dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie ile za dniówkę murarza

    postanowiłam że mój dom będzie budować jeden lub dwóch murarzy a pomocnicy to my ,a strop będziemy robić sami, aby zbić koszty. Zaczęłam się rozglądać ile będę musiała zapłacić takiemu murarzowi na razie mam oferty od 100zł do 150zł z tym że za 100zł z jedzeniem. Oczywiście wole się umówić za całość lub kondygnacje i pewno tak ostatecznie zrobię ale chcę się was spytać ile ewentualnie u was brał murarz za dniówkę

  2. #2

    Domyślnie

    Powiem ci tak, nie wiem czy płacić za dniówkę jest sens, a jak on bedzie bardzo wolno murował?
    Nie lepiej płacić za m2 ściany?
    Policz ile masz metrów, rozeznaj się ile się płaci za m2 muru i po temacie, ile wymuruje tyle zarobi, proste.
    Ja płaciłem 15 zl za m2 ściany, bez jedzenia, pomocników i narzędzi, ale ta cena może być inna.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    zezo dzięki za odpowiedz szczeże mówiąc o takim rozwiązaniu nie pomyślałam, czekam na inne odpowiedzi

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    nikt mi jeszcze nie odpowie na to pytanie ?

  5. #5

    Domyślnie

    ja ci jeszcze odpowiem
    murarze zawsze liczą m2 ściany nie odliczając okien, postaraj się umówić od konkretnych prac, oblicz sobie ile tego jest, popytaj ile boirą w twoim regionie, inaczej brzmi 1000 zl a inaczej 14 zł od m2, można zawsze coś urwać, kwota wiksza robi wrażenie.
    ustal wszystkie sprawy, musisz wszystko wiedzieć, jeżeli pominiesz to czy tamto to majstry potrafią sobie wszystko policzyć i może być zaskoczenie przy wypłacie, to ma być dogadane wcześniej, ty masz wiedzieć ile i za co masz zapłacić bez niespodzianek.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  6. #6

    Domyślnie

    beti
    jeszcz jedno, wiesz kto ma najbardziej przechlapane na budowie??
    P O M O C N I K , P O M O C N I K
    ani nie myśl że ty bedziesz pomocnikiem, wszak to ciężka praca,
    lepiej daj mastrowi parę zł więcej a nie bedziesz targać cegieł na plecach, po pracy majster piwo pije a pomocnik, betoniarkę i kielnię mu myje,
    pomocnik to jakieś 50 zł za dniówkę,
    coś widzę masz tych majstrów wymagających jak oni za jedzenie sobie życzą 50 zł do dniówki, poszukaj lepiej innych, ci widzę mają wygórowane apetyty.
    ale powtarzam, dogadaj się od całości
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    pomocnik to mój mąż teść brat i ojciec ja będe gotować i doglądać

  8. #8

    Domyślnie

    A wiesz jak fajnie jest siedzić pod parasolem , zimne piwko sączyć, plan przeglądać, od czasu do czasu majstra sprawdzić, tu poziomicę przystawić, tutaj pion, tam znowu wymiary skątrolować, a majster się wścieka, to się nazywa INWETOR,
    a nie wapno rozrób, zaprawę podaj, pustak utnij, a majster sobie kielnię trzyma i układa bloczki, jeśli się przy tym pomaganiu namęczycie to sił na kontrolę majstra nie starczy, czy warto ?

    Powiem ci tak, u mnie wszystko policzyłem, porachowałem, spisalem wszystko na papierze co i jak mają zrobić, dokładnie rozpisalem kolejne etapy, zlożyłem propozycje, dałem im plan do wglądu i czekalem parę dni ...
    oni oczywiście musieli zawyżyć kwotę, ja się jednak zgodziłem na ich warunki dlatego że sam tę kwotę wcześniej zaniżyłem.
    Umowa była ustna, że w tych pieniądzach mają zrobić to co na kartce i w projekcie, płatne po wykonaniu kolejnch etapów, pomocnicy, jedznie oraz narzędzia mnie nie inetresują.
    I powiem ci tak, dobrze zrobiłem.

    Teraz kumpel zamierza się budować w bliskiej odległości i też mysli o tej ekipie, ale mu już zapowiedzieli żę o takich pieniądzach jak u mnie ma zapomnieć
    ale to już jego problem
    powodzonka życzę
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  9. #9

    Domyślnie murownie ile z zm2

    Wiatm, potrzebuję cen za murowanie cegłą 1 m2 muru o grubościahc:
    24 cm
    36 cm
    48 cm
    60 cm
    72 cm

    pozdrawiam

    mj

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    kurcze chyba nie uzuyskasz niestety tej informacji bo na tym wątku odpowiedział mi tylko zezo
    wszyscy pewnie budują teraz z firmą kompleksowo i nie wynajmują murarzy

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    My płaciliśmy murarzom 10 zł / h, pomocnik 5 zł/h bez wyżywienia. Ale jakbym miała coś doradzic to najlepiej umówić się od całości lub za metr kwadratowy.
    Mnie się wydaje że 10 zł/h to przystepna cena. Na przykład w tym samym regionie murarze z zarejestrowaną firmą biorą 17 zł/h.

  12. #12

    Domyślnie za ile murowanie

    Cytat Napisał Pozarek
    My płaciliśmy murarzom 10 zł / h, pomocnik 5 zł/h bez wyżywienia. Ale jakbym miała coś doradzic to najlepiej umówić się od całości lub za metr kwadratowy.
    Mnie się wydaje że 10 zł/h to przystepna cena. Na przykład w tym samym regionie murarze z zarejestrowaną firmą biorą 17 zł/h.
    Rozmiem że budowali z cegieł, i ile udał im sie wymurowć w ciągu godziny i jak gruby mur?

    pozdrawiam

    mj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony