dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 12
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 221
  1. #41

    Domyślnie

    Na obutych gości....

    gość się kładzie w wiatrołapie,
    mąż go kopie ja go łapie,
    dalej go popycha córa,
    a gość na pokoje nura,
    po co ci sprzątać podłogi
    powycieraj gościem progi,
    złap go potem za kapotę
    jak ci z buta kapnie błotem
    z kapcia walnij mocno ciocie
    jak pobrudzi schody w locie
    wuja matkę i sąsiada
    na podłogę! turlaj dziada
    listonosza, co się pieni
    ciśnij aż do samej ziemi
    szarpiąc mocno za kołnierze
    krzyknij, samo się nie pierze!
    samo się tutaj nie sprząta
    nikt mi w butach się nie krząta!


  2. #42
    Guest

    Domyślnie


  3. #43

  4. #44

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie


  6. #46

    Domyślnie

    Agnes, po przeczytaniu twojej wypowiedzi o mamie, która przynosi swoje kapcie (i pewnie zostawia gdzies w szafce z butami rodziny) naszła mnie refleksja o kolekcji kapci różnych gości: wujka Zdzisia, sprzątaczki Hani, pani Basi-kucharki, pana Rysia-konserwatora... Gorsza wizja to chyba tylko kolekcja cudzych szczotek do zębów w mojej łazience. Tak czy siak, takie prawie bezosobowe zbiory rzeczy osobistych kojarzą mi się raczej z Majdankiem i Oświęcimiem, niż z czyimkolwiek domem rodzinnym.
    Zdecydowanie jestem za butami (ostukanymi ze sniegu, w miarę możliwości), ewentualnie na suknach, dopóki nie obeschną.

  7. #47

    Domyślnie

    wiersze są super, ale ja buduję dom dla siebie, nie dla gości! Nie obchodzi mnie to, że komuś mogą nie podobać się moje zwyczaje, u mnie buty będzie się zdejmować. Moi goście jak do tej pory zdejmują buty, nikt się nie burzy, kazdy sam ściąga buty i nikt nie ma pretensji o nic. Zresztą noga powinna trochę odpocząć. Nie stać mnie na super podłogi, więc będę tez musiała dbać o to co będę miała.

  8. #48

    Domyślnie

    Kapcie dla gości- a fe- coś okropnego. Dom jest dla ludzi. Nie wyobrażam sobie zakładania kapci (nie swoich) mogę ewentualnie wziąć buty na zmianę. Jeśli jestem u kogoś kto chce bym zdjęła buty to i owszem wtedy występuję w skarpetkach. Czasami można to przypłacić katarem no ale... (po ostatniej wizycie u rodziny - trochę u nich zimno no i bez butów - bo nowy parkiet...)
    Co do wierszy - zazdroszczę Wam weny twórczej

  9. #49

    Domyślnie

    Kapcie dla gości- a fe- coś okropnego. Dom jest dla ludzi. Nie wyobrażam sobie zakładania kapci (nie swoich) mogę ewentualnie wziąć buty na zmianę. Jeśli jestem u kogoś kto chce bym zdjęła buty to i owszem wtedy występuję w skarpetkach. Czasami można to przypłacić katarem no ale... (po ostatniej wizycie u rodziny - trochę u nich zimno no i bez butów - bo nowy parkiet...)
    Co do wierszy - zazdroszczę Wam weny twórczej

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    A`propos tych nieszczęsnych kapci to przypomniało mi się wydarzenie z mojego dzieciństwa a mianowicie mając 12 lub 13 lat /od dziecka byłam pedantyczna/ przez cały dzień prałam dywan,ubzdurałam sobie ,że wypiorę go "do nowości" Dywan lśnił.Wieczorem chodził ksiądz "po kolędzie" wszedł do pokoju nie zdejmując butów-wiadomo-na dworze było pośniegowe błoto mało tego wlazł w jakąś kałużę oleju czy benzyny i pozostały plamy nie do zmycia.Także od tamtego zdarzenia mam awersję do księży i chopla na punkcie ściągania butów przez gości

  11. #51
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-02-25 14:41, agnes wrote:
    Także od tamtego zdarzenia mam awersję do księży

    ty jestes bardzo samotna, wokol ciebie wieje pustka, zimnem,
    jestes bardzo nieszczesliwa istota.

  12. #52
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-01-13 09:10, agnes wrote:
    A ja w ogóle nie lubię gości.

    kochasz tylko siebie?

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    nie wyobrazam sobie zebym komus kto do mnie przyjdzie kazała sciagac buty...wrrrr sama tez nie sciagam...
    Natomiast ostatnio był u mnie agent ubezpieczeniowy...i wiecie co zrobił?? wszedł do domu, buty wytarł w wycieraczke..a juz w przedpokoju wyciagnał sciereczke ( czystą!!!!) i przetarł buty..

  14. #54

    Domyślnie

    o rany, zęby spadły mi na biurko z wrażenia, ale agent - brawo !
    DJ

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    On 2003-02-25 18:09, Anonymous wrote:
    On 2003-01-13 09:10, agnes wrote:
    A ja w ogóle nie lubię gości.

    kochasz tylko siebie?
    ))

  16. #56

    Domyślnie

    Gdyby do mnie przyszedł taki AGENT, to odeszłabym od nakazu zdejmowania butów! bo przecież nie chodzi o buty, chodzi o to co jest wnoszone na butach.

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    A6nieszka

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    3

    Domyślnie

    Brawo, jak fantastycznie ujeliście temat.
    Nigdy nie przypuszczałam, że kapciologia to tak poważny problem.
    Ja w gościach na ogół chodzę "boso", nie lubię po domu własnym czy cudzym chodzić w butach. Mam na szczęście dużą (jak na damską) stopę i ubranie mnie w kapcie gościnne jest raczej niemożliwe. Na imprezy zabieram buty na zmianę, mam specjalną parę na ten cel (nigdzie indziej ich nie używam) są płaskie i mają bardzo miękkie podeszfy . Są eleganckie, oczywiście nie tak jak szpilki, ale za nic nie chciałabym zniszczyć gospodarzom podłogi,dodatkowo braki w wyglądzie całkowicie rekompensuje mi ich wygoda. Ponieważ są to jednak buty, zawsze pytam się gospodarzy czy mogę je założyć.
    U mnie zawsze mówię gościom, żeby nie zdejmowali butów - nie upieram się jednak, decyzję pozostawiam gościom, chcę aby czuli się swobodnie. Podłogi chronię dywanami. Mam jednak kapcie dla gości, jeśli ktoś się o nie pyta to wyciagam. Dla bliskiej rodziny mam oddzielne kapcie, aby u mnie czuli się jak u siebie. Zarówno rodzice jak i teściowie trzymają specjalnie dla mnie śliczne kapcie, których nikt poza mną nie używa - uważam to za bardzo sympatyczne.
    Nie jestem więc ani zwolennikiem kapci, ani ich przeciwnikiem,
    jednych i drugich serdecznie pozdrawiam. To taki lekki wątek, szczerze się przy nim uśmiałam.

  18. #58

    Domyślnie

    To i ja słóweczko o kapciach.
    Zdecydowanie nie dostaję febry, kiedy goście wchodzą w butach. Jednak, jak ktoś już napisał, trzeba umieć dostosować się do sytuacji.
    Przypomina mi się pewna, dość ważna, uroczystość w pewnym domu i mina mojego męża, kiedy zostały nam wręczone papucie zrobione przez którąś z babć na drutach . Rozumiecie - pełna elegancja, krawaty, makijaże itd., a tu bach!! To był pyszny ubaw!!

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    fakt...ubaw..ja tez kiedys tak dostalam na sylwestra u znajomych...nio mialam kiecke..elegancja...i te kapcie zrobione na szydełku... od razu humor psuje...

  20. #60

    Domyślnie

    Kiedyś B. Kaczyński powiedział w jakimś wywiadzie, że jak ktoś mu proponuje kapcie, to on po prostu wychodzi z takiego domu, proponując przeniesienie spotkania do jakiejś kawiarni. Jestem zdecydowanie przeciwny kapciom, bo się po prostu brzydzę zakładać po kimś. Jedyne odstępstwo do własne kapcie dla "stałych" gości - to rzeczywiście brzmi sympatycznie.
    Rozwiązania: oczywiście strefa gościnna w domu, z bardziej wytrzymałą podłogą.
    Sam nigdy nie chodzę boso po domu (mam piankowe klapki), bo po pierwsze zimno, po drugie głośno, a po trzecie stąpanie po twardym do większe obciążenie dla stawów, a klapki amortyzują.
    Poza wszystkim, jak dopowiedział Kaczyński - mam w domu odkurzacz

    pozdrawiam, mieszkaniec

Strona 3 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony