dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 124
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fracha_

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    95
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Witam.
    Nie wiem jakim cudem ale dopiero teraz zauważyłem temat z Figą na muratorze. My również budujemy FIGĘ z archetonu tylko jest ona nieco zmieniona od wersji pierwotnej.

    Zmiany:
    [+] FIGA w wersji odbicie lustrzane
    [+] Likwidacja ścianki działowej pomiędzy salonem a gabinetem
    [+] Zamurowanie tego głównego dużego wejścia do salonu (zostaje tylko wejście z kuchni i wejście od gabinetu)
    [+] Zamiana schodów na takie z półpiętrem
    [+] Wydłużenie i poszerzenie garażu
    [+] W tylnej części garażu wydzielenie kotłowni (pierwotna kotłownia będzie pełnić funkcję pralni)
    [+] Przeniesienie komina od pieca gazowego w stronę "nowej" kotłowni
    [+] Usunięcie ścianki z wiatrołapu powiększając cały przedpokój
    [+] Zrobienie zsypu na brudne ubrania z górnej łazienki do pralni na dole

    Obecny wygląd naszej FIGI:

    Przód (powiedzmy):

    Tył:

    Schody + widoczny zsyp:

    Projekt po zmianach:
    Ostatnio edytowane przez Fracha_ ; 07-05-2010 o 11:33

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    apostolado

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Jestem szczęśliwym posiadaczem tego projektu. Bez większych zmian. Na dole zrezygnowałem z gabinetu na korzyść większego salonu. Za kilka dni wchodzi elektryk. Postaram się wrzucić kilka fotek.
    Mam kilka pytań.
    Jak rozwiązaliście wentylację pomieszczeń na górze?
    Kirk widzę, że kominek sporo wchodzi w salon. Zmieniłbyś coś teraz czy idzie się przyzwyczaić?
    Pozdrawiam

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    Fracha część zmian jest taka jak u nas, zazdroszczę schodów ze spocznikiem, bo ja mam zabiegowe, w dodatku nieudane- będziemy musieli przy ścianie chodzić. Zastanawia mnie dlaczego komin zostawiliście w salonie, a nie w kotłowni (my tam przenieśliśmy ). (nie macie nadproży?)
    apostolado Wszystkie nasze pomieszczenia będą miały albo wejście do kanału w kominie (dokładaliśmy kanały w kominach), albo kominek wentylacyjny w dachówce. U nas kominek będzie dostawiony z boku komina (niestety wyczystka wychodzi na pokój)
    ...lepiej grzeszyć, a później żałować,
    niż żałować, że się nie grzeszyło......

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fracha_

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    95
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    artmag oj tak - schody z półpiętrem są faktycznie wygodne (rodzina ma w swoim domu więc postanowiliśmy również takie zrobić). Komin mogliśmy wybudować w tej "nowej" kotłowni ale po naradzie zdecydowaliśmy się na zostawienie go w części salonu. Gdyby komin był w kotłowni szedłby po boku elewacji praktycznie zaraz obok okna znajdującego się w górnym pokoju. Z tego co pamiętam to Wy zrezygnowaliście z tych okien nad garażem więc u Was ten pomysł jest jak najbardziej na plus. Nam nie podobałby się taki "wystający ze ściany komin". A w salonie można to ładnie zagospodarować - tym bardziej, że akurat meble idealnie nam pasują wielkością w te miejsca Nadproża jak najbardziej są (zrobione są z tych samych bloczków co dom ale U-kształtnych wypełnionych stalą i zalanych betonem. Dlatego wyglądają tak jak reszta). Lada dzień będzie u nas robiony dach - więźba + dachówka ale jak na razie mamy przerwę spowodowaną pogodą
    Ostatnio edytowane przez Fracha_ ; 17-05-2010 o 11:32

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    Grunt, to dopasować domek dla siebie.
    Życzę ładnej pogody, bo ta wiosna jest bardzo nielitościwa dla budujących.
    My zaczynamy bawić się w wykończeniówkę- pierwszym zakupem będzie piec, żeby wygrzać podłogi i całe wnętrza.
    ...lepiej grzeszyć, a później żałować,
    niż żałować, że się nie grzeszyło......

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fracha_

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    95
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    artmag zazdroszczę już takiego etapu A pogoda zapowiada się nie za ciekawie - plus jest tylko taki, że nie trzeba było polewać wylewki na piętrze Dysponujesz może jakimiś obecnymi zdjęciami? Chętnie bym pooglądał jak to wygląda na tak późnym etapie tym bardziej, że nasze domki będą bardzo podobne

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    Wstyd się przyznać, ale zapał dokumentarzystki osłabł. Musze coś pstryknąć bo szybko się zapomina...
    ...lepiej grzeszyć, a później żałować,
    niż żałować, że się nie grzeszyło......

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fracha_

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    95
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    artmag, w takim razie czekamy na zdjęcia

  9. #49

    Domyślnie

    Kurczę nie wiem co z tą subskrypcją wątku, że maili nie dostaję o nowych postach w tym wątku, a tu tyle wpisów, przepraszam tych, którzy kierowali jakieś pytania do mnie, postaram się po kolei odpowiedzieć na nie.

    pola15: producent kominka to TarnaVVa, moc 14 kW bez płaszcza wodnego ani nawiewów, ale w przy ostatniej (swoją drogą srogiej) zimie spisywał się super, aż dziw, że wolałem się gapić w niego niż w telewizor. Tak mnie to cieszy.
    Cieszę się, że się podoba, a co do tych boków w kominku, to tak mi zasugerował człowiek, który ten kominek robił, miało to optycznie zmniejszyć rozmiary całej zabudowy i poniekąd miał rację. Fakt, faktem, że oświetlenia w tych wnękach nie używam za często, bo jest trochę za mocne więc muszę kupić jakieś najsłabsze, kilkuwatowe żarówki, ale to już kiedyś tam...

    apostolado: fakt, że kominek w salonie jest niemały, napewno wolałbym mniejszy, ale po ponad pół roku użytkowania przyzwyczaiłem się i nie przeszkadza nam to absolutnie, wiem wiem, każda sójka swój ogonek chwali...

    W kwestii wentylacji na poddaszu to jedyną "wentylacją" są nawiewniki w oknach dachowych no i ostatnie upały nieco odczuwamy, ale nie wiem czy dodatkowa wentylacja w każdym z pokojów poprawiłaby sytuację skoro blachodachówka aż parzy w dotyku.

    Co do schodów, to lada dzień wchodzi ekipa która ma je nam zrobić w drewnie wraz z drewanianą balustradą i poręczą, wrzucę fotki jak będzie już po, dzięki Bogu to już ostatni etap z tych większych robót.
    Ostatnio edytowane przez Kirk ; 19-07-2010 o 12:32

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    U nas powoli zaczynamy dopinać wykonawców- mamy fachowca od kostki (taras, schody, opaska wokół domu) wchodzi płytkarz do kotłowni- jak się sprawdzi wejdzie na łazienki, zaczynamy ocieplanie zewnętrzne (15 cm, tylko klej)i podbitkę.
    Dalismy zaliczkę na schody i kuchnię, mamy wykonawcę drzwi wewnętrznych.....
    Tylko kasa z kąta ucieka

    My planujemy kominek narozny, lewy- arysto
    ...lepiej grzeszyć, a później żałować,
    niż żałować, że się nie grzeszyło......

  11. #51
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    Kirk, zajrzałam jeszcze raz w Twój domek- powiedz mi jaką masz kabinę w dolnej łazience -Rea? stoję właśnie przed wyborem i taka sama wpadła mi w oko.
    Jesli to Rea- jak z utrzymaniem jej w czystości? Mamy raczej twardą wodę, a nie chcę czyścić kabiny po każdej kąpieli.-Chyba wybiorę coś z matowego szkła

    http://www.star.net.pl/~krzych/chatka/DSC_2188.jpg

    I jeszcze spojrzałam na umywalkę- podobną sprzedają w Suchym Lesie - ma charakterystyczny odpływ- dolomitowa?
    Zastanawiam się nad podobną do górnej łazienki
    Ostatnio edytowane przez artmag ; 20-07-2010 o 22:08
    ...lepiej grzeszyć, a później żałować,
    niż żałować, że się nie grzeszyło......

  12. #52

    Domyślnie

    artmag, tak to jest Rea, z tym, że to jest pierwsza rzecz jaką wymienię przy okazji jakichś tam remontów w niedalekiej przyszłości. Nie wiem czy to wina samej konstrukcji kabiny (a dokładnie brodzika) czy raczej błędu w trakcie montażu lub samego odpływu - drażni mnie to, że woda powoli odpływa i w trakcie kąpieli w brodziku jest ok. 2 cm wody, bo według mnie powinna ona na bieżąco odpływać. Co do czyszczenia to nie myjemy kabiny po każdej kąpieli, akurat dzięki tym brązowym płytkom w kabinie (one mają wzorki niewidoczne na zdjęciu) nie widać z zewnątrz tak wyraźnie powierzchni szkła - i dobrze.

    Nie bardzo wiem o co chodzi w pytaniu o umywalkę dolomitową - nie znam się, muszę żony spytać jakby co, to wrzucę wieczorem zdjęcie z bliższa obydwóch umywalek.
    Pozdrawiam.

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    Jeśli to jest dolomitowa, to spytaj żony jak z zachowaniem czystości, i ogólnym uzytkowaniem. Czy nie odbarwia się od kosmetyków, pasty do zębów?
    Wielkie dzięki.
    I , dzięki Tobie, poszukam innej kabiny
    ...lepiej grzeszyć, a później żałować,
    niż żałować, że się nie grzeszyło......

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fracha_

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    95
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    A ja właśnie piszę z budowy Dużo się u nas zmieniło od ostatnich dwóch miesięcy. A mianowicie: ścianki działowe, ściany szczytowe, więźba, położona dachówka, zrobione kominy i pewnie jeszcze kilka "szczegółów" o których nie pamiętam Teraz trwają takie prace około budowlane. W sensie taras+schody na ogród, schody z przodu domu + kolumny. Zdjęcia niestety nie wrzucę bo łączę się przez telefon

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fracha_

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    95
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    A jednak coś się da wrzucić przez taki internet


  16. #56
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    Super Figa
    ...lepiej grzeszyć, a później żałować,
    niż żałować, że się nie grzeszyło......

  17. #57

    Domyślnie

    Wklejam obiecane zdjęcia umywalek w górnej i dolnej łazience.





    P.S. Jak tak patrzę na te Wasz "odbite" figi to mi się w głowie kręci.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Kirk ; 23-07-2010 o 21:21

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga7999

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    mamy figę stan surowy zamknięty odbicie lustrzane i mam prośbę o zdjęcie wykończonego salonu, chodzi mi o wykusz (nie mam wyobraźni jak on będzie wyglądał z firankami) i stół gdzie będzie stał, gdzie mamy światło pociągnąć.
    Bardzo proszę o fotki

  19. #59

    Domyślnie

    Postaram się wrzucić fotkę ode mnie, odwrócę ją tak, żeby było odbicie lustrzane.

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga7999

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    cześć,
    będę Ci bardzo wdzięczna, nie wiem jakie parapety (okna złoty dąb to i pewnie parapety wew. złote) jeszcze tyle przed nami
    -gdzie lodówkę zaplanować a gdzie kuchenkę - babskie problemy, co?
    Pozdrawiam,
    Aga

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony