dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 89 z 120
Pokaż wyniki od 1.761 do 1.780 z 2388
  1. #1761

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edybre
    Cytat Napisał Inka:
    Witam wszystkich budujacych

    bardzo prosze o opinie na temat projetu - dom w koniczynce 2 (G) badz inny z serii? czy ktos juz budowal taki domek? czy jest tani w budowie czy relna jest realizacja tego projektu za 200 tys.? - chcemy sie jako tako wprowadzic.

    http://www.archon.pl/index.php?act=1...b693&counter=1

    pozdrawiam
    Bez szans bo: 150 m powierzchni, ryzalit, lukarna z trójkątnym oknem, 3 kominy, olbrzymi taras, dużo okien połaciowych.
    Za 200 tyś przy obecnych cenach to dom ok. 100 m bez udziwnień. Prosta stodoła. Inaczej naprawdę nie da rady. No chyba, że robocizna gratis A i to nie wiem czy by się udało.
    Witam serdecznie

    A z jakim kosztem (brutto), w chwili obecnej, należy się liczyć w przypadku tego projektu

  2. #1762

    Domyślnie Re: ---->boszczak

    Cytat Napisał ANDIX
    Tam raczej nie słup ale niwielka belka wsparta na dwóch słupach w ścianach lub przy ścianach i wylewana wraz ze stropem. Tak bedzie b. dobrze. Zadbaj, aby ten jednowarstowy mur był bardzo szczelny, bo każda szczelina to luka dla hałasu i dla zimna tez. Pozdrawiam i zyczę dobrego i miłego budowania.
    ANDIX sugerujesz żeby słupa wogóle nie stawiać, tak bym wolał jeśli to oczywiście możliwe, jeśli dobrze zrozumiałem w ścianie nośnej zewnętrznej postawić słup żebetowy i w ścianie nośnej wewnątrz budynku, czy mam rację ? http://www.archipelag.pl/domek-rzuty...0200&ProjID=16
    proszę o komentarz, z góry dzięki

  3. #1763

    Domyślnie boszczak

    Własnie tak i miedzy słupami belka. Wielu nawet nie daje słupów, ale wspiera belkę na ścianie. Ale to nie jest dobre rozwiąznie. Sam słup też nic nie daje, bo podpiera strop tylko punktowo. Musisz poprosić jakiegoś konstruktora, aby przeliczył belkę i zaprojektował zbrojenie stropu. Przy małych ilościach ścian nośnych wewnętrznych jest to ważne.
    Pozdrawiam

  4. #1764
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Inka:

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał 13hp
    Cytat Napisał Inka:
    Witam wszystkich budujacych

    bardzo prosze o opinie na temat projetu - dom w koniczynce 2 (G) badz inny z serii? czy ktos juz budowal taki domek? czy jest tani w budowie czy relna jest realizacja tego projektu za 200 tys.? - chcemy sie jako tako wprowadzic.

    http://www.archon.pl/index.php?act=1...b693&counter=1

    pozdrawiam
    Pytaj na stronie http://forum.muratordom.pl/viewtopic...zynce&start=60

    Dom ma bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń. Świetnie nadaje sie do dalszej "obróbki" np. likwidacja pomieszczenia nad garażen (garaż z dachem jednospadowym), zamiana trójkątnej lukarny na okno w połaci dachu, a może likwidacja wykuszu i balkonu? - jest z czego ciąć koszty - tylko trzeba zaakceptować troche inny wyglad zewnetrzny.


    Bardzo dziekuje za odpowiedz

    W zwiazku z tym, ze ma badzo funkcjonalny uklad pomieszczen ktory bardzo nam odpowiada jest idealny. Myslimy o tego rodzaju ,,obrobkach'' o ktorych piszesz no i wiekszosc prac bedzie w zakresie wlasnym. Mysle rowniez o innych materialach budowlanych, tych z nizszej połki i moze cos z tego wyjdzie. :(

  5. #1765

    Domyślnie

    Pytanko
    Czy starczy 130 tys na dom 169mkw bez okien dach 180 mkw nie licze robocizny
    Planuje zakup SILKI 24cm

  6. #1766

    Domyślnie Re: boszczak

    Cytat Napisał ANDIX
    Własnie tak i miedzy słupami belka. Wielu nawet nie daje słupów, ale wspiera belkę na ścianie. Ale to nie jest dobre rozwiąznie. Sam słup też nic nie daje, bo podpiera strop tylko punktowo. Musisz poprosić jakiegoś konstruktora, aby przeliczył belkę i zaprojektował zbrojenie stropu. Przy małych ilościach ścian nośnych wewnętrznych jest to ważne.
    Wielkie dzięki, wcześniej nawet o tym nie myślałem, bez słupa będzie dużo lepiej

  7. #1767

    Domyślnie

    co sądzicie o takim projekcie - czy będzie należał do tanich domków?
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...729875#1729875

  8. #1768

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaw79
    Pytanko
    Czy starczy 130 tys na dom 169mkw bez okien dach 180 mkw nie licze robocizny
    Planuje zakup SILKI 24cm
    ponawiam pytanie

  9. #1769
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iwozelka
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    450
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaw79
    Cytat Napisał slaw79
    Pytanko
    Czy starczy 130 tys na dom 169mkw bez okien dach 180 mkw nie licze robocizny
    Planuje zakup SILKI 24cm
    ponawiam pytanie
    Na materiały starczy jak najbardziej

  10. #1770

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwozelka
    Cytat Napisał slaw79
    Cytat Napisał slaw79
    Pytanko
    Czy starczy 130 tys na dom 169mkw bez okien dach 180 mkw nie licze robocizny
    Planuje zakup SILKI 24cm
    ponawiam pytanie
    Na materiały starczy jak najbardziej
    dzieki

  11. #1771
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar joannaj75
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    749
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    60

    Domyślnie tani dom energooszczędny

    Skoro mowa o budowaniu taniego domu energooszczedną metodą to co uważacie o metodzie isomax lub innej podobnej ???
    Odzyskiwanie ciepła , ściany beton plus pozyskiwanie ciepła z dachu???
    Jest Firma która w stan developerski zmieści się w 1500 zł brutto za 1m2 wybudowania domu i masz w tym stan surowy pod klucz.!!

    Co WY nA to ?? czy do końca świata będziemy budować metodami tradycyjnymi ??
    od 1 Maja na swoim

  12. #1772
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Re: tani dom energooszczędny

    Cytat Napisał joannaj75
    Skoro mowa o budowaniu taniego domu energooszczedną metodą to co uważacie o metodzie isomax lub innej podobnej ???
    Metoda jest bardzo ciekawa ciekawa, niektóre rozwiązania wydają się na pierwszy rzut oka kontrowersyjne, jednak po przemyśleniu i zapoznaniu się z całą technologią muszę stwierdzić, że ma ona bardzo wiele mocnych punktów.
    Dziękuję, za przypomienie o tej metodzie, miałem o niej informację już kilka lat temu, ale wtedy budownictwo "zero-energetyczne" stanowiło jedynie ciekawostkę.

  13. #1773

    Domyślnie

    Witam
    Metoda jest ciekawa ale ja nie wierzę w tą cene.Dlaczego? A no dlatego, że budynek za bardzo nie różni się od tradycyjnego jeżeli chodzi o zużycie materiałów. Bo niby gdzie są te oszczędności? A do tego chodzi rozległy i na pewno drogi system tych rurek. Na stronach podane są wyceny ale jest brak szczegółów. Np. na isomax opisują dom 136m2 i tam podają cene za stan surowy otwarty 211tys netto co nie jest kwotą małą.
    Druga firma podaje kwotę dużo niższą bo 83 tys netto za dom większy bo 154m2 (tylko nie napisali co to za powierzchnia użytkowa czy całości bo np.isomax pisze że koszt wynosi ok.1tys za m2 ale powierzchni całkowitej ). W przypadku drugiej firmy masz też ścianki wewnętrzne gipsowo-kartonowe i inną technologie, tam nie ma żadnych rurek (dopiero doczytałem) tylko ściana wykonana z ich materiału o bardzo mały wsp. 0,17kW/m ale nie są konsekwentni w podawaniu danych a może to tylko markenting bo trochę dalej piszą:
    "ABY OSIĄGNĄĆ PARAMETRY ŚCIANY ZEWNĘTRZNEJ GRUBOŚCI 30 CM WZNIESIONEJ W TECHNOLOGII STB 2002 TRZEBA KAŻDĄ Z PODANYCH PONIŻEJ ŚCIAN DOCIELIĆ WARSTWĄ STYROPIANU O PODANEJ PONIŻEJ GRUBOŚCI
    Cegła dziurawka 38 cm
    styropian 10 cm

    Cegła pełna 38 cm
    styropian 12 cm

    Pustak cer. MAX 29 cm
    styropian 10 cm

    Gazobeton 24 cm
    cegła 12 cm
    styropian 10 cm

    Pustak ALFA 24 cm
    szczelina 4 cm
    cegła 12 cm
    styropian 10 cm

    Gazobeton 24 cm
    styropian 11 cm

    Wielka płyta W-70 27 cm
    styropian 8 cm


    Żelbet 25 cm
    styropian 12 cm

    Pustak ceramiczny
    MAX 44 cm
    styropian 9cm

    Pustak MAX 29 cm
    cegła 12 cm
    styropian 10 cm

    Gazobeton 37 cm
    styropian 9 cm

    Pustak ALFA 38 cm
    styropian 10 cm
    "
    Czyli w sumie nic nadzwyczajnego, może to dlatego że podany wsp. odnosi się do ich materiału a ściana oprócz niego zawiera także słupy żelbetowe.

  14. #1774
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał miol
    Witam
    Metoda jest ciekawa ale ja nie wierzę w tą cene.Dlaczego? A no dlatego, że budynek za bardzo nie różni się od tradycyjnego jeżeli chodzi o zużycie materiałów. Bo niby gdzie są te oszczędności?
    Oszczędności mogą być, zwłaszcza w wykonaniu stanu surowego.
    Za jednym zamachem wykonuje się szalunek sciany konstrukcyjnej i bardzo skuteczne ocieplenie (przy bardzo małej ilości robocizny).

    Ten sam system zastosowany do docieplenia ścian istniejących budynków, np. wielkiej płyty może być bardzo skuteczny. Można tą metodą zrobić niskotemperaturowe ogrzewanie ścienne o bardzo duzej akumulacji.

    Generalnie metodą z szalunkiem styropianowym po obu stronach ściany wykonane zostaną ściany pomieszczeń o bardzo małej akumulacyjności.
    Jeżeli w pomieszczeniach tych zastosuje się system wentylacji nawiewno wywiewnej z odzyskiem ciepła (lub z jego schłodzeniem latem), to nie powinno być problemu. Jednak otwieranie okien w takich pomieszczeniach mija się z celem - całkowicie zakłóci działanie systemu, może to jednak dobrze - zwłaszcza w środowisku miejskim od hałasu i kurzu lepiej oddzielić się szczelnym oknem.

  15. #1775
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sm32

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Znalazłem w Żywcu hurtownię budowlaną, która ma dostępne duże ilości pustaków ceramicznych ze Słowacji, Czech i Węgier w dobrych cenech. Ich strona to www.budowlanka.ig.pl
    Fajni goście i w ogóle do rzeczy! Polecam jak ktoś chce w dobrych cenach coś kupić w dzisiejszych czasach!!!
    Darek

  16. #1776
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Tanie budowanie to podobno też, szybkie budowanie Zamieściłam post w innym wątku ale pozwole sobie go tu zacytować.

    Mam plan wybudować szybko dom
    Muszę sie dobrze zorganizować. Pomóżcie mi proszę, dobrze rozplanować poszczególne etapy budowy, tak bym mogła umówić poszczególnych wykonawców.
    1. Geodeta, roboty ziemne
    2. Fundamenty
    3. Hydraulik-wyprowadzenei kanalizacji
    4. Ściany, kominy, schody, tarasy i stropy -murarka
    5. Chudziak
    6. Więźba i dach, rynny, odgromówka
    7. Hydraulik kończy "rurki" łazienki, co, poś
    8. Ogrzewanie podłogowe
    9. Wylewki
    10. Poś
    11. Elektryk
    12. Ocieplenie poddasza
    13. Karton-gipsy, kominek
    14.Tynki wewnętrzne
    15. Okna, drzwi, brama garażowa
    16. Glazura, łazienki
    17. Podłogi drewniane i panele
    18. Ocieplenie i tynki zewnętrzne,
    19 Rolety zewnętrzne?
    20. hmmmmm....... może kostka jak zdążę przed zimą

    Co zrobić w odwrotnej kolejności? O czym zapomniałam? Doradźcie mi proszę bo musze już uzgadniać terminy z wykonawcami Nie mam jeszcze nikogo do wykończeniówki (glazura, podłogi, k-g i do ocieplenia. Do tynków wewnętrznych też nie mam...
    Acha, dodam tylko, że termin wykonania prac do grudnia 2007 Zobaczymy jak będzie
    Dla zniecierpliwionych tym moim przeklejaniem postu dodam tylko, że nie zadaję pytania "czy wybuduje ten dom za 200...300...400...tys)"
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  17. #1777
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sm32

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Znalazłem w Żywcu hurtownię budowlaną, która ma dostępne duże ilości pustaków ceramicznych ze Słowacji, Czech i Węgier w dobrych cenech. Ich strona to www.budowlanka.ig.pl
    Fajni goście i w ogóle do rzeczy! Polecam jak ktoś chce w dobrych cenach coś kupić w dzisiejszych czasach!!!
    jak policzylem to wyszlo mi ze na samych pustakach jestem w stanie zaoszczedzic 5 tys wiec mozna myslec o zmieszczeniu sie w 100
    Darek

  18. #1778

    Domyślnie

    szulam porady mam do wyboru dwie działki i tu szukam pomocy u was jedna działka ma 1000m jest w kształcie trójkąta jeat ogrodzona płotem z przeseł betonowych do mediów jest 30m kosztuje 42 tyś druga to pole III klasy prostokąt 59000m czyli 59arów nie przekwalifikowana do mediów 200m cena 20 tys która mam wziąśc bo mam mętlik i naprawde nie wiem co robić boje się ze z tą drugą bedzie wiecej kłoipotów co byście zrobili?

  19. #1779

    Domyślnie

    59000.. czyli 5.9ha?

  20. #1780
    Kero
    Guest
    Kero

    Domyślnie

    Cena zachęca do 59 arów ale mogą być bardzo duże kłopoty z przekształceniem ziemi. III klasa to dobra klasa ziemi rolnej. Jak się uda odrolnić to jest też taka ewentualność, ze przez najbliższe 10 lat płaci się za to haracz i to nie mały.

Strona 89 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony