Cytat Napisał VIP Jacek
A z jakim sterownikiem go bierzesz i dlaczego HEF-a?
Cytat Napisał Martinezio
Układ jest uwarunkowany kotłownią (wąska kiszka).
[...]
HEF to chyba jedyna firma podchodząca najbardziej elastycznie do konstrukcji pieca (umiejscowienie podajnika, czopucha, podłączeń wodnych, itp).
Jeśli chodzi o sterownik, to chyba będzie Combit, ale tak na 100% to jeszcze nie wiem - mój pośrednik miał dzisiaj pogrzeb w rodzinie i nie było go w robocie, więc nie było z kim ustalać. ZTCW, to HEF wycofuje się z Gecko właśnie z powodu braku możliwości kontroli zaworów n-drogowych.
Tylko trochę mnie dziwi podejście HEFa do sterowników pogodowych - dopłata za "pogodynkę" to ok. 1000 zł
Jeśli chodzi o pogodynkę, to nie wiem, czemu uważasz, że ludzie narzekają. Ja słyszałem, że wprost przeciwnie - ci, którzy kupili sterownik pokojowy to narzekają na zbyt wolną reakcję na zmianę warunków zewnętrznych, czemu właśnie ma zapobiegać pogodynka. Oczywiście użycie pogodynki nie eliminuje możliwości użycia sterownika pokojowego Oba w zasadzie się uzupełniają.

SUSPENSER: wiem, że sporo liczą, ale nie znalazłem alternatywy, która dawała by takie wymiary (de facto kotły HEFa maja chyba najmniejsze wymiary z dostępnych na rynku) i takie usytuowanie podajnika i czopucha, jak HEF. Wybór poniekąd jest wymuszony warunkami kotłowni. Co do zasobnika większego, to łatwiej wynieść garść popiołu, niż co 2-3 dni latać z worami grochu

jeanpascale: tylko nie wiem, czy HEF robi obrotowe retorty. Chciałbym taką, oczywiście, ale co będzie, to się zobaczy