dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar siłaczka
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie prawo odkupu i pierwokupu

    W akcie notarialnym mamy zapis, że ANR ma prawo odkupu i pierwokupu naszej działki w czasie 5 lat od jej nabycia (zreszta zgodnie z 4 i 5 punktem artykułu 29 ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami). Problem jest w tym, że bank chce aby agencja zrzekła sie tego prawa, bo inaczej nici z kredytu budowlanego (obciążenie hipoteki).
    Czy ktoś z forumowiczów zetknął się z takim problemem?

  2. #2

    Domyślnie

    I tak trzeba pisać u notariusza umowę warunkową. Po max. miesiącu masz odpowiedź ANR.
    Przybyłem, kupiłem, wybudowałem dom ... Właśnie taki -
    http://foto.onet.pl/X3IDOVV+UWdSZVdk...U6CWgMNQZ+W2gB
    a teraz...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!
    pjotrzu

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    284

    Domyślnie Re: prawo odkupu i pierwokupu

    Cytat Napisał siłaczka
    W akcie notarialnym mamy zapis, że ANR ma prawo odkupu i pierwokupu naszej działki w czasie 5 lat od jej nabycia (zreszta zgodnie z 4 i 5 punktem artykułu 29 ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami). Problem jest w tym, że bank chce aby agencja zrzekła sie tego prawa, bo inaczej nici z kredytu budowlanego (obciążenie hipoteki).
    Czy ktoś z forumowiczów zetknął się z takim problemem?
    witam
    Nie mam dobrych informacji Ponieważ są to prawa przysługujące Agencji Nieruchomości Rolnych z mocy ustawy to niestety ale nie można sie ich zrzec. Oświadczenie choćby samego szefa ANR o zrzeczeniu sie prawa pierwokupu i odkupu nie bedzie skutecznie ponieważ będzie sprzeczne z ustawą.
    pozdrawiam

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar siłaczka
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Dziekuję za odpowiedź.
    A jak to wszystko ma sie do sytuacji: wybuduję dom i za rok czy dwa ANR będzie chciała skorzystać z prawa odkupu. Co z poniesionymi kosztami? Czy moja rodzina pójdzie na bruk?

    A może powinienem ta dzaiałkę sprzedać komuś komu ufam (ANR, załóżmy, że nie skorzysta z prawa pierwokupu), a potem ja odkupić. Wówczas już ANR nie będzie miała swoich praw.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony