dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 249
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 4970
  1. #2041
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeanpascale
    a miało byc tak pieknie : Piec EKONOMICZNY I EKOLOGICZNY jak wegiel był po 300-400zł/t to nikt nie kombinował a teraz wiekszosc szuka zamienników ( moze nasz "kochany" rząd by jakies dopłaty do tego wegla wymyslił albo do pellet?????????!)
    Buahahaha dobre - ten rząd (nie piszę nasz, bo po tym co robi mam uzasadnione wątpliwości) to co najwyżej nam dopitoli kolejnym podatkiem, bo mu się budżet rozjechał.

    Darmowe auta i paliwo na którym robią przekręty pOSŁY, kasa którą bulimy do UNI, podatki od emisji CO2 kosztują i jak myślicie kto za to płaci ?

    Ciekawy jestem czy przypadkiem te bzdurne, kosztowne certyfikaty energetyczne nie są przyczółkiem do dopitolenia nam w przyszłości kolejnym podatkiem od emisji CO2 (wnosze tak po tym, że najbardziej energooszczędne wg niego są budynki opalane biomasą i peletami [współczynnik 0,2], potem węglem [współczynnik 1,1] a najmniej prądem [współczynnik 3,0] - i co ciekawe izolacja budynku ma dużo mniejszy wpływ niż rodzaj paliwa).
    Wychodzi na to, że budynek świetnie ocieplony zużywający maks. 8kW prądu (fundament grzewczy Legalett) jest potwornie energożerny w porównaniu z domem bez żadnej izolacji pożerającym 25 kW ogrzewanym peletami

    I co Wy na to ?

    Komu i za co płacimy za emisję CO2 (której człowiek globalnie wytwarza zatrważające 3% całkowitej emisji) to dla wielu zagadka.

    Na koniec - dlaczego węgiel podrożał - czy wiecie, że po zamknięciu wielu kopalń przez rządzących dzisiaj mamy w kraju spory deficyt węgla i importujemy około 30% całkowitego zapotrzebowania.
    Do tego mamy przestarzałe metody wydobycia pomimo to, że już Niemcy w trakcie 2 Wojny Światowej testowali technologię przetwarzania węgla na paliwo ciekłe pod ziemią bez potrzeby jego kosztownego i drogiego wykopywania.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  2. #2042

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER
    Ciekawy jestem czy przypadkiem te bzdurne, kosztowne certyfikaty energetyczne nie są przyczółkiem do dopitolenia nam w przyszłości kolejnym podatkiem
    Też myślę, że kiedyś, jak wszyscy uzyskają już te cholerne zaświadczenia, zróżnicują podatki w zależności od świadectwa energetycznego. Wniosek? Zadbać o to, by "ekspert" wpisał, że dom super, hiper ocieplony Kiedyś się przyda

  3. #2043

    Domyślnie

    Może nie dożyję
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  4. #2044

    Domyślnie

    nasze domki maja byc super ekologiczne,super ekonomiczne i super tanie ciekawe jak to połaczyc zeby kiedys płacic małe podatki?
    chyba zamieszkam w duuuuuuuuuzej torbie ekologicznej
    Nigdy nie mów nigdy

  5. #2045

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeanpascale
    chyba zamieszkam w duuuuuuuuuzej torbie ekologicznej
    Proponuję ziemiankę,w lecie chłodzi...w zimie będziesz wykorzystywał "naturalne ciepło z wnętrza ziemi" lub chrust z pobliskiego lasu...ależ będzie ekologicznie
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  6. #2046

    Domyślnie

    Na podstawie własnych doświadczeń: niższa temp. zadana na kotle=mniejsze zużycie egroszku, przerabiałem to u siebie
    tylko przy niskich temperaturach czynnika grzewczego może się okazać że potrzebne będą grzejniki o większej powierzchni grzewczej (sporo przewymiarowane), szczególnie przy niskich temperaturach na zewnątrz

  7. #2047

    Domyślnie

    a moze grzejniki o nizszych temp. pracy wystarcza
    Nigdy nie mów nigdy

  8. #2048

    Domyślnie

    zawsze można palić wysuszonym "guana"... Przez lato można sobie naprodukować "opału". Zalety - tanio i ekologicznie - dodatkowo mniejsze rachunki za szambo
    tylko gdzie to suszyć i składować?

  9. #2049
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał tig1
    Na podstawie własnych doświadczeń: niższa temp. zadana na kotle=mniejsze zużycie egroszku, przerabiałem to u siebie
    tylko przy niskich temperaturach czynnika grzewczego może się okazać że potrzebne będą grzejniki o większej powierzchni grzewczej (sporo przewymiarowane), szczególnie przy niskich temperaturach na zewnątrz
    Przy niższych temp. można zawór 3 lub 4 drogowy ustawić na 10 i będzie dawał temp. zadaną na grzejniki bez mieszania (u mnie tak było ustawione gdy był mróz).

    Do tego ustawić w piecu czasówke tak, żeby temp. spadała tylko gdy jesteśmy w pracy w tygodniu i wzrastała godzinę przed powrotem - wtedy po powrocie będziemy mieli już ciepłą wodę w bojlerze i nagrzane w domu.

    Nie wiem tylko jeszcze jak niską temp. można dać na piecu 45 stopni to chyba przesada, ale 50 chyba może być (w jedym z postów Jarecki79 podał tą temp. jako graniczną przy której nie osiągniemy punktu rosy).

    W przypadku komina punkt rosy można osiągnąć gdy temp. spalin spadnie poniżej 30 stopni.

    Czy wg Was dobrze kombinuję ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #2050

    Domyślnie

    a wszedzie jest napisane ze punkt rosy to 57 stopni,wiec jak to jest??
    Nigdy nie mów nigdy

  11. #2051

    Domyślnie

    No właśnie dziś rozmawiałam z moim serwisem,mówili o 57-iu stopniach i regulowaniu temperatury zaworem....wtedy jest oszczędność.Jeśli ktoś nie ma zaworu to wtedy niska temperatura na kotle ma jakieś uzasadnienie.Oczywiście buntowałam się co do tego fabrycznego ustawienia 57,ale myślę, ze jednak ma sens
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  12. #2052

    Domyślnie

    Temperatura punktu rosy zależy napewno od wilgotności paliwa. Im mniejsza wilgotność paliwa tym temperatura punktu rosy mniejsza. Skoro nikt nie wie jakiej wilgotności ma paliwo, to producenci kotłów podają tą temperaturę nieco zawyrzoną. Reasumując, suchy opał + temperatura 55 gwarantuje brak korozji niskotemperaturowej.

  13. #2053

    Domyślnie

    No, no. Prawie jak forum Radia Maryja. Pobożne życzenia, zmiana praw fizyki, niektórym marzy się rząd dusz i powrót do Kaczyc Wielkich Tatusiów z kotkiem w herbie. Suspenser super kombinujesz! Może jakiś patentowy? Może by tak zakazać rosie chodzić na bosaka? To przecież sprzęt przeciwpożarowy.
    A może tak Rosy nam da i dom Kiszocik z piką na perliste? Groszku pełno pod ścianką. Może starczy do końca zimy ogrzać forumki niektórym. Widać zima dała nie tylko w kości. Punkt honoru zamienię za parę bez rosy. Tanio. Cha!



    kowalu, mniejsza wilgotność paliwa i powietrza, mniejsza ilość rosy. Punkt tempki ( ładnie Danutka) ten sam. 57şC. Bez niego piece kondensacyjne byłyby fikcją.

  14. #2054
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał mendras
    No, no. Prawie jak forum Radia Maryja. Pobożne życzenia, zmiana praw fizyki, niektórym marzy się rząd dusz i powrót do Kaczyc Wielkich Tatusiów z kotkiem w herbie. Suspenser super kombinujesz! Może jakiś patentowy? Może by tak zakazać rosie chodzić na bosaka? To przecież sprzęt przeciwpożarowy.
    A może tak Rosy nam da i dom Kiszocik z piką na perliste? Groszku pełno pod ścianką. Może starczy do końca zimy ogrzać forumki niektórym. Widać zima dała nie tylko w kości. Punkt honoru zamienię za parę bez rosy. Tanio. Cha!
    Ekhmm... mendras, jak pijesz to się podziel, a nie tak sam
    Ni w ząb nie chwyciłem, o so biega
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  15. #2055

    Domyślnie

    Cytat Napisał mendras
    No, no. Prawie jak forum Radia Maryja. Pobożne życzenia, zmiana praw fizyki, niektórym marzy się rząd dusz i powrót do Kaczyc Wielkich Tatusiów z kotkiem w herbie. Suspenser super kombinujesz! Może jakiś patentowy? Może by tak zakazać rosie chodzić na bosaka? To przecież sprzęt przeciwpożarowy.
    A może tak Rosy nam da i dom Kiszocik z piką na perliste? Groszku pełno pod ścianką. Może starczy do końca zimy ogrzać forumki niektórym. Widać zima dała nie tylko w kości. Punkt honoru zamienię za parę bez rosy. Tanio. Cha!



    kowalu, mniejsza wilgotność paliwa i powietrza, mniejsza ilość rosy. Punkt tempki ( ładnie Danutka) ten sam. 57&ordm;C. Bez niego piece kondensacyjne byłyby fikcją.
    Temperatura punktu rosy jest zależna od wilgotności względnej gazów. Zobacz tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Temperatura_punktu_rosy
    Z wzoru wynika że im większa jest wigotność wzlędna gazów, tym przy wyższej temperaturze mamy do czynienia z wykrapłaniem pary wodnaj. Gdyby była stała nie byłoby sporów, jaka temperatura jest bezpieczna dla kotła. A prawa fizyki to chyba ty próbujesz zmieniać.

  16. #2056

    Domyślnie

    Cytat Napisał neokowal2

    Z wzoru wynika że im większa jest wigotność wzlędna gazów, tym przy wyższej temperaturze mamy do czynienia z wykrapłaniem pary wodnaj. Gdyby była stała nie byłoby sporów, jaka temperatura jest bezpieczna dla kotła. A prawa fizyki to chyba ty próbujesz zmieniać.
    Oki to jak mam zmierzyć w moim kotle wilgotność względną gazów?
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  17. #2057

    Domyślnie

    zalezy czy na właczonym piecu czy nie na poczatek proponuje zmierzyc wilgotność w zasobniku bedzie łatwiej
    Nigdy nie mów nigdy

  18. #2058

    Domyślnie


    kowalu drogi, nie czytanie a rozumienie daje rezultaty. Wilgotność względna jest. Tempka stała. Żadna para nie wytrzyma przejścia z cyrku 1300 przez 57 bez łez! Potem to już leje równo! Nie życzę ci bez kontroli.

  19. #2059

    Domyślnie

    Wilgotność względna gazów uchodzących z paleniska podczas spalania, jak i ich tepmeratura (od tych dwóch parametrów zależy temp. punktu rosy) jest zmienna i takimi pomiarami zajmują się chyba tylko wyspecjalizowane laboratoria. Trzeba zaufać naukowcą, którzy te badania przeprowadzają i mówią że, im wyższa temperatura na kotłe tym mniejsze prawdopodobieństwo, że nastąpi skraplanie pary wodnej na ściankach kotła. Skoro ta temperatura zależy od wilgotności względnej gazów wydobywających się przy procesie spalania, to należy zadbać aby paliwo było suche. Dobre rozwiązanie to również bezpośrednie dostarczenie powietrza z zewnątrz kotłowni rurą o dpowiednim przekroju do dmuchawy kotła. Powietrze jest wtedy zimne, a więc przy podgrzaniu jego wilgotność względna spada.

  20. #2060

    Domyślnie

    Cytat Napisał neokowal2
    Trzeba zaufać naukowcą, którzy te badania przeprowadzają i mówią że, im wyższa temperatura na kotłe tym mniejsze prawdopodobieństwo, że nastąpi skraplanie pary wodnej na ściankach kotła. .

    No czyli wychodzi na moje czyli 57 stopni
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

Strona 103 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony