dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 34 z 120
Pokaż wyniki od 661 do 680 z 2388
  1. #661
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aida77
    Kropi...to po co aj bede to samo przechodzic, przejdzmy od razu do ostatniej wersji...apropo, dzis jestem na etapia parterówki koło 105 :d Jak zobaczylam Twój tekst mało z krzesła nei spadłam...

    Kropi, można to zmieścić w 70 metrach pod warunkiem , ze jeden z pokoików docelowo byłby powiekszeneim salonu i mógłby być tylko odgrodzonym fragmentem salonu z plyt GK...

    Mozesz mi zdradzic do jakich wniosków dojede jutro ?

    Teraz to mnie się śmiać zachciało, bo... projekt tymczasowego pokoiku wydzielonego z salonu też był
    Słuchaj, nie da się przejść od razu do ostatniej wersji, bo ona jest owocem, w zasadzie przetworem wszystkich poprzednich, bez nich by nigdy nie powstała - to tak jakby ktoś kiedyś powiedział - ok, pomińmy tych wszystkich praprapradziadków i prapraciotki i przejdźmy od razu do Beatki

    Trudno mi powiedzieć, co zrobisz jutro - życzę Ci, żebyś znalazła podobnie fajną działę z zaczętą budową i stanęła wobec realnej szansy wprowadzenia się na jesieni 2006
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  2. #662
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz1974
    a co myślicie o kosztach tego projektu. uważam że jest ekonomiczny w budowie. http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2712.html . co więcej nie będę w projekcie nic zmieniał bo się nam taki podoba. mam zatem pytanie jeżeli nie chcę zmian to co architekt adoptujący będzie adoptował? jedynie chyba przyłącza?
    Z zewnątrz zgrabny, w układzie pomieszczeń to tak:
    podoba mi się wyprowadzenie kotłowni i pom. gos. do garażu, zawsze to tańsza powierzchnia. Dziwi mnie kuriozalny, przyklejony kibelek, w dodatku z wejściem z przedsionka (zimny!). Trochę metrów wypaprane na przejścia, sporo takiej dziwnej przestrzeni bez przeznaczenia... ale może się czepiam . Góra praktycznie taka jak u nas, z wyjątkiem niepokojąco małego pokoju (czy te 10 metrów jest w podłodze czy >190?), na przekroju nie ma wymiarów ale nie wiem czy nie warto byłoby podnieść ścianę kolankową o 1-2 warstwy pustaków, koszt niewielki a powierzchni przybędzie że hej
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  3. #663

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz1974
    a co myślicie o kosztach tego projektu. uważam że jest ekonomiczny w budowie. http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2712.html . co więcej nie będę w projekcie nic zmieniał bo się nam taki podoba. mam zatem pytanie jeżeli nie chcę zmian to co architekt adoptujący będzie adoptował? jedynie chyba przyłącza?
    Witam!!!
    Ten domek też mi sie bardzo podobał - zanim nie znalazłam "swojego"
    Zwróć jednak uwagę że nie ma kominka w salonie i to wc przy kuchni...lepiej przenieść do kotłowni, którą można podzielić na 2 pomieszczenia (jest duża). Tym samym będzie jeden pion dla łazienki i wc .
    I tu juz jest praca dla architekta.
    Ale oczywiście kazdy robi według swoich potrzeb i upodobań
    Pozdrawiam

  4. #664

    Domyślnie

    cos w koncu znalazłam...wiem, wiem, takei wymagania miałamk:0 Oczywiście, że nei sa idealne///Ba nawet nei spekniaja wiekszości założen ale miały w sobe to coś, co sprwia, ze wydają się optymalne i nei takie drogie mma nadzieję..projwkty są 2...Jaki wydaje Wam się naj;lepszy? co o nich sądzicie? zmieścimy sieę do jakiegos zamieszkania w 150 000 ? W szczególy nie wnikam


    http://www.studioatrium.pl/projekt-d...,parter.html#r

    Tylko że ja bym mu minimalnie dodała z każdej strony metrów żeby tak do 100 urósł CZy taki?
    2.: http://www.studioatrium.pl/projekt-d...61,parter.html


  5. #665

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucyna
    Cytat Napisał tomasz1974
    a co myślicie o kosztach tego projektu. uważam że jest ekonomiczny w budowie. http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2712.html . co więcej nie będę w projekcie nic zmieniał bo się nam taki podoba. mam zatem pytanie jeżeli nie chcę zmian to co architekt adoptujący będzie adoptował? jedynie chyba przyłącza?
    Witam!!!
    Ten domek też mi sie bardzo podobał - zanim nie znalazłam "swojego"
    Zwróć jednak uwagę że nie ma kominka w salonie i to wc przy kuchni...lepiej przenieść do kotłowni, którą można podzielić na 2 pomieszczenia (jest duża). Tym samym będzie jeden pion dla łazienki i wc .
    I tu juz jest praca dla architekta.
    Ale oczywiście kazdy robi według swoich potrzeb i upodobań

    my nie chcemy kominka.

  6. #666
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AAgnieszk@
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    Masz dziewczyno zdrowie o pierwszej w nocy śleczeć nad projektami, a dzieci... czy smacznie śpią czy może troche zaniedbane przy mamusi ciągle wertujacej nowe projekty ?
    A może cos z pracowni archon Cię zainteresuje, mają ciekawy zbiór domków małych do 150 m.pow.użytkowej.

  7. #667

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aida77
    cos w koncu znalazłam...........
    2.: http://www.studioatrium.pl/projekt-d...61,parter.html

    Witam!!!

    Mi sie bardzo podoba ten drugi!!!!
    Osobiście nigdy nie interesowały mnie parterówki, ale ten jest super!!!
    -nieduży, ale bardzo funkcjonalny
    -duży salon na tak małej powierzchni i 3 sypialnie
    -dach dwuspadowy(rzadkość w parterówkach)

    Całość wydaje się nie skomplikowana- więc nie powinien być drogi w budowie
    Wow!!! Czyżbym zmieniła zdanie odnośnie parterówek

    Projekcik taki fajny, że nic bym w nim nie zmieniła
    Pozdrawiam

  8. #668

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz1974

    my nie chcemy kominka.
    Witam!!!
    Chyba że tak
    To życzę powodzenia w budowie
    Pozdrawiam

  9. #669

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aida77
    cos w koncu znalazłam...........
    2.: http://www.studioatrium.pl/projekt-d...61,parter.html

    obora
    sorki
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  10. #670
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Aida ja myślę, ze Ty zamiast śleńczyć w internecie powinnaś poszukać taniego projektanta, który Ci to wszytsko zaprojektuje tak jak będziesz chciała. Myślę, ze projekt gotowy z milionem zmian (bo bez nich sie nie obejdzie przy Twoich założeniach)będzie kosztował tyle samo co indywidualny u taniego architekta. Czasem warto na wstepie wydać tysiąc zł więcej, by potem zaoszczędzić kilka/kilkadziesiąt tysięcy. Przemyśl to.

  11. #671

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucyna
    Cytat Napisał Aida77
    cos w koncu znalazłam...........
    2.: http://www.studioatrium.pl/projekt-d...61,parter.html

    Witam!!!

    Mi sie bardzo podoba ten drugi!!!!
    Osobiście nigdy nie interesowały mnie parterówki, ale ten jest super!!!
    -nieduży, ale bardzo funkcjonalny
    -duży salon na tak małej powierzchni i 3 sypialnie
    -dach dwuspadowy(rzadkość w parterówkach)

    Całość wydaje się nie skomplikowana- więc nie powinien być drogi w budowie
    Wow!!! Czyżbym zmieniła zdanie odnośnie parterówek

    Projekcik taki fajny, że nic bym w nim nie zmieniła


    Lucyna hehe, no ja w założeniu też nie szukałam parterowych, ale uznałam, że może akurat Szczególnie, że jasne jest na epewno, że z poddaszem domnki taniej wychodzą, latwoej rozplanowac komunikacje itdm ale przt bardzo małych domkach, to da się to w maire rozplanowac i w miare fajnie grzac, tak myślę, no i moze tu będzie w miare porównywalnie kosztowo...

    marcin_budowniczy wiem że stodoła Czyli prosty i tani

    Aha..a jeden to zgubiłam Bo miałam jeszce 3 projekt, własnie widzę ze nie wkoliłam linka...Bardzo nas urzekl, tylko daszek ma 4 sapdowy, ale skolei po kwadracie jest...no można by sypialnie i lazenke jedna pozniej zrobic, mąż jak go zobaczył to powiedział wreszcie "o podoba mi się "

    No to link
    http://www.domdlaciebie.com.pl/CM/co...ly&id_domku=73
    Tylko koszty podali dosc wysokie...Myslicie że nie robiac schodow i sufit lekki podwieszany zmieniajac ewentualnie materiał na dach mozna z nich zejsc?

    AAgnieszk@ Rozbawiłas mnie...mam jedno dziecko, malutkie 15 miesięcy zwykle dzieci o tej porze juz śoią A zajmując się dzieckiem i praca rownoczesnie jao informatyk na 3/4 etatu mniej wiecej w domu pracuje w dzien jak mała spi, rano z godzine i reszte niesty w nocy. Tak się złozyło, że pojawił sie zastój w robocie..więc mój czas i energie przełożyłam na nauke małej korzystania z nocniczka ...i poszukawania konkretniejsze projektu.

  12. #672

    Domyślnie

    wwiola, no my sie umawialismy ze znajomym architektem na umowe barterowa...projekt indywidualny w zamian..no nie wazne

    fakt faktem, ze mi rozne osoby na forum mowily ze jak sie dostaje indywidualny projekt to bez instalacji....

    A te co t=u wstawiłam byłyby bez większych zmian...

    Ja sie przestraszyłam troszeczke że moze w projekcie na zamowienie to jednak się ktos mniej przyłozy no i ze taki powtarzalny to bedzie robic ktos inny i i się bedzie mozna doswiadczeniami wymieniac...

  13. #673

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_budowniczy
    Cytat Napisał Aida77
    cos w koncu znalazłam...........
    2.: http://www.studioatrium.pl/projekt-d...61,parter.html

    obora
    sorki

    ej nie przesadzaj. co dla ciebie jest oborą dla drugich będzie pałacem w luwrze. o gustach się nie dyskutuje. lepiej pogadać o funkcjonalności, kosztach budowy czy urzytkowania. gust to cecha osobnicza he he he.

  14. #674

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aida77
    cos w koncu znalazłam...wiem, wiem, takei wymagania miałamk:0 Oczywiście, że nei sa idealne///Ba nawet nei spekniaja wiekszości założen ale miały w sobe to coś, co sprwia, ze wydają się optymalne i nei takie drogie mma nadzieję..projwkty są 2...Jaki wydaje Wam się naj;lepszy? co o nich sądzicie? zmieścimy sieę do jakiegos zamieszkania w 150 000 ? W szczególy nie wnikam


    http://www.studioatrium.pl/projekt-d...,parter.html#r

    Tylko że ja bym mu minimalnie dodała z każdej strony metrów żeby tak do 100 urósł CZy taki?
    2.: http://www.studioatrium.pl/projekt-d...61,parter.html

    :aida na pewno brałaś pod uwagę ten projekt:
    http://www.dobredomy.pl/?id_project=39


    Moim zdaniem to optymalna relacja koszt budowy/ładny wygląd budynku/prostota wykonania/funkcjonalność

    koszt wykonania nie powinien przekroczyć 170tys przy budowie systemem gospodarczym, i "wymysłach"....

  15. #675

    Domyślnie

    A co myslicie o takim projekcie - oczywiście z pewnymi zmianami ale o tym ewentualnie później.
    jaka według was trzeba przeznaczyc kwote na wybudowanie tego projektu bez żadnych fanaberii, udziwnień, bez balkonu , z duzym wkładem własnym - szcz. przy wykończeniu ?
    Działke juz mamy. Zakładamy nawet, że jeżeli koszty przekroczą nasze przewidywania to wykończymy ewentualnie dół a potem stopniowo poddasze.

    http://www.domywstylu.pl/projekty/je...ult.asp?id=159

  16. #676

    Domyślnie

    arku, sliczny i oczywiscie o nim tez myslalam..z zewnatrz cudo jak dla mnie;0 ale kuchnia juz jak dla nas nie do konca pasuje, zalezy co kto lubi, ja chce bardziej polaczona salonem, kominek jest mniej centralny, takie drobiazgi moze ale prez to "stodoła" wygrywa, albo ten malcer co potem wrzuciłam

  17. #677
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aida77
    arku, sliczny i oczywiscie o nim tez myslalam..z zewnatrz cudo jak dla mnie;0 ale kuchnia juz jak dla nas nie do konca pasuje, zalezy co kto lubi, ja chce bardziej polaczona salonem, kominek jest mniej centralny, takie drobiazgi moze ale prez to "stodoła" wygrywa, albo ten malcer co potem wrzuciłam
    I zamiast "centrlanego kominka" masz centralnie usytuowaną kotłownię. No to kocioł cuchutki musi być .... ale są takie technologie... podobno
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  18. #678

    Domyślnie

    O kosztach niech się lepiej specjalisci wypowedza;0 j na razie nic nei pistawiłąm, to co ja widze to:
    jak dla mnei oczywiscie- duzo strat powierzchni na jkais komunikacje schody itd, parter jest duzy a wałsciwie tylko salon kucnai i lazienka...takie ja mam odczucia - ze szkoda mi tych powierzchniz drugiej strony pomieszxenia gospodarcze co tam sa sie przydadza pewnie...

    na gorze sporo meijsca fajne pokoje

  19. #679

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    I zamiast "centrlanego kominka" masz centralnie usytuowaną kotłownię. No to kocioł cuchutki musi być .... ale są takie technologie... podobno
    Czyli żle? Myslalam ze centralna kotlownai to tez ok no to mnie tym zabiłas...hmmm kurcze a wydawał nam sie idealny...

  20. #680

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aida77
    arku, sliczny i oczywiscie o nim tez myslalam..z zewnatrz cudo jak dla mnie;0 ale kuchnia juz jak dla nas nie do konca pasuje, zalezy co kto lubi, ja chce bardziej polaczona salonem, kominek jest mniej centralny, takie drobiazgi moze ale prez to "stodoła" wygrywa, albo ten malcer co potem wrzuciłam
    Przecież to dom bez poddasza użytkowego,a co za tym idzie nie musisz mieć stropu betonowego,co więcej nie musisz mieć żadnych ścian nośnych w środku.Możesz ściane pomiędzy kuchnią a salonem pominąć,nie wydaje mi się by była to nośna ściana.Jak pisałem wcześniej przy zastosowaniu więzarów kratownicowych,w środku w ogóle może nie być ścian nośnych.Komin możesz przestawić (w granicach rozsądku) tak byleby się zmieścił pomiędzy więzarami/więźbą,no i spełniał parametry co do długości Ja bym go przestawił centralnie dostawiając do ściany w salonie,pomiędzy pomieszczeniem 1/5 a 1/2. Ścianki wewnętrzne możesz kształtować dowolnie (oczywiście zawsze w granicach rozsądku),możesz je zrobić z BK lub Nidy na stelażach.
    Pomieszczenie 1/9 można zmniejszyć "do obecnych drzwi pomiędzy 1/9 a 1/4" w tym momencie uzyskujesz otwartą kuchnię, nawet z miejscem na jadalnie ,przy tej kuchni pom.gosp. na piec c.o. oraz małą spiżarnię.W tym momencie piec może być "głośny" - równie dobrze możesz zastosować cichy piec Turbo /polecam Brotje-praktycznie niesłyszalny/ z zamknietą komorą spalania i zasobnikiem 120l i zainstalować w łazience(koszt 3800zł) .Na taką powierzchnię domu można również zastosować piec dwufunkcyjny(znajdziesz nawet taki za 2000)
    A z tą stodołą/oborą daj sobie spokój.Wierz mi-nie będziesz zadowolona z tego projektu.Baraki już wyszły z mody.Ja wiem,że się buduje dla siebie ,nie dla wyglądu,ale.... Podobnie z domem nr 1.Dach wygląda jak na "chatce baby Jagi",poza tym wbrew pozorom to nie jest bardzo tani dom, a wyjdą "pokoje-klitki"
    Co do zmian w projekcie ,to i tak architekt musi zrobić adaptacje projektu do warunków miejscowych,więc pare złotych więcej za zmiany które Ci sugerowałem,to nie stanowi kłopotu chyba?Tym bardziej ,że nie zmieniasz rozmiarów budynku.
    Z domów które Ty proponowałaś na forum,to słoneczko jest chyba najciekawsze-i jedne z tańszych w wykonaniu.

    Jak chcesz to w wolnej chwili Ci policzę z dokładnością do10% koszt wybudowania.Pisz na priv.

Strona 34 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony