dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 126 z 249
Pokaż wyniki od 2.501 do 2.520 z 4970
  1. #2501

    Domyślnie

    Ok to w którym miejscu ma być ten zawór 4 D?
    No i cały czas nie łapię jednego,skoro 3D wypuszcza do obiegu tylko 2/10 gorącej wody a reszta pochodzi z powrotu,to znaczy ze do kotła wraca tylko to co ponownie nie poszło w system czyli 2/10 ,bo 8/10 wróciło w grzejniki
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  2. #2502
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Ok, z tym się zgodze, ale tu nie chodzi _ile_ wraca, ale _co_ wraca. Przy zaworze 3D wraca do kotła woda o temperaturze maksymalnie wychłodzonej przez grzejniki. Przy zaworze 4D wracająca woda jest podgrzewana przed wejściem do kotła. Już w sumie nie jest istotne ile jej jest.

    Zawór 4D powinien być umiejscowiony tuż przy kotle i ma spinać powrót i zasilanie. W zupełności wystarczy 1 na całą instalację. Do tego na pętli zasilania podłogówki powinien być zawór 3D z siłownikiem i masz ful wypas
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  3. #2503

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinezio
    Ok, z tym się zgodze, ale tu nie chodzi _ile_ wraca, ale _co_ wraca. Przy zaworze 3D wraca do kotła woda o temperaturze maksymalnie wychłodzonej przez grzejniki. Przy zaworze 4D wracająca woda jest podgrzewana przed wejściem do kotła.
    Sorry ale nie rozumiem,co niby ma ją podgrzewać i gdzie?Bo rozumiem,że piszac "wracająca"masz na myśli wracającą z grzejników
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  4. #2504

    Domyślnie

    Suspenor napisał :

    Nadmuch na 1 niewiele mówi, bo najważniejsze jest na ile odsłonięta jest przysłona wentylatora, którą wlatuje powietrze - powinno to być 20-30% !!!
    [/quote]


    Poradź proszę , co mógłbym zmienić w ustawieniach pieca, aby przysłona o której piszesz , ze powinna być odsłonięta w 20-30 % , u mnie jest 50 % , bo inaczej bardzo długo dochodzi do zadanej temperatury. Ustawienia odawanie 16, przerwa 60, nadmuch 30 %. Przy takim ustawieniu dogrzewa przy załączeniu się przy 56 st. dość szybko około 5 minut, jak przysłonię wentylator to chodzi bez przerwy 12 minut.

  5. #2505

    Domyślnie

    Waldi wiec po co zmieniać jak dobrze pracuje?
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  6. #2506

    Domyślnie

    W zasadzie to nie wiem , czy dobrze? jeśli ten nadmuch nie jest za duży - to może dobrze, pewnie trochę jestem marudny, ale zawsze tak mam. Pozdrawiam

  7. #2507
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldi11
    Poradź proszę , co mógłbym zmienić w ustawieniach pieca, aby przysłona o której piszesz , ze powinna być odsłonięta w 20-30 % , u mnie jest 50 % , bo inaczej bardzo długo dochodzi do zadanej temperatury. Ustawienia odawanie 16, przerwa 60, nadmuch 30 %. Przy takim ustawieniu dogrzewa przy załączeniu się przy 56 st. dość szybko około 5 minut, jak przysłonię wentylator to chodzi bez przerwy 12 minut.
    Od ilu st. dochodzi do tych 56 ?

    Czy przeszkadza to w czymś, że dochodzi do temp. przez 12 minut, bo jeśli nie i zaczyna dochodzenie od sporo niższej temp w dodatku przy pracującej pompie CO to jest ok.

    Gdy szybko nagrzewa się do zadanych 56 st. a pompa CO nadal pracuje wtedy piec wchodzi w podtrzymanie, a za chwilę znowu pracuje i tak jest kilka cykli pracy przerywanych cyklami podtrzymania.

    Chodzi o to, żeby ustawienia były kompromisem pomiędzy szybkością nagrzewania CWU i CO a jak najmniejszą ilością jak najkrótszych przestojów.

    Najlepiej jeśli piec cały czas pracuje (dochodzi do zadanej temp.) - po to właśnie stosuje się protokoły PID w sterownikach (gdy piec zbliża się do zadanej temp. zmniejszają jego moc, żeby jak najdłużej pracował, a gdy włączy się pompa CO i pomimo pracy pieca temp. w nim spada wtedy PID zwiększa moc aż do maksymalnej określonej wartości).

    PID reguluje moc obrotami wentylatora (niestety mało skuteczne - lepsze byłoby jeszcze dołożenie regulacji przesłony wentyla, ale to już sugestia dla konstruktorów pieców), oraz częstością podawania paliwa.

    Obserwując działanie swojego systemu z PID doszedłem do w/w wniosków i ustawiłem optymalną moc pieca przesłoną i dobranym do niej czasem i minimalną częstotliwością podawania.

    Im większa moc maksymalna pieca (bardziej otwarta przesłona wentylatora i odpowiednio ustawione do niej inne parametry) tym więcej ciepła ucieka przez komin = większe straty = większe zużycie węgla, więc warto dobrać moc optymalnie.

  8. #2508

    Domyślnie

    Czy ktoś ma piec kwm-gsr z firmy Woźny z Pleszewa? Proszę o opinie.

  9. #2509

    Domyślnie

    Dzis dzwonilem do domu i poprosilem o zmiane nastaw na 46 stopni (wlaczanie pompy) zobaczymy co sie stanie Jesli coskolwiek to poprawi, podwyzsze na 52 stopnie. Prosze powiedzice od jakiej temp zaczyna sie punkt rosy? Na razie kocial dos mocno sie brudzi czarnym nalotem widocznym szczegolnie na drzwiczkach palaniska wawryjnego i tych drugich. CWU mam na 44 stopnie, czy ma to znaczenie?? Chodzi mi o to, ze jak temp przy histerezie 2 stopnie spadnie do 42 i kocial sie zalaczy, to pompa CWU wystartuje dopiero gdy temp n kotle osiagnie te 52 (po zmianie drugiej o ile nastapi) a kiedy dogrzeje wode, kocial sie wylaczy ale pompa bedzie pracowaac dalej az temp kotla spadnie ponizej 52. Czy niwe spowoduje to zbyt wysokiej temp w zbiorniku wody?? Aha, co moze oznaczac delikatny plusk w kaloryferach?? Mam dolac wody do ukladu? Przedtem go nie bylo.

  10. #2510

    Domyślnie

    Dzięki Suspenor za wyczerpującą wypowiedz być może ja się czepiam i chciałbym nie wiadomo co, tak jak pisałem piec piec załącza się przy temperaturze 56 st, zadana na piecu to 59 nagrzewa do 60 st, w 10 do 12 minut, potem lekko rośnie do 61-62 wchodząc w stan podtrzymania utrzymuje to około 12-14 minut, spada do 56 i znów się załącza, być może jest wszystko ok. Poradź proszę czy lepiej wydłużyć czas pracy wentylatora po osiągnięciu zadanej temperatury, obecnie 30 s. Może lepiej wtedy rozdmucha temperaturę, lub odwrotnie wydmucha ciepło w komin ??

  11. #2511
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał danutka66
    Cytat Napisał Martinezio
    Przy zaworze 4D wracająca woda jest podgrzewana przed wejściem do kotła.
    Sorry ale nie rozumiem,co niby ma ją podgrzewać i gdzie?Bo rozumiem,że piszac "wracająca"masz na myśli wracającą z grzejników
    Tak, o tę wodę mi chodziło, a jest ona podgrzewana w samym zaworze 4D wodą przychodzącą bezpośrednio z kotła - część tej wody idzie na grzejniki, a część jest mieszana z wodą wracającą z grzejników i wraca do kotła.
    Jeśli miała byś kiedyś chwilę czasu, to podejdź do jakiegoś hydrologicznego sklepu i popatrz, jak taki zawór jest zbudowany Konstrukcja prosta, jak budowa cepa (z resztą zawór 3D też jest podobnie zbudowany, ale ma 3 króćce, a zawór 4D ma 4 i wygląda jak krzyż w środku jest taka przegroda, która obracając się zmienia przepływ wody).



    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  12. #2512

    Domyślnie

    Dzięki Martinezio,teraz załapałam o co chodzi
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  13. #2513
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bart30
    Chodzi mi o to, ze jak temp przy histerezie 2 stopnie spadnie do 42 i kocial sie zalaczy, to pompa CWU wystartuje dopiero gdy temp n kotle osiagnie te 52 (po zmianie drugiej o ile nastapi) a kiedy dogrzeje wode, kocial sie wylaczy ale pompa bedzie pracowaac dalej az temp kotla spadnie ponizej 52. Czy niwe spowoduje to zbyt wysokiej temp w zbiorniku wody?? Aha, co moze oznaczac delikatny plusk w kaloryferach?? Mam dolac wody do ukladu? Przedtem go nie bylo.
    U mnie przy zasobniku 140 l temp. ustawiona to 52 st i wystarcza to na dłuższy prysznic lub kąpiel w wannie, ale po kąpieli trzeba odczekać trochę czasu zanim zasobnik się "doładuje" - przy 2 osobach jest ok, ale jak będzie więcej będę musiał podwyższyć temp.

    Nie do końca rozumiem jakie masz teraz opcje regulacji i zadane parametry.


    Plusk oznacza zapowietrzenie grzejnika - wystarczy poluzować śrubkę odpowietrzającą i poczekać aż zacznie kapać woda.

    Do układu też nie zaszkodzi dolać co kwartał

    waldi11 - chyba chodziło Ci o mnie

    Przedłużenie pracy wentylatora nie "rozdmucha temperatury" ani nie wydmucha ciepła w komin, więc nie ma sensu go zmieniać.

  14. #2514

    Domyślnie

    Tak sie zastanawiam ? Jeśli na zasilaniu mam temp. wody 54 a na powrocie 48-50 to po jakiego grzyba mi zawór 3 czy 4 drozny ?
    Nigdy nie mów nigdy

  15. #2515
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeanpascale
    Tak sie zastanawiam ? Jeśli na zasilaniu mam temp. wody 54 a na powrocie 48-50 to po jakiego grzyba mi zawór 3 czy 4 drozny ?
    No w takim wypadku to faktycznie po grzyba Jednak co szkodzi mieć go w układzie ustawionego na 0 (bez mieszania)? A nóż widelec najdzie Cię ochota zwiększyć temp. zasilania i zwiększy się pobór ciepła na grzejnikach, co doprowadzi wodę do wychłodzenia do 40 st. na powrocie?
    Zerknij w swą sygnaturkę jak znalazł, hyhy
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  16. #2516

    Domyślnie

    no tak "nigdy nie mów nigdy" ale montowac cos żeby tylko to mieć
    Sprawdzimy jak na zewnatrz bedzie np.-15 i na piecu bedzie troche wyzsza temperatura, jakie beda straty.
    PS. tak sie zastanawiam o ile stopni taki zawór 3,4d podnosi temperature ?
    Nigdy nie mów nigdy

  17. #2517

    Domyślnie Hallo Hallo!@

    Czy ma Ktoś z Was piec z podajnikiem CIchewicza - FUtura Econo? Bardzo mnie interesują nastawienia programatora?

  18. #2518
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nike675

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Seko 25 kw

    Witam . mam piec seko 25kw. Od jakiegoś czasu piec nie może osiągnąc zadaną temperaturę , kombinowałem z nadmuchem z instalacja c.o, z parametrami . Ale jak któegoś dnia otworzyłem dolne drzwiczki aby popiół wysypac zobaczyłem ze temp znacznie zaczęła wzrastać . Czym to jest spowodowane .

    Drugi problem to taki ze mam retorę obrotową i mi się dziurki czesto zapychają od nadmuchu ??

  19. #2519
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeanpascale
    no tak "nigdy nie mów nigdy" ale montowac cos żeby tylko to mieć
    Sprawdzimy jak na zewnatrz bedzie np.-15 i na piecu bedzie troche wyzsza temperatura, jakie beda straty.
    PS. tak sie zastanawiam o ile stopni taki zawór 3,4d podnosi temperature ?
    Właśnie, najlepiej sprawdzić to wszystko organoleptycznie.
    Jeśli chodzi o podnoszenie temperatury, to o którą temperaturę chodzi?

    Zawór 3D ma nieco inne zadanie niż zawór 4D: 3D służy głównie do kontroli temperatury zasilania układu c.o. (np. podłogówki), a zawór 4D ma za zadanie głównie docieplenie wody powracającej z obiegu, a robi to kosztem temperatury zasilania układu c.o. Nic nie dzieje się bez niczego...
    Ja na razie u siebie nie mam zaworu 4D. Mam tylko 3D do podłogówki (z siłownikiem, kontrolowane przez sterownik kotła). W tę zimę chcę sprawdzić nastawy i być może podejmę decyzję, czy zawór 4D jest mi niezbędny, czy mogę sie bez niego obejść... Póki co wciąż walczymy z nastawmi, bo żużli mi ten kociołek co nieco Dobrze, że przynajmniej temperaturę dość szybko łapie...
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  20. #2520
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie Re: Seko 25 kw

    Cytat Napisał nike675
    Witam . mam piec seko 25kw. Od jakiegoś czasu piec nie może osiągnąc zadaną temperaturę , kombinowałem z nadmuchem z instalacja c.o, z parametrami . Ale jak któegoś dnia otworzyłem dolne drzwiczki aby popiół wysypac zobaczyłem ze temp znacznie zaczęła wzrastać . Czym to jest spowodowane .

    Drugi problem to taki ze mam retorę obrotową i mi się dziurki czesto zapychają od nadmuchu ??
    Prawdopodobnie sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie Sprawdź, czy u Ciebie ogień nie jest czasem czerwony i nie kopci (najlepiej na kominie sprawdź, co wylata - u mnie nie widać ani grama dymu). Drugą sprawą związaną z brakiem temperatury jest to, że masz za nisko palenisko. Zwiększ podawanie na tyle, aby palenisko utworzyło mały kopczyk nad górną płaszczyzną retorty. Wyeliminujesz też od razu problem zapychania kanałów powietrznych. Retorta obrotowa to fajna sprawa, bo masz z głowy spieki i możesz brać podlejszy wungiel
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


Strona 126 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony