dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 129 z 246
Pokaż wyniki od 2.561 do 2.580 z 4912
  1. #2561

    Domyślnie

    Witam,

    Przepraszam, że wcześniej nie odpisałem ale przez weekend miałem ograniczony dostęp do internetu, a i sporo czasu spędziłem na działce. Mam solidną gęstwinę sosen, które muszę przerzedzić żeby drzewa miały więcej światła. Poza tym prowizorycznie wytyczyłem obrys domu

    Ale do rzeczy
    @oresund - Spadek na działce jest mniej więcej po jej przekątnej. Jeżeli spojrzysz na plan parteru to pomiędzy narożnikiem przy jadalni (SE), a narożnikiem przy pokoju gościnnym (NW) różnica poziomów wynosi około 2m i w tym miejscu odkrywa się praktycznie cała ściana piwnicy. Stąd wynika pomysł aby pod północną częścią budynku zrobić piwnice z pokojem hobby i wyjściem na ogród, bo ściany fundamentowe i tak musiały by być tam bardzo wysokie lub obsypane masą ziemi, więc...
    Na projekt indywidualny zdecydowałem się właśnie ze względu na charakter działki, aby wykorzystać wszystkie jej walory (mnie się bardzo podoba zróżnicowany teren, szczególnie jeżeli jest oferowany taniej o 1/3 niż inne tzw. "płaskie" działki w okolicy).
    Przeglądałem sporo projektów domów na skarpie, także na archiweb.cz (masz rację, mnóstwo ciekawych budynków) i niestety bardzo niewiele miało podobny układ do mojego. Zwykle wjazd na działkę był od niższej strony, ja mam odwrotnie (teren zaczyna opadać od drogi) co znacznie ogranicza pole manewru, bo np. nie możesz wykonać garażu pod domem albo zrobić tak jak na zdjęciu, które pokazałeś (bo u mnie wejście do domu byłoby tam gdzie taras ze stolikiem i do kuchni trzeba by schodzić po schodach, a to już wygodne rozwiązanie na pewno nie jest). I pełna zgoda, skarpę można świetnie i ciekawie zagospodarować, budynek może być optycznie niższy, można nawet zrobić tak, żeby dach zlewał się z ogrodem i dom był całkowicie niewidoczny z jednej strony itp. niestety warunkiem jest wjazd...

    @tutli_putli - Ja planuję wykonać odprowadzenie wody w następujący sposób: na stropie zrobić spadek wylewką w kierunku jednej ściany lub narożnika i stamtąd poprzez ściankę odpływy poziome na zewnątrz domu do rynny lub poprzez "rzygacze". Może uda się to wykonać tak aby nie zepsuć zbytnio estetyki elewacji. Dlaczego nie odpływy pionowe poprzez strop? Po pierwsze pod spodem jest salon, po drugie Pani architekt twierdzi, że takie odwodnienia trudno dobrze zaizolować, dziurawią izolację, przez co często dochodzi w tych miejscach do przecieków. Ale tu się nie będę kłócił i możliwe że są jakieś sprawdzone i trwałe systemy odpływów...
    Pozdrawiam,
    _________________________________________
    Już się buduje - nowocześnie i ekologicznie!

  2. #2562
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Bardzo fajny projekt! Będę śledzić postępy i trzymać kciuki za budowę!

  3. #2563
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Bardzo fajny projekt! Będę śledzić postępy i trzymać kciuki za budowę!

  4. #2564

    Domyślnie

    Cytat Napisał piskra
    mcmagda: Jakiego programu uzywalas do tworzenia tych wizualizacji, ktore zamiescilas na poczatku tego watku?
    Pozdrawiam,
    P.
    To pytanie do mojego architekta. Pojecia nie mam - jakis profesjonalny dla architektow.
    Rudy to nie kolor włosów, rudy to charakter.

  5. #2565
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Obawy sie potwierdzily.Dom ma 17,85 juz teraz, a WZ okreslone sa na 18m ,wiec zostaje tylko 15cm.Sciany maja po 35cm,dlatego zostawie te 15cm na dodatkowe ocieplenie.

  6. #2566

    Domyślnie

    I jak tam postępy w projekcie?
    Nic nie piszecie?

  7. #2567
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Bo sie projektant leni Zostaly ostatnie decyzje te najtrudniejsze:
    -myslimy nad tym tarasem co zrobic
    -nad garazem(czy nie jest za maly na 2 auta,bo na jeden za duzy bedzie) z tego co liczylem to 2 wejda ale na scisk.
    Obnizylismy troszke dach(sciana kolankowa byla 190cm i 160 a teraz bedzie 140 u nas i 152 dzieciakow a w lazienkach 120cm.
    -zastanawiamy sie nad zmniejszeniej wiatrolapu celem odwrocenia biegu schodow(aby glosy z salonu nie szly prosto na gore)
    Dzis tez nam dostac wizualizacje z innych stron.Tak ogólnie to ostatnio grzebalem,szukalem wiadomosci na temat technologii.

  8. #2568

    Domyślnie Prośba o ocenę projektu indywidualnego

    Witam!

    Proszę o uwagi do projektu.

    Na początek założenia, czyli co dla nas było ważne:
    - dach dwuspadowy (żeby było tanio)
    - na dole sypialnia (żeby nie biegać) (1/6)
    - na dole gabinet (z funkcją sypialni dla ew. gości) (1/5)
    - pomieszczenie gospodarcze (z piecem, ew. pralką) (1/9)
    - taras zadaszony (1/4)
    - salon otwarty (1/3)
    Na górze dwa pokoje, trzeci bo wyszedł, ale pewnie będzie graciarnią.

    Wejście od wschodu, łazienka i pom. gospodarcze od północy, salon - południe, taras od południowego zachodu. Piwnica niemożliwa (za wysoko woda gruntowa).

    http://www.wyprawa.net/jary-projekt/parter.png
    http://www.wyprawa.net/jary-projekt/poddasze.png

    Bardzo proszę o wszelkie uwagi, co można jeszcze poprawić.

    Marcin

  9. #2569
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie Re: Prośba o ocenę projektu indywidualnego

    Cytat Napisał cho_mik
    - na dole gabinet (z funkcją sypialni dla ew. gości) (1/5)
    Tak napewno, poproś architekta o wrysowanie w tym pomieszczniu biurka, szafy na książki/dokumnety i jakiegoś łóżka/wersalnki
    Wg mnie cięzko będzie.

    Cytat Napisał cho_mik
    - pomieszczenie gospodarcze (z piecem, ew. pralką) (1/9)
    Piec na co ? Sądząc po wielkości i dodatkowym wejściu może tu wchodzić w grę paliwo stałe, pralnia wtedy odpada.

    Drzwi do łazienki ja bym odrwócił z lewych na prawe, zabieg na schodach to genralnie kieski pomysł, ogólnie bardzo ciasno w tym domku. NIe bardzo rozumiem po co en korytarzyk 1/7 i tak salon jest "przechodni" i tak a do tego tracisz miejsce na korytarz.
    Czemu ma służyć ten uskok w ścianie w salonie w osi 4 ? Gdzie tu postawisz TV, kanape i jakiś regał ? Sprobuj ustawić coś na tych ścianach same okna uskoki i dziury.
    Na poddaszu zamiast drzwi balkonowych zrobiłbym normalne okna i zrezygnowałbym z części okien dachowych.

  10. #2570

  11. #2571

    Domyślnie Re: Prośba o ocenę projektu indywidualnego

    Cytat Napisał jajmar
    Cytat Napisał cho_mik
    - na dole gabinet (z funkcją sypialni dla ew. gości) (1/5)
    Tak napewno, poproś architekta o wrysowanie w tym pomieszczniu biurka, szafy na książki/dokumnety i jakiegoś łóżka/wersalnki
    Wg mnie cięzko będzie.
    Wiemy, pokój będzie głównie do pracy, wersalka będzie rozkładana bardzo rzadko. Bierzemy też pod uwagę połączenia tego pokoju z sypialnią i zrobienia tam kącika do pracy.

    Cytat Napisał jajmar
    Cytat Napisał cho_mik
    - pomieszczenie gospodarcze (z piecem, ew. pralką) (1/9)
    Piec na co ? Sądząc po wielkości i dodatkowym wejściu może tu wchodzić w grę paliwo stałe, pralnia wtedy odpada.
    Piec na ekogroszek. Wiadomo, że się trochę kurzy. Ale byliśmy w domu, gdzie było takie rozwiązanie i właściciel mówił, że trzeba tylko trochę uważać i może być.

    Cytat Napisał jajmar
    Drzwi do łazienki ja bym odrwócił z lewych na prawe, zabieg na schodach to genralnie kieski pomysł, ogólnie bardzo ciasno w tym domku. NIe bardzo rozumiem po co en korytarzyk 1/7 i tak salon jest "przechodni" i tak a do tego tracisz miejsce na korytarz.
    Jasne - zbiegu nie będzie, raczej spocznik. Dom ma 172 metry użytkowej - to mało? Korytarzyk sam wyszedł, nie wiem, jak może go nie być? Tam jest kominek i ściana nośna. No i jak nie będzie korytarza, to łazienka będzie widoczna z kanapy.

    Cytat Napisał jajmar
    Czemu ma służyć ten uskok w ścianie w salonie w osi 4 ? Gdzie tu postawisz TV, kanape i jakiś regał ? Sprobuj ustawić coś na tych ścianach same okna uskoki i dziury.
    Uskok jest po to, żeby było ciekawiej - w środku i na zewnątrz. Telewizora nie będzie, a z kanapą też mamy problem. Albo stanie pod oknem, albo gdzieś na środku (być może trzeba wtedy będzie przesunąć drzwi na taras). Półki będą między słupkami (z prześwitem na korytarz).

    Cytat Napisał jajmar
    Na poddaszu zamiast drzwi balkonowych zrobiłbym normalne okna i zrezygnowałbym z części okien dachowych.
    Tu się nie zgadzam. Byłoby w tych pokojach bardzo ciemno. Balkonowe i dachowe oświetlą porządnie te pomieszczenia.

    Dzięki za uwagi. W zasadzie zauważyłeś te same mankamenty co my, ale nie bardzo wiemy, jak usunąć.

  12. #2572
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Komin z pom. gospodarczego przełożyłbym z wiatrołapu do tego pomieszczenia i drzwi z salonu wprowadziłbym do korytarza przy klatce schodowej.
    172m2 to sporo ale jak masz dużo pomieszczeń powstaje wrażenie ciasnoty.

    Jeżeli ten korytarz jest tylko po to aby nie było widac drzwi do kibelka to przenieś drzwi "pod schody" za winkiel. Uważam że mozna tu pare m2 ciekawiej rozplanowac, nie tracić ich na korytarz.

  13. #2573

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINA1
    Jak masz takie założenia to postawiłabym na parterówkę. Dużo tego na dole.
    Niestety, musimy mieć dach o spadku minimum 38 stopni, więc parterówka odpada

  14. #2574

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar
    Komin z pom. gospodarczego przełożyłbym z wiatrołapu do tego pomieszczenia i drzwi z salonu wprowadziłbym do korytarza przy klatce schodowej.
    Hmm, nie bardzo wiem, o jakich drzwiach piszesz. Dodałbyś nowe drzwi, tak aby zamknąć salon?
    Cytat Napisał jajmar
    Jeżeli ten korytarz jest tylko po to aby nie było widac drzwi do kibelka to przenieś drzwi "pod schody" za winkiel. Uważam że mozna tu pare m2 ciekawiej rozplanowac, nie tracić ich na korytarz.
    Pod schody się raczej nie da, bo tam jest ściana nośna, a druga rzecz to nie chcę biegać z sypialni do łazianki przez całe mieszkanie. Czy jeszcze coś byś zmienił, czy Twoje dotychczasowe uwagi zawierają się w "Uważam że mozna tu pare m2 ciekawiej rozplanowac, nie tracić ich na korytarz". Ja jakoś nie umiem sobie wyobrazić tego pomieszczenie bez korytarza.
    Pozdrawiam

  15. #2575

    Domyślnie Poprawki

    Zainspirowani uwagami i po własnych przemyśleniach zrobiliśmy szybkie poprawki.



    - kosztem korytarza powiększyłem sypialnię i ściankę działową przesunąłem wgłąb kącika do pracy (zamiast oddzielnego gabinetu),

    - tam, gdzie jest linia przerywana, można dać jakąś kotarę, takie sznurki czy coś miękkiego, oddzielającego,

    - pojawiła się garderoba,

    - obróciłem też drzwi do sypialni,

    - w salonie przesunęliśmy wyjście na taras do rogu.

    Teoretycznie kącik do pracy w sypialni nie jest dobrym pomysłem, ale to nie warsztat, nikt tam młotkiem stukał nie będzie. Moja żona ma mocny sen, a poza tym to raczej ja chodzę wcześniej spać. Do spania w stoperach się przyzwyczaiłem, więc raz na jakiś czas ich użycie nie będzie problemem. Oczywiście wtedy odpada gabinet jako potencjalny pokój dla gości. Ale dla nich może być wtedy ten trzeci pokój na piętrze.

    Ktoś proponował parterówkę. Wydaje mi się, że przy tylu pomieszczeniach jest za dużo korytarzy, a poza tym schody urozmaicają wnętrze. Dodatkowo plan zagospodarowania wymaga dość stromego dachu, więc nie da się zrobić typowej parterówki.

    Marcin

  16. #2576
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    A może mała rewolucja? Ja osobiście kombinował bymw tym kierunku.


  17. #2577

    Domyślnie

    To wklejajcie te wizualizacje.

  18. #2578

    Domyślnie

    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  19. #2579
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Ok












    Obnizony dach+zmienione okno kolankowe na zwykle dachowe-zadecydawala cena a przede wszystkim parametry.

    Brak błękitnego nieba i drzewek ujmuja trzoszke uroku.
    Jest to tylko ksztalt bryły.Kolorystyka bedzie zmieniona,trzeba tez pozniej dopracowac detale wykonczenia,itp.

  20. #2580

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINA1
    Dlaczego odpada parterówka ? 38 stopni to za dużo ? Jest tu na forum polski buduje Kometę z domusa zobacz jak świetnie wygląda z dachem 35 stopni , (a wzór miał 25 i wyglądał gorzej z zmniejszym dachem niż po przeróbce ).
    Oprócz 38 stopni, musimy mieć dach dwuspadowy. A przy takim układzie i tak powstaje poddasze. Można go nie używać, ale my akurat chcemy na poddasze wyekspediować dzieci

Strona 129 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony