dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    I ...No chyba, że zrobisz sobie deskowanie + papowanie dachu, to wtedy i 50 dachówek wentylacyjnych będzie mało...
    Wtedy nie będziesz miał wlotu powietrza w podcieniach, ani wylotów w gąsiorze - będziesz miał tam na górze własny mikroklimat, sprzyjający gromadzeniu się wilgoci latem oraz oblodzonego dachu zimą.
    Twój brak wiedzy widoczny w tym wpisie poraża. Radzę łyknąć trochę elementarnej wiedzy a nie wypisywać takie dyrdymały. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    I ja tak mam i zero problemów z wilgocią, a twój dekarz wie, co mówi.
    No chyba, że zrobisz sobie deskowanie + papowanie dachu, to wtedy i 50 dachówek wentylacyjnych będzie mało...
    Wtedy nie będziesz miał wlotu powietrza w podcieniach, ani wylotów w gąsiorze - będziesz miał tam na górze własny mikroklimat, sprzyjający gromadzeniu się wilgoci latem oraz oblodzonego dachu zimą.

    Chcesz powiedzieć przez to że każdy dach pokryty gontem jest z założenia źle wentylowany przez pełne deskowanie i papę ? No chyba nie.
    Pełne deskowanie + papa to bardzo dobre rozwiązanie aczkolwiek wymaga wiedzy jak dobrze wykonać wentylacje takiego dachu. Dachówki wentylacyjne są tu tylko dodatkiem.

    Jak sprawdzasz to że nie masz problemów z wilgocią ? Jaką masz pewność że wełna nie jest zawilgocona ? Jeśli na dachu są przeszkody w postaci okien kominów to przecież przepływ powietrza jest utrudniony a w niektórych miejscach wręcz niemożliwy. A jak są kosze i nawpychane tam kliny uszczelniające to jak tam ma wpływać powietrze ?
    A jak dach ma tylko 30 stopni pochylenia albo poniżej to tutaj przepływ grawitacyjny jest znikomy. Jak krokwie są długie to też jest problem. No chyba że mówimy tutaj o altance....

    I jeszcze jedno - ciekaw jestem jakiej firmy masz taśmę lub wywietrznik kalenicowy pod gąsiorami ? Czy aby nie z MDM ?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony