dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 79 z 249
Pokaż wyniki od 1.561 do 1.580 z 4970
  1. #1561

    Domyślnie

    A I JESZCZE JEDNO KOMIN 14 NA 14

  2. #1562

    Domyślnie

    Herman- MamGalmet ECO-GT 17. Kotlownie tylko odrobine wieksza niz ty, kociol wszedl tylko nic wicej do takiej kotlowni nie wlozysz. Mialem miec kotlownie w garazu wolnostojacym, ale nic z tego nie wyszlo Wiec jest jak jest, przynajmniej na razie.
    Nasza Wierzba.
    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=78&a=177


    Obudziło się we mnie zwierzę....obawiam się jednak że to leniwiec.

  3. #1563
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamil
    Herman- MamGalmet ECO-GT 17. Kotlownie tylko odrobine wieksza niz ty, kociol wszedl tylko nic wicej do takiej kotlowni nie wlozysz. Mialem miec kotlownie w garazu wolnostojacym, ale nic z tego nie wyszlo Wiec jest jak jest, przynajmniej na razie.
    nie wiem cyz pomoże, ale tutaj jest takie małe zestawienie "tłokowców", ja ze względu na małą kotłownię wybrałem właśnie tłokowca z wyczystkami z przodu
    http://forum.muratordom.pl/kotly-na-...lu,t119609.htm
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  4. #1564
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sawak

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mendras napisał
    Sawak, mam Linga Duo 35kW. Jak wyżej, nie daj się zwariować tym forum. Ling ma sprawność 92%. Masz dobre nastawy wyjściowe ale zmniejsz podawanie do 5sek. Dużo zależy od jakości węgla a jeszcze więcej od stopnia jego zawilgocenia. Susz węgiel by był pylisty i używaj Sadpalu (1łyżkę bezpośrednio na retortę raz dziennie). Twój duży zasobnik c.w.u, to dobry stabilizator temperatury systemu. Na zaworze drogowym ustal sobie proporcję która da ci żądana temperaturę we wnętrzu, powinno być większe otwarcie do obiegu z c.w.u. Nadmiar i tak podwyższy ci temperaturę w obiegu c.o. zwłaszcza jeśli teraz nie korzystasz z cieplej wody a temperatura powrotu do pieca będzie bardzo korzystna, wysoka. Ling Duo to bardzo dobry wymiennik!!

    Dzięki za info. Teraz mam nastawy 6/18 juz przy 6/16 jakby mniejszy kopiec na retorcie. Jak będzie ok to zostawię lub pójdę w wydłużanie przerwy jak nie to spróbuję 5/18 lub 5/16. Zasobnik mam jeszcze większy niż pisałem bo 300l (tak to jest jak się zmienia wersje to człowiek sam się gubi)
    Ten wątek z forumbudowlane już kilka razy przeglądałem (inne na tym forum też czytałem i chyba tam się przekonałem do zakupu ling duo)
    Jeszcze raz dzięki za info jutro skrobnę jak spala przy tych nastawach jak na razie jest około 25-27kg (u mnie nieżle wieje stąd chyba ten lekki skok w górę z opałem bo myślałem, że bedzie stało na 25)
    pozdr

  5. #1565

    Domyślnie

    Przy następnym zasypie podajnika chyba odłącze mój nowiutki sterownik pokojowy, bo serce mi się kraje jak temperatura na kotle spada z 65 na 30 stopni...
    Ale z drugiej strony skoro producent kotła przewidział możliwość w sterowniku podpięcia "pokojówki" to czy świadomie chciałby zaszkodzić temu kotłu/kotłowi? Poza tym wiele kotłów ma też tryb letni, który na podobnej zasadzie grzeje CWU, czyli zagrzać i usnąć... To przecież też niezłe skoki temperatury. Można kurna ześwirować, albo nie martwić się o kocioł, tylko cieszyć z zaoszczędzonych złotówek

  6. #1566

    Domyślnie

    Megana - nie ma sprawy, jak tylko coś pomogłem, to bardzo się cieszę
    Co do kotłowni, tu właśnie jest problem, kotłownia baardzo malutka, bo najpierw miał być gaz z butli, ziemnego u nas na razie nie ma, jest w planach, dopiero na etapie poddasza zdecydowaliśmy się na ekogorszek, a kotłownia już stała, i niestety ale ma wymiary, dokładnie nie mierzyłem, ale jakieś 1,5 m x 2,7m, i w tej kotłowni stoi piec z podajnikiem na dłuższej sćianie, zasobnik C.W.U wisi pod sufitem (140 litrów), i spokojnie mieszczę w kotłowni w plastykowych pojemnikach (do takich mam dostęp i mieści się w jednym idealnie 25 kg suchego ekogorszku) 600 kg, resztę niestety trzymam za domem w tzw. budzie, również w pojemnikach, w sumie 160 pojemników i mam 4 tony suchego eko. Co do wyciszenia ściany, napewno nie zaszkodzi. Ja mam kotłownie tak jakby za kuchnią i nic w tej kuchni pieca nie słychać. Ściana normalna nie wygłuszana, miał być przecież gaz :)

    Hermam u mnie komin ma średnice 13 cm, jest to wkład rurowy nierdzewny i nie ma żadnego problemu z ciągiem.

    jaro'71 - dopóki miałem podłączony sterownik pokojowy to miałem tak jak ty, po załączeniu obiegu, temperatura drastycznie na piecu spadała, a i komfort poczucia ciepła w domu był jakiś inny.
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  7. #1567

    Domyślnie

    dobrze jest, kiedy po szkodzie człowiek zmądrzeje.. Na tym forum jakoś to nie funkcjonuje
    jaro, producenci kotłów klepią kilka schematów a każdy chce sprzedać co tam produkuje.. i sprzedaje, bo co ma przeciętny kupujący zrobić? Czyta na forach i dopiero ma mętlik w głowie. I co z tego, że rzecz jest banalnie prosta?

    .. w prostotę rzeczy najtrudniej uwierzyć!

  8. #1568

    Domyślnie

    jak ustawiałem piec HEF 25 to kolega mi doradziła aby postawic go i podajnik na gumie załatwiłem taka grubości chyba 1cm a moze troszke lepiej i Piec chodzi o wiele ciszej prawie go nie słychac
    Nigdy nie mów nigdy

  9. #1569

    Domyślnie

    Jacku, twój zasobnik c.w.u może służyć do stabilizacji termicznej systemu, bo duży pobór cieplej wody jest o określonych porach i przy tak dużym zasobniku nie będzie to spadek gwałtowny. Warunkiem jest zamontowanie go w systemie zamkniętym kotła za zaworem drogowym a system c.o. otwarty z naczyniem zbiorczym. U siebie pompkę c.w.u. włączyłem na stałe poza sterownikiem kotła i 2/3 mocy kotła z zaworu drogowego krąży w obiegu zamkniętym. To daje efekt stabilizacyjny w postaci wysokich parametrów temperatury kotła, zwłaszcza na powrocie a to przekłada się na temperaturę w c.o. Reguluję tylko wielkość paleniska kotła. Dla całego repertuaru pogodowego wystarczają trzy zmiany nastawu czasu palenia i dmuchawy. Podawanie jest stałe 5sek. Używam sytuacyjnie dodatkowych możliwości Linga dla zdynamizowania układu ale o tym już gdzieś pisałem. Takie zarządzanie daje na kotle stabilizację i palnik idzie równo, bez termicznych skoków. Zmiana wielkości paleniska nie zmienia jego temperatury a to jest najistotniejsze w procesie spalania, by palnika nie dusić i nie gasić a potem znów odwrotnie zimny przewiewać. Przy stałym równym paleniu przestaje istnieć problem brudzenia pieca, nadmiaru sadzy i niespalonego tlenku węgla w spalinach. Nawet gorszy jakościowo węgiel można opanować. Usunięcie popiołu to dwie trzy minuty i temperatura spada na wyjściu o jeden stopień. Tak samo gdy dodaję na górne palenisko trochę drewna kominkowego do podkręcenia temperatury układu. Podnosi się o 10şC na 3-4godz. po około godzinie od aplikacji. Nie muszę manipulować nastawami pieca i ten rodzaj równej pracy daje prawdziwą oszczędność zużycia paliwa, bez utraty komfortu cieplnego we wnętrzu mieszkalnym. A po to jest ogrzewanie w domu. Zupełnie osobnym zagadnieniem jest zdolność budowli domu do zatrzymywania ciepła. Im lepsza, tym mniej będzie go trzeba wydusić z pieca. A ta relacja w sumie może dopiero dać niskie zużycie paliwa, z którego można być zadowolonym.


  10. #1570

    Domyślnie

    Podłożyłeś pod stopkę podajnika czy pod cały piec też?

  11. #1571

    Domyślnie

    podłozyłem pod stopki pieca i pod stopke podajnika
    Nigdy nie mów nigdy

  12. #1572
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeanpascale
    podłozyłem pod stopki pieca i pod stopke podajnika
    bardzo dobry pomysl
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  13. #1573

    Domyślnie

    Dla Tych mieszkających na Sląsku najlepsza bedzie taśma z przenośników taśmowych
    Nigdy nie mów nigdy

  14. #1574

    Domyślnie

    spróbuję filc podłożyć

  15. #1575

    Domyślnie

    byle grubo no i kilku sasiadów zawołaj
    Nigdy nie mów nigdy

  16. #1576
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Tylko jak coś tam teraz podłożyć jak już piec stoi i działa??
    Dlaczego wykonawcy nie mogą takich rzeczy mówić inwestorom. Doradzać. Nawet brać za to dodatkowo kasiorę jeżeli chcą.

  17. #1577
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Tylko jak coś tam teraz podłożyć jak już piec stoi i działa??
    Dlaczego wykonawcy nie mogą takich rzeczy mówić inwestorom. Doradzać. Nawet brać za to dodatkowo kasiorę jeżeli chcą.
    to wobec tego dlaczego producenci nie robia jakis minimalnie elastycznych podpor czy nozek ...

    dlaczego, po co, jak ....

    tego nie wie nikt
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  18. #1578

    Domyślnie

    Od tygodnia walcze z piecem !! Wszystko poustawiałem w/g mnie dobrze!! ładnie podaje, kopczyk ok, płomień też ... Chodzi przez około 15 godzin i jak mnie nie ma w domu to wygasa... Także kompletnie nie wiem co może być przyczyną.. Może macie jakieś pomysł i rade czemu tak się dzieje!!

  19. #1579
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał malik83
    Od tygodnia walcze z piecem !! Wszystko poustawiałem w/g mnie dobrze!! ładnie podaje, kopczyk ok, płomień też ... Chodzi przez około 15 godzin i jak mnie nie ma w domu to wygasa... Także kompletnie nie wiem co może być przyczyną.. Może macie jakieś pomysł i rade czemu tak się dzieje!!
    moze masz dlugie przerwy w dostawie pradu ...

    u nas raz tak bylo i piec zgasl, jakies 2 godziny
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  20. #1580

    Domyślnie

    malik83, to może nie wychodź z domu ;)

    a tak na poważnie, jak zgaśnie to w jakim stanie jest retorta ? czy jest zasypana węglem ,czy jest dołek i węgla nie ma za dużo w środku retorty ?
    Musisz zwrócić uwagę na to czy i jak długo piec przechodzi w faze podtrzymania paleniska, bo może w tej funckji ci wygasa piec, ale wydaje mi się że przy obecnej temperaturze to raczej w funkcji palenia ci się to dzieje. Jak ci wygasa po 15 godzinach, to zerknij tak do pieca np. po 12 godzinach jak sytuacja, czy nie ma za dużo węgla na retorcie, a może jest dołek.
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

Strona 79 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony