dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 177 z 249
Pokaż wyniki od 3.521 do 3.540 z 4970
  1. #3521
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elcia1
    Podobno mam wyobraźnię jak Ania z Zielonego Wzgórza, ale poddaję się! Poproszę o zdjęcie!
    Myślę, że owa Ania też wolała używać wyobraźni do piękniejszych wizualizacji

    W łykend zrobię fotki i podrzucę linki do nich.

  2. #3522
    Akrimka
    Guest
    Akrimka

    Domyślnie

    Ja mam wymiennik i 4 pompki. Wymiennik ciepłej wody jest wpiety w obieg pieca przed wymiennikiem płytowym do grzejników i podłogówki. Nad piecem naczynie wzbiorcze z nierdzewki z zaworem dopustowym jak w spłuczce i przelew. Mam jeszcze tam separator pary załozony. Tak jak Pierwek pisał na CWU chodzi tylko jedna pompka. Na grzejniki mam daną WILO elektornik która dobiera sobie prędkośc do podłogówki zeby jedna drugiej nie zabierała. Temp na wejściu wymiennika 50stC na wyjściu ok 5st mniejsza. Wymiennik podobno 30kw bo 30 płyt Ulricha z "Alledrogo" za całe 260zł.. Podobno markowe maja wyjsćia 1cal mój ma 3/4 ale z tego co mówił instalator działa poprawnie. Koniecznie wpięty ma być przeciwprądowo.

    Ostanie ustawienia kotła to temp 50stC, podawanie 8s, przerwa 55, czas oczekiwania 5min, dmuchawa 7, dmuchawa podtrzymanie 4, czas dmuchawy podtrzymanie 16s, krotenosc 3, przesłona wentylatora dość mocno otwarta. Mam nowy wegiel, spala sie przyzwoicie jedynie małe spieki ale bardzo kruche jak zimne sa na poczatku palnika w kierunku podajnika, reszta to popiół. Jak macie u siebie jesli uzywacie Brucera? Czy te nastawy są ok?

  3. #3523
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER
    Cytat Napisał Elcia1
    Podobno mam wyobraźnię jak Ania z Zielonego Wzgórza, ale poddaję się! Poproszę o zdjęcie!
    Myślę, że owa Ania też wolała używać wyobraźni do piękniejszych wizualizacji

    W łykend zrobię fotki i podrzucę linki do nich.
    Obiecałem i wrzucam link do fotek:
    http://www.aukcjoner.pl/hosting/edit/2097971/?tab=4

    Wykonywane z różnych stron - szału niema, ale się starałem, żeby było jak najwięcej widać ...

  4. #3524

    Domyślnie

    witam forumowiczów

    Może któryś z was mógłby polecić żetelnego instalatora piecy na eko-groszek w Warszawie i okolicach

    Ewentualnie jakieś salony wystawiennicze do których moćna pojechać obejżeć i porozmawiać z kimś kompetentnym co do rodzaju pieca itd...

    Bo jakoś nie chcę mi się rozmawiać na takie tematy z doradzami z castoramy itd.
    Projekt Mila

  5. #3525
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ania I Pawel
    witam forumowiczów

    Może któryś z was mógłby polecić żetelnego instalatora piecy na eko-groszek w Warszawie i okolicach

    Ewentualnie jakieś salony wystawiennicze do których moćna pojechać obejżeć i porozmawiać z kimś kompetentnym co do rodzaju pieca itd...

    Bo jakoś nie chcę mi się rozmawiać na takie tematy z doradzami z castoramy itd.
    Porozmawiaj z nami - nie jesteśmy "skażeni" uzyskaniem mniejszej lub większej marży za doradzenie i sprzedaż danego pieca, a fachowcy którzy tu piszą zdają sobie sprawy, że "bajer" nie mający podstaw będzie szybko wyprostowany, więc go raczej nie stosują

    Co ważne wielu ma tu doświadczenia praktyczne co jest ważne, a co nie ...

    PS o instalatora spytaj w wątku grupy warszawskiej.

  6. #3526

    Domyślnie

    Skoro tak to mam pytanie jaki piec polecacie o mocy od 15 do 20 kw . Do ogrzewania budynku i do ciepłej wody.

    Nie musi być to najtańszy piec. Zależ mi na takim , który będzie w miarę wydajny i bezawaryjny. Najwyżej żona będzie musiała kupić tańszą glazurę

    Czytałem już trochę o piecach na starszych wątkach ale wolałbym nowsze informacje- może są jakieś nowości itd.
    Projekt Mila

  7. #3527
    Akrimka
    Guest
    Akrimka

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER

    Obiecałem i wrzucam link do fotek:
    http://www.aukcjoner.pl/hosting/edit/2097971/?tab=4

    Wykonywane z różnych stron - szału niema, ale się starałem, żeby było jak najwięcej widać ...
    Galeria nie działa..


    Pytanko,
    Jak podłączyć sterownik pokojowy Euroster 2006 do pieca, tak jak na schemacie do pieca gazowego?

  8. #3528

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka
    Pytanko,
    Jak podłączyć sterownik pokojowy Euroster 2006 do pieca, tak jak na schemacie do pieca gazowego?
    Do odpowiedniego styku w piecu. Najczęściej jest tam zwora którą trzeba wyjąc i w to miejsce podłączyć styki Eurostera.

  9. #3529
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ania I Pawel
    Skoro tak to mam pytanie jaki piec polecacie o mocy od 15 do 20 kw . Do ogrzewania budynku i do ciepłej wody.

    Nie musi być to najtańszy piec. Zależ mi na takim , który będzie w miarę wydajny i bezawaryjny. Najwyżej żona będzie musiała kupić tańszą glazurę

    Czytałem już trochę o piecach na starszych wątkach ale wolałbym nowsze informacje- może są jakieś nowości itd.
    Nie musi wcale być bardzo drogi, żeby był bardzo dobry

    Wg mnie powinien mieć palnik Brucer 2 np. Ekoenergia, sterownik PID 2 np. Puma, Ognik, eCoal, poziome kanały spalinowe (łatwe w czyszczeniu), deflektor, zasobnik min. 130 kg, szufladę na popiół.

    W tej chwili osobiście ze znanych mi pieców najbardziej podoba mi się Skam-P Premium ze sterownikiem Puma i wyjściem czopucha do góry:
    http://www.sekom-pleszew.com.pl/brucer.html

    Pod koniec tygodnia będę na targach we Wrocławiu i może znajdę tam jeszcze jakiś inny ciekawy model ...

    Nie wiem dlaczego wywalili moje fotki - może były za duże - nowy link:
    http://www.aukcjoner.pl/hosting/edit/2104341/?tab=4

  10. #3530
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER
    Nie wiem dlaczego wywalili moje fotki - może były za duże - nowy link:
    http://www.aukcjoner.pl/hosting/edit/2104341/?tab=4
    Cały czas pisze, że nie ma takiej galerii....

  11. #3531
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Mam pytanie do użytkowników pieców na ekogroszek.
    Jakie macie nasady kominowe na swoich kominach?
    Będę wdzięczna za informacje dotyczące szczególnie tych ceramicznych. Muszę koniecznie jakąś kupić ale nie mogę nic znaleść sensownego. Wszędzie tylko metalowe a mój strażak z nierdzewki po roku odfrunął w dal z wiatrem wcześniej zamieniwszy się w istne sito.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  12. #3532
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER
    Nie wiem dlaczego wywalili moje fotki - może były za duże - nowy link:
    http://www.aukcjoner.pl/hosting/edit/2104341/?tab=4
    Olej Waćpan dusigroszy z różnych fotek i innych aukcjonerów i przejdź Pan na Ciemną Stronę Googli Picasaweb masz za free i nie kasują niczego.
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  13. #3533

    Domyślnie

    Dzięki suspenser zaporadę co do pieca

    A może moglibyście napisać jeszcze co do radzaju komina i jego wielkości co do takiego pieca

    Mój majster chce murować go z cegły bo twierdzi , że tak lepiej . W takim przypadku jaki powinien być wkład - z kwasówki czy ceramiczny - który lepszy?

    A jaka średnica Do pieca 0 mocy 18 kw ?
    Projekt Mila

  14. #3534
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ania I Pawel
    Dzięki suspenser zaporadę co do pieca

    A może moglibyście napisać jeszcze co do radzaju komina i jego wielkości co do takiego pieca

    Mój majster chce murować go z cegły bo twierdzi , że tak lepiej . W takim przypadku jaki powinien być wkład - z kwasówki czy ceramiczny - który lepszy?

    A jaka średnica Do pieca 0 mocy 18 kw ?

    Witam. Posiadam kocioł KWM-SGR 19 KW z pleszewa. Producent kotła zalecał komin wysokości 5m i średnicy 150mm. Wydawało mi się że średnica trochę za mała i kupiłem 5m i 200mm. Wydaje mi się że producent kotła mówił prawdę ale zrobiłem jak chciałem. Komin kupiłem na allegro od dużej firmy z białegostoku. Przesyłka w drugi koniec polski (woj. opolskie) w 24 godziny. Komin z elementów keramzytowych z wkładem ceramicznym, cały komplet ze wszystkimi kratkami,wełna do ocieplenia, wyczystką, blachą na górę z nierdzewki, klej do ceramiki, no wszystko. Cena z wysyłką coś około 1,5 tyś. Dołączona fakturka oczywiście. Komin postawiliśmy z kolegą murarzem w dwa wieczory.

  15. #3535

    Domyślnie

    Dzięki Karoka 65 za podpowiedż
    Projekt Mila

  16. #3536

    Domyślnie

    Dzięki Karoka 65 za podpowiedż
    Projekt Mila

  17. #3537
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ania I Pawel
    Dzięki Karoka 65 za podpowiedż
    Nie ma za co kochani. Po to jest to forum. Jak nasz szacowny kolega pisał, najlepszych doradców macie tutaj bo każdy doświadczał na własnej skórze. Ja jestem z tego kominka zadowolony ale może ktoś z kolegów coś jeszcze podpowie. W sklepie nie dostaniecie obiektywnej porady bo każdy będzie chwalił swoje, aby tylko sprzedać i zarobić, a ty człowieku mecz się później. Pozdrawiam.

  18. #3538
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinezio
    Cytat Napisał SUSPENSER
    Nie wiem dlaczego wywalili moje fotki - może były za duże - nowy link:
    http://www.aukcjoner.pl/hosting/edit/2104341/?tab=4
    Olej Waćpan dusigroszy z różnych fotek i innych aukcjonerów i przejdź Pan na Ciemną Stronę Googli Picasaweb masz za free i nie kasują niczego.
    Dzięki Martinezio za podpowiedź - już chętnie korzystam - link do fotek poniżej:
    http://picasaweb.google.com/11597387...WlotPowietrza#


    MAyland - ja nie mam żadnej nasady kominowej i jest ok

    Ania I Paweł - ja mam normalny murowany z cegieł bez żadnego wkładu dzięki czemu cała ściana dodatkowo ogrzewa dom (w zimie jest to korzystne, ale latem używam do CWU elektrycznej grzałki w bojlerze).
    Przekrój mam standardowy (chyba 14x28 cm) przy piecu 18 kW.

  19. #3539
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Witam


    U mnie na kominie też nie ma żadnej nasadki i jest ok (jak na razie)

    Komin to tzw. "system kominowy" firmy LEIER o średnicy 20 cm i o wysokości coś ponad 9 metrów - co przy kotle 35 kw wydaje się być wystarczające.
    Temperaturę spalin mam niską - ale nie widać aby miało to jakiś ujemny wpływ na komin

  20. #3540
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Przeliczyłem wysokość komina jeszcze raz - w trakcie budowy dokupywałem segmentów a to po to aby komin był wyższy niż szczyt kalenicy (podobno wtedy nie ma zawirowań i jest lepszy ciąg ) a w projekcie miałem wysokość w połowie połaci dachowej.

    W każdym razie komin jest wyższy niż kalenica i licząc od jego podstawy czyli od stopy to ma dokładnie 10,5 metra wysokości. Ciąg jest b. dobry nawet pomimo tego, że spaliny przechodzą przez dodatkowe ogniwo gdzie mają wymuszony bieg na dół i dopiero do góry.

Strona 177 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony