dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 249
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 4970
  1. #961

    Domyślnie

    Żaba
    „Mam Elektrometa 25kW do ogrzania jakies 180m2 czyli narazie 600m3 powierzchni tylko podlogowka, jakies 200l wody z tego co wyliczylam. Mama jeszcze zasobnik na wode 300l.”

    Żabuniu, jeśli można.. której matematyki używasz? 180m˛ powierzchni to 450mł kubatura wnętrza. Masz u siebie ponad 3m wysokości pomieszczenia? Otwarte wnętrze z różnymi poziomami? 300l zasobnik c.w.u.? Masz basen? WIESZ ILE MUSI SIĘ NAGIMNASTYKOWAĆ TA MAŁA BIDNA RETORTA NA TE HEKTOLITRY WODY? A ILE POŻREĆ WĘGLA?
    40şC na zasilaniu podłogówki! Chcesz jeszcze więcej? Coś nie tak z twoją podłogówką? To wolny system lecz bardzo skuteczny dla uzyskania komfortu cieplnego.
    Prawdę mówiąc nie wiem w czym tkwi twój problem. Chcesz mieć inny popiół? Kup inny węgiel. Spieki to nie tylko kwestia ostrego gazowania. Twoja proporcja 1:3 pożera węgiel!!
    Dobry węgiel 25MJ, suchy, powinien iść w proporcji 1:4 jak już chcesz dawać ostro gazu! Przy 1/3 siły mocy dmuchawy. Dynamikę nadmuchu możesz modulować większym otwarciem lub obrotami ale przy uziarnieniu groszku bardziej liczy się precyzyjny konkretny strumień. Trzeba bardziej zwracać uwagę na to co sugeruje producent danego kotła.
    Prawda opiera się na rzeczywistych faktach. Nasze wyobrażenia nieraz chciały by je zmienić.. hi hi

    Danutka, „8 sekund podawania to historia ,zasypywało z innego powodu” – z jakiego?
    Dmuchawa dla ekogroszku, zwłaszcza ze względu na jego uziarnienie musi dawać konkretny strumień powietrza. Czyli mniejsza szczelina a większe obroty. Czas podtrzymywania, to czas kiedy palnik kotła nie pracuje, bo za szybko uzyskał założone wymagania cieplne, zadane na programatorze, czyli w rzeczywistości nie trafne, mówiąc krótko. Teoretycznie ma zapobiec wygaśnięciu retorty, gdyby postój był za długi. Dla węgla musiałby trwać co najmniej kilka godzin. Przy peletach lub bio to co innego. Chodzi też o zmniejszenie szybkości studzenia palnika. Ta sytuacja jest po prostu niekorzystna w procesie palenia.

    Obierki! Dodaj oleju rzepakowego i będziesz miał w kotłowni zapach pysznych placków ziemniaczanych.. hi hi
    Słyszałem o tej metodzie babci. To trochę szamańska tradycja i religijny obraz ognia, składanie ofiary całopalnej. Dziś niestety ludzie w piecach spalają śmieci i wszystkie duchy opiekuńcze domowego ogniska wyzionęły ducha! Zatrute!
    Teraz trzeba stosować Sadpal. Łyżkę dziennie na retortę. Przynajmniej sadze będą bardziej lotne i nie zasiedzą się u nas, tylko u sąsiada, jak już.

    Kucyk, masz za małe palenisko 5/18. Też mam Linga 35 i poniżej 9s podawania nie schodzę. Teraz mam nawet 12/60/33%. Przy węglu 25MJ z PIASTA. Ale jak już powtarzam po raz któryś z rzędu, obraz żużlu jest obrazem używanego węgla. Wiem co się dzieje na rynku i jakich chwytów marketingowych się używa, zamiast podać rzeczywiste dane, czyli z jakiej kopalni i i jego charakterystykę. Kwitną mieszanki i uwodnienie ukryte za sloganami reklam.

  2. #962

    Domyślnie

    Myślałam ze to podtrzymanie ma na celu załadowanie porcji opału kiedy piec nie wchodzi w tryb pracy ,żeby nie wygasło ale myślałam że chodzi tu o krótszy czas ,ja mam nastawione 30 min i tylko raz mi się włączyło

  3. #963

    Domyślnie

    Mendras wydaje mi się, ze nie do końca masz rację .Jeśli w/g twojej teorii piec
    powinien chodzić przez cały czas to wszystkie piece na eko - groszek byłyby
    strasznymi pozeraczami węgla.
    Przecież jak pieć osiągnie zadaną temp. to przy ustawionej histerezie np: 2st. C przechodzi w stan podtrzymania i im dłużej jest w tym stanie to to jest właśnie oszczędność !

  4. #964

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz1707
    Mendras wydaje mi się, ze nie do końca masz rację .Jeśli w/g twojej teorii piec
    powinien chodzić przez cały czas to wszystkie piece na eko - groszek byłyby
    strasznymi pozeraczami węgla.
    Przecież jak pieć osiągnie zadaną temp. to przy ustawionej histerezie np: 2st. C przechodzi w stan podtrzymania i im dłużej jest w tym stanie to to jest właśnie oszczędność !
    no właśnie o to mi chodzi,skoro mój piec np włącza się co 20 minut to czy lepiej dac mu podtrzymanie co 20 minut czyli jedno podanie czy pozwalać właczać sie w normalny tryb pracy

  5. #965

    Domyślnie

    Mariusz, najlepiej zbilansować sobie rożne sytuacje u siebie, bo proces grzania o którym mówimy, jest różny u różnych użytkowników tej samej niby reakcji fizykochemicznej jaką jest spalanie węgla w porównywalnych mniej więcej warunkach retorty. Zbyt wiele jest elementów zmiennych, by to co u kogoś funkcjonuje sprawnie powiedzmy w 80-90%, równie sprawnie funkcjonowało w każdych warunkach. Prawdę mówiąc, rozwodzenie się na ten temat byłoby jałowe.
    Rzecz jest dość prosta. Spalenie określonego paliwa dostarcza określoną ilość kW mocy. Najbardziej ekonomicznie proces wydobywania tej mocy z węgla przebiega w określonej wysokiej i stałej temperaturze paleniska. Dlatego utrzymanie takich warunków jak najdłużej w czasie jest najkorzystniejsze dla ekonomii tego procesu a ta ekonomia przekłada się na ekonomię twojej kieszeni. Wahania, czyli histreza osiąganej temperatury kotła powinna być jak najmniejsza a najlepiej gdyby praktycznie równała się 0, bo wówczas odbiór ciepła z paleniska jest idealny, co dla paleniska też ma znaczenie. W praktyce da się to osiągnąć jeśli masz :
    1. Stale ten sam węgiel o określonej jakości, czyli znane ci MJ zagwarantowane również przez znanego ci producenta, czyli kopalnię z której pochodzi
    2. Rozpoznane warunki jakości paleniska w twojej retorcie pełnej skali jego możliwości
    3. Masz rozpoznane reakcje twojego kotła na różne warunki pogodowe. Mówię pogodowe, bo czym innym jest dla twojego domu ta sama temperatura w dzień np. bezwietrzny a czym innym w wietrzny, niżu o dużej wilgotności a suchym wyżem..
    4.Teraz trzeba jeszcze założyć, że potrafisz tę bazę informacyjną dobrze przełożyć w czasie na właściwe decyzje.
    Palnik węglowy pracujący skokowo w krótkich odcinkach czasu nie tylko marnotrawi energię ale jeszcze wytwarza masę niekorzystnych produktów. Mówimy o wahaniach temperatury paleniska rzędu kilkuset stopni Celsjusza.
    Warto bilansować tę sytuację w dłuższych odcinkach czasu i mieć do tego dobrą dokumentację, opisującą nasze poczynania w konkretnych danych. Bez tego szkoda strzępić sobie język.

    Proste wyliczenie, nie wchodząc w szczegóły:
    Podajesz 12s węgiel i spalasz go 60s, czyli na dobę przez 4 godziny podajesz węgiel a 20 godzin nie. Nie jest to jakiś abstrakcyjny przykład i też nie jakiś wyśrubowany specjalnie. Proporcja w tej chwili u mnie.

    Danutka, po co? I tak się włączy.

  6. #966

    Domyślnie

    No w zasadzie tak, ale jak do tego dodać choćby 5 minutowe przestoje
    ( ja upieram przy histerezie +- 2 st C ) to piec poda mniej węgla niż 4 godz.
    No chyba że się mylę .

  7. #967

    Domyślnie

    ta histereza jednak po coś jest ,w moim piecu nawet nie ma możliwości zejścia poniżej 2

  8. #968

    Domyślnie

    Też myślę że hist na 2 jest w sam raz

  9. #969

    Domyślnie

    Prosze o parametry wyjsciowe do sterownika geco piec hef 25 kw, chyba troszke przekombinowałem i pora wrócic do ustawien serwisowych
    Nigdy nie mów nigdy

  10. #970

    Domyślnie

    ustawienia serwisowe powinieneś mieć w instrukcji obsługi sterownika,ale w doświadczenia wiem ,że są do niczego.Lepiej próbować własnych ustawień albo zadzwonić do producenta kotła i zapytać o optymalne ustawienia dla twojego pieca..i wierz mi,będą inne niż te serwisowe,mówię to z własnego doświadczenia

  11. #971
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukasz29

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam
    Posiadam Zębiec KP20 ze regulatorem pogodowym auraton podpiętym do pompy na grzejniki, oprócz tego podłogówkę z zaworem trójdrogowym z pompą, a także zasobnik dwupłaszczowy. Problem polega na tym, że gdy regulator uruchamia pompę na grzejniki, to temperatura potrafi spaść o 15 stopni na kotle. Korygowałem to mocą kotła, ale gdy ją zwiększam to są mniejsze wahania ale piec wchodzi w nadzór, a gdy zmniejszam to wahania robią się duże, a nadzór jest sporadycznie. Co zrobić aby zmniejszyć wahania temperatury na kotle?
    PS. moje ustawienia to: temp. zadana - 55 C, czas podawania 4 s, temp. załączania pompy CO - 45 C, min. przerwa - 30 s, moc kotła - 70 %, ilość powietrza 80%.

  12. #972

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz29
    Witam
    Posiadam Zębiec KP20 ze regulatorem pogodowym auraton podpiętym do pompy na grzejniki, oprócz tego podłogówkę z zaworem trójdrogowym z pompą, a także zasobnik dwupłaszczowy. Problem polega na tym, że gdy regulator uruchamia pompę na grzejniki, to temperatura potrafi spaść o 15 stopni na kotle. Korygowałem to mocą kotła, ale gdy ją zwiększam to są mniejsze wahania ale piec wchodzi w nadzór, a gdy zmniejszam to wahania robią się duże, a nadzór jest sporadycznie. Co zrobić aby zmniejszyć wahania temperatury na kotle?
    PS. moje ustawienia to: temp. zadana - 55 C, czas podawania 4 s, temp. załączania pompy CO - 45 C, min. przerwa - 30 s, moc kotła - 70 %, ilość powietrza 80%.
    Na mój chłopski, laicki rozum podpinanie regulatorów bezpośrednio pod pompę, zamiast do sterownika kotła, to wymysł hydraulików a nie instalatorów, i jest do bani. Chyba że kocioł nie ma takiej opcji, wtedy trza kumpinować

  13. #973

    Domyślnie

    Cytat Napisał mendras
    Żaba
    „Mam Elektrometa 25kW do ogrzania jakies 180m2 czyli narazie 600m3 powierzchni tylko podlogowka, jakies 200l wody z tego co wyliczylam. Mama jeszcze zasobnik na wode 300l.”

    Żabuniu, jeśli można.. której matematyki używasz? 180m² powierzchni to 450m³ kubatura wnętrza. Masz u siebie ponad 3m wysokości pomieszczenia? Otwarte wnętrze z różnymi poziomami?
    600m2 to zaokraglenie, ale moje pomieszczenia maja 270cm + 50m2 o wysokosci 340 cm = dokladnie wychodzi 521m3 Czy taka matematyka Ci odpowiada? ;P
    Cytat Napisał mendras
    300l zasobnik c.w.u.? Masz basen? WIESZ ILE MUSI SIĘ NAGIMNASTYKOWAĆ TA MAŁA BIDNA RETORTA NA TE HEKTOLITRY WODY? A ILE POŻREĆ WĘGLA?
    40ºC na zasilaniu podłogówki! Chcesz jeszcze więcej? Coś nie tak z twoją podłogówką? To wolny system lecz bardzo skuteczny dla uzyskania komfortu cieplnego.
    Zasobnik jest przygotowany pod solary, ktore moze sie pojawia. hmmm basen? piekna idea, ale kosztowna i kto to bedzie sprzatal?
    Co do podlogowki, to oby 40 st wystarczylo, bo jeszcze nie ocieplilismy stropu wiec temp. w domu w okolicy 20st.
    Cytat Napisał mendras
    Prawdę mówiąc nie wiem w czym tkwi twój problem. Chcesz mieć inny popiół? Kup inny węgiel. Spieki to nie tylko kwestia ostrego gazowania. Twoja proporcja 1:3 pożera węgiel!!
    Dobry węgiel 25MJ, suchy, powinien iść w proporcji 1:4 jak już chcesz dawać ostro gazu! Przy 1/3 siły mocy dmuchawy. Dynamikę nadmuchu możesz modulować większym otwarciem lub obrotami ale przy uziarnieniu groszku bardziej liczy się precyzyjny konkretny strumień. Trzeba bardziej zwracać uwagę na to co sugeruje producent danego kotła.
    Prawda opiera się na rzeczywistych faktach. Nasze wyobrażenia nieraz chciały by je zmienić.. hi hi
    Moje wczorajsze ustawienia to wlasnie 1:3 czyli 20s podawania i 60s przerwy. Po za tym, ze w 40 min osiagal temp, a w 12 podtrzymywal to byloby fajnie, ale z wyliczen wyszlo mi, ze pracuje 4h40min (zaokraglajac ;P) na dobe, co nadal dalo dwa worki ekogroszku
    Dzisiaj testuje 20s/70s. Przy 1:4 niestety zaczyna stygnac (testowalam 25s/100s - chyba ze zalecasz jakies inne ustawienie, te sa bliskie zalecanym przez producenta?)
    PS. Dzieki za odpowiedz

  14. #974

    Domyślnie

    Witam, opisze moje zmagania z piecem 25kW Eko Carbon z Bielska. W tej chwili ogrzewam głównie podłogówkę około 60m, minimalnie kaloryfery i CWU 140 l. Dom jeszcze nie zamieszkały. W sterowniku mogę ustawić czas podawania, przerwę w podawaniu, podtrzymanie i opóźnienie wentylatora. Spalanie wychodzi około 25kg na dobę co wydaje się trochę dużo . Popiołu jest też dość sporo. Dodam jeszcze ,że węgiel jest raczej wilgotny, rozpocząłem jego suszenie. Wcześniejsze ustawienia to :
    podawanie 7s
    przerwa 28s
    podtrzymanie 10 min

    Obecne ustawienia to:
    podawanie 10s
    przerwa 50s
    Podtrzymanie 15 min
    opóźnienie wentylatora 2s
    temp zadana 56 st/c
    Po zmianie parametrów nie widać różnicy

  15. #975
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marekpod

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    ..Witam jestem nowy na forum.Mam problem z ustawieniem kotła KMG-1 25KW.Moim zdaniem o wiele za duzo pali jakieś 70KG na dobe
    moje ustawienia to:temp.zad 60, praca podajnika 1min05,czas przerwy 2min10,czas pr.przepalania 1min10,przerwa przepalania 30min,nadmuch 5.Czy morze mi ktoś pomóc jak prawidłowo ustawić kocioł by był bardziej ekonomiczny.Pale miałem węglowym,ogrzewam dom o pow.około180m.

  16. #976

    Domyślnie

    u mnie rozpaczy cd
    piec ostatnio spalił 50 kg przez niespełna dobe

    temp zadana 61 stopni
    czas podawania 13s
    czas palenia 40shisteraza
    5 stopni
    temp zadana wody 45 stopni
    dmuchawa na 3

    w domu nie było palone przez kilka dni tem spadła do 0 stopni, nimy po całej nocy palenia mąz rozpalił koło 11 dzien wczesniej to o 9 rano nie nyło juz wegla w zasobniku a w domu było 15 stopni...

    ...co zauwazyłam to piec nie mógł osiągnąc temp zadane ciagle było 60-59 na zmiane...

    ...i gdyby ktos miał zamiar znów zapytac w czym problem?....otóz w tej ilosci wegla gdyby ktos wczesniej mi powiedział ze bedzie mi palił prawie 70kg na dobe w zyciu bym takiego pieca nie zamontowała...

    ...i albo jestem głupia i nie czaje jak go ustawic albo zapłace komus zeby przyjechał i go ustawił bo zwariuje

  17. #977

    Domyślnie

    zetkalk a spróbuj zmniejszyć histerezę do 2 .Czy wypala ci się węgiel miedzy poszczególnymi podaniami?I czy płomień przez cały tryb pracy jest jednakowo mocny?Może zmniejsz też przysłonę na wentylatorze..Ja po 2 tygodniach czuwania przy piecu wreszcie go zrozumiałam
    Acha i musisz wiedzieć ,ze jeśli będziecie wygaszać piec to za każdym razem on będzie żarł żeby ogrzać mury

  18. #978
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    No to może ja też podziele się swoimi doświadczeniami. Mam sterownik Negro Plus.
    temp. zadana 57st.
    histereza 1st.
    podawanie 13s.
    przerwa 63st.
    przedmuch w nadzorze co 10 min.
    przesłona na wentylatorze przysłonieta w ok. 90 %
    siła nadmuchu 3 (skala do 36)
    Spalanie ok. 20kg na dobę. Mam dużo spieków ale to raczej wina opału. Popiołu też zdecydowanie za dużo. Na 50 kiło węgla wyciągam jakieś 15 l. Poza tym fura sadzy- czyszczenie co 2-3 dni.
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  19. #979

    Domyślnie

    miałam na poczatku na 2 stopnie, ale było tak samo zarł jak głupi. teraz mendrys podpowiedział zeby zmienic i masakry c.d.

  20. #980

    Domyślnie

    zmień na 2 stopnie histerezę bo inaczej kiedy masz zadane 61 stopni to piec ci się włączy dopiero jak spadnie gdzieś na 56 i pewnie wtedy spada jeszcze o jakieś 5-7 stopni czy tak?Więc wtedy musi ogrzać masę wody o 10 stopni co oczywiście wiąże się z czasem i węglem,A jak masz otwartą przysłonę teraz i owe 3 stopnie m nawiewu to w jakiej skali czyli max ile możesz?

Strona 49 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony