dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 188 z 249
Pokaż wyniki od 3.741 do 3.760 z 4970
  1. #3741

    Red face

    Co do Resovera to zamówiłam,częściowo zapłaciłam i 15go mają przywieźć,bo tak chciałam.Poinformuję niezwłocznie jak przywiozą,jak nie przywiozą teżNo najwyżej dzień zwłoki będzie zanim poinformuję.




    Przywieźli terminowo,rozładowali i pojechali,czyli idealnie.Groszek wygląda czarownie pięknie,jak się pali jeszcze nie wiem.Edytuję tutaj,bo nie pamiętam czy już napisałam czy miałam zamiar.Nie mogłam napisać o czasie,bo urlopowy dostep do neta zakłócił mi półpasiec udostępniającego,myślę że nie przyczyniłam się tym spóźnionym postem do pomniejszenia rzeszy zadowolonych klientów Resovera
    Ostatnio edytowane przez ofelia ; 22-07-2010 o 08:53

  2. #3742
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldi11 Zobacz post
    witam chciałbym zapytać o poradę w jaki sposób można obniżyć spieki w palenisku, gdyż zakupiłem ostatnio pieklorza z kopalni bobrek który pali się bardzo dobrze jednak wykazuje tendencję do spieków, czy spróbować może zmniejszyć nadmuch , teraz jest 33 procent?
    aigel dobrze Ci podpowiada - zmniejsz nawiew (u mnie jest od 13 do 28%) oraz przesłonę wentyla - przy tym węglu nie powinno być w ogóle spieków (wiem bo też go używam).

  3. #3743

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Na chwile obecna nowy soft możesz dostać, jeżeli o niego poprosisz. Firma Elektro-Miz wyśle Ci go mailem.
    Nowe softy wymagają czujnika powrotu.

    Tak- warto zamówić czujnik powrotu w firmie Elektro-Miz, bo tylko z nim współpracuje system autoadaptacji ADC. Zdjęcia wkleiłem na poprzedniej stronie tego wątku, zanim kolega zaczął swoja wojnę. Dopisano obsługę rusztu awaryjnego oraz ADC. Uruchamia sie to w menu klienta, na ikonie wysokość kopca idąc na +10 aktywuje sie ADC a idąc na -10 aktywuje się ruszt awaryjny.
    Jarecki, bardzo dziękuję Ci za te informacje.
    Zadzwoniłem do Elektro-Miz, zapytałem, bardzo miła i rzeczowa rozmowa, dosłano mi ZA DARMO dodatkowy czujnik powrotu, nowy soft z ADC, program do graficznej wizualizacji pracy kotła oraz szczegółowe instrukcje. Jestem pod wrażeniem.
    Po upgradzie i założeniu czujnika ADC działa, na razie trudno ocenić jak skutecznie, kocioł grzeje tylko CWU choć w buforze 1000/200 l. Siłę nadmuchu ustawiłem na max 50%, muszę popracować nad ustawieniami, groszek spala się na proszek ale w kotle trochę sadzy.
    Przydaje się obsługa rusztu awaryjnego, choć musiałem zmniejszyć siłę nadmuchu do 10%, inaczej to dmuchawa wyciągała drewno z paleniska
    Jestem bardzo zadowolony z wyboru tego sterownika.
    Pozdrawiam
    Rafał

  4. #3744

    Domyślnie

    Cytat Napisał radams Zobacz post
    Jarecki, bardzo dziękuję Ci za te informacje.
    Zadzwoniłem do Elektro-Miz, zapytałem, bardzo miła i rzeczowa rozmowa, dosłano mi ZA DARMO dodatkowy czujnik powrotu, nowy soft z ADC, program do graficznej wizualizacji pracy kotła oraz szczegółowe instrukcje. Jestem pod wrażeniem.
    Po upgradzie i założeniu czujnika ADC działa, na razie trudno ocenić jak skutecznie, kocioł grzeje tylko CWU choć w buforze 1000/200 l. Siłę nadmuchu ustawiłem na max 50%, muszę popracować nad ustawieniami, groszek spala się na proszek ale w kotle trochę sadzy.
    Przydaje się obsługa rusztu awaryjnego, choć musiałem zmniejszyć siłę nadmuchu do 10%, inaczej to dmuchawa wyciągała drewno z paleniska
    Jestem bardzo zadowolony z wyboru tego sterownika.
    Przy tłoku trochę sadzy będzie zawsze.
    Najważniejsze, aby opał się dobrze wypalał a sam kocioł nie gasł.
    PUMA to naprawdę bardzo dobry produkt..
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  5. #3745
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Witam

    Muszę wybrać komin i nie chodzi bynajmniej o producenta, bo tu pewnie będzie Schiedel z uwagi na całkiem dobrą ofertę. Chodzi mi o dobór komina do PRZYSZŁEGO kotła, tyle że nie wiem jaki kocioł dokładnie będzie...

    I tak: dom ma pow. ok 160m2 (190m2 po podłodze z garazem), kubatura ok 700m3; kocioł pewnie będzie ok 20-25kW na ekogroszek, z podajnikiem. Umieszczenie komina niejako implikuje jego max wysokośc 6-6.5m (przekroje w dzienniku budowy, możecie ocenić). Zastanawiam się czy komin fi20 będzie w porządku?

    I druga kwestia, komin do kominka...moc kominka na chwilę obecną nieznana ale pewnie będzie jakiś standard (czyli chyba 10-14kW); wysokość komina wychodzi ok 8m...czy fi16 byloby odpowiednie?

    Z góry dzięki za wszelką pomoc!

  6. #3746
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Mam kociołek 19 kW na ekogroszek, komin z wkładem ceramicznym kupiony na allegro od firmy gdzieś z białegostoku. Wysokość komina 5m, i średnicy fi 20. Producent kotła zalecał fi 15. Ciągnie jak diabli, myślę że te fi 15 też by spokojnie wystarczyło.

  7. #3747
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Wnioskuję że pewnie masz komin poniżej kalenicy? Nie ma problemu z wdmuchiwaniem dumy z powrotem do komina?

  8. #3748
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    A ja mam komin murowany z cegieł - przy piecu na ekogroszek jest on największym grzejnikiem w domu.

    Sąsiad ma izolowanego Schiedla i u niego w ogóle nie grzeje, czyli ma większe straty kominowe.

    Dla czego nie chcecie murowanych ?

    Łatwiej je wykończyć klinkierem, przy ekogroszku grzeją i są bardzo solidne (nie przewróci się w trakcie budowy, gdy wystaje za wysoko) - może ktoś mnie przekona, że systemowy jednak lepszy ?

  9. #3749
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał mp_krk Zobacz post
    Wnioskuję że pewnie masz komin poniżej kalenicy? Nie ma problemu z wdmuchiwaniem dumy z powrotem do komina?
    Kocioł przeniosłem teraz do pomieszczenia (przybudówki) przylegającego do domu. Przybudówka jest niższa od budynku. Komin stoi na zewnątrz przybudówki, wylot spalin z kotła rurą która przechodzi przez ścianę do komina wystawionego na zewnątrz. Rura długości około 55cm + 15 cm wylotu kotła. Komin na zewnątrz zimy bo ma w środku ocieplenie z wełny. Przy tej wysokości nie ma problemu z cofkami. Kupiłem gotowy bo taniej wychodzi niż murować. Kolega murarz który postawił go w dwa wieczory mówił że jest lepszy bo lepiej ciągnie, nie łapie sadzy bo ceramika w środku jest gładziutka i ma to ocieplenie w środku. Przy murowanym na zewnątrz musiał bym i tak ocieplać zewnętrznie bo jak by wystygł nie chce ciągnąć. I murowanie bardziej pracochłonne i droższe. Myślę że to ma sens. Jeśli komin jest wewnątrz to ocieplać nie trzeba i na pewno się rozgrzewa i oddaje ciepło. Pozostaje czas i koszt robocizny.

  10. #3750
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Lato w pełni więc zamierzam zaopatrzyć się wreszcie w węgiel na kolejny sezon. I jak zwykle nie wiadomo co wybrać i skąd. Czy rzeczywiście są różnice między rodzajami węgla, które są "dostrzegalne" przez użytkowników końcowych?

    Macie jakieś sprawdzone miejsca, gdzie można kupić dobrej jakości węgiel? Gdzieś ostatnio wspominano resover.eu. Jakieś doświadczenia z nimi?

    Patrzyłem na ich ofertę i mają węgiel z KWK Bobrek (28MJ) i KWK Chwałowice (27MJ). jedyna większa różnica to mniejsza spiekalność dla Chwałowic. Czy różnica 10zł na tonie przy zwiększeniu wartości opałowej o 1MJ się opłaca kosztem większej spiekalności?

  11. #3751
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    I z innej strony. Gdzieś wyczytałem, że przechowywanie węgla luzem źle wpływa na jego kaloryczność. Podobno węgiel przechowywany "pod chmurką" wietrzeje i się gorzej pali. W związku z tym jako najlepsze rozwiązanie polecane jest kupowanie pakowanego w worki foliowe. Co o tym sądzicie? Ściema czy ziarenko prawdy?

    Z moich obserwacji te workowane bywają wilgotne a wilgotne gorzej się pali i zasobnik lubi skorodować. Ja sam przerzucam do worków polipropylenowych na jakiś czas aby ładnie podsechł.

  12. #3752
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Trociu napisałem ci trochę priva.

  13. #3753
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    karoka65 - napisz także mi ok ?

    W laboratoriach przy elektrowniach zgodnie mówią, że węgiel pod chmurką traci kaloryczność, a tam to się raczej znają

    Ja planuję z Bobrka, bo się opłaca - przynajmniej tak mi wyszło gdy porównywałem je u siebie.
    Spiekalności się nie boję, bo i tak planuję stosować mieszankę z żytem, które pięknie go dopali.

    Na razie na zimę też mam wybrany resover (sporo pochlebnych opinii na forum o nich widziałem), a póki co po kilka worków co miesiąc biorę tu:
    http://www.zumi.pl/1641273,Angora,Wroclaw,firma.html

  14. #3754
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    W laboratoriach przy elektrowniach zgodnie mówią, że węgiel pod chmurką traci kaloryczność, a tam to się raczej znają
    A widzisz - to już coś

  15. #3755
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Ja planuję z Bobrka, bo się opłaca - przynajmniej tak mi wyszło gdy porównywałem je u siebie.
    Spiekalności się nie boję, bo i tak planuję stosować mieszankę z żytem, które pięknie go dopali.
    A widzisz - wiedziałem, że o coś jeszcze miałem spytać będąc u Ciebie. Ile tego żyta dosypujesz i skąd masz ziarna?

  16. #3756
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    SUSPENSER a to eko zo brałes na targach???? to co gorsze czy jak??
    Ten z tagów najlepszy jaki dotąd miałem - do teraz nim palę - kupiłem kilka worków w Angora na Zakopiańskiej we Wrocławiu.

    W Resover jest z tego co czytałem opinie ten sam węgiel, ale taniej dlatego planuję z nich skorzystać.

    Jeśli ktoś w okolicy Wrocławia ma Pieklorza z Bobrka kupionego w Resover to chętnie podjadę go zobaczyć i porównam z "Angorowskim"

    Trociu - żyta dosypuję około 30% [wiaderko na worek węgla] - kupuję je od szwagra [sam sobie przesypuję do worków z Big Baga]
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 15-07-2010 o 08:13

  17. #3757
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Trociu - żyta dosypuję około 30% [wiaderko na worek węgla] - kupuję je od szwagra [sam sobie przesypuję do worków z Big Baga]
    Hmmm - jeżeli mówisz, że takie mieszanie pomaga, to może się skuszę. Ile teraz taka tona big bagu kosztuje? Przywieźć sobie mogę przyczepką.

  18. #3758
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    SUSPENSER napisałem ci na priva

  19. #3759
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    karoka65 dzięki za info na priv

    Trociu - nie wiem ile kosztuje teraz, ale żniwa niedługo, więc się okaże po ile będą zboża.
    Będą potrzebne i tak dopiero na zimę, więc jest jeszcze czas ...

    Dam Ci znać gdy będę miał ofertę zboża "z pierwszej ręki"

  20. #3760
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    WojtekKb

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich.

    Zostałem zmuszony do wymiany starego pieca na nowy. W starym piecu paliłem koksem (rozpalałem drewnem i węglem) - był to stary piec robiony przez nieżyjącego już mojego wuja. Nowy piec najlepiej gdyby był na eko-groszek lub miał, a najlepiej, gdyby można było je mieszać.
    Mam domek wolno stojący z budowany ok 1990 roku. Nie jest on docieplony - planuję zrobić docieplenie i elewację na przyszły rok. Okna wymieniałem w zeszłym roku na nowe, więc przez okna nie ucieka zbyt wiele ciepła. Dom ma parter + piętro, piwnicę z garażem pod domem. Dach jest płaski docieplony styropianem. Powierzchnia użytkowa domu to ok. 120 metrów. Grzejniki są żeliwne w każdym pomieszczeniu (nie licząc ubikacji). W domu mieszkają na razie 2 osoby, ale w ciągu kilku lat może ta liczba się zwiększyć do 4.

    Moje pytanie dotyczy oczywiście doboru pieca - jakiej mocy i wśród jakich firm mam się rozglądać. Które polecacie? Jestem młodym chłopakiem (23 lata) i niestety laikiem w tych sprawach, dlatego proszę o wyrozumiałość i pomoc.

    Pozdrawiam
    Wojtek

Strona 188 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony