dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Co sadzicie o tym projekcie-APS-55, APS-55+2G......

    Witam
    Juz sie prawie zdecydowalem na ten projekt Tylko jeszcze nie wiem czy z pojedynczym garazem
    http://www.archi-projekt.com.pl/projekt.php?id=55
    czy z podwojnym
    http://www.archi-projekt.com.pl/projekt.php?id=149
    Czy ktos moze juz budowal taki dom i co wogule o nim sadzicie??
    Czy bedzie w miare tani w budowie?? jakie zmiany warto wprowadzic i jaki jest ich koszt??
    Dodam ze mam tylko prad na dzialce, takze chce zrobic oczyszczalnie sciekow, marzy mi sie rekuperator, centralny odkurzacz i pompa ciepla......
    ufff alez sie rozmazylem, moze ktos mnie oswieci jaka kasa musze dysponowac zeby postawic ten domek??

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Buduję dom o podobnej bryle i wielkości (Konwalia z biura Horyzont).
    Co mi się nie widzi w tym projekcie:
    -rozczłonkowana bryła - stosunkowo dużo uskoków ścian- sporo zapłacisz za fundamenty i murarkę
    - relatywnie bardzo mała powierzchnia poddasza w stosunku do powierzchni zabudowy - mnóstwo przestrzeni niknie pod skosami. Można ewentualnie pomyśleć o podniesieniu ścianki kolankowej
    - jakoś dziwnie rozwiązane są poziomy w tym domu - nie ma przekroju budynku, ale są conajmniej 3 - schody w dół do garażu. Może to być mało wygodne i byc może droższe w wykonawstwie
    -łazienka zaraz przy wejściu jest hmm, mało intymna
    -mały jest salon - 23m to naprawdę niewiele, jesli ma tam byc jeszcze stół i kominek
    - 2 balkony to dla mnie stanowczo za dużo - zabiera sporo miejsca (są wcięte w pokoje) i sporo kosztuje
    -ogromne przeszklenie jesli chodzi o drzwi tarasowe - chyba, że lubisz i masz kasiorkę
    Więcej na razie nie wyłapałam
    Pozdrawiam

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar monka
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    8.956

    Domyślnie

    Witaj
    Marek30022 ma taki domek w emblemacie więc pewnie go buduje i mógłby na większość twoich pytań odpowiedzieć. Najlepiej napisz do niego Prywatną Wiadomość i czekaj aż się odezwie.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam

    Zdecydowanie...salon 23 metry to za MAŁO... reszta obleci, jednak brakuje mi w tym projekcie tego "CZEGOŚ"!!! Jest taki ZWYKŁY.... albo smutny...sam nie wiem....
    Nie, nie widzi mi się

    Pozdrawiam
    Raz na wozie, raz w nawozie!

  5. #5

    Domyślnie Re: Co sadzicie o tym projekcie-APS-55, APS-55+2G......

    Cytat Napisał pobik
    Witam
    Juz sie prawie zdecydowalem na ten projekt Tylko jeszcze nie wiem czy z pojedynczym garazem
    http://www.archi-projekt.com.pl/projekt.php?id=55
    czy z podwojnym
    http://www.archi-projekt.com.pl/projekt.php?id=149
    Czy ktos moze juz budowal taki dom i co wogule o nim sadzicie??
    Czy bedzie w miare tani w budowie?? jakie zmiany warto wprowadzic i jaki jest ich koszt??
    Dodam ze mam tylko prad na dzialce, takze chce zrobic oczyszczalnie sciekow, marzy mi sie rekuperator, centralny odkurzacz i pompa ciepla......
    ufff alez sie rozmazylem, moze ktos mnie oswieci jaka kasa musze dysponowac zeby postawic ten domek??
    Ten dom wybudowałem w Markach k. Warszawy. Obecnie trwają prace wykończeniowe (malowanie, podłoga).
    Odpowiem na wszystkie pytania i oczywiście zapraszam do obejrzenia.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał baba_budowniczy
    Buduję dom o podobnej bryle i wielkości (Konwalia z biura Horyzont).
    Co mi się nie widzi w tym projekcie:
    -rozczłonkowana bryła - stosunkowo dużo uskoków ścian- sporo zapłacisz za fundamenty i murarkę
    - relatywnie bardzo mała powierzchnia poddasza w stosunku do powierzchni zabudowy - mnóstwo przestrzeni niknie pod skosami. Można ewentualnie pomyśleć o podniesieniu ścianki kolankowej
    - jakoś dziwnie rozwiązane są poziomy w tym domu - nie ma przekroju budynku, ale są conajmniej 3 - schody w dół do garażu. Może to być mało wygodne i byc może droższe w wykonawstwie
    -łazienka zaraz przy wejściu jest hmm, mało intymna
    -mały jest salon - 23m to naprawdę niewiele, jesli ma tam byc jeszcze stół i kominek
    - 2 balkony to dla mnie stanowczo za dużo - zabiera sporo miejsca (są wcięte w pokoje) i sporo kosztuje
    -ogromne przeszklenie jesli chodzi o drzwi tarasowe - chyba, że lubisz i masz kasiorkę
    Więcej na razie nie wyłapałam
    Pozdrawiam
    Może nie ten projekt pod nazwą Konwalia znalazłem, ale ten który znalazłem ma bez garażu 156 m kw i trudno go porównywać z APS 55 (124 m kw pow użytk.). Ja już gdzieś napisałem, że mój dom powinien mieć większy salon, większą klatkę schodową itp. ale byłby to już inny dom i za inną cenę. Co do balkonów to są one potrzebne ponieważ urozmaicają prostą bryłe budynku. Podnosząc ściankę kolankową nad garażem można uzyskać dodatkowy duży pokój. Są trzy schodki do garażu, bo garaż jest na poziomie gruntu, ale to m.in daje możliwość podniesienia ścianki kolankowej nad garażem bez istotnej zmiany bryły budynku. Dodam jeszcze, że dom wybudowałem w innej kolorystyce.

  7. #7

    Domyślnie Re: Co sadzicie o tym projekcie-APS-55, APS-55+2G......

    Cytat Napisał Marek30022
    Ten dom wybudowałem w Markach k. Warszawy. Obecnie trwają prace wykończeniowe (malowanie, podłoga).
    Odpowiem na wszystkie pytania i oczywiście zapraszam do obejrzenia.
    Witam
    Super byłoby taki domek zobaczyc na wlasne oczy)
    A ze zonka pracuje w Markach to pewnie nie byloby problemu zebym jakos do Ciebie podjechac ,popatrzeć i pogadac. Tylko w jakie dni Tobie by to nie przeszkadzało??
    pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał stastny
    Witam

    Zdecydowanie...salon 23 metry to za MAŁO... reszta obleci, jednak brakuje mi w tym projekcie tego "CZEGOŚ"!!! Jest taki ZWYKŁY.... albo smutny...sam nie wiem....
    Nie, nie widzi mi się

    Pozdrawiam
    Owszem salon jest maly ale bede chcial zrezygnowac ze sciany miedzy kuchnia a salonem. A co do tego "CZEGOŚ" to ja własnie w nim znalazlem to "COŚ" a projektów to przejrzalem tyle ze juz myslalem ze nic nie wybiorę ).........rzecz gustu i tyle

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Marek - mam nadzieję, że cię nie uraziły moje uwagi...
    Konwalia rzeczywiście jest większa, ale bryłę ma bardzo podobną. Starałam się wyłapać to, co sprawiało kłopoty lub wymagało adaptacji w moim projekcie (też jak prawie każdy trzeba go było leciutko ulepszyć ).
    Życzę miłej budowy w takim razie

  10. #10

    Domyślnie Re: Co sadzicie o tym projekcie-APS-55, APS-55+2G......

    Cytat Napisał pobik
    Cytat Napisał Marek30022
    Ten dom wybudowałem w Markach k. Warszawy. Obecnie trwają prace wykończeniowe (malowanie, podłoga).
    Odpowiem na wszystkie pytania i oczywiście zapraszam do obejrzenia.
    Witam
    Super byłoby taki domek zobaczyc na wlasne oczy)
    A ze zonka pracuje w Markach to pewnie nie byloby problemu zebym jakos do Ciebie podjechac ,popatrzeć i pogadac. Tylko w jakie dni Tobie by to nie przeszkadzało??
    pozdrawiam
    Myślałem, że wysłalem Ci mój nr. tel. ale chyba nie i dzisiaj wysłałem ponownie. Najlepszy dzień to sobota. W ten dzień zwykle jesteśmy na działce. Może też być dowolny dzień ale po godz 17.00.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał baba_budowniczy
    Marek - mam nadzieję, że cię nie uraziły moje uwagi...
    Konwalia rzeczywiście jest większa, ale bryłę ma bardzo podobną. Starałam się wyłapać to, co sprawiało kłopoty lub wymagało adaptacji w moim projekcie (też jak prawie każdy trzeba go było leciutko ulepszyć ).
    Życzę miłej budowy w takim razie
    Nie, Nie. Ale chyba ma się to we krwi, że człowiek podświadomie, broni swojego wyboru. Po zbudowaniu domu pewnie, gdybym jeszcze raz zaczynał, to może bym jeszcze coś zmienił ale chyba zawsze będzie tak, że po skończonej pracy czuje się, że mogło być lepiej. Podobno na tym m.in. opiera się rozwój cywilizacji.

  12. #12

    Domyślnie Re: Co sadzicie o tym projekcie-APS-55, APS-55+2G......

    Cytat Napisał Marek30022
    Cytat Napisał pobik
    Witam
    Juz sie prawie zdecydowalem na ten projekt Tylko jeszcze nie wiem czy z pojedynczym garazem
    http://www.archi-projekt.com.pl/projekt.php?id=55
    czy z podwojnym
    http://www.archi-projekt.com.pl/projekt.php?id=149
    Czy ktos moze juz budowal taki dom i co wogule o nim sadzicie??
    Czy bedzie w miare tani w budowie?? jakie zmiany warto wprowadzic i jaki jest ich koszt??
    Dodam ze mam tylko prad na dzialce, takze chce zrobic oczyszczalnie sciekow, marzy mi sie rekuperator, centralny odkurzacz i pompa ciepla......
    ufff alez sie rozmazylem, moze ktos mnie oswieci jaka kasa musze dysponowac zeby postawic ten domek??
    Ten dom wybudowałem w Markach k. Warszawy. Obecnie trwają prace wykończeniowe (malowanie, podłoga).
    Odpowiem na wszystkie pytania i oczywiście zapraszam do obejrzenia.
    Byłem, widziałem, serdecznie dziekuje za możliwosc zobaczenia domku z zewnatrz i wewnatrz )
    Wielkie podziekowania dla Marka i jego malzonki )

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mikaela1

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    8

    Domyślnie aps55

    Cześć. Też zdecydowałam się już na ten projekt. Uważam, że jest prosty ajednocześnie ładny i funkcjonalny. Czy jest taki też na "żywo"? Proszę o wrażenia. Planujemy zrobić drzwi dwuskrzydłowe między kuchnią a salonem. Kuchnia jest duża i może w niej być też jadalnia. Pokoje na górze są w sam raz i jest gabinet na dole. Salon jest nie za duży ale starczy na kanapę i tv. I jest taras zadaszony. Zyczę postępów wbudowie

  14. #14

    Domyślnie APS55+2G

    Czy już się zdecydowałeś na budowę APS-a. Ja też jestem szczęśliwcem który wybrał ten dom.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mikaela1

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cześć Floyd. Byłam zdecydowana już prawie na Aps55 z 1 garażem i nawet dzięki Markowi można zobaczyć ten piękny dom w realu to znaczy na zdjęciach (naprawdę jest super) ale mamy działkę w kształcie trapezu i musimy mieć coś węższego. Przeglądaliśmy znowu katalogi i w końcu spodobał nam się Aps74 z tej samej pracowni. jest bez garażu ale też jest wersja z garażem. W Aps 55 fajny jest strych nad garażem, z którego można zrobić sypialnię lub pokój telewizyjny. Pozdr

  16. #16

    Domyślnie

    Dzięki za odp. Ja trwam przy moim projekcie domu i jak w końcu nie przyjdzie ta wiosna to zmianie ulegnie prawie wszystko.Bo to ma być dom dla nas a nie dla wroga lub przyjaciela.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony