Cytat Napisał Aida77
....A czesto wystarczy okienko tylko uchylne niekoniecznie cale do otwierania, ale wlasnie jak to pisaalm to sobie pomysla;laam..ze takie nie otwierane okna bedzie się ...trudno myło..
Osobiście wolę wentylację choćby grawitacyjną niż uchylane okna
A jeśli mówisz o trudnym myciu - to świadczy że niewątpliwie jesteś Kobietą Ja myję okna (otwieralne) od zewnatrz budynku - łatwiej, bez gimnastyki na parapecie, czyściej. A w ogóle firma Pilkington produkuje już szyby samomyjące

Cytat Napisał Aida77
hmmm, no to jest ciekawe faktycznie.., ale skad ja wytrzasne konstruktora? A moze jak tojest znajomy architekt i powiem ze uklad pomieszczen wlasciwie ma, a zalezy mi zeby dobrze policzyc konstrukcje i nie przeplacac ...
Każdy architekt powinien albo sam mieć uprawnienia konstruktora albo z kimś takim współpracować. Zapytam mojego konstruktora czy nie cierpi na braki zamówień.


Cytat Napisał Aida77

Pomysł ekstra ale ...ja oczywiście znalazlam sobei w nim kolejny problemm...skoro poddasze będzie uzytkowe jako..załozmy pracowania plastyczna czy cos innego to budownicy policza wszystko razy dwa stawiając sciany...bo powiezche yznaja za uzytkową..Chociaz wg mnie jest to absurdalne, ale fakt fktem niektore firmy tak to licza, placi się za powierzchnie uytkowe albo calkowite a taki strych nieuzytkoy to moe by nie został policzony? Z drugiej strony mysle ze firma nei powinna domu wyceniac na metry. Wiec poszukam takiej, ktora wszystko wezmie pod uwage


Z budowlańcami nie umawiaj się na m2 po. użytk. ale osobno na fundament, ściany, posadzki, strop, dach i tak dalej. Ceny za metr kwadratowy czy inną jedostę danej rzeczy są powszechnie znane i niezbyt zróżnicowane. Płacąc za metr p. u. jesteś raczej skazana na przepłacenie, masz mniejsza kontrolę (prawie żadną) nad płątnościami za robiociznę i mniej dokłądnie ustalony poziom wykonania danego elementu.

Cytat Napisał Aida77
eheh podoba mi sie, ze jak cos pisze, to czesto sama przy tym dochodze do jakiś wniosków
Polecam jeszcze częste używanie kartki papieru, ołówka i kalkulatora - to prosty i niezwykle skuteczny sposób oszczędzania i zarabiania.
Przeczytałem w innych wątkach ze chcesz wziąść 220000 zl kredytu na działkę i dom. Jak znam życie to kwota wynika wyłącznie z Twojej zdolności kredytowej a nie z wiedzy ta temat kosztów budowy. Załóż że musisz zmieścić się w 180000 i spróbuj założenie zrealizować - a okaże się że pięterko da się od razu zrobić i na coś jeszcze zostanie. Ja zamierzam wybudować większy dom i w dość wysokim standardzie za mniej niż 150000.