dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    yaro

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-457
    Posty
    322

    Domyślnie raty a wynajem

    Witam

    Mam takie pytanko

    Chce starac sie o kredyt na budowe domu ok 300000
    mam mieszkanie własnosciowe-spółdzielcze
    Po wybudowaniu chciełbym go wynajac i spłacac z wynajmu raty
    kredytu.

    Czy którys bank pójdzie na to?????

    Ktoś cos wie na ten temat?????

    Pozdrawiam
    Czasy sie zmieniły

    Fundamenty pełne

    Pozdro

  2. #2

    Domyślnie

    Witam. U nas jest podobnie. Też staramy się o kredyt na budowę domu w wysokości 200tyś. . Mamy mieszkanie ,które też najprawdopodobniej po wybudowaniu się będziemy wynajmować ,aby spłacać ratę kredytu. Po wstępnych rozmowach z bankiem musimy przedstawić akt notarialny naszego mieszkania ( że takowe posiadamy) a czy będziemy to mieszkanie póżniej wynajmować i spłacać ratę czy może też sprzedamy i spłacimy część kredytu to już nasza sprawa i bank nie ingeruje. Wszystko zależy też od umowy jaką podpiszemy z bankiem. A mieszkanie traktują jako wkład własny. Dziś idę do banku na dalsze negocjacje może dowiem się jeszcze czegoś nowego?Pozdrawiam.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    yaro

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-457
    Posty
    322

    Domyślnie raty a wynajem

    Dzieki za odpowiedz

    A nie orientujesz sie jak jest ze spółdzielczym-własnosciowym?????

    Pozdrawiam
    Czasy sie zmieniły

    Fundamenty pełne

    Pozdro

  4. #4

    Domyślnie

    My właśnie też posiadamy mieszkanie spółdzielcze-własnościowe, bank nie robi żadnych problemów i tak jak już pisałam wymaga tylko udokumentowania że takie mieszkanie posiadamy. Tak , że naprawdę nie mamy z tym kłopotu. Właśnie złożyliśmy wniosek kredytowy i czekamy na odpowiedź.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    a po co do tego mieszac bank?
    wynajmujesz mieszkanie , kase bierzesz od tego kogos komu wynajmujesz i splacasz rate.
    O co chodzi z tym bankiem.
    My tez bedziemy wynajmowac mieszkanie, ale zrobimy tak jak mowie.
    przyblizcie mi sprawe.
    bank pod zastaw kredytu bierze mieszkanie? o to chodzi? to po co tak.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    yaro

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-457
    Posty
    322

    Domyślnie raty i wynajem

    Witam

    Chodzi o to czy taki wynajem mozna podciągnac pod dochód aby otrzymac kredyt

    Miec wiekszy dochód do wyliczenia zdolnosci!!!!!!!

    Ja tez planuje wynajmowac bo to w Kraku dosc dochodowa sprawa a mieszkanko to dobra inwestycja zal sprzedac

    Pozdrawiam
    Czasy sie zmieniły

    Fundamenty pełne

    Pozdro

  7. #7

    Domyślnie Re: raty i wynajem

    Cytat Napisał yaro
    Witam

    Chodzi o to czy taki wynajem mozna podciągnac pod dochód aby otrzymac kredyt

    Miec wiekszy dochód do wyliczenia zdolnosci!!!!!!!

    Ja tez planuje wynajmowac bo to w Kraku dosc dochodowa sprawa a mieszkanko to dobra inwestycja zal sprzedac

    Pozdrawiam
    aha
    no ale wtedy czesc kredytu na budowe domu jest pod hipoteke mieszkania prawda?

  8. #8

    Domyślnie

    Witam, wydaje mi się, że nie znajdziecie banku, gdzie do zdolności doliczają przyszłe (bo jeszcze przecież nie wynajmujecie mieszkania) dochody z wynajmu - ale może się mylę. Jeżeli byłoby inaczej to pewnie jakiś "bankowiec" by się odezwał.
    Przyczyna jest prosta - taką umowę najmu (z odpowiednim czynszem) można bardzo łatwo spisać "pod bank", więc banki nie będą brały takiego źródła dochodu. Inaczej będzie gdy masz dochody (potwierdzone PITem) z wynajmu i to od jakiegoś czasu, wtedy może (choć wątpię) jakiś bank na to pójdzie.
    Ale prędzej będą chcieli zabezpieczyć spłatę kredytu na dom dodatkowo na hipotece tego mieszkania, plus cesja z umowy najmu. Zgadzam się z Agnieszką 1 bez sensu mieszać do tego bank.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał gochasz
    Ale prędzej będą chcieli zabezpieczyć spłatę kredytu na dom dodatkowo na hipotece tego mieszkania, plus cesja z umowy najmu. .
    no wlasnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony