dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 222 z 246
Pokaż wyniki od 4.421 do 4.440 z 4912
  1. #4421
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Pisałam o tarasie: "zbytek - chyba, że cię na niego stać."
    Bo faktycznie, do portfela autorowi nie zaglądam i może dla niego to żaden finansowy problem.
    Ale ten stropodach nad garażem w obecnym kształcie projektu jest praktycznie niewidoczny z domu i z zewnątrz.
    Dlatego odradzałam przekształcanie go w taras. Byłby wykorzystany jedynie na letnią suszarnię na pranie. Nowoczesny dom z praniem na dachu.
    W temacie "czego więcej nie robiłbym w domu" kwestia balkonów i tarasów pojawia się często: drogie, problematyczne i niewykorzystane.
    - a ja pisałem o tarasie / storpodachu, który "wyskakuje" niejako z automatu, gdy powierzchnia użytkowa PARTERU jest większa od powierzchni użytkowej PIĘTRA ( co się bardzo często zdarza zwłaszcza gdy mamy stanowiska postojowe w Parterze ), a skoro pojawia się, to jest dla mnie logiczne, aby go wykorzystać w sposób użytkowy, niekoniecznie tylko i wyłącznie ( jak piszesz ) na " letnią suszarnię na pranie "
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  2. #4422
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ja obserwowałam eksperyment RAW Studio z ich domkiem "w cenie mieszkania".
    Widząc projekt myślałam sobie: nie ma szans na postawienie go za 150 tyś. ...
    - zakładany budżet RAW w 2013r. ( z tego co czytam ) to 100tys.zł, a wyszło za 98m2 powierzchni użytkowej "148tys.,-zł" - "stan developerski" ( co by to nie znaczyło ). Gdy dorzuci się wykończeniówkę wychodzi 2600,- 3200,- i więcej za 1m2 w zależności od zakładanego ( lub możliwego do osiągnięcia ) "standardu".
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  3. #4423
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie uważasz, że pomyłka o 50% na kosztorysie to sporo?
    Ja czytałam, że zakładali 150 tyś a im wyszło 200 tyś.

    ***
    Stropodach wyskakuje automatycznie, ale nie oznacza to z automatu robienie na nim odwróconych warstw, które są droższe w realizacji od tradycyjnego układu (chociażby XPS vs zwykły styropian), skoro i tak nic nie zachęca do korzystania z niego, ani nikt tego żwiru podziwiać nie będzie.

    Ale jeden pomył mógłby być na taki stropodach
    U jednego z klientów zaprojektowałam na takim tarasie, do którego wchodziło się z korytarza a nie z pokoi, ogród warzywny. Taras był najbardziej nasłonecznionym miejscem w całym ogrodzie, więc pod warzywa idealny. A warzywnik nie kolidował wizualnie z ozdobnym ogrodem na poziomie gruntu.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-02-2017 o 00:02

  4. #4424
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie uważasz, że pomyłka o 50% na kosztorysie to sporo?
    Ja czytałam, że zakładali 150 tyś a im wyszło 200 tyś.
    to może mamy różne dostępne dane dot. kosztów realizacji budynku ?
    - ja czytałem artykuł ze strony :
    http://autarkiapl.blogspot.com/2015/...o-mozliwe.html
    gdzie napisano, że :
    " Można by spierać się o to, czy inwestorom i projektantom udało się w pełni wykonać to co sobie założyli. Przecież nie zmieścili się w zakładanych budżecie 100 tysięcy złotych " oraz ( wcześniej ) " Po podliczeniu kosztów stanu deweloperskiego wyszło nam 145.000 ". Nie podano kosztów zagospodarowania, przyłączy, ... itd
    - pomyłka " na kosztorysie " 50% ... ( czy też 1/3 założonej kwoty jw ) to bardzo dużo !
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #4425
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tak sobie przemyślałam taras na stropodachu - ty piszesz, że to tylko ewentualnie płyty na żwirze. A to nie wszystko - dochodzi zamiana okna na balkonowe oraz zrobienie barierki - przynajmniej w projekcie.

  6. #4426
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Tak sobie przemyślałam taras na stropodachu - ty piszesz, że to tylko ewentualnie płyty na żwirze. A to nie wszystko - dochodzi zamiana okna na balkonowe oraz zrobienie barierki - przynajmniej w projekcie.
    przede wszystkim dochodzi inny układ komunikacyjny na danej kondygnacji umożliwiający dojście do tarasu
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #4427

    Domyślnie

    witam,
    na projektem siedzimy juz jakis czas, ale mam prosbe do Was zebyscie spojrzeli innym okiem na to co zostalo "splodzone". Dzialka 100 metrow od lasu, dosc duza ale dom raczej musi byc usytuawany w kierunku poludniowo /zachodnim, bo inaczej dziwnie by wygladal na tle d zialki i sasiednich domow ( 2).
    Koncepcja:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Elewacje1.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	381560
    moga byc jeszcze male zmiany, np w kuchni chyba beda jednak drzwi a nie okno, ale to raczej kosmetyka, i na pewno nie bedzie okien polaciowych.
    Prosba do Was o rady / krytyke czy ocene rzutu parteru, ogolnie dom bedzie parterowym, tylko w czesci nocnej beda schody systemowe do 1 pomieszczenia na pietrze ( pokoj corki) - beda tez raczej krotsze niz te ktore sa w projekcie. Nad czescia dzienna - jadalnia/salon, bedzie podniesiony czy tez otwarty dach, oparty symetrycznie na sciance dzialowej ( jak w projekcie Domow z Wizja - Ekonomiczny), nad kuchnia bedzie normalny strop.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut przyziemia.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	381552
    Macie jakies uwagi ?, prosze tylko nie patrzcie na lazienke, bedziemy nad nia jeszcze siedziec i planowac, chodzi mi o ogolnie nad praktycznoscia i logika tego projektu. Rodzina 3 osobowa i raczej sie nie powiekszy.
    Ostatnio edytowane przez Marcosii ; 14-02-2017 o 11:43

  8. #4428
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bardzo ciasna toaleta gościnna. Brak połączenia garażu z domem.
    Macie łazienkę tylko dla siebie, więc dlaczego wejście z korytarzyka zamiast z sypialni?
    Schody wyglądają na wciśnięte w przypadkowym miejscu.

    może środek domu odwrócić w sposób lustrzany i połączyć garaż z wiatrołapem przez kotłownię oraz spiżarkę z wiatrołapem (wchodzisz do domu z zakupami i od razu ostawiasz do spiżarki bez chodzenia przez część dzienną). Kuchnia jest bliżej schodów na poddasze, wiec jeśli dzieciom zachce się pić wieczorem nie będą musiały biegać przez cały salon.


  9. #4429

    Domyślnie

    Toaleta wg mnie nie musi byc wieksza choc minimalnie powiekszyc ja oczywiscie mozemy., Tak mamy problem ze schodami, i szukamy dobrego wyjscia z tej sytuacji zeby nie zabierac corce metrow pokoju z dobra wysokoscia na gorze a i zeby czesc nocna pozostala wyraznie oddzielona od reszty. Lazienka bedzie 1 wiec musi miec wejscie z korytarza. Nie chcemy przejscia z garazu do domu - swiadomy wybor . W projekcie ktory wyslalem, kuchnia i spizarnia ( ktora chcemy koniecznie) jest blisko wejscia do domu. Swiadomie chcemy koze w "zaglebieniu" jakby kominkowym, rozbije nam to duza sciane. Telewizor ( malo ogladamy) bedzie ukryty za drzwiami przesuwnymi. Koza/kominek ze wzgledu na to ze jestesmy minimalistami bedzie glowa dekoracje salonu.
    Ostatnio edytowane przez Marcosii ; 14-02-2017 o 12:04

  10. #4430
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Córka nie ma na poddaszu własnej łazienki?
    Całe poddasze to jeden pokój?

    Na moim rysunku spiżarka jest przy kuchni nadal, tyle, że połączona z wiatrołapem dodatkowo i większa.

    Toaleta gościnna. Ciężko się w niej obrócić, zwłaszcza bardziej tęgiej osobie - ile jest między umywalką a sedesem? Wciskanie najmniejszej umywalki do toalety skutkuje zachlapaniem całej podłogi, bo wygodnie się myć rąk nie da.

  11. #4431

    Domyślnie

    Z ta toaleta pewnie masz racje, przysiade jeszcze przy niej, tym bardziej ze miejsce jest na to by byla szersza lub obrocona. Corka bedzie miala na poddaszu tylko swoj pokoj nie bedzie miala osobnej lazienki. Sufit tak jak w 1 poscie pisalem nad jadalnia i salonem jest podniesiony / otwarty ( jak w Ekonomicznych pracowni Projekty z Wizja), w kuchni na ten moment na zyczenie zony bedzie obnizony do normalnej wysokosci, ale to tez jeszcze mozemy w kazdej chwili zmienic ( ale to bedzie jej decyzja ) . W Twojej propozycji doszly 3 sztuki drzwi ( w tym bardzo konkretne z garazu do domu) a staramy sie zeby ich bylo jak najmniej, i zeby pozostaly tylko te ktore juz musza naprawde byc. Telewizor nie bedzie glowna 'atrakcja' salonu" wiec musi byc w innym miejscu ( tez mielismy z tym problem) a koza na ten moment " musi" byc we wnece wiec widze problem z garazem ( w tym z ociepleniem i dylatacja) jesli bysmy w ta strone go zrobili. Kuchnia na drugim koncu to nie problem, mamy tak samo teraz, prawie te same odleglosci no moze 2/3 metry mniej . Nasze zycie toczy sie jak jestesmy w domu w czesci dziennej wiec ono jest najwazniejsze. Spizarnia nie musi byc wieksza, bo kuchnia jest dosc duza, wiec i jej charakter bedzie troszke inny jak u wielu innych ludzi ( tak mysle ale moze sie myle)
    Ostatnio edytowane przez Marcosii ; 14-02-2017 o 13:15

  12. #4432
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał DenyLTD_89 Zobacz post
    a co powiecie na to? Druga połowa narysowała jak by to mogło wyglądaćZałącznik 379045Załącznik 379046
    pokój dzienny skierowany na PN i w cieniu budynku - dlaczego ?
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  13. #4433
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcosii Zobacz post
    witam,
    na projektem siedzimy juz jakis czas, ale mam prosbe do Was zebyscie spojrzeli innym okiem na to co zostalo "splodzone". Dzialka 100 metrow od lasu, dosc duza ale dom raczej musi byc usytuawany w kierunku poludniowo /zachodnim, bo inaczej dziwnie by wygladal na tle d zialki i sasiednich domow ( 2).
    Koncepcja:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Elewacje1.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	381560
    moga byc jeszcze male zmiany, np w kuchni chyba beda jednak drzwi a nie okno, ale to raczej kosmetyka, i na pewno nie bedzie okien polaciowych.
    Prosba do Was o rady / krytyke czy ocene rzutu parteru, ogolnie dom bedzie parterowym, tylko w czesci nocnej beda schody systemowe do 1 pomieszczenia na pietrze ( pokoj corki) - beda tez raczej krotsze niz te ktore sa w projekcie. Nad czescia dzienna - jadalnia/salon, bedzie podniesiony czy tez otwarty dach, oparty symetrycznie na sciance dzialowej ( jak w projekcie Domow z Wizja - Ekonomiczny), nad kuchnia bedzie normalny strop.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut przyziemia.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	381552
    Macie jakies uwagi ?, prosze tylko nie patrzcie na lazienke, bedziemy nad nia jeszcze siedziec i planowac, chodzi mi o ogolnie nad praktycznoscia i logika tego projektu. Rodzina 3 osobowa i raczej sie nie powiekszy.
    - układ kuchnia - jadalnia - pokój dzienny jest klasyczny i świetny !, również z pomieszczeniami "obsługującymi" i wejścia do budynku w linii stołu jadalnego
    - najsłabszy punkt to zarówno toaleta Parteru ( ogólnodostępna ) jak i schody , które nie spełniają obowiązujących przepisów budowlanych, jak również są a-komfortowe zarówno w lokalizacji, jak i dla użytkowników chcących dostać się na Piętro, chyba że to przejście techniczne, ale byłoby szkoda kubatury na Piętrze
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  14. #4434

    Domyślnie

    Z ta toaleta chodzi Ci o wymiar czy usadowienie ? Bo co do wymiaru to faktycznie macie chyba racje i ja powieksze jesli chodzi o usadownie to nie bardzo mam pomysl gdzie.
    Co do schodow to jest najwiekszy problem. Wiec mam 2 wyjscia i sie zastanawiamy:
    1. to bedzie tylko "strych" wiec rozmiar schodow moze byc mniejszy ( "strych" )
    2. przesuniemy schody na prawa czesc korytarza i pojda nad "kominkiem" ale wtedy zabraknie nam wysokosci na ich koncu ( skos) a i pokoj na gorze sie strasznie zmiejszy i to w miejscu gdzie jest najwygodniej ( najwyzej).
    Przypominam te schoody beda tylko do pokoju corki ( nastolatka)
    Wiec biorac pod uwage gdzie moga one byc, mamy "zagwozdke" zastanawiamy sie jeszcze nad okraglymi ale na ten moment sa one na samym koncu opcji. Dobrej lokalizacji na nie nie ma, wiec pozostanie wybor miedzy dzuma a cholera
    Mysle jeszcze czy drzwi do salonu od strony wejscia nie przesunac zeby byly w jednej lini jak os drzwi balkonowych i srodka stolu ? Co poradzicie ?
    A i male info do Elfir:
    uklad pomieszzcen na dole pomyslany tak zeby kotlownia byla na srodku domu, wiec bez wzgledu na rodzaj zrodla grzania wszedzie jest tak samo daleko.
    Ostatnio edytowane przez Marcosii ; 14-02-2017 o 13:16

  15. #4435
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    jeżeli to tylko "strych" to i takie rozwiązanie jest możliwe :
    http://www.fakro.pl/schody-strychowe/

    a jeśli schody - kombinuj :
    - zamiana toaleta / schody
    - schody w osi 2
    - schody między kuchnią, a garażem
    - schody dwubiegowe z spocznikiem przy ścianie zewnętrznej i symetrycznie względem osi C i wejściem do pokoi po prawej i lewej stronie
    - ... jest trochę możliwości ...
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  16. #4436
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że Ekonomiczny jest niższy.
    U nas wyjdzie sufit prawie na 7 m.
    Nie lepiej zrobić 100% parterówkę bez stropu (otwartą po więźbę)?

  17. #4437

    Domyślnie

    warunki zabudowy powoduja, ze nie mozemy wydluzyc domu, a szerokosc juz raczej musi pozostac, Kalenica bedzie raptem 0,5 metra wyzej niz w Ekonomiczym. Musimy gdzies miec 1 pokoj dla corki dlatego bedzie w czesci sypialnianej na strychu i tylko tam bedzie strop, nad reszta moze oprocz kuchni bedzie mniej wiecej tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sufit.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	8,7 KB
ID:	381575 .
    Ze schodami nie psujac reszty zalozen i "chciejstwa" musimy sie zmiescic w tym korytarzu stad jego rozmiary, nie chca miec drzwi lub widoku na korytarz po calosci domu - bo taka opcja tez wchodzila w rachube i drzwi/korytarz na scianie kolo " kominka".
    Pewie troche z tym powalczymy, ale jakies pomysly sa wiec najwyzej beda to tylko schody "strychowe" .
    Ostatnio edytowane przez Marcosii ; 14-02-2017 o 14:01

  18. #4438
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... równie dobrze można otworzyć część PARTERU pod kalenicę, w innej części zrobić i strych i pokój ... ale trudno lokalizować schody, jeśli jeśli nie doprecyzuje się tego. Ten dom dostałby ładnej przestrzeni " pod dach " nad częścią dzienną, nad garażem np. strych dostępny z garażu, nad pokojami Parteru - funkcja mieszkalna PIĘTRA ... i teraz np. można myśleć o schodach, które mogą wykorzystywać przestrzeń pokoju dziennego ... ale możliwości jest X


    Foto : Zhi Cheng

    House Renovation in Xirongxian Hutong / OEU-ChaO
    http://www.archdaily.com/802444/hous...utong-oeu-chao
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  19. #4439

    Domyślnie

    Witam,

    Prośba o konstruktywne uwagi i przemyślenia odnośnie załączonego projektu.

    W szczególności zależy nam na opiniach dotyczących operowania światła w części dziennej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt 14_02.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	381577

  20. #4440

    Domyślnie

    Doprecyzuje, bo widze moze nie do konca jasno sie wypowiedzialem. Pokoj corki na "strychu" jest w takim a nie innym miejscu z kilku powodow:
    1: bo ma byc otwarta przestrzen nad czescia dzienna
    2: bo jest z tamtad blisko do lazienki i wc
    3: bo nie chcemy schodow w czesci dziennej
    5: bo nie chcemy okien polaciowych - okno corki bedzie na bocznej scianie.
    6: bo garaz bedzie oddzielony od czesci domowej, a nad garazem i tak bedzie prawdziwy strych ( widac zreszta w elewacji okno na scianie ) ale wejscie do niego bedzie z garazu pewnie jakies schody strychowe, lub inne do zastanowienia.
    7: Garaz jest po prawej bo kierunki swiata, a czesc nocna po lewej bo inaczej od garazu do drzwi wejsciowych by bylo kilka metrow dalej.
    8: Mozna by inaczej otworzyc czesc dzienna ale na pewnym etapie przyjelismy zaloznia wymiarow domu ( co poniekad obligowaly tez WZ) ale i tez wzgledy estetyczne - koniecznie musiala byc "stodola" lub dom podobny do starych domow poniemieckich w Wlkp..

    a i pisze o "strychu" w cudzyslowie bo wiem ze przepisy budowalne mi na cos nie pozwola, bedzie albo wysokosc pomieszczen albo wymiary schodow obligowaly ze to bedzie zamieszaly "strych"
    Ostatnio edytowane przez Marcosii ; 14-02-2017 o 14:51

Strona 222 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony