dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 97 z 120
Pokaż wyniki od 1.921 do 1.940 z 2388
  1. #1921

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zeyo
    Da rade to wybudowac przy obecnych cenach materialow do stanu bez okien, tynkow i instalacji za 100-120 tys ?
    Nie da rady wybudować do stanu sur. otwartego za te pieniądze.

    Na dziś robocizna kosztowała by ok. 45-65 tys zł, a materiały ok. 130-140 tys zł. (ceny brutto)
    Jakie będą ceny w 2008 nikt nie wie - materiały nie powinny mocno juz drożeć - sadze ze max 15-20%, za to robocizna idzie w górę z miesiąca na miesiąc

  2. #1922
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bikerus
    Cytat Napisał Zeyo
    Da rade to wybudowac przy obecnych cenach materialow do stanu bez okien, tynkow i instalacji za 100-120 tys ?
    Nie da rady wybudować do stanu sur. otwartego za te pieniądze.

    Na dziś robocizna kosztowała by ok. 45-65 tys zł, a materiały ok. 130-140 tys zł. (ceny brutto)
    Jakie będą ceny w 2008 nikt nie wie - materiały nie powinny mocno juz drożeć - sadze ze max 15-20%, za to robocizna idzie w górę z miesiąca na miesiąc
    my mamy dom ze studia archigraph VICO o wymiarach okolo 9x9 metra i 3-kondygnacyjny

    robocizne mamy bardz tanio a stan surowy otwarty bez dacu lecz z calym drewnem na dach kosztowal nas nieco ponad 70 koła

    BK24 kupowalem za 7,90, cegle 1,00 i ogolnie troche sie nadzwonilem za materialami, stal okolo 2600, BK12 za 7,00. deski 450, wiezba i laty 650

    tak wiec ku pocieszeniu napoisze ze moim zdaniem sie da czego moj dom wcale nie maly jest tego najlepszym dowodem

    DA SIĘ
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  3. #1923

    Domyślnie da radę

    Cytat Napisał Zeyo
    Witam jestem nowy na tym forum. W najblizszych czasie (wiosna 200 planuje budowe domu i zaczynam sie powoli interesowac "od kuchni" wszystkim co jest z tym zwiazane Dom na pewno bedzie budowany systemem gospodarczym. Projektu jeszcze nie kupilem ale na 95% bedzie to ten dom: http://www.twojprojekt.pl/projekty/serdeczny Kieruje do Was pytanie o realne koszty wydudowania tego domu ? Prosze o orientacyjna wycene budowy do stanu surowego otwartego. Da rade to wybudowac przy obecnych cenach materialow do stanu bez okien, tynkow i instalacji za 100-120 tys ?
    ja teraz buduję i własnie tyle wydam.
    dom parterowy z poddaszem 150m2 + garaż w woj. mazowieckim
    oto przyblizone koszty z robocizną:
    fundament z bloczków - 18 500zł
    ściany z gazobetonu - 45 000zł
    strop teriva - 16 000zł
    dach czterospadowy bez lukarn kryty blachodachówką - 40 000zł

    w sumie wychodzi prawie 120 tysięcy
    nie mam balkonów tylko jeden taras na gruncie wliczony w cenę murów
    aby osiągnąć te ceny trochę musiałam podzwonić, poszukać ale na budowie sama nic nie bede robić

  4. #1924

    Domyślnie

    dzieki za wszystkie odpowiedzi. Pytalem tez osobiscie kilku osob i wykonalem pare telefonow. Jest duza szansa ze za moj dom zabierze sie ekipa budowlana dobrze znana w okolicy. Konkretow co od ceny jeszcze nie uzgadnialismy bo ciezko spekulowac nie majac pewnego projektu. Natomiast wiem od dobrego znajomego ze rok temu jego dom 160m2 (bardzo podobny do tego ktory tutaj pokazalem) za calosc robocizny od wykopu pod lawy fundamentowe do pokrycia dachu majster zazyczyl sobie 36tys.Za materialami tez juz troche patrzylem. najwazniejsze wydatki czyli "papierkowa robota" 10tys, maxy+bloczki u220 to 22tys cegla 7tys, dachowka 10tys, beton+drut jakies 15tys (licze z betonem na stropy) wiezba 13tys. Wiem ze sa to pobiezne wyliczenia bo nie licze wydatkow takich jak kleje, izolacje, kotwy itp ale w sumie o cos takiego mi chodzi jak narazie Teraz pytanie do Was czy duzo sie pomylilem w tych obliczeniach i czy cos waznego mi umknelo ? Jesli tak to prosze o ewentualne poprawki oraz wycene tego o czym nie napisalem. Zaznaczam ze poki co dom planuje postawic do stanu surowego otwartego z pokryciem dachu dachowka ceramiczna.

  5. #1925
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zeyo
    ........... wiem od dobrego znajomego ze rok temu jego dom .........
    tu jest taka wazna sprawa:

    "rok temu"

    rok temu to suporex 24cm byl u nas po 4,20, ja kupowalem na wiosne po 7,90, jak mi go przywiezli na dzialke to juz byl po 12,90 a miesiac temu widzialem dostepny od reki za 19,50

    dzis juz jest z powrotem po 11,00 lecz majstry i tak sie cenia bo wiedza ze ich brakuje

    boom budowlany trwa i nic na to nie poradzimy

    dlaczego maja Ci budowac za 40 kola jak Twoj sasiad da im 50 a ja zaproponuje 60

    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  6. #1926

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zeyo
    dzieki za wszystkie odpowiedzi....
    to jeszcze jedna odpowiedź.
    ja liczę fachowców tylko do bardzo fachowych prac: mur, instalacja el, więźba, centralne ogrzewanie. Materiały wypisałem sobie do wszystkich etapów prac i wyszło mi ponad 200 pozycji, za cenę obecnie ok 180 tysięcy na dom bardzo prosty 100 mkw + 30 garaż.
    trzy razy Z: Zbudować, Zamieszkać, Zapomnieć

  7. #1927

    Domyślnie

    My budujemy Rododendrona 6 z Archonu- do tej pory wydaliśmy na wszystko 36 710 złotych (projekt + papierologia + parter ze stropami nad garażem i powierzchnią mieszkalną bez ścianek działowych i podlewki + ściany poddasza bez działówek + wszelkie drobne opłaty + wszelka robocizna).
    W planie jest ubicie drugiego stropu (ok 3000 zł) + podlewki z ociepleniem ( ok 2000 zł) + ścianki działowe parteru i poddasza (ok 3000zł) + więźba i Dach z dachówki ceramicznej(ok 20 000 zł) + okna i drzwi balkonowe (16 000)
    Więc w 120 na pewno się zmieścimy (tak prawdę mówiąc to zamierzam oddać do użytku za 130 tys :) )
    Tylko, że my robimy wszystko sami (tzn ja z ojcem, wspomagani momentami przez wujka). Płacę jedynie za przywózki wszelkiego materiału i raz 150 zapłaciłem gościowi, który wstępnie zrobił odejścia do kanalizacji.

  8. #1928

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    buduje sobie to na co mnie stać, cieszę się z tego strasznie, [/b]
    popieram zarówno zezo i joan. pracuję trochę przy kosztorysach (innego rodzaju) i jeżeli ustalimy sobie budżet to można się zmieścić w kosztach. głowna zasada: jak coś zmieniam (czytaj robię droższe) to muszę przesunąć budżet z czegoś innego.
    Ci co tego nie robią nie mają wymarzonych rekuperatorów, GWC, ogrodów i biorą kredyty od lichwiarzy i inwestycje trwają po 12 lat (to i tak nie najdłużej)

    ja zamierzam realizować "tanie państwo" i trzy razy Zet (zbuduj, zamieszkaj, zapomnij)
    trzy razy Z: Zbudować, Zamieszkać, Zapomnieć

  9. #1929
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Hmm, a ja ostatnio pytałem lokalnie znaną i polecaną ekipę ile by wzieli za stan surowy zamknięty domku z poddaszem (prosta bryła - prostokąt, dwuspadowy dach) o pow. użytkowej około 100-120 m. Powiedzieli mi, że 30 tys. zł. Dużo?


    Dla mnie dużo...

  10. #1930
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewazych
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie ja wiem że pytań tego typu było wieeeele

    wiem że powinnam napisać wiele informacji co jak i gdzie. Tak więc mam działkę uzbrojoną więc ona nie wchodzi w rachubę. Ale czy ktoś powie mi ile kosztuje wybudowanie czegoś takiego z i bez garażu,... materiały średniej jakości robocizna z ukrainy,... http://www.studioatrium.pl/projekt-d...61,parter.html byłabym naprawde wdzięczna bo nie wiem jaki kredyt wziąść

  11. #1931

    Domyślnie Re: ja wiem że pytań tego typu było wieeeele

    Cytat Napisał ewazych
    Ale czy ktoś powie mi ile kosztuje wybudowanie czegoś takiego z i bez garażu,... materiały średniej jakości robocizna z ukrainy,... http://www.studioatrium.pl/projekt-d...61,parter.html byłabym naprawde wdzięczna bo nie wiem jaki kredyt wziąść
    Pomnóż powierzchnię całkowitą razy 2 tys zł za metr i dostaniesz koszt budowy domu pod klucz ze średnich jakości materiałów, w średnim standardzie.
    Pzdr

  12. #1932

    Domyślnie Re: ja wiem że pytań tego typu było wieeeele

    Cytat Napisał Bikerus
    Cytat Napisał ewazych
    Ale czy ktoś powie mi ile kosztuje wybudowanie czegoś takiego z i bez garażu,... materiały średniej jakości robocizna z ukrainy,... http://www.studioatrium.pl/projekt-d...61,parter.html byłabym naprawde wdzięczna bo nie wiem jaki kredyt wziąść
    Pomnóż powierzchnię całkowitą razy 2 tys zł za metr i dostaniesz koszt budowy domu pod klucz ze średnich jakości materiałów, w średnim standardzie.
    Pzdr
    i jeszcze rozpisz sobie kasę na etapy i jak gdzieś więcej wydasz na początku to skreślaj te ostatnie (ogród, tynki, ogrzewanie kominkowe). moim hobby przez ostatnie lata było to, dlaczego ludzie nie kończą budowy.
    trzy razy Z: Zbudować, Zamieszkać, Zapomnieć

  13. #1933
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewazych
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie Re: ja wiem że pytań tego typu było wieeeele

    Pomnóż powierzchnię całkowitą razy 2 tys zł za metr i dostaniesz koszt budowy domu pod klucz ze średnich jakości materiałów, w średnim standardzie.
    Pzdr[/quote]


    jejku ileeeee ile za metr?

  14. #1934
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewazych
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    a bym zapomniała ja chce garaż tylko na jeden samochód i piwnica odpada całkowicie

  15. #1935

    Domyślnie Re: ja wiem że pytań tego typu było wieeeele

    Cytat Napisał ewazych
    jejku ileeeee ile za metr?
    Stan surowy zamkniety to ok. 1000 zł za metr, a to ok. 50% kosztów domu - choć niektórzy mówią, ze tylko 40%...

  16. #1936

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewazych
    a bym zapomniała ja chce garaż tylko na jeden samochód i piwnica odpada całkowicie
    No to odejmij powierzchnię piwnicy i garazu i wtedy pomnóż...

  17. #1937

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bikerus
    ...................Nie da rady wybudować do stanu sur. otwartego za te pieniądze.

    Na dziś robocizna kosztowała by ok. 45-65 tys zł, a materiały ok. 130-140 tys zł. (ceny brutto)......
    Zakładasz pow. 500 m czy pozłacane cegły?

  18. #1938

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztofik
    Cytat Napisał Bikerus
    ...................Nie da rady wybudować do stanu sur. otwartego za te pieniądze.

    Na dziś robocizna kosztowała by ok. 45-65 tys zł, a materiały ok. 130-140 tys zł. (ceny brutto)......
    Zakładasz pow. 500 m czy pozłacane cegły?
    Projekt autora tego pytania to "Powierzchnia netto: 204,8m˛"
    Dodałem poprawkę na ceny Krakowskie.
    Czyli summa sumarum ok. 900-1000zł za metr kwadratowy.

  19. #1939

    Domyślnie

    dom 146 m bardzo prosty, ekipa zaczela 10 kwietnia br a prace zakonczyla 22 czerwca, kierownik budowy dokonywal odbioru wg harmonogramu prac a ja wyplat jesli wszystko bylo ok

    ławy fundamentowe izolacja i betonowanie 3 tys.
    wyk. scian fundamentowych 4 tys.
    instal. kanalizacji, chudy betonu,
    poziom "zero"+ niezbedne zasypk i zagęszczenia 4 tys.
    kompletne ściany parteru 5 tys
    wyk. kompletnego stropu i schodów 4 tys.
    wyk. kompletnych ścian pietra, kominow 5 tys.
    prace dodatkowe, uporzadkowanie terenu 2 tys. = 27 tys. robocizna

    firma bardzo profesjonalna i wiecie nie zaluje wydanych pieniedzy, choc "budowlancy" z rodziny twierdza ze zrobili by tak samo

  20. #1940

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    Hmm, a ja ostatnio pytałem lokalnie znaną i polecaną ekipę ile by wzieli za stan surowy zamknięty domku z poddaszem (prosta bryła - prostokąt, dwuspadowy dach) o pow. użytkowej około 100-120 m. Powiedzieli mi, że 30 tys. zł. Dużo?


    Dla mnie dużo...
    Tak conajmniej o 5 tyś za dużo

Strona 97 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony