dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 249
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 4970
  1. #441

    Domyślnie

    a zastanawiałeś się czy będziesz miał dostęp np do szuflady jak sie zatnie bo za szeroko w tej kotłowni to nie jest chyba ze to zdjęcie jakoę "przekłamuje"

  2. #442
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczorek.
    a zastanawiałeś się czy będziesz miał dostęp np do szuflady jak sie zatnie bo za szeroko w tej kotłowni to nie jest chyba ze to zdjęcie jakoę "przekłamuje"
    ten pustak kominowy ma 52cm a tym samym jeszcze zostaje około 1m od komina do ściany, więc jak piec ma jakieś 60,70 cm głębokości to powinno styknąć. - tylko jaki piec ??
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  3. #443

  4. #444
    ELITA FORUM (min. 1000)
    świercz

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.794
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    lbryndal a czemu ten wlot jest tak wysoko???? czy koniecznie musi to być piec tłokowy???
    Dziennik: 1 2 Komenta: 27

  5. #445
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał świercz
    lbryndal a czemu ten wlot jest tak wysoko???? czy koniecznie musi to być piec tłokowy???
    wlot tłokowy bo od początku przewidywałem piec z wylotem spalin na górze a czy tłokowy musi być ? - TAK
    bo
    - tylko w takim mozna palić miałem a to paliwo uważam za jeszcze w miarę opłacalne do palenia,
    - groszek za drogi,
    - węgiel drogi,
    - a oprócz miału można w nim jeszcze inne rzeczy palić np. groszek za to w piecach na groszek nie można palić miałem.
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  6. #446

    Domyślnie

    Witam Ibryndal.Śledzę Waszą wymianę uwag dotyczącą pieca tłokowego.Jak napisałeś masz zamiar palić miałem.Proponuję zobaczyć jak wygląda kotłownia w trakcie sezonu grzewczego.Widziałem dwie i kupiłem piec na ekogroszek.Tylko oglądając czułem się jak górnik.Miał musi być suchy-pyłu masa.Zużycie miału 2-3 razy większe.Pozdrawiam

  7. #447

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zb64
    Witam Ibryndal.Śledzę Waszą wymianę uwag dotyczącą pieca tłokowego.Jak napisałeś masz zamiar palić miałem.Proponuję zobaczyć jak wygląda kotłownia w trakcie sezonu grzewczego.Widziałem dwie i kupiłem piec na ekogroszek.Tylko oglądając czułem się jak górnik.Miał musi być suchy-pyłu masa.Zużycie miału 2-3 razy większe.Pozdrawiam
    Kupiliśmy z bratem piece jednego dnia. Ja na ekogroszek, on na miał bo stwierdził że miał jest tańszy, ale jak się okazuje u niego wychodzi drożej bo większe zużycie. Ja kupiłem 3 tony eko starczy do wiosny, a brat 5 ton miału i nie starczy do wiosny.Domy podobne, budowane w tym samym czasie tą samą technologią.

    Ps. z tego co słyszałem to miał powinien być mokry (wilgotny)

  8. #448
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszko
    Cytat Napisał Zb64
    Witam Ibryndal.Śledzę Waszą wymianę uwag dotyczącą pieca tłokowego.Jak napisałeś masz zamiar palić miałem.Proponuję zobaczyć jak wygląda kotłownia w trakcie sezonu grzewczego.Widziałem dwie i kupiłem piec na ekogroszek.Tylko oglądając czułem się jak górnik.Miał musi być suchy-pyłu masa.Zużycie miału 2-3 razy większe.Pozdrawiam
    Kupiliśmy z bratem piece jednego dnia. Ja na ekogroszek, on na miał bo stwierdził że miał jest tańszy, ale jak się okazuje u niego wychodzi drożej bo większe zużycie. Ja kupiłem 3 tony eko starczy do wiosny, a brat 5 ton miału i nie starczy do wiosny.Domy podobne, budowane w tym samym czasie tą samą technologią.

    Ps. z tego co słyszałem to miał powinien być mokry (wilgotny)
    pożyjemy zobaczymy

    to może ktoś się wypowie kto ma taki piec i powie ile mu zużywa miału i czy jest syf taki ??
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  9. #449

    Domyślnie

    Cytat Napisał lbryndal
    Cytat Napisał Leszko
    Cytat Napisał Zb64
    Witam Ibryndal.Śledzę Waszą wymianę uwag dotyczącą pieca tłokowego.Jak napisałeś masz zamiar palić miałem.Proponuję zobaczyć jak wygląda kotłownia w trakcie sezonu grzewczego.Widziałem dwie i kupiłem piec na ekogroszek.Tylko oglądając czułem się jak górnik.Miał musi być suchy-pyłu masa.Zużycie miału 2-3 razy większe.Pozdrawiam
    Kupiliśmy z bratem piece jednego dnia. Ja na ekogroszek, on na miał bo stwierdził że miał jest tańszy, ale jak się okazuje u niego wychodzi drożej bo większe zużycie. Ja kupiłem 3 tony eko starczy do wiosny, a brat 5 ton miału i nie starczy do wiosny.Domy podobne, budowane w tym samym czasie tą samą technologią.

    Ps. z tego co słyszałem to miał powinien być mokry (wilgotny)
    pożyjemy zobaczymy


    to może ktoś się wypowie kto ma taki piec i powie ile mu zużywa miału i czy jest syf taki ??
    Daj to pytanie w nowym temacie, bo chyba nie bylo ile zuzywa sie miału

  10. #450

    Domyślnie

    Nie wiem czy miał ma być mokry czy suchy.W tych kotłowniach ,które widziałem miał był suchy.U mnie też 3 tony grochu powinno wystarczyć.

  11. #451

  12. #452
    Guest

    Domyślnie

    ja tylko napisze ze brat miał jeden sezon piec na miał (podłoczyli go do gazociągu pozniej) syf był straszny i w kotłowni i korytazyku prowadzącym do holu

    bratowa jezdziła na mopie i szmacie klneła jak cholera
    dzrzwi do holu przy uszczelkach były czarne po tygodniu od zmycia

  13. #453
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo1979
    ja tylko napisze ze brat miał jeden sezon piec na miał (podłoczyli go do gazociągu pozniej) syf był straszny i w kotłowni i korytazyku prowadzącym do holu

    bratowa jezdziła na mopie i szmacie klneła jak cholera
    dzrzwi do holu przy uszczelkach były czarne po tygodniu od zmycia
    i co chcesz mi powiedzieć że brat kupił piec za 8 000zł na jeden rok a potem tak o lopmnął go i odstawił a za to podpiął się pod gazociąg hmmm
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  14. #454
    Guest

    Domyślnie

    nie nie

    brat mial zwyklą miałówke taką ze terem za 3000 (zreszta ją ma) ale bylo dofinansowanie z kąstam o ktorm mowili juz kilkalat wczesniej wiec czekal i sie przestawił

  15. #455
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo1979
    nie nie

    brat mial zwyklą miałówke taką ze terem za 3000 (zreszta ją ma) ale bylo dofinansowanie z kąstam o ktorm mowili juz kilkalat wczesniej wiec czekal i sie przestawił
    no to zwykłego kotła na miał nie można raczej porównywać z takim co ma zasypnik i podajnik paliwa zwanego miałem
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  16. #456
    Guest

    Domyślnie

    przepraszam a jaki??

    ładowac trza jak do kazdego łopata albo worek a wtedy jest zadyma

  17. #457

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo1979
    przepraszam a jaki??

    ładowac trza jak do kazdego łopata albo worek a wtedy jest zadyma

    Nic nie zrozumiałam

  18. #458

    Domyślnie

    Czesc, co sie stanie jesli do groszku bede dokladal w proporcji np 1-10 popiól z wczesnie wypalonego wegla? tak sobie wydumalem, ze bedzie mniej popiolu przez caly sezon , ewentualne niedpoalone reszki beda mialy okazje się zuzyc...

  19. #459
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo1979
    przepraszam a jaki??

    ładowac trza jak do kazdego łopata albo worek a wtedy jest zadyma
    łopatą do zwykłego się ładuje, a przy takim załadunku zawsze sięcoś wysypie i nasyfi

    a taki ze zbiornikiem na miał to podsuwasz tylko woreczek i ładnie wsypujesz, porównania napewno nie ma dlatego nie można powiedziec że będzie się w kotłowni z takim zwykłym kotłem na miał i takim z podajnikiem brudziło podobnie
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  20. #460

    Domyślnie

    Słuchajcie - a czy ktoś z Was palił w piecu na groszek - retopalem? Z tego co wyczytałem mozna w piecachna groszek tym palic, ale jestem ciekaw jaka jest różnica w odniesieniu do groszku (średnica?), i jak to sie sprawdza w praktyce. Cena jest duzo niższa. U mnie groszek luz kosztuje 500-520zł, a retopal 400zł za tone.

    Interesuje mnie tez, czy macie do pieca podłącony pokojowy regulator temp. (termostat), który reguluje pracą pieca. Może ktoś ma dośw. w tym zakresie....
    Pozdrawiam

Strona 23 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony