dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 109 z 120
Pokaż wyniki od 2.161 do 2.180 z 2388
  1. #2161

    Domyślnie

    polecam lekturę poniższego wątku:
    http://forum.muratordom.pl/jak-zbudo...owy,t76116.htm
    no tak tylko ten wpis pochodzi z 2006 roku, a od tego czasu troszkę się pozmieniało

  2. #2162
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał prazynka84
    polecam lekturę poniższego wątku:
    http://forum.muratordom.pl/jak-zbudo...owy,t76116.htm
    no tak tylko ten wpis pochodzi z 2006 roku, a od tego czasu troszkę się pozmieniało
    autor wątku prowadzi wpisy na bieżąco. W 2006 roku zrobił tylko stan "zero", a SSO zakończył w 2007. Nadal "wykańcza"
    Poza tym, ceny nie zmieniły się jakoś drastycznie, należy też wziąć pod uwagę, że SSO to nie cały dom...
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  3. #2163
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Aby budować trzeba wiedzieć
    aby dobrze budować trzeba dużo wiedzieć
    aby tanio i dobrze zbudować trzeba bardzo dużo wiedzieć, czytać i się nauczyć

    ps. ciężko jest nawet tylko policzyć koszty

    Witam!
    Jestem świerzakiem na tym forum, ale postanowiłam się odważyć i napisać o moich planach i poprosić o radę czy jest sens rozpoczynać taką budowę.
    Mianowicie bardzo ale to bardzo chcielibysmy z mezem miec własny kat, chocby najmniejszy, ciany ale własny.
    I sprawy mają się tak: Mamy własna działkę, ogrodzoną. Znależlismy projekt domu ktory by nam odpowiadał, tylko zastanawiamy sie czy ten kosztorys nie jest zanizony: http://www.mgprojekt.com.pl/domki/chatka/index.php Moje pytanie brzmi czy bylibyśmy w stanie postawić taki domek mieszcząc sie w 100 tysiącach. Zakładaja że mąż zajmie sie elektryka (elektryk), no i malowanie, położenie płytek i drobne prace wykona szwagier?
    Co sądzicie o tym projekcie?
    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/chatka/index.php

    Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na opinie.
    Ciemno to widzę z tak małym nakładem własnej pracy.

    zobacz tu jest tam też opis podobnego domku http://forum.muratordom.pl/drogi-dom...ym,t182362.htm
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  4. #2164
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud

    Ciemno to widzę z tak małym nakładem własnej pracy.

    zobacz tu jest tam też opis podobnego domku http://forum.muratordom.pl/drogi-dom...ym,t182362.htm
    Chciałem tylko pokazać, że niektórzy próbują. Cen materiałów nie przeskoczysz, ale sporo można zaoszczędzić. Na swój dom wydaliśmy ok 400 000 PLN (160m2 użytkowej i do końca ciągle brakuje), więc w cuda nie wierzę. Wątek przez mnie cytowany to jeden wielki kompromis, pomijając fakt, że mijają już 4 lata budowy. Niemniej przy dużym wkładzie własnej pracy, można sporo zaoszczędzić.
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  5. #2165
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    O! Widze, ze o mnie mowa
    Spiesze wyjasnic, ze dlugi czas budowy tylko czesciowo wynika z przyjetego systemu budowy a w wiekszej czesci z innych czynnikow nie zwiazanych w ogole z budowa. Np przez ostatni rok budowa wlasciwie stala.
    Ceny materialow ostatnio znaczaco spadly i oceniam, ze sa o okolo 10% nizsze niz w okresie gdy ja kupowalem.
    Co do kompromisow to dla mnie nie sa to zadne wyrzeczenia i na pewno wole to niz kredyt na 30 lat i ciagly strach przed utrata pracy.
    Pozdrawiam.

  6. #2166
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus
    Cytat Napisał an-bud

    Ciemno to widzę z tak małym nakładem własnej pracy.

    zobacz tu jest tam też opis podobnego domku http://forum.muratordom.pl/drogi-dom...ym,t182362.htm
    Chciałem tylko pokazać, że niektórzy próbują. Cen materiałów nie przeskoczysz, ale sporo można zaoszczędzić. Na swój dom wydaliśmy ok 400 000 PLN (160m2 użytkowej i do końca ciągle brakuje), więc w cuda nie wierzę. Wątek przez mnie cytowany to jeden wielki kompromis, pomijając fakt, że mijają już 4 lata budowy. Niemniej przy dużym wkładzie własnej pracy, można sporo zaoszczędzić.
    Moje koszty do tej pory wyszły około sześćdziesiąt tyś. zł. (razem z działką) Mieszkałem kilka dni po zakupie, bez prądu,wody (znaczy studnia była) ale do picia woziłem 40km
    ps. 50% ścian przemurowałem moje ogrzewanie kosztowało tysiąc zł. CW około czterysta zł. itd.

    Domek około 70 - pare m2 można bardzo tanio, ale parterówkę. Trzeba znać technologię aby wybrać tańsze rozwiązania (np: wiązary deskowe)
    Można pomyśleć o innym podejściu np: materiały z odzysku na stan surowy, może i zamknięty Potrzeba jest matką wynalazku

    ps. kupiłem dachówkę bo stara za 1500zł (tysiącpięćset zł) lepsza od nowej, nowa na mój dach by wyszła jakieś czterdzieści tyś. zł. [/b]
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  7. #2167
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    niczka

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Moż ktoś doradzi lub poleci projekt domu bardzo taniego w budowie, maksymlnie do 80m2. Ważne,żeby były trzy sypialnie (mogą być małe) oraz salon.

  8. #2168
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał niczka
    Moż ktoś doradzi lub poleci projekt domu bardzo taniego w budowie, maksymlnie do 80m2. Ważne,żeby były trzy sypialnie (mogą być małe) oraz salon.
    http://projekty.muratordom.pl/projek...20&IdKolekcji=
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  9. #2169
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    niczka

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    A co sądzicie o tym projekcie?
    http://www.tooba.pl/projekt-domu-Dom...idp,12035.html
    Myślicie,że będzie tani w budowie? Jaki może być szacunkowy koszt stanu surowego zamknietego?

  10. #2170
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Może warto byłoby zapytać w biurze, które go stworzyło?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  11. #2171
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał niczka
    A co sądzicie o tym projekcie?
    http://www.tooba.pl/projekt-domu-Dom...idp,12035.html
    Myślicie,że będzie tani w budowie? Jaki może być szacunkowy koszt stanu surowego zamknietego?
    Generalnie, wygląda nieskomplikowanie, poproś pracownię projektową o ślepy kosztorys (powinni oferować go standardowo)
    Moim zdaniem, tani dom to taki:
    - bez poddasza użytkowego (powierzchnia na parterze jest tańsza w budowie)
    - bez schodów
    - ma jeden komin
    - nie ma balkonów
    - ma typowa stolarkę
    - ma dach dwuspadowy
    - o zwartym układzie funkcjonalnym
    Pomijam kwestie wykonawstwa, wkładu własnego, pokazuję jedynie kilka prostych metod.
    Dodam jeszcze, że sam budowałem dom, który ma dwa kominy, połamany dach, schody, poddasze i nietypową stolarkę... na szczęście nie było balkonów
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  12. #2172
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus
    Moim zdaniem, tani dom to taki:
    - bez poddasza użytkowego (powierzchnia na parterze jest tańsza w budowie)
    Oj, to wcale nie jest takie oczywiste... Niejedna dyskusja parterówka vs z poddaszem się tu toczyła...

    Cytat Napisał Lopesjus
    - ma jeden komin
    Im mniej kominów, tym lepiej. Najlepiej wcale bez kominów!

    Cytat Napisał Lopesjus
    - nie ma balkonów
    - ma dach dwuspadowy
    Jasna sprawa!

    Cytat Napisał Lopesjus
    - ma typowa stolarkę
    Lepiej możliwie dużo okien powymieniać na fiksy.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  13. #2173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus
    Moim zdaniem, tani dom to taki:
    - bez poddasza użytkowego (powierzchnia na parterze jest tańsza w budowie)
    nie zgodzę się z Tobą
    policz za ile wybudujesz dom parterowy np o pow 150m2 a za ile dom z uzytkowym poddaszem o tej samej powierzchni. Zauwaz ze taka parterówka ma duzo wiekszy dach oraz duzo większą powierzchnię zabudowy. W utrzymaniu również parterówka jest znacznie droższa (ogrzewanie znacznie mniej ekonomiczne)
    pozdro

  14. #2174

    Domyślnie

    nie zgodzę się z Tobą
    policz za ile wybudujesz dom parterowy np o pow 150m2 a za ile dom z uzytkowym poddaszem o tej samej powierzchni. Zauwaz ze taka parterówka ma duzo wiekszy dach oraz duzo większą powierzchnię zabudowy. W utrzymaniu również parterówka jest znacznie droższa (ogrzewanie znacznie mniej ekonomiczne)
    pozdro
    dokładnie dach to mnóstwo kasy, a więc lepiej z nim nie szaleć

  15. #2175
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał prazynka84
    nie zgodzę się z Tobą
    policz za ile wybudujesz dom parterowy np o pow 150m2 a za ile dom z użytkowym poddaszem o tej samej powierzchni. Zauwaz ze taka parterówka ma duzo wiekszy dach oraz du zo większą powierzchnię zabudowy. W utrzymaniu również parterówka jest znacznie droższa (ogrzewanie znacznie mniej ekonomiczne)
    pozdro
    dokładnie dach to mnóstwo kasy, a więc lepiej z nim nie szaleć
    No to policzmy:
    - poddasze użytkowe - skomplikowana, droga i ciężka więźba, której montaż SAMEMU nie wchodzi w rachubę
    - parterówka - dużo tańsza więźba z wiązarów, można ją zrobić SAMEMU na budowie
    - strop - bez komentarza. W parterówce podwieszamy sufit GK. Jest droższy niż tynk na suficie, to fakt, ale kilka razy tańszy niż strop
    - pokrycie dachowe: proste wyliczenie dla dachu kopertowego, nachylenie 45 stopni dla poddasza użytkowego, 20 stopni dla parterówki. Dom na planie kwadratu 10m, powierzchnia dachu dla poddasza użytkowego (PU) ok 140m2, powierzchnia UŻYTKOWA domu to ok 133m2 + koszt schodów. Analogicznie, dla parterówki o boku pierwiastek ze 133m2 ~ 11,5m, powierzchnia dachu wyniesie ok. 141m2 - jak widać, różnica żadna. Więcej będzie rynien, aż o 6 metrów.... To uproszczony model, nie uwzględniłem ściany kolankowej, przy jej zbudowaniu proporcje powierzchni użytkowej wzrosną oczywiście na korzyść poddasza użytkowego
    - izolacja dachu. W parterówce - znacznie prostsza, wystarczy najtańsza folia. Koszt ocieplenia bardzo podobny
    - ogrzewanie. Bez komentarza, przy tej samej powierzchni dachu? Wydatki będą porównywalne.
    - stolarka - powierzchnia czynna okna połaciowego jest ok 2x droższa od typowego okna. Pomijam fanaberie typu facjatki (sam mam dwie)

    Oczywiście, powierzchnia zabudowy jest nieco większa, ale to skutek, a nie przyczyna. Niemniej, rzeczywiście koszty fundamentu i chudziaka będą nieco większe - na powyższym przykładzie widać że wzrosną one o ok 15% (pomijam fakt, że brak drugiej kondygnacji to przesłanka do odchudzenia ław), nadal będą to znacznie mniejsze pieniądze niż budowa klatki schodowej.
    W Polsce buduje się domy o dwóch kondygnacjach z uwagi na niewielkie działki, a nie dlatego że są one tańsze. Raz jeszcze powtarzam, zbudowałem dom, który ma wszystkie podrażacze - nawet balkon, bo jest nim antresola...
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  16. #2176

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus
    Cytat Napisał prazynka84
    nie zgodzę się z Tobą
    policz za ile wybudujesz dom parterowy np o pow 150m2 a za ile dom z użytkowym poddaszem o tej samej powierzchni. Zauwaz ze taka parterówka ma duzo wiekszy dach oraz du zo większą powierzchnię zabudowy. W utrzymaniu również parterówka jest znacznie droższa (ogrzewanie znacznie mniej ekonomiczne)
    pozdro
    dokładnie dach to mnóstwo kasy, a więc lepiej z nim nie szaleć
    No to policzmy:
    - poddasze użytkowe - skomplikowana, droga i ciężka więźba, której montaż SAMEMU nie wchodzi w rachubę
    - parterówka - dużo tańsza więźba z wiązarów, można ją zrobić SAMEMU na budowie
    - strop - bez komentarza. W parterówce podwieszamy sufit GK. Jest droższy niż tynk na suficie, to fakt, ale kilka razy tańszy niż strop
    - pokrycie dachowe: proste wyliczenie dla dachu kopertowego, nachylenie 45 stopni dla poddasza użytkowego, 20 stopni dla parterówki. Dom na planie kwadratu 10m, powierzchnia dachu dla poddasza użytkowego (PU) ok 140m2, powierzchnia UŻYTKOWA domu to ok 133m2 + koszt schodów. Analogicznie, dla parterówki o boku pierwiastek ze 133m2 ~ 11,5m, powierzchnia dachu wyniesie ok. 141m2 - jak widać, różnica żadna. Więcej będzie rynien, aż o 6 metrów.... To uproszczony model, nie uwzględniłem ściany kolankowej, przy jej zbudowaniu proporcje powierzchni użytkowej wzrosną oczywiście na korzyść poddasza użytkowego
    - izolacja dachu. W parterówce - znacznie prostsza, wystarczy najtańsza folia. Koszt ocieplenia bardzo podobny
    - ogrzewanie. Bez komentarza, przy tej samej powierzchni dachu? Wydatki będą porównywalne.
    - stolarka - powierzchnia czynna okna połaciowego jest ok 2x droższa od typowego okna. Pomijam fanaberie typu facjatki (sam mam dwie)

    Oczywiście, powierzchnia zabudowy jest nieco większa, ale to skutek, a nie przyczyna. Niemniej, rzeczywiście koszty fundamentu i chudziaka będą nieco większe - na powyższym przykładzie widać że wzrosną one o ok 15% (pomijam fakt, że brak drugiej kondygnacji to przesłanka do odchudzenia ław), nadal będą to znacznie mniejsze pieniądze niż budowa klatki schodowej.
    W Polsce buduje się domy o dwóch kondygnacjach z uwagi na niewielkie działki, a nie dlatego że są one tańsze. Raz jeszcze powtarzam, zbudowałem dom, który ma wszystkie podrażacze - nawet balkon, bo jest nim antresola...
    twoje wyliczenia sa jakieś z kosmosu wziete
    wybacz, dom z uzytkowym poddaszem o pow zabudowy 10mx10m bedzie mieć wiecej niż 133m2 pow uzytkowej. Mój ma podobną pow zabudowy i pow uzytkowa to 160m2 (licząc oczywiscie z wbudowanym garazem)
    wybacz, dom parterowy o pow zabudowy 11,5mx11.5m nie będzie miec pow uzytkowej 133m2, max 120m2 zakładajac ze ściany będa z cegły o gr 24cm
    i jeszcze jedno
    niektórzy wszystko zrobią samemu (dach, schody, strop itd) wiec wyjdzie jeszcze taniej niz parterówka.....
    nic nie mzieni faktu ze koszty ogrzewania parterówki sa znacznie wyższe niż domu z poddaszem uzytkowym


    pozdro

  17. #2177
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hugo26
    twoje wyliczenia sa jakieś z kosmosu wziete
    Czytaj uważnie. Twój dom ma zapewne ścianę kolankową, pominąłem ją przy obliczeniach. Pominąłem grubość ścian w obu przypadkach. Przy jej uwzględnieniu parter domu z poddaszem będzie miał 90m2...

    Cytat Napisał Hugo26
    niektórzy wszystko zrobią samemu (dach, schody, strop itd) wiec wyjdzie jeszcze taniej niz parterówka.....
    piszesz trochę bez sensu... porównałem dwa warianty w podobnych warunkach wykonawczych. Ty piszesz o wariancie w którym dom z poddaszem robisz ze szwagrem a dla porównania sąsiad buduje parterówkę przez dewelopera

    Cytat Napisał Hugo26
    nic nie mzieni faktu ze koszty ogrzewania parterówki sa znacznie wyższe niż domu z poddaszem uzytkowym
    Jakieś konkretne argumenty? Czy tylko "wiem lepiej"?

    Dodam jeszcze, że klatka schodowa zbierze z obu kondygnacji ok. 5m2 powierzchni użytkowej....
    Nie zamierzam na siłę udowodnić że dom parterowy jest tańszy, ale liczyłem na argumenty, a nie przekonania
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  18. #2178

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus
    Cytat Napisał Hugo26
    twoje wyliczenia sa jakieś z kosmosu wziete
    Czytaj uważnie. Twój dom ma zapewne ścianę kolankową, pominąłem ją przy obliczeniach. Pominąłem grubość ścian w obu przypadkach. Przy jej uwzględnieniu parter domu z poddaszem będzie miał 90m2...

    Cytat Napisał Hugo26
    niektórzy wszystko zrobią samemu (dach, schody, strop itd) wiec wyjdzie jeszcze taniej niz parterówka.....
    piszesz trochę bez sensu... porównałem dwa warianty w podobnych warunkach wykonawczych. Ty piszesz o wariancie w którym dom z poddaszem robisz ze szwagrem a dla porównania sąsiad buduje parterówkę przez dewelopera

    Cytat Napisał Hugo26
    nic nie mzieni faktu ze koszty ogrzewania parterówki sa znacznie wyższe niż domu z poddaszem uzytkowym
    Jakieś konkretne argumenty? Czy tylko "wiem lepiej"?

    Dodam jeszcze, że klatka schodowa zbierze z obu kondygnacji ok. 5m2 powierzchni użytkowej....
    Nie zamierzam na siłę udowodnić że dom parterowy jest tańszy, ale liczyłem na argumenty, a nie przekonania
    przykłady:
    dom parterowy: http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/delicja/
    pow zabudowy 110m - pow uzytk 88, pow dachu 150m2
    dom z uzytkowym poddaszem: http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/bella/
    pow zabudowy 104m2 pow uzytkowa 138,5m2, pow dachu 185m2 (z garazem wbudownym w budynku)

    czyli dom o mniejszej pow zabudowy ma az o ok 50m2 wiekszą pow uzytkową

    przejrzyj kosztorysy biur projektowych, porównaj wyceny z danego okresu
    sprawdzałem i potwierdziło sie ze parterówka wychodzi drozej
    wg kosztorysów m2 pow uzytkowej SSZ wyjdzie dla:
    parterówki - 1400zł
    z uzytk poddaszem 1300zł
    wyceny z III kw 2009

    najbardziej rozbawiło mnie to ze dom parterowy o tej samej pow uzytkowej co z uzytkowym poddaszem ma tę samą powierzchnie dachu.
    parterówka o pow uzytkowej 140m2 bedzie mieć ok 250m2 pow dachu
    z uzytkowym poddaszem o tej samej pow uzytkowej bedzie miec ok 180m2

    faktycznie pow dachu identyczne.....

    co do energooszczednosci
    poczytaj tutaj:
    http://www.muratordom.pl/budowa-i-re...6327_15162.htm
    a tutaj masz nawet wyliczenia:
    http://www.ekooszczedni.pl/artykuly/...ny-czyli-jaki-


    wszędzie specjalisci podaja ze dom energooszczedny nie moze byc parterowy

    jeszcze jakeis watpliwosci?
    pozdro

  19. #2179
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hugo26
    najbardziej rozbawiło mnie to ze dom parterowy o tej samej pow uzytkowej co z uzytkowym poddaszem ma tę samą powierzchnie dachu.... Bez komentarza!!!
    nigdzie tego nie napisałem. Podałem konkretny przypadek, gdy może to mieć miejsce. Żeby Ci to ułatwić, posłużę się przykładem: każdy kwadrat jest rombem, ale nie każdy romb jest kwadratem.
    Jeszcze raz sugeruję czytać ze zrozumieniem. Dom z poddaszem użytkowym ma najczęściej duże kąty nachylenia połaci, a domy parterowe mniejsze. W przypadku domu parterowego o dachu płaskim, jego powierzchnia będzie nawet mniejsza niż dla domu z poddaszem użytkowym o tej samej powierzchni użytkowej. Sam policz, kartka, ołówek i podstawy trygonometrii....

    Cytat Napisał Hugo26
    przykłady:
    dom parterowy: http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/delicja/
    pow zabudowy 110m - pow uzytk 88, pow dachu 150m2
    dom z uzytkowym poddaszem: http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/bella/
    pow zabudowy 104m2 pow uzytkowa 138,5m2, pow dachu 185m2 (z garazem wbudownym w budynku)
    wszystko fajnie, ale porównałeś bardzo różne projekty. Porównaj Delicję z Bonsai, czyli domy o bardzo podobnej powierzchni użytkowej, i podobnym dachu

    Cytat Napisał Hugo26
    czyli dom o mniejszej pow zabudowy ma az o ok 50m2 wiekszą pow uzytkową
    bardzo odkrywcze. Ale w to nikt nie wątpi. Jak wiadomo, dom parterowy ma jedną kondygnację, więc uzyskanie powierzchni użytkowej porównywalnej z domem z poddaszem użytkowym zawsze będzie związane z większą zabudową. Napisałem nawet o ile mniej więcej wzrosną koszty wynikające ze zwiększenia obwodu fundamentu i powierzchni chudziaka (czytanie ze zrozumieniem...)

    Cytat Napisał Hugo26
    wg kosztorysów m2 pow uzytkowej SSZ wyjdzie dla:
    parterówki - 1400zł
    z uzytk poddaszem 1300zł
    Znacznie lepsze byłoby porównanie kosztów "na gotowo". Schody - to wydatek przynajmniej 7000zł, którego w parterówce nie poniesiesz... Odczujesz też znaczące koszty przy GK na poddaszu, licząc z materiałami jest to ok 2x droższe niż tradycyjne tynkowanie. Wykazana przez Ciebie różnica na SSZ zostanie bardzo szybko zjedzona, biorąc pod uwagę, że tych GK jest więcej niż metrów użytkowych na poddaszu. A podłogi, które kładziesz nawet pod najmniejszymi skosami? Skorzystasz z nich tylko podczas sprzątania
    Porównałeś parterówkę, którą kosztorysowano na podstawie III kwartału 2009, z "poddaszakiem" z kosztorysem z II kw. 2007 (po Twojemu: bez komentarza !!!). Co do powierzchni dachów, im mniejszy dom, tym więcej przemawia za domem z poddaszem. Jeśli porównasz domy z podobnego zakresu pow. użytkowej to np. dla projektu Granit tej samej pracowni (109m2) to powierzchnia dachu wynosi 195m2, dysproporcja nie jest już tak rażąca. Koszt dachu, to nie wszystko. Wykończenie poddasza jest zwyczajnie droższe.
    Po za tym, tytuł wątku, to "jak tanio wybudować dom". Cały. Nie jeden m2 - zapewniam Cię że przy domu o pow. użytkowej 500m2, zejdziesz na SSZ do 1200zł za m2 (wg kosztorysów przynajmniej)
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  20. #2180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus
    Porównałeś parterówkę, którą kosztorysowano na podstawie III kwartału 2009, z "poddaszakiem" z kosztorysem z II kw. 2007 (po Twojemu: bez komentarza !!!).
    porównywałem jeden z ww priojektów z innym dla którego koszty zostały ustalone w III kw 2009
    powtarzam , nie wprowadzaj ludzi w błąd, parterówka jest droższa w budowie i droższa w utrzymaniu, tego nic nie zmieni

    http://www.ekooszczedni.pl/artykuly/...ny-czyli-jaki-


    PS. Dla projektu granit dysproporcja jest identyczna jak podałem wyzej, czyli 1m2 pow uzytkowej potrzebuje 1,77m2 pow dachu, czyli dla pow uzytkowej 140m2 pow dachu wyjdzie 250m2
    ojj, ojj, matematyka sie kłania....
    pozdro

Strona 109 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony