dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 205 z 246
Pokaż wyniki od 4.081 do 4.100 z 4912
  1. #4081
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.974

    Domyślnie

    bowess
    - mam wrażenie, że nie ma tutaj projektanta ! ponieważ nie ma tutaj NIC, co mogłoby świadczyć o analizie ( nie pisze dogłębnej ) danych stanowiących całościowe wytyczne do projektowania.
    A piszemy oczywiście o PROJEKCIE INDYWIDUALNYM ( temat wątku ) do którego działka idealnie się nadaje, wręcz wymusza niestandardowe rozwiązania projektowe. I da się to wszystko z głową i inwencją "poukładać".
    Pozdrawiam.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  2. #4082
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.287

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    bowess
    - mam wrażenie, że nie ma tutaj projektanta ! ponieważ nie ma tutaj NIC, co mogłoby świadczyć o analizie ( nie pisze dogłębnej ) danych stanowiących całościowe wytyczne do projektowania.
    A piszemy oczywiście o PROJEKCIE INDYWIDUALNYM ( temat wątku ) do którego działka idealnie się nadaje, wręcz wymusza niestandardowe rozwiązania projektowe. I da się to wszystko z głową i inwencją "poukładać".
    Pozdrawiam.
    No widzisz Łukaszu na jak innym świecie żyjesz...
    Bo ten stary świat zamieszkują właśnie tacy architekci-projektanci (na których niestety zazwyczaj trafia standardowy Kowalski), którzy właśnie produkują takie indywidualne gotowce, byleby jak najszybciej odfajkować naiwnego i następny proszę.
    Takie też "indywidualne" projekty dostała też większość moich budujących się znajomych.
    Z drugiej strony, inwestor zastrzega, że dom ma być tani w budowie, czyli prosta stodółka, bez wklęśnięć, wypukłości, i wielobryłowości.
    Mój w pierwotnym założeniu też miał taki być, ale wyszedł 3,5 bryłowy i jakoś z tego powodu nie płaczę

    Co do wizyty architekta-projektanta na działce, to byłam w niezłym szoku, gdy dowiadywałam się, że u moich znajomych takowych oględzin przedprojektowych nie było!
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 04-10-2014 o 16:03
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  3. #4083
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    No właśnie takie miałam odczucia - że to nie jest praca projektanta, tylko "adaptatora", który dość typowy domek ścisnął do szerokości działki.

    Jeszcze jedna moja myśl luźna. Domy jednorodzinne, które znam, w znacznej większości (70-80%) są dość ciemne i ponure. Mój dom rodzinny wita wchodzących ciemnym wiatrołapem i równie ciemnym, długim korytarzem. W innych podobnie - nawet jeżeli wiatrołap posiada doświetlenie, to za nim nastepują hole, korytarze, które są tym ciemniejsze im większa dlugość i szerokość domu. Wcale nierzadkie są domy, które są kompletnie niedobrane do stron świata. Cóż to może oznaczać? Że jesteśmy przyzwyczajeni od małego to takich lekko ciemnawych domów i mieszkań? Nie lubimy światła i słońca?
    W moim domu okna od slonecznych stron pozwalają znacząco skrócić sezon grzewczy. To widać po kominach w sąsiedztwie i jest to więcej niż miesiąc grzania (przynajmniej 2 tygodnie jesienią i ponad 3 tygodnie wiosną).
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  4. #4084
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał johan_e Zobacz post
    szanowni, nie bez przyczyny pisałem o wąskiej działce i kompromisach, powodów dlaczego jest tak a nie inaczej jest sporo, dołączona mapka główne wyjaśni, wątpliwości co do 'szczegółów' w rodzaju schody, proporcje podzielam, bo mam je też ja, to akurat da się zmienić, stron świata nie , no można jeszcze mieć mieszkanie na dowolną stronę ale to nie to forum, dołączam szkic, czerwona linia rozgraniczająca, niebieskie wiadomo, pozdrawiam

    Załącznik 282835
    Nie będzie miło. Kompromis? O czym Ty piszesz? Po pierwsze ten szkic nadal niewiele wyjaśnia. Warunki lokalne, które należy wziąć pod uwagę to nie tylko obrys działki i kierunki świata. "Szczegóły" może poprawisz, ale niewiele to da. Jesteś na etapie, kiedy jeszcze nie ugrzązłeś za daleko, ale nie sądzę, że wyciągniesz z tych opinii dobre wnioski.

    Zgadzam się z Łukaszem. O architekcie nawet tu nikt nie pomyślał. Pewnie będzie później tylko po to, aby przybić pieczątkę.
    Jest to lekko zmieniony projekt gotowy nieudolnie wciśnięty w trudna działkę.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  5. #4085
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    No widzisz Łukaszu na jak innym świecie żyjesz...
    Bo ten stary świat zamieszkują właśnie tacy architekci-projektanci (na których niestety zazwyczaj trafia standardowy Kowalski), którzy właśnie produkują takie indywidualne gotowce, byleby jak najszybciej odfajkować naiwnego i następny proszę.
    Takie też "indywidualne" projekty dostała też większość moich budujących się znajomych.
    Z drugiej strony, inwestor zastrzega, że dom ma być tani w budowie, czyli prosta stodółka, bez wklęśnięć, wypukłości, i wielobryłowości.
    Mój w pierwotnym założeniu też miał taki być, ale wyszedł 3,5 bryłowy i jakoś z tego powodu nie płaczę

    Co do wizyty architekta-projektanta na działce, to byłam w niezłym szoku, gdy dowiadywałam się, że u moich znajomych takowych oględzin przedprojektowych nie było!
    Moniss,
    nie żyjemy w innym świecie. Po prostu mający zamiar budować nie wiedzą nawet czego mają / mogą oczekiwać od architekta. Spytaj swoich znajomych jakie kryteria brali pod uwagę podczas szukania osoby, która zaplanuje miejsce na kilkadziesiąt lat ich życia.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  6. #4086
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał bowess Zobacz post
    No właśnie takie miałam odczucia - że to nie jest praca projektanta, tylko "adaptatora", który dość typowy domek ścisnął do szerokości działki.

    Jeszcze jedna moja myśl luźna. Domy jednorodzinne, które znam, w znacznej większości (70-80%) są dość ciemne i ponure. Mój dom rodzinny wita wchodzących ciemnym wiatrołapem i równie ciemnym, długim korytarzem. W innych podobnie - nawet jeżeli wiatrołap posiada doświetlenie, to za nim nastepują hole, korytarze, które są tym ciemniejsze im większa dlugość i szerokość domu. Wcale nierzadkie są domy, które są kompletnie niedobrane do stron świata. Cóż to może oznaczać? Że jesteśmy przyzwyczajeni od małego to takich lekko ciemnawych domów i mieszkań? Nie lubimy światła i słońca?
    W moim domu okna od slonecznych stron pozwalają znacząco skrócić sezon grzewczy. To widać po kominach w sąsiedztwie i jest to więcej niż miesiąc grzania (przynajmniej 2 tygodnie jesienią i ponad 3 tygodnie wiosną).
    Moim zdaniem jest to jeden z najczęstszych błędów projektowych. Podobny do tego, gdy na wprost wejścia są drzwi do najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia w domu, czyli w.c.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  7. #4087
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że większość ludzi w ogóle nie traktuje niedopasowania domu do stron świata jako błędu.

    Osobiście nie lubię też, gdy po otwarciu drzwi wejsciowych na wprost ukazuje się wieszak z kolekcją jesień - zima. I wystawka butów.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  8. #4088
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Ech, nie chcę już nawet pisać na co ważnego nie zwraca się często uwagi, bo wyjdzie, że znów narzekam albo w innym świecie żyję
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  9. #4089

    Domyślnie Projekt domu jednorodzinnego

    Witam,
    podpinam się pod główny wątek. Szukam odpowiedzialnych i mega zaangażowanych w zlecenie architektów, najlepiej z Poznania i okolic, którzy zaprojektują dom jednorodzinny w modernistycznym klimacie, z zastosoweniem eco architektury. Cenię sobie oryginalność, dbałość o detale i fajnie, jakby projekty były chociaż w pewnym stopniu odwzorowaniem tych :"na wypasie", jakie można oglądać obecnie na świecie. Żonie wymarzył się dom, jak z filmu, dużo światła ( dużo okien) i przestrzeni. Architekci ARTYŚCI poszukiwani Polecacie kogoś, jakieś biuro architektów?
    Ostatnio edytowane przez tom.stas ; 05-10-2014 o 18:22 Powód: błąd

  10. #4090
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.974

    Domyślnie

    moniss
    No widzisz Łukaszu na jak innym świecie żyjesz...
    Bo ten stary świat zamieszkują właśnie tacy architekci-projektanci (na których niestety zazwyczaj trafia standardowy Kowalski), którzy właśnie produkują takie indywidualne gotowce, byleby jak najszybciej odfajkować naiwnego i następny proszę.

    - bardzo podoba mi się sformułowanie „ indywidualne gotowce ” ( są oczywiście nieporozumieniem ).
    Ja znam sformułowanie „ pomroczność jasna ” – pasujące idealnie do negacji światła dziennego i danych z konkretnej działki budowlanej, które są kluczowe w projektowaniu każdego obiektu.

    Bowess
    Wcale nierzadkie są domy, które są kompletnie niedobrane do stron świata. Cóż to może oznaczać? Że jesteśmy przyzwyczajeni od małego to takich lekko ciemnawych domów i mieszkań? Nie lubimy światła i słońca?
    - nie mieszkamy w Grecji, czy Australii, aby chronić się przed światłem – wręcz odwrotnie, jako architekci walczymy, aby tego światła było jak najwięcej. Nie ma sensu chyba pisać : co, jeśli naturalnego światła słonecznego brakuje w życiu i funkcjonowaniu człowieka ?
    - byłem niedawno w budynku Nowego Muzeum Śląskiego ( otwarcie w czerwcu 2015 – zachęcam do wizyty ).
    To co zwraca uwagę ( między innymi ), to niesamowita „ gra światłem ” – z doświetleniem pomieszczeń kondygnacji -4 pod ziemią ( - 16m w dół od poziomu terenu ) światłem naturalnym !
    Przykład może daleki od projektu domu jednorodzinnego, ale nie do końca - pokazuje, jak ważne jest światło w ARCHITEKTURZE – niejednokrotnie, może być myślą przewodnią dla kompozycji FORMY, czy ( idąc dalej ) układu pomieszczeń wewnętrznych ( FUNKCJI ).

    robert skitek
    ... jakie kryteria brali pod uwagę podczas szukania osoby, która zaplanuje miejsce na kilkadziesiąt lat ich życia.
    - Robercie – trafnie piszesz !
    Myślę, że znajomi moniss jednak wybierali pomiędzy „domem w … ”, a „domem w ( wpisać dowolną piękną roślinę, najlepiej z akwenu Morza Śródziemnego )”. Ale są na szczęście świadomi Inwestorzy, którzy myśląc o domu, nie przebierają w katalogach.

    tom.stas
    dot. filmu : polecam „Autora Widmo” Polańskiego … dom na środku oceanu : FORMA - taka bądz, ale WNĘTRZA niesamowite !
    Pozdrawiam
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  11. #4091

    Domyślnie

    Łukasz: Wnętrza domu w "Autor Widmo" faktycznie super tak samo jak w "Dziewczynie z tatuazem" - dom, położenie, wystrój - miazga!!! Tom.stas: Przechodząc do konkretów z doświadczenia wiem, że projekty takie wykonuje firma F3 Architekci z Poznania, skorzystałem z ich usług w zakresie aranżacji wnętrz u nas w domu i jestem bardzo zadowolony - widziałem również, niektóre gotowe projekty domów i myślę, że jak najbardziej mają coś w Twoim/ Twojej żony klimacie.

  12. #4092
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.974

    Domyślnie

    bowess
    - znalazłem bardzo ciekawy artykuł, dot. światła w architekturze.
    Nie wyczerpuje tematu, ale myślę, że warto przeczytać :
    http://www.architekturaibiznes.com.p...s&item_id=1944

    Pozdrawiam
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  13. #4093
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom.stas Zobacz post
    podpinam się pod główny wątek. Szukam odpowiedzialnych i mega zaangażowanych w zlecenie architektów, najlepiej z Poznania i okolic,
    A dlaczego ograniczasz się tylko do okolic Poznania? Zakładasz nadzór autorski nad realizacją?

    Tu masz namiary na dośc znane biuro:
    http://www.plarchitekci.pl/

    widziałam kilka ich projektów (nawet na forum jest dziennik budowy), chociaż mam wrazenie, że się zmanierowli i tworzą domy podobne do siebie (w sensie układu funkcjonalnego)

  14. #4094
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.974

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A dlaczego ograniczasz się tylko do okolic Poznania? Zakładasz nadzór autorski nad realizacją?

    Tu masz namiary na dośc znane biuro:
    http://www.plarchitekci.pl/

    widziałam kilka ich projektów (nawet na forum jest dziennik budowy), chociaż mam wrazenie, że się zmanierowli i tworzą domy podobne do siebie (w sensie układu funkcjonalnego)
    - z tą „manierą” to może masz trochę racji, a może po prostu „PL” wpisują się w ogólny projektowy trend
    - jeśli miałbym wskazywać konkurencję ( ale też przykład dobrej ARCHITEKTURY ! ), to interesującym obiektem jest :
    http://ultra-architects.pl/2010/dom-nad-morzem/
    … nad morzem ! – projektowany przez pracownię z Poznania ! co pokazuje, że na dzień dzisiejszy odległość pomiędzy Architektem, a Inwestorem, czy działką budowlaną, nie ma takiego znaczenia.
    – nadzór autorski nad realizacją tego obiektu jw. na pewno był – to po prostu widać po detalach.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  15. #4095
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja nie zakładam niemożliwości nadzoru autorskiego, ale nie da się ukryć, że taki nadzór na drugim krańcu Polski jest na pewno droższy o koszty przejazdu i zakwaterowania.

    Miałam w ręku bodajże 3 ich projekty i wszytskie były podobne w taki sposób, że zastanawiałam się czy chodzi o realizację upodobań inwestorów (w sensie projekt indywidualny) czy projektantów.
    Pomijam rozbieżności między zaplanowaniem przestrzeni wokół domu a upodobaniem właściciela - dom miał stać na pustej działce z samym trawnikiem, by żadna roślina nie przesłaniała cudownej bryły. Właściciel chciał "tajemniczy ogród"

  16. #4096
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Nika Nika

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    2

    Domyślnie

    Hej!

    Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę...jeśli nie, bardzo proszę przekierujcie mnie.
    Szukam dobrego, NIE NAJDROŻSZEGO architekta na Śląsku okolice Zabrza, Gliwic.
    Spotkałam się już z wieloma, jednak Ci, którzy biorą 7tys. za kompleksowy projekt z instalacjami i przyłączami, nie mają żadnych referencji, stron internetowych i zdają się być bardziej "rzemieślnikami", którzy narysują co się im powie, a nie podpowiedzą, doradzą, z odrobiną kreatywności. Są i tacy "z duszą"...ale Ci biorą za sam projekt po 15-25tys.(
    Dlatego jeszcze raz...czy ktoś z Was zna jakiegoś kreatywnego architekta, który nie liczy sobie za projekt kompleksowy jak za "zboże"?

  17. #4097
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.974

    Domyślnie

    Elfir
    „ Miałam w ręku bodajże 3 ich projekty i wszytskie były podobne w taki sposób, że zastanawiałam się czy chodzi o realizację upodobań inwestorów (w sensie projekt indywidualny) czy projektantów. ”
    - no widzisz – a u mnie każdy projekt jest INNY, a wynika to z faktu, że są :
    różne działki ( geometria granic działki, lokalizacja drogi dojazdowej, miejsca przyłączy, warunki posadowienia / geotechnika, lokalizacja wzgl. stron świata, sąsiedztwo, widoki z i na obiekt, akustyka, ukształtowanie terenu, … itd. ),
    różne Warunki Zabudowy / zapisy w Planach Miejscowych ( od wskazań kąta dachu, po powierzchnię biologicznie czynną, intensywność zabudowy, … inne nakazy, zakazy, dopuszczenia )
    różni Inwestorzy i ich potrzeby ( zarówno funkcjonalne jak i estetyczne ), ale również ASPIRACJE dla kreowania i użytkowania INDYWIDUALNEJ - dedykowanej przestrzeni „ szytej na miarę ”.

    - upodobania inwestorów / upodobania projektantów – dobry projekt indywidualny powinien łączyć upodobania Inwestorów z upodobaniami projektantów i to się udaje, ponieważ jest poprzedzony ANALIZAMI jw. ( działka / Warunki / potrzeby ) i rozwijany w formie Projektu Koncepcyjnego uzgadnianego pomiędzy Architektem, a Inwestorem.

    Nika Nika
    - wg Witruwiusza „ ARCHITEKTURA polega na zachowaniu trzech zasad: trwałości (Firmitas), użyteczności (Utilitas) i piękna (Venustas) ” , tym samym dobry architekt ( którego szukasz ) powinien być zarówno ARTYSTĄ oraz RZEMIEŚLNIKIEM.
    Obie te cechy muszą się nawzajem uzupełniać, inaczej „ ściana zawsze będzie ścianą i tylko ścianą ! ” ( rzemiosło bez artyzmu ). Idąc w drugą stronę – otrzymujemy „funkcjonalną rzeźbę” ( niejednokrotnie charakterystyczną dla Projektu Indywidualnego ) idealnie wpisaną w kontekst działki, otoczenia i jednocześnie spełniającą potrzeby użytkowników. To co chcemy otrzymać i w którą stronę „pójdziemy” – również zależy od wytycznych projektowych i uzgodnień Koncepcji, charakterystycznej dla Projektu Indywidualnego.

    - wycena Projektu zależy od wielu czynników, ( jw. : działka - warunki zabudowy - potrzeby oraz domek / rzeźba ), ale również od zakresu pracy ! ( Projekt Koncepcyjny – Budowlany – Wykonawczy ) NIE TYLKO ARCHITEKTA ,ale również pracy projektanta konstrukcji, projektanta instalacji sanitarnych, elektrycznych, audytora energetycznego.
    Projekt Indywidualny również nie powstaje w 2 dni.

    Pozdrawiam
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  18. #4098
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Trzy projekty, które widziałam były parterówkami z płaskim dachem i miały charakterystyczne zadaszenie nad tarasem. Różnica była w ilości i rozmieszczeniu pokojów. Nawiazanie do otoczenia praktycznie niewielkie, bo to srodek osiedla był.

  19. #4099
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nika Nika Zobacz post
    Hej!
    (...)
    Szukam dobrego, NIE NAJDROŻSZEGO architekta na Śląsku okolice Zabrza, Gliwic.
    Spotkałam się już z wieloma, jednak Ci, którzy biorą 7tys. za kompleksowy projekt z instalacjami i przyłączami, nie mają żadnych referencji, stron internetowych i zdają się być bardziej "rzemieślnikami", którzy narysują co się im powie, a nie podpowiedzą, doradzą, z odrobiną kreatywności. Są i tacy "z duszą"...ale Ci biorą za sam projekt po 15-25tys.(
    Dlatego jeszcze raz...czy ktoś z Was zna jakiegoś kreatywnego architekta, który nie liczy sobie za projekt kompleksowy jak za "zboże"?
    7 tys. to kosztuje projekt gotowy z adaptacją (i to bez większych zmian) i projektami przyłączy.
    Niestety, ale szukasz nie NIE NAJDROŻSZEGO, ale po prostu NAJTAŃSZEGO. Taki sort, jaka cena.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  20. #4100
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.287

    Domyślnie

    Nika Nika, te 15 tys. za średniej wielkości domek (ok.150m2) to jak najbardziej normalna cena przy indywidualnym (projekt wystarczajacy do złożenia w urzędzie) wraz z projektami branżowymi.
    Oczywiście można taniej, a można i drożej.
    W tym wątku masz Roberta Skitka i Łukasza Ładzińskiego - spytaj
    W samych Gliwicach np. ARKAWA - nie wiem jak z cenami, ale podoba mi się własny dom architektki, która nie boi się płaskich dachów ani energooszczędnych rozwiązań.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 09-10-2014 o 14:36
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


Strona 205 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony