dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 56
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 4912

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie projekt indywidualny ............. koszty ?

    czesc i czolem
    jakie sa srednie koszty wykonania projektu indywidualnego ? czy ktos moze wie?

    tak mniej wiecej pi razy drzwi
    pzdr

  2. #2

    Domyślnie

    juz wiem
    bylem w biurze agrobisp i kurde nic ciekawego od 350 do 450 zł za m2 powierzchni uzytkowej domu kurcze np za dom 150 m2 5200 troche sporo
    pzdr

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Płaciłem 2500 zł za projekt domu 280m2. W projekcie także kanalizacja oraz instalacja elektryczna. Z projektu jestem zadowolony za wyjątkiem dachu. Niestety ale projektant jak mówią cieśle "nie czuł drzewa" i miałem problemy z więźbą.

    marcin k - chcesz kupić tańszy projekt? Szukaj sprawdzonego architekta "singla" . W pracowniach z zasady jest drożej (koszty organizacyjne pracowni).

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    agnijaku

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-656
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jestem zainteresowana budową niedużego domu (100 m2), dzialka na Ursynowie wg projektu indywidualnego - ktos poleca niedroga pracownie architektoniczna?

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Nika Nika

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    2

    Domyślnie

    Hej!

    Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę...jeśli nie, bardzo proszę przekierujcie mnie.
    Szukam dobrego, NIE NAJDROŻSZEGO architekta na Śląsku okolice Zabrza, Gliwic.
    Spotkałam się już z wieloma, jednak Ci, którzy biorą 7tys. za kompleksowy projekt z instalacjami i przyłączami, nie mają żadnych referencji, stron internetowych i zdają się być bardziej "rzemieślnikami", którzy narysują co się im powie, a nie podpowiedzą, doradzą, z odrobiną kreatywności. Są i tacy "z duszą"...ale Ci biorą za sam projekt po 15-25tys.(
    Dlatego jeszcze raz...czy ktoś z Was zna jakiegoś kreatywnego architekta, który nie liczy sobie za projekt kompleksowy jak za "zboże"?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nika Nika Zobacz post
    Hej!
    (...)
    Szukam dobrego, NIE NAJDROŻSZEGO architekta na Śląsku okolice Zabrza, Gliwic.
    Spotkałam się już z wieloma, jednak Ci, którzy biorą 7tys. za kompleksowy projekt z instalacjami i przyłączami, nie mają żadnych referencji, stron internetowych i zdają się być bardziej "rzemieślnikami", którzy narysują co się im powie, a nie podpowiedzą, doradzą, z odrobiną kreatywności. Są i tacy "z duszą"...ale Ci biorą za sam projekt po 15-25tys.(
    Dlatego jeszcze raz...czy ktoś z Was zna jakiegoś kreatywnego architekta, który nie liczy sobie za projekt kompleksowy jak za "zboże"?
    7 tys. to kosztuje projekt gotowy z adaptacją (i to bez większych zmian) i projektami przyłączy.
    Niestety, ale szukasz nie NIE NAJDROŻSZEGO, ale po prostu NAJTAŃSZEGO. Taki sort, jaka cena.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.219

    Domyślnie Indywidualny projekt, sam go tworze wiec moze ktos...oceni

    Witam
    Mam prosbe, jestesmy wraz z zona na etapie projektowania
    wlasnego domku, powstala już dosc mocno zawansowana koncepcja ale chwilami mamy watpliwosci do zastosowanych rozwiazan.
    Domek parterowy, niepodpiwniczony.
    Fundamenty- lawa wylewana, sciany fundamentowe murowane z bloczkow lub wylewane
    Sciany zewnetrzne z gazobetonu gr.24cm plus styropian gr.10cm
    W domku nie planuje wykonywac stropu, sufit z plyt g-k podwieszony do
    drewnianego dzwigara. Pokrycie z blachodachowki.


    Ponieważ to projekt indywidualny umieszczam link i jeżeli ktos ma ochote
    podzielic się swoimi uwagami to zapraszam

    http://217.99.176.18/~mj/dom/index.php

    Z gory dziekuje za wszelkie uwagi

    Mariusz J

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Granat

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witaj,
    Na technologii się nie znam, ale jestem babą i sama niedawno wybierałam projekt domku dla siebie – dla nas.....
    Więc z takich moich pierwszych spostrzeżeń, to przemyśl czy nie warto zamienić miejscami kuchnię z salonem, a oto czemu:
    -aby wejść do kuchni przechodzisz przez salon, przeszkadzasz komuś w oglądaniu TV, czytaniu, wpatrywaniu się w kominek itp.
    -odbywasz dłuższą drogę przy np. wnoszeniu zakupów, wynoszeniu śmieci...
    -wolałam też, mieć okna w kuchni wychodzące na front domu, zawsze to miło wiedzieć co się dzieje przy bramie, chyba, że z tamtej właśnie strony będziecie mieli ogród...
    Widzę też, że nie zaplanowaliście wiatrołapu, mi też się tak dużo bardziej podoba, ale po rozmowach z mieszkańcami takich domów doszliśmy do wniosku, że jednak z przyczyn czysto praktycznych - musi być.
    Czy da się zmienić aby drzwi WC nie otwierały się bezpośrednio do salonu...tak trochę głupio...
    Pozostałe rzeczy bardzo mi się podobają, duże sypialnie, gabinet....rewelacja!
    Przemyśl tylko jeszcze nad prawą część domu...
    Oczywiście zdaję sobie sprawę, że każdy ma inne wyobrażenie na temat domu swoich marzeń.
    Powodzenia
    Agat

  9. #9

    Domyślnie

    Hmmm.
    Nie podoba mi sie to, że
    - praktycznienie ma żadnego przedsionka
    - wejście do Wc prosto z pokoju dziennego
    - taras od strony wejścia ale rozumiem, że jest to podyktowane stronami świata
    - zbyt szeroka bryła budynku
    - to jest duży budynek parterowy a nie widzę w nim pomieszczenia gospodarczego!

    Podoba mi się:
    - mimo, że duży to prosty budynek
    - wielkość sypialni
    - to, że jest spiżarnia

    Myślę, że musicie jeszcze nad nim popracować, ale najważniejsze że Wam się podoba.
    Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    Żeby sie nie powtarzać, w całości popieram przedpiśców
    Dla mnie największym mankamentem jest kibelek prawie w salonie i kuchnia hen daleko od wejścia.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.219

    Domyślnie

    Co do układu prawej strony budynku pare slow dlaczego tak, otóz planujac ten domek bralismy pod uwage jego lokalizacje na naszej dzialce, wiec strony swiata i ilosc mjejsca po kazdej ze stron. Domek ma wesjscie od zachodu i od tej strony chcemy zrobic taras, gdyz najwiecej ogrodu jest po stronie zachodniej i poludniowej. Sciana wschodnia budynku bedzie okolo 5 metrow od granicy, wiec stad wyszedl taras od strony wejscia . Ze wzgledu na naslonecznienie poludniowo zachodnie pokoj dzienny uzyskal mjejsce na przodzie budynku . Wydaja sie nam ze koniecznosc doniesienia zakupów na tyl do spizarki, kuchni warta jest uzysknia wiekszej ilsoci slonca w pokoju.
    Wiatrolap- dyskusje trwaja zona ze zgledów estetycznych namowila mnie do wyzucenia ale kto wie moze znów powroci
    I musze cos z tym kibelkiem zrobic .....z salonu tylko co to jeszcze nie wiem.
    Pomieszczenie gospodarczego rzeczywiscie nie planuje, jako takie mam zamair wykorzystac spory graz a w szcegolnosci jego "tylna" czesc z ddatkowymi dzrwiami.

    Dziekuje ze wszystkie dotychczasowe uwagi, napewno zostana one przedyskutowane i moze czesc wproadzona w zycie

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.219

    Domyślnie

    Miałem maly problem z serwerem na ktorym jest umieszczony projet juz jest ok przepraszam jezeli ktos nie mógl wejsc na stronke

    MJ

  13. #13

    Domyślnie

    Witam
    Może spróbuj zamienić miejscami sypialnię 16,4m2 z łazienką, będziesz miał wszystkie sypiajnie i węzły sanitarno wodne w jednym miejscu i problem z WC w salonie zniknie
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

  14. #14

    Domyślnie

    Mam teraz w domu takie rozwiązanie wc z wyjściem prawie do pokoju dziennego, bardzo kłopotliwe i żenujące dla zwłaszcza dla gości. Może ciutkę przesunięcie kominka i WC przy wejściu? Droższe rozwiązanie bo węzeł sanitarny "rozwleczony" po domu, ale nikt nie jest wtedy skrępowany. Pozdrawiam

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    unkhas

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcami, kibelek do poprawy.
    Ja ze swojej strony dodałbym przejście z garażu do domu. Szczególnie przydatne, gdy masz małe dzieci - nie trzeba ich ubierać po przyjeździe do domu. To nie sprawia problemu latem ale zimą może być kłopotliwe, poza tym masz sporą drogę z garażu do spiżarni szczególnie z "supermarketowymi" zakupami No i jeśli chcesz wydzielić pomieszczenie gospodarcze w garażu to myślę że wypadało by mieć przejście.
    Co do wiatrołapu to nie ma się co spieszyć, moi znajomi zamontowali drewniane przeszklone drzwi z kawałkiem kartongipsowej ścianki na górze po 2 latach mieszkania - łatwiej wstawić niż wymontować. Ja bym się nie spieszył.

    Pozdrawiam
    ArturM

  16. #16

    Domyślnie

    Witam,
    Oryginalnie chyba w złym miejscu wrzuciłem ten temat nie zauważyłem, że jest osobny wątek na projekty indywidualne
    Właśnie otrzymaliśmy koncepcję naszego domu od architekta (rzuty i elewacje), którą ostatecznie zatwierdziliśmy. Projekt obecnie jest na etapie wykańczania u branżowców, ale jest jeszcze czas na zmiany. Dlatego zwracamy się do wszystkich dookoła aby wskazali różne słabe punkty, które mogliśmy przeoczyć.
    Niestety nie mogłem zamieścić tutaj załącznika z pdfem projektu, dlatego zapraszam na naszą stronę - można tam też znaleźć krótki opis tego, co chcieliśmy osiągnąć i inne informacje o projekcie:
    Projekt - Rzuty

    I bezpośredni link do pdfa:
    http://mojabudowadomu.pl/media/3176/..._koncepcja.pdf

    Bardzo liczę na Waszą pomoc

    Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Projekt świetny, to jest dokładnie to ,co tygrysy lubią najbardziej...
    Zamierzamy budować bardzo, bardzo podobny domek

    Ale ad rem:
    kibelek przesunęłabym w stronę łazienki(kosztem szafy w korytarzu i kawałka sypialni)
    stanowczo nie powinien zostać tu gdzie jest

    Pozdrawiam.Aga

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.219

    Domyślnie

    Spraw kibelka jak widze razi wszystkich, objecuje to poprawic w sumie dla wlasnego lepszego mieszkania ale objecuje.
    Zrobilem sobie koncepcje za rada z zamienionym pokojem i lazienka i jak na razie probuje sie z tym pomyslem oswoic. Myslalem tez juz o umieszczeniu go w rejonie szafu przy lazience ale jeszcze musze przy tym troszke poglowkowac zeby to mialo rece i nogi. Co do przejscia do garazu to prawde mowiac swiadomie zrezygnowalem z wejscia z domu. Wydaje mi sie mimo wszystko garaz polczony czescia mieszkalna to moga byc rowniez uciazliwe zapachy , aby je wyelimonowac musiałbym tworzyc korytarz podwojne drzwi itd, szkoda mi na to mjejsca. A ze daleko do spizarni, no cóz tak teraz pomyslalem mieszakm na drugim pietrze samochod czasem musze postawic na drugim koncu bloku wiec jak bede musiał te zakupy przyniesc z garazu to i tak 1/20 drogi ktora pokonuje teraz
    Ale dzieki i za ta uwage, moze faktycznie jak zbuduje ten domek to juz sie
    taki leniwy zrobje.....

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.219

    Domyślnie

    Wysluchalismy wszystkich uwag przemysleli je i powstala nowsze wersja, w starym obysie nieco inny uklad wewnątrz budynku. W szcegolnosci przeniesienie kibelka . Zmienilem koncepcja umieszczenia pieca CO z lazienki do spizarki/kotlowni. Sprawa wiatrolapu ktorego brak jak na razie nie doczekala sie rowiazania i chyba tak pozostanie, wykombinowałem ze w razie koniecznosci czyli juz po zamieszkaniu zawsze moge dorobic lekka scianke z drzwiami w miejscu gdzie konczy sie pierwsza szafa wnekowa.
    Jezeli ktos jest ciekawy zmian zaparaszam do ogladniaci nowej wersji i oczywiscie chetnie wysłucham kolejne uwagi i sugestie

    http://217.99.176.18/~mj/dom/index.php

    Mariusz

  20. #20

    Domyślnie

    Proponuję zrobić drzwi do WC narożnie ,zwiększy się optycznie korytarz i zkniknie wrażenie ciasnych korytarzy.
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

Strona 1 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony