dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 85 z 120
Pokaż wyniki od 1.681 do 1.700 z 2388
  1. #1681

    Domyślnie

    a co sądzicie o tym projekcie jak sadzicie jakie koszty bo nie wiem na który się zdecydować oba beda realizowane etapami

    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/ind...id=2&projekt=8
    czy

    http://www.z500.pl/index.php?projekt=12&ogolne=1

  2. #1682
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anher1968
    a co sądzicie o tym projekcie jak sadzicie jakie koszty bo nie wiem na który się zdecydować oba beda realizowane etapami

    ......

    czy

    http://www.z500.pl/index.php?projekt=12&ogolne=1
    Ktoś tu zaszalał z baaaaardzo długim linkiem.
    Nie prościej taki : http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/ind...id=2&projekt=8
    albo jeszcze lepiej Wrzos - 99.9 m˛
    Oba domki bardzo małe, proste i przez to powinny być tanie w budowie.

  3. #1683

    Domyślnie

    pewnie ze prościej tylko ja nie wiedziałem jak tozrobić aby było tak proszę o opinie na temat tych projektów który tańszy itd
    http://www.z500.pl/index.php?projekt=12&ogolne=1
    lub
    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/ind...id=2&projekt=8

  4. #1684
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    gosia888

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    387
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    nie wiem który tańszy ale wrzos ładniejszy

  5. #1685
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anher1968
    pewnie ze prościej tylko ja nie wiedziałem jak tozrobić aby było tak proszę o opinie na temat tych projektów który tańszy itd
    http://www.z500.pl/index.php?projekt=12&ogolne=1
    lub
    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/ind...id=2&projekt=8
    Przy zastosowaniu tych samych materiałów tańszy będzie Z12 - prostszy dach, brak dodatkowych dosyć drogich elementów wykończenia elewacji.

    Popraw jeszcze ten zbyt długi link.
    Po zalogowaniu pojawi się w Twoim poście przycisk
    (zaraz obok przycisku ).
    Po jego wybraniu będziesz mógł wykasować długi link i w jego miejsce wstawić krótszy.
    Powodzenia .

  6. #1686

    Domyślnie

    Cytat Napisał BaB
    Witam

    Przymierzamy (mocno powiedziane ) się z żoną do budowy tego http://www.studioatrium.pl/projekt-d...1,61,opis.html domu. Miała by to być budowa systemem deweloperskim (0 wkładu własnych rąk). Czy ten sposób budowy jest dobry, oraz czy 240000 tys. to realna kwota za ten dom z wykończeniem wnętrz?

    Pozdrawiam
    Moim zdaniem systemem deweloperskim nie ma szans zmieścić się w tej kwocie. Nawet gospodarczo potrzebny byłby bardzo duży wkład pracy własnej a przy obecnych cenach materiałów to tanio znaczy znacznie więcej niż w poprzednim sezonie. Prosty przykład: w poprzednim sezonie płaciłam 35 zł za m kw ściany (poroton 24), teraz znajomi kupili beton komórkowy za 59 za metr i to po dużych znajomościach. Deweloperzy liczą sobie teraz 2500 za metr. I nie jest to stan całkowicie wykończony nie wspominając o przyłaczach, ogrodzie, podjeździe i ogrodzeniu.

  7. #1687

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edybre
    Cytat Napisał BaB
    Witam

    Przymierzamy (mocno powiedziane ) się z żoną do budowy tego http://www.studioatrium.pl/projekt-d...1,61,opis.html domu. Miała by to być budowa systemem deweloperskim (0 wkładu własnych rąk). Czy ten sposób budowy jest dobry, oraz czy 240000 tys. to realna kwota za ten dom z wykończeniem wnętrz?

    Pozdrawiam
    Moim zdaniem systemem deweloperskim nie ma szans zmieścić się w tej kwocie. Nawet gospodarczo potrzebny byłby bardzo duży wkład pracy własnej a przy obecnych cenach materiałów to tanio znaczy znacznie więcej niż w poprzednim sezonie. Prosty przykład: w poprzednim sezonie płaciłam 35 zł za m kw ściany (poroton 24), teraz znajomi kupili beton komórkowy za 59 za metr i to po dużych znajomościach. Deweloperzy liczą sobie teraz 2500 za metr. I nie jest to stan całkowicie wykończony nie wspominając o przyłaczach, ogrodzie, podjeździe i ogrodzeniu.
    Czyli minimum 300000 zł bez działki i przyłączy, trzeba liczyć . A jak wygląda sytuacja z budową domu szkieletowego, gdzie można o tym poczytać? Podobno wychodzi taniej niż murowany, ale czy to oznacza że jest gorszej jakości?

  8. #1688

    Domyślnie

    Cytat Napisał BaB

    A jak wygląda sytuacja z budową domu szkieletowego, gdzie można o tym poczytać? Podobno wychodzi taniej niż murowany, ale czy to oznacza że jest gorszej jakości?
    Czy taniej? Jak ceny dalej tak będą szybować, a producenci ceramiki wstrzymywać towar w magazynach, to pewnie będzie taniej szkieletora postawić; obecnie porównywalny koszt.

    Info - Grupa Drewnianego Szkieletu - termos/ekspres kawy i całą noc jest co czytać- - zapraszam
    "W każdej organizacji jest ktoś kto wie o co chodzi, taką osobę należy usunąć"

  9. #1689

    Domyślnie

    Cytat Napisał AMP
    Info - Grupa Drewnianego Szkieletu - termos/ekspres kawy i całą noc jest co czytać- - zapraszam
    Dziękuję już się wczytuje.

    Pomijając cenę mam pytanie odnośnie prefabrykowanych domów keramzytowych np Praefa. Czy ktoś z tego budował i może się podzielić opiniami. Jest to też jeden z "szybkich sposobów" na wybudowanie domu.

  10. #1690

    Domyślnie ----->Anher1968

    Ja postawiłem powiększony nieco GL-123, do wym zewn. 10x9 m +garaż ale bez zbędnych ozdóbek (podpór na narożnikach drewnianych dekoracji na szczytach. Projekt ma mnóstwo zalet, bo jest jak mało który otwarty na potężne zmiany wnętrza. W środku zamiast schodów zabiegowych zrobiłem ze spocznikiem-bo to ważne przy częstym chodzeniu góra-dół. ścianki kolankowe 92 cm. Nie robiłem okna dachowego w łazience i powiększyłem okno w WC. W sumie niewielkie zmiany. Dom wyglada jak wiejska chata.
    Niedaleki sąsiad postawił też taki, ale bez okien dachowych. Pokrył dachówką Brass i wygląda zabójczo. Mury robił z Ytonga- bez ocieplenia. Nie robił też balkonu, ale wydłużył parter na długości salonu o 1,5 m -cudo bedzie jak wykończy. W pobliżu widziałem też piękną adaptację tego domu- na garażu taras niezadaszony i też kosztem balkonu.
    Dom dobry w budowie, bo konstrukcja jego jest prosta. Kominy na szczycie tez maja swoje zalety i łatwiej w trakcie budowy dokonać zmian.
    Co mogłem zmienić - kąt nachylenia dachu, (jest 45stopni) aby dom był niższy o ok. 0,5m. Wbrew pozorom, to duża zmiana- ale nie rzutuje na komfort pomieszczeń na poddaszu ale zmiejsza niepotrzebnie duży strych i długośc połaci dachowej.
    Pozdrawiam

  11. #1691
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KW100

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Re: ----->Anher1968

    Cytat Napisał ANDIX
    Ja postawiłem powiększony nieco GL-123, do wym zewn. 10x9 m +garaż ale bez zbędnych ozdóbek (podpór na narożnikach drewnianych dekoracji na szczytach. Projekt ma mnóstwo zalet, bo jest jak mało który otwarty na potężne zmiany wnętrza. W środku zamiast schodów zabiegowych zrobiłem ze spocznikiem-bo to ważne przy częstym chodzeniu góra-dół. ścianki kolankowe 92 cm. Nie robiłem okna dachowego w łazience i powiększyłem okno w WC. W sumie niewielkie zmiany. Dom wyglada jak wiejska chata.
    Niedaleki sąsiad postawił też taki, ale bez okien dachowych. Pokrył dachówką Brass i wygląda zabójczo. Mury robił z Ytonga- bez ocieplenia. Nie robił też balkonu, ale wydłużył parter na długości salonu o 1,5 m -cudo bedzie jak wykończy. W pobliżu widziałem też piękną adaptację tego domu- na garażu taras niezadaszony i też kosztem balkonu.
    Dom dobry w budowie, bo konstrukcja jego jest prosta. Kominy na szczycie tez maja swoje zalety i łatwiej w trakcie budowy dokonać zmian.
    Co mogłem zmienić - kąt nachylenia dachu, (jest 45stopni) aby dom był niższy o ok. 0,5m. Wbrew pozorom, to duża zmiana- ale nie rzutuje na komfort pomieszczeń na poddaszu ale zmiejsza niepotrzebnie duży strych i długośc połaci dachowej.
    Ja właśnie buduję GL123 ze studia atrium z pewnymi całkiem sporymi zmianami (szczegóły w dzienniku) i na razie nie żałuję decyzji. Domek mały, ale wydaje się bardzo dobrze rozplanowany i wystarczający dla rodziny 2+2, no i co ważne stosunkowo tani w budowie (tak myślę ) bo dopiero zacząłem ale póki co jest ok.

  12. #1692

    Domyślnie KW100

    To fakt, ze dom nie wyglada na wielki, ale jest wielki, bo cała powierzcnia jest wykorzystana w 100%. Pomyśl o dachu, aby go nieco obniżyć, ajk nie bedziesz wykorzystywał częsci strychowej na ew. pom. mieszkalne. Jęsli robisz balkon, to trzeba pomyśleć o dodatkowym zadaszeniu. Jesli robisz taras, to lepiej zrobić go z jednej strony i na poziomie posadzki w domu, a nie ziemny, wypuścić dach i podeprzeć go dodatkowo płątwią i słupami. Z wystawioeniem dachu też ostrożnie, bo ostatio wiatry przybieraja na sile. Warto przez to i lepiej z punktu technicznego zrobić wieniec ( a nie belkę) pod murłatę i zakotwić go stropu. Łazienka na dole przy wejsciu jest super i nie warto przenosić tam gdzie kotłownia. Ci co zrobili, ząłują jak zobaczyli moja kotłownię z pralką i zlewem do prania. A komfort korzystania z łązienki przy wejsciu i wyjsciu jest niesamowity.
    Pozdrawiam

  13. #1693
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KW100

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Re: KW100

    Cytat Napisał ANDIX
    To fakt, ze dom nie wyglada na wielki, ale jest wielki, bo cała powierzcnia jest wykorzystana w 100%. Pomyśl o dachu, aby go nieco obniżyć, ajk nie bedziesz wykorzystywał częsci strychowej na ew. pom. mieszkalne. Jęsli robisz balkon, to trzeba pomyśleć o dodatkowym zadaszeniu. Jesli robisz taras, to lepiej zrobić go z jednej strony i na poziomie posadzki w domu, a nie ziemny, wypuścić dach i podeprzeć go dodatkowo płątwią i słupami. Z wystawioeniem dachu też ostrożnie, bo ostatio wiatry przybieraja na sile. Warto przez to i lepiej z punktu technicznego zrobić wieniec ( a nie belkę) pod murłatę i zakotwić go stropu. Łazienka na dole przy wejsciu jest super i nie warto przenosić tam gdzie kotłownia. Ci co zrobili, ząłują jak zobaczyli moja kotłownię z pralką i zlewem do prania. A komfort korzystania z łązienki przy wejsciu i wyjsciu jest niesamowity.
    No u mnie zmiany są konkretne.
    - dokładamy wykusz w scianie jadalnianej (upiekszy i powiększy )
    - dokładamy ganek/wiatrołap przy wejściu
    - trochę poszerzamy i przedłużamy garaż oraz robię z jego tyłu drzwi do ogrodu, tym sposobem końcowa część garażu będzie od razu np. przechowalnią ogrodowych rzeczy itp
    - zmieniamy dach garażu na dwuspadowy
    - zmieniamy jednak usytuowanie toalety i pomieszczenia na dole tak by dorobić przejście do garażu
    - likwidujemy pokoik na dole oraz resztki środkowej ściany nośnej, zostanie tylko komin ten od pomieszczenia godpodarczego plus kawałek ścianki oraz komin do kominka. Przy tych komiach zapoda się słupy i belki pomiędzy nimi aby strop miał się na czym opierać. Chcemy miec jak najbardziej otwarty dół jako strefę dzienną. U góry będzie bez zmian, 3 sypialnie i łazienka.
    - myślimy o podniesieniu ścianki kolankowej ( tak wogóle budujemy z BK )
    Jaką masz ściankę kolankową ? wg projektu czy cos zmieniałeś ? My byśmy chcieli aby na poddaszu było około 1 metra od podłogi do skosu.

  14. #1694

    Domyślnie

    Ścianka kolankowa 92 cm. Lepiej niska jak są okna dachowe, bo dobry do nich dostep. Ale nie za nisko bo tam musi być miejsce na grzejnik.
    Pozdrawiam

  15. #1695
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KW100

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANDIX
    Ścianka kolankowa 92 cm. Lepiej niska jak są okna dachowe, bo dobry do nich dostep. Ale nie za nisko bo tam musi być miejsce na grzejnik.
    ok, dzięki.
    Ale czy musi być grzejnik pod oknem połaciowym ? Chyba moze też być na ścianie szczytowej zewnętrznej pod oknem.

    Acha, przypomniało mi się. Masz okna połaciowe w kazdym z pokoi na poddaszu ?
    My planujemy dac tylko w tym największym czyli tym z oknem na dach garażu, a w pozostałych dwóch nie gdyż w nich są drzwi balkonowe które będą wychodzić na stronę południową. Wydaje nam się ze te dwa pokoiki są na tyle małe, ze drzwi balkonowe i to z południowej strony wystarczająco je naświetlą. Czy dobrze myślimy?

  16. #1696

    Domyślnie

    ilosc pozytywnych do ilosci negatywnych opinii o oknach dachowych jakie znalazlem ma sie jak 1 do 3
    wiec okno dachowe tylko w korytarzu by doswietlic schody oraz w lazience

    w pokojach tylko zwykle okna

  17. #1697

    Domyślnie

    Istotnie, tych złych opinii o oknach dachowych nie brakuje. Przede wszystkim dlatego, że przy montażu tych okien popełnia się sporo błędów i później takie okna są tylko zakałą dla użytkownika. Popatrzcie na pensjonaty - hotele w górach - tam gdzie są największe opady śniegu i najsilniejsze wiatry. Powstają nowe obiekty, a tych okien na dachu coraz więcej i z całą pewnością nie tylko dlatego, że są modne. Dają dużo światła, w dni słoneczne ciepło, dobry widok w dzień i przyjemny w nocy. Praktyczne w użytkowaniu. Regulowany nawiew powietrza, szybkie otwieranie i zamykanie z blokadą pozycji otwarcia, obrót o 180 stopni z blokadą do mycia.
    Okno dachowe, aby pełniło swoją funkcje bez zarzutów musi być zamontowane dokładnie wg zaleceń producenta. I nie ma co kombinować, bo tym możemy tylko przekombinować.
    Grzejniki umieszczamy przede wszystkim pod oknem dachowym. Lepsze rozprowadzenie ciepła, bo w oknach jest nawiew i ciepło grzejnik zapobiega skraplaniu się pary wodnej. Jeśli umieścimy grzejnik w innym miejscu, to przy marnej wentylacji, lub przy nadmiernej wilgotności okno dachowe będzie zaparowane, a w zimie może marznąć od środka.
    Mam 4 okna dachowe, 3 w pokojach i jedno nad klatką schodową. Nie narzekam, bo wszystko jest dobrze, a pokoje na poddaszu są bardzo dobrze naświetlone. Dodam tylko, że śpi się i wypoczywa najlepiej właśnie w pokoiku z oknem dachowym.
    Pozdrawiam

  18. #1698

    Domyślnie

    Witam jas mam troszke takie takie glupie pytanie
    Czy wybuduje dom 160 m2 pow.uzytkowej za kwote 140 tys stan surowy zamkniety? bez robocizny.
    w szczecinie

  19. #1699
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Chłopie, ja mam 130m użytkowej + garaż 30m....i na wybudowanie w stanie "do zamieszkania" mam max.210 tys..... nie marudź ino bier sie do roboty .
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  20. #1700

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    Chłopie, ja mam 130m użytkowej + garaż 30m....i na wybudowanie w stanie "do zamieszkania" mam max.210 tys..... nie marudź ino bier sie do roboty .
    jestes ze szczecina
    mam juz pozwolenie na budowe tylko kredyt jeszcze zalatwiam

Strona 85 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony