dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 110 z 120
Pokaż wyniki od 2.181 do 2.200 z 2388
  1. #2181
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hugo26
    Cytat Napisał Lopesjus
    Porównałeś parterówkę, którą kosztorysowano na podstawie III kwartału 2009, z "poddaszakiem" z kosztorysem z II kw. 2007 (po Twojemu: bez komentarza !!!).
    porównywałem jeden z ww priojektów z innym dla którego koszty zostały ustalone w III kw 2009
    powtarzam , nie wprowadzaj ludzi w błąd, parterówka jest droższa w budowie i droższa w utrzymaniu, tego nic nie zmieni

    http://www.ekooszczedni.pl/artykuly/...ny-czyli-jaki-
    pozdro
    W podanych przez Ciebie linkach do projektów są kosztorysy. Łatwo sprawdzić. W ten sposób łatwo też udowodnić, że stan "zero" dla "poddaszaka" jest tańszy niż dla domu parterowego. Liczy się efekt końcowy.

    Co do energooszczędności, w poniższym artykule
    http://www.budujemydom.pl/component/...1/Itemid,3327/
    autor przyznaje, że dach w domu parterowym to miejsce gdzie straty ciepła będą największe, z drugiej strony zaś, że koszt docieplenia będzie niższy niż koszt wykonania stropu

    Cytat Napisał Hugo26
    powtarzam , nie wprowadzaj ludzi w błąd, parterówka jest droższa w budowie i droższa w utrzymaniu, tego nic nie zmieni
    Swoją bezczelność jak na razie opierasz na przekonaniach. Nie wprowadzam w błąd, a poddaje w dyskusję (takie sformułowanie "moim zdaniem") - podaję konkretne miejsca, gdzie kasa będzie uciekać (schody, strop, GK) niewspółmiernie do wydatków na zwiększony obwód ścian i powierzchnię dachu. Przyznaję, aby uzyskać podobną energooszczędność trzeba zrobić lepsze ocieplenie sufitu - nie musi to być jednak droga wełna, a tańszy styropian, którego nie trzeba układać między krokwiami...
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  2. #2182
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hugo26
    powtarzam , nie wprowadzaj ludzi w błąd, parterówka jest droższa w budowie i droższa w utrzymaniu, tego nic nie zmieni
    Jesteś w błędzie. Bez trudu wskażę Ci parterówkę tańszą w budowie i utrzymaniu od domu z poddaszem. Czy Ci się to podoba, czy nie.

    Zasada jest taka: im mniejszy dom (powierzchnia netto) tym bardziej opłaca się parterówka, a mnie dom z poddaszem. Im więcej powierzchni netto, tym bardziej opłaca się dom z poddaszem. Z moich wyliczeń, które robiłem jak wybierałem projekt dla siebie, wynikało, że granica przebiega gdzieś w okolicach 130-150 m2 pow. netto (tzn. pow. 150 m2 zazwyczaj tańszy będzie dom z poddaszem, poniżej 150 m2 - parterówka). Prezentowałem swoje wyliczenia w którymś z wątków o parterówkach/poddaszakach. Jeśli Cię to bardzo interesuje, to możesz sobie wyszukać.

    Pozdrawiam,

  3. #2183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    Cytat Napisał Hugo26
    powtarzam , nie wprowadzaj ludzi w błąd, parterówka jest droższa w budowie i droższa w utrzymaniu, tego nic nie zmieni
    Jesteś w błędzie. Bez trudu wskażę Ci parterówkę tańszą w budowie i utrzymaniu od domu z poddaszem. Czy Ci się to podoba, czy nie.

    Zasada jest taka: im mniejszy dom (powierzchnia netto) tym bardziej opłaca się parterówka, a mnie dom z poddaszem. Im więcej powierzchni netto, tym bardziej opłaca się dom z poddaszem. Z moich wyliczeń, które robiłem jak wybierałem projekt dla siebie, wynikało, że granica przebiega gdzieś w okolicach 130-150 m2 pow. netto (tzn. pow. 150 m2 zazwyczaj tańszy będzie dom z poddaszem, poniżej 150 m2 - parterówka). Prezentowałem swoje wyliczenia w którymś z wątków o parterówkach/poddaszakach. Jeśli Cię to bardzo interesuje, to możesz sobie wyszukać.

    Pozdrawiam,
    kazda parterówka ma mniej wiecej o ten sam wspołczynnik wiekszy dach i podłogę (pow zabudowy), wiec nielogicznym jest aby mniejsze parterowki były tańsze a wieksze drozsze w budowie
    a juz wogole nielogicznym jest twoje stwierdzenie ze sa parterowki tansze w utrzymaniu (ogrzewaniu) od domów z uzytkowym poddaszem
    wskaz taką parterówkę, skoro powedziałes a powiedz i b
    pozdro

  4. #2184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus
    Przyznaję, aby uzyskać podobną energooszczędność trzeba zrobić lepsze ocieplenie sufitu - nie musi to być jednak droga wełna, a tańszy styropian, którego nie trzeba układać między krokwiami...
    jak widać niewielkie masz pojecie o budowlance
    od kiedy welna jest droga? wg mojej wiedzy styropian i welna kosztują prawie tyle samo, a nawet styropian jest drozszy (welna o wspoł przew ciepla 0.035 kosztuje ok 110zl/m3 a styropian o gorszym wspoł przew ciepla 0.038 ok 120zł)

  5. #2185
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hugo26
    kazda parterówka ma mniej wiecej o ten sam wspołczynnik wiekszy dach i podłogę (pow zabudowy), wiec nielogicznym jest aby mniejsze parterowki były tańsze a wieksze drozsze w budowie
    Nielogicznym powiadasz? Ale zgodzisz się, że matematyka jest logiczna? No to policzmy:

    Załóżmy, że koszt fundamentu i dachu w parterówce o podobnej powierzchni netto do domu z poddaszem jest większy od kosztu dachu i fundamentu w domu z poddaszem o 20%.
    Powiedzmy, że budujesz duży dom z poddaszem, gdzie fundament kosztuje 50 tys. zł, a dach 80 tys. zł. W parterówce fundament będzie więc kosztował 60 tys. zł, a dach 96 tys. zł. Te elementy w parterówce będą więc w sumie droższe o 26 tys. zł. Wiadomo, że w parterówce, w porównaniu do domu z poddaszem odpadają np. schody, więc ta różnica trochę zmaleje, ale jest ona na tyle duża, że parterówka i tak prawdopodobnie ostatecznie wyjdzie drożej.

    Ale wyobraź sobie teraz, że budujesz mniejszy domek z poddaszem, gdzie fundament kosztuje 20 tys. zł, a dach 30 tys. zł. W parterówce będzie to odpowiednio 24 tys. zł i 36 tys. zł, czyli w parterówce te elementy wyjdą zaledwie 10 tys. zł drożej. Teraz jak od tego odliczysz elementy, które w domu z poddaszem musisz mieć, a w parterówce nie, to okaże się, że jednak parterówka jest tańsza.

    Widzisz tutaj coś nielogicznego?

    Cytat Napisał Hugo26
    a juz wogole nielogicznym jest twoje stwierdzenie ze sa parterowki tansze w utrzymaniu (ogrzewaniu) od domów z uzytkowym poddaszem
    wskaz taką parterówkę, skoro powedziałes a powiedz i b
    pozdro
    Koszt utrzymania (ogrzewania) domu zależy od tylu czynników, że fakt czy jest parterowy czy też nie jest na baaardzo dalekim miejscu. Kluczowa jest wielkość domu i to jak dobrze jest ocieplony.
    Taka parterówka ( http://projekty.muratordom.pl/projek...lekcji=1&nr=58) będzie znacznie tańsza w utrzymaniu niż np. taki dom z poddaszem (http://projekty.muratordom.pl/projek...ekcji=2&nr=440).

    Zgodzisz się? Nadal widzisz tutaj coś nielogicznego?

    P.S. Jeżeli koniecznie chcesz podpierać się logiką to najpierw zadbaj o precyzję swoich wypowiedzi, bo w logice to jest podstawa

    Pozdrawiam serdecznie,

  6. #2186
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hugo26
    Cytat Napisał Lopesjus
    Przyznaję, aby uzyskać podobną energooszczędność trzeba zrobić lepsze ocieplenie sufitu - nie musi to być jednak droga wełna, a tańszy styropian, którego nie trzeba układać między krokwiami...
    jak widać niewielkie masz pojecie o budowlance
    od kiedy welna jest droga? wg mojej wiedzy styropian i welna kosztują prawie tyle samo, a nawet styropian jest drozszy (welna o wspoł przew ciepla 0.035 kosztuje ok 110zl/m3 a styropian o gorszym wspoł przew ciepla 0.038 ok 120zł)

    Dobra, budowlańcu. Po pierwsze zakup w podanych przez Ciebie cenach zrujnuje każdego kto chce tanio wybudować dom. A teraz wyliczenia (w złotówkach), czyli argumenty, których Tobie ciągle brakuje:
    - 13500zł to różnica w ogrzewaniu po 30 latach na korzyść domu z poddaszem (przy wydatkach rzędu 3000zł rocznie, na bazie linku do "energooszczędnych" bez wuzględnienia procentu składanego)
    - 3000zł - różnica w koszcie ocieplenia domu parterowego (130m2 powierzchni, 50cm wełny) do domu z poddaszem (130m2 użytkowej, 150m2 wełny o grubości 30cm), W rzeczywistości cena ta będzie znacznie niższa, bo została policzona na bazie podanych przez Ciebie cen

    Ocieplenie sufitu w domu parterowym mozna zrobić jednak ZNACZNIE taniej. Wystarczy poszukać producentów wyrobów z poliuretanu, dla nich proszek poliuretanowy jest odpadem - i można go kupić w śmiesznej cenie. Zainteresowanym podam namiary

    Wyszło, że zniwelowanie kosztów ogrzewania to wydatek ok. 3000zł. Kto będzie chciał, ten policzy sobie koszt:
    + zwiększenia obwodu ścian w stosunku do domu z poddaszem (nie więcej niż 2000zł)
    + zwiększenia kosztu dachu (nie będzie to taka wielka znowu róznica, jak tu niektórzy insynuują - przy dachówce może 3000zł, przy blasze, a ma być tanio, dużo mniej)
    - odejmie koszt schodów
    - odejmie koszt stropów
    - odejmie koszt wyższych kominów
    - odejmie niższy koszt więźby (zapewniam, że może to być kwota ponad 2000zł na materiałach i ponad 3000zł na robociżnie)
    - GK, mam dom z poddaszem, materiały kupowałem na prawdę tanio, robocizna 25 zł za 1m2, to kosztuje. Dużo

    P.S. "26" w nicku to rocznik?
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  7. #2187

    Domyślnie remont domu

    Halo, sorry, ale ja jestem tutaj zupełnie nowiutenka i nie wiem, czy dobrze trafiłam...mam nadzieje, że tak. W sumie troche głupie to jest, że trzeba przejsc wszystkie strony,żeby sie dostac do ostatniej odpowiedzi...albo ja sie na tym nie znam. W każdym bądz razie chciałam sie zapytac, czy mi może ktoś powiedziec, ile mniej wiecej kosztuje w Polsce załozenie kanalizacji???My bedziemy remontowac stary dom, gdzie nie ma ani wody ani łazienki, a że ja mieszkam za granicą nie mam rachuby, ile to może kosztowac, bo w sumie, chyba też trzeba płacic cos miastu za to, że sie rozkopało ulice?Nie tak? Dzieki za pomoc! Mam nadzieje, że zauważe, czy mi ktoś odpisał chy nie? Pozdrownienia!

  8. #2188
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nirvanca

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    4

    Domyślnie Koszty SSZ - dosc duzy dom...?

    Witam wszystkich,
    Jestem tu nowa wiec jesli sie zgubilam i wcinam sie komus w temat to przepraszam
    Planujemy budowe wlasnego domu i po wstepnym rozejrzeniu sie opinie so bardzo rozne - chodzi mi o wybudowanie domu SSZ.
    Doszlismy do wniosku ze lepiej budowac dluzej, ale wybudowac cos, co jest naszym marzeniem, stad rozmiar naszego projektu, ktory klasyfikuje sie jako 'duzy'.
    pow zabudowy 150m2
    pow calkowita 270m2

    Domek jest czesciowo podpiwniczony (na garaz), dach dwuspadowy, zadnych jaskolek, balkonow itp. Projekt jest dosyc prosty generalnie.
    Na poczatek chcielibysmy wstawic okna, drzwi zewnetrzne, tzn dom zamknac. Nie spieszy sie nam do wprowadzania sie, bo to jeszcze troche potrwa.

    Mamy okolo 200 tys, czy realistycznie zmiescimy sie w takiej kwocie (zaznaczam SSZ)?
    Zdaje sobie sprawe, ze wykonczenia i instalacje to wiecej niz 60% calosci, ale to mnie tak bardzo nie przeraza (jeszcze), bo zawsze mozna isc na kompromisy no i oczywiscie samemu zrobic tyle ile mozna.

    bardzo prosze o jakies komentarze i rady, czy w ogole zaczynac czy jednak poczekac na wiecej funduszy?

    pozdrawiam.

  9. #2189
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    powiem ci jak wyglądają moje przymiarki
    Dom ok 140 mkw po fundamentach wraz z dobudówką 75 mke (stolarnia), piętrowy, bez wykuszy jaskółek i wszelkich "pierdół utrudniających budowanie i generujących koszty, bez podpiwniczenia - jak najbardziej prosta bryła co nie oznacza ze klocek z epoki Gomułkowskiej.
    Wyszło mi (z 10% narzutem - tak na wszelki wypadek) SSZ w kwocie od 170 do nie przekraczającej 190 tys. w zaleznosci od użytego materiału na ściany i pokrycie dachu. Cena bez zaangażowania pracy własnej, która się pojawi ale póki co nie brałem jej pod uwagę. Lepiej być przygotowanym na większe koszty i później mile się rozczarować
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #2190
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nirvanca

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jareko, dzieki, tak mniej wiecej inni tez nam mowili cenowo.

    Z tym, ze ja wolalabym byc pewna ze 200k to jest ok i wiecej poki co nie bedzie bo glupio tak bez okien czy drzwi zostac...

    Czy ktos buduje dom o podobnych gabarytach i moglby sie rowniez podzielic informacjami?

  11. #2191
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał nirvanca
    Jareko, dzieki, tak mniej wiecej inni tez nam mowili cenowo.

    Z tym, ze ja wolalabym byc pewna ze 200k to jest ok i wiecej poki co nie bedzie bo glupio tak bez okien czy drzwi zostac...

    Czy ktos buduje dom o podobnych gabarytach i moglby sie rowniez podzielic informacjami?
    Czy to projekt powtarzalny? Czy w działce są media? 200 kPLN to sporo kasy, ale trzeba pilnować każdej złotówki...

    BTW: SSZ kosztował nas ok 220 000 PLN (160m2) a wykończenie domu ok 180 000 (z wyposażeniem i meblami), więc ten podział, że wykończenie jest droższe od SSZ nie zawsze się sprawdza
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  12. #2192
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nirvanca

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Lopesjus, nie - jest to projekt indywidualny.

    Na dzialce trzeba raczej kopac studnie, prad podciagnie sie od sasiada.
    Do zrobienia jest wszystko od zera - ogrodzenia, roboty gruntowe, bo dom bedzie na spadku.

    ps. zaskoczyles mnie - i podbudowales jednoczesnie swoimi sumami odnosnie SSZ i wykonczeniowki. Przed nami daleka droga, a zawsze myslalam ze to to drugie nas dobije finansowo, a tu prosze - widac mozna zaoszczedzic.

    pozdr

  13. #2193
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał nirvanca
    ... a zawsze myslalam ze to to drugie nas dobije finansowo, a tu prosze - widac mozna zaoszczedzic.
    Oczywistym jest, że wykończeniówka nie musi dobić finansowo - wszystko zależy od tego na co wydasz pieniądze Glazurę można kupić za 30 zeta/mkw ale można tez za 300/mkw i tak właściwie ze wszystkim co zżera ogromne koszty.
    Postawić chałupę to mimo wszystko pikuś ale najważniejsze jest później rozsądnie wydatkować kasę.
    Skoro kasy mało to najważniejsze by nie oszczędzać na najważniejszym etapie budowy - do SSZ. Jest to etap przez wielu niedoceniany i tu większość szuka największych oszczędności. Od niego zależy jaka będzie chałupa a nie jakie kafle rzucisz na posadzkę
    Z wykończeniem z marzeń można poczekać bądź zweryfikować marzenia
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #2194
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał nirvanca
    Do zrobienia jest wszystko od zera - ogrodzenia, roboty gruntowe, bo dom bedzie na spadku.
    Też mamy dom na spadku... nie chcę Cię martwić - w naszym przypadku nawiezienie 300m3 piachu kosztowało ponad 10 kPLN...
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  15. #2195

    Domyślnie

    Witam wszystkich mam takie pytanko czy moge budować dom sam bez zadnych firm??????

  16. #2196
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel szypulewski Zobacz post
    Witam wszystkich mam takie pytanko czy moge budować dom sam bez zadnych firm??????
    inspektor nadzoru to też firma w takim razie nie
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  17. #2197

    Domyślnie

    chodzi mi o to czy musze brac firme do wszelkich robot czy mozna wszystko zrobic samemu

  18. #2198

    Domyślnie

    chodzi o to ze mam w rodzinie sporo budowlancow sam pracowalem 7 lat przy wykonczeniowce byloby ekonomiczniej
    ;0

  19. #2199
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar taka_ja & taki_on:)
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    2.956
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel szypulewski Zobacz post
    chodzi o to ze mam w rodzinie sporo budowlancow sam pracowalem 7 lat przy wykonczeniowce byloby ekonomiczniej
    ;0
    Jak najbardziej można -pod warunkiem, że masz kierownika budowy znajomego. Elektrykę możesz zrobić sam, wszystko możesz zrobić sam, ale w naszym kraju ważne są pieczątki, a od tych pieczątek musisz mieć ludzi.
    Nu to tak w wielkim skrócie

    Aaaaaa i ja też buduję ( a raczej zbudowałam z moim domek, on budowlaniec -ja NIE, ale człek uczy się całe zycie...). Zawsze jest ekonomiczniej i o ile ekonomiczniej!.
    Dziennik takiej_ja LMB 01
    Komentarze do mojego dziennika
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...e-Pań-z-koła-)))

    Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy

  20. #2200
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar taka_ja & taki_on:)
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    2.956
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus Zobacz post
    Ocieplenie sufitu w domu parterowym mozna zrobić jednak ZNACZNIE taniej. Wystarczy poszukać producentów wyrobów z poliuretanu, dla nich proszek poliuretanowy jest odpadem - i można go kupić w śmiesznej cenie. Zainteresowanym podam namiary

    To ja jestem zainteresowana tym namiarem... właśnie mam zakupić wełnę mineralną na ocieplenie sufitu... a ten proszek mnie zaintrygował, chyba dobrze zrozumiałam.
    Dziennik takiej_ja LMB 01
    Komentarze do mojego dziennika
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...e-Pań-z-koła-)))

    Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy

Strona 110 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony