem inaczej wygląda niż rozłożony we wzorniku.

    Ja mam w dwóch pokojach rolety w prowadnicach, ecru. Ściany bardzo rozbielone ecru - a więc raczej spokojna kompozycja. Rolety raczej cienkie, nie podgumowane, mimo to po zaciągnięciu nawet latem jest półmrok. Dobrze, że nie dałam się przekonać do ciemnych.

    W kuchni mam lnianą roletę rzymską w kolorze bordo. Też dość dobrze zaciemnia. Ściany też rozbielone ecru, meble orzech, blat i kafle jasny beż (coś jak kaszka manna), na podłodze raczej jasne panele. Rolety miały za zadanie stanowić akcent kolorystyczny, bo kuchnię celowo urządziłam w kolorystyce krem-brąz, według mnie bezpiecznej i ponadczasowej.
    Mateusz, Emilka, Lukasz i Agnieszka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony