dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Guest

    Domyślnie DUŻA ULGA BUDOWLANA - CZY MUSZĘ ZAPRZESTAĆ ODLICZANIA?!!!!

    Proszę o poradę w następującej sprawie

    W 2001 roku rozpoczęłam budowę domu. W związku z powyższym korzystałam z dużej ulgi budowalnej. Budowa zakończyła się w pod koniec 2003 roku. W zeznaniu podatkowym za ten rok udało mi się łącznie odpisać 40% przysługującej kwoty ulgi.

    W 2004 roku dom jednak sprzedałam (dom był gotowy oddany do użytku) czy w związku z tym pomimo sprzedaży domu mogę w zeznaniu za 2004 rok jeszcze korzystać z ulgi. Czy też ulga bezpowrotnie przepada.

    Zdaniem US nie mam prawa do odliczania. Jednak odpowiedź US (na razie ustna) nie jest podparta żadnymi przepisami.
    Znam wiele osób które są w podobnej sytuacji i ulgę odliczają.

    Jak właściwie powinno być.

    Zamierzam złożyć do US wniosek o interpretację przepisu.

    Jeszcze raz proszę o poradę.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem, co to znaczy, że "udało się odliczyć 40%"? To znaczy, że WYDATKOWAŁAŚ 40%, czy też wydatki przekroczyły dochody więc reszta pozostała do odliczenia w latach następnych?
    Jeśli to pierwszy przypadek, to interpretacja jaką ja usłyszałem mówi, że każda inwestycja liczy się osobno. To znaczy, że jak w 2004 zaczęłaś inną inwestycję to kierujesz się przepisami z 2004 roku. Czyli bez odliczeń.

  3. #3

    Domyślnie

    a 10% podatek za sprzedaż przed upływem 5 lat zapłacony?

    wracając do sprawy - jeśli zakończyłas budowę, to na nową nieruchomość cd ulgi nie możesz odliczyć

  4. #4

    Domyślnie

    W zeznaniu za 2003 rok podałaś kwotę odpisu od podatku, której nie byłaś w stanie w pełni skonsumować, ze względu na małe dochody (i niski w związku z tym podatek).
    Część przeszła na następne lata.
    I w następnych latach należy tą ulgę odliczać.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Info do Zbigniew Rudnicki
    Czy faktycznie ulgę mogę odliczać nawet w przypadku jeżeli dom został sprzedany?

    Może ktoś poda mi jakąś podstawę prawną którą będę mogła operować w US (jakiś paragraf).

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Ponawiam swoje pytanie
    Czy ktoś podpowie mi czy mogę nadal odliczać ulgę
    Ale proszę podajcie jakąś interpretacja prawną
    Odpowiedzi TAK lub NIE mnie nie interesują

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony