dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 95 z 107
Pokaż wyniki od 1.881 do 1.900 z 2127
  1. #1881
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Ma to znaczenie, ale jeśli jest spory gradient temp. w pionie zbiornika to wtedy różnice będą niewielkie.
    Przy jednakowej temp. w całym zbiorniku, jakieś krótkotrwałe intensywne korzystanie z ciepłej wody spowoduję napływ zimniejszej wodociągowej i mocniejsze schłodzenie glikolu w wymienniku, przez co np zmieni się temp. glikolu z 40/30 na 35/25. Ale jak będziesz robić z krokiem 10s to spokojnie wyłapiesz jakieś małe zmiany i później policzysz policzysz zużycie dla kroku 10s , zsumujesz i wynik będzie w [ J ]
    Jaki wpływ na wydajność-uzysk z kolektorów mają te wszystkie wyliczenia ? Gdy te dane skoryguje jak zmieni się to co kolektor nam da od siebie......czyli pozyskane ciepło już nie energię ale chodzi mi o ciepło ?Co tak na prawdę zmiana tych danych zmieni w kolektorach ?Podstawić należy wyliczone dane do sterownika i zmienić fizycznie parametry te ,które zmienić można na sterowniku?Jaki to ma wpływ na ten solar, który wykonamy sami?

  2. #1882

    Domyślnie

    W samej budowie nic. Tak jak te z solarkeymarkiem, mają swoją charakterystyke. Tutaj chodzi bardziej o sposób pomiaru temperatur, które mają posłużyć do obliczenia uzysku.

  3. #1883

    Domyślnie

    I tak uzysk bez cieplomierza policzy dla małego okresu czasu. Każde zakłócenie powoduje zmianę temp. I jak się tego nie uwzględni to wyjdą przeklamane wyniki

  4. #1884

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    I tak uzysk bez cieplomierza policzy dla małego okresu czasu. Każde zakłócenie powoduje zmianę temp. I jak się tego nie uwzględni to wyjdą przeklamane wyniki
    Tyle sprzedanych zestawów solarnych w Polsce a ja jeszcze nie znalazłem udokumentowanej wiarygodnie analizy ilości energii uzyskanej w Polskich warunkach.. chyba że słabo szukam. mit 10 letniego czasu zwrotu jest nadal mitem..zapewne 20 letni także. Załącza sie jedynie jakies wykresy w słonecznym dniu w lecie. Nigdzie nie znalazłem pełnego zestawienia.
    Ekoterroryzm po oczach w biały dzień.

  5. #1885
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Jak zrobie jakis podstawowy pomait to dam znac jak to u mnie wyglada.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  6. #1886

    Domyślnie

    Cytat Napisał adampepe Zobacz post
    Tyle sprzedanych zestawów solarnych w Polsce a ja jeszcze nie znalazłem udokumentowanej wiarygodnie analizy ilości energii uzyskanej w Polskich warunkach.. chyba że słabo szukam. mit 10 letniego czasu zwrotu jest nadal mitem..zapewne 20 letni także. Załącza sie jedynie jakies wykresy w słonecznym dniu w lecie. Nigdzie nie znalazłem pełnego zestawienia.
    Ekoterroryzm po oczach w biały dzień.
    Niezupełnie. Czego oczekujesz, wróżby? To idź do wróżki!
    Na weatheronline masz to co było(usłonecznienie). Załóż 400-500W/m2(jakżeś odważny to załóż 700-800) i sobie wylicz sam. Cena solara na dziś to 500zł/m2. Jeśli coś jest droższe to jest to zbyt wysoka marża za kiepsko zrobiony marketing(a czasem nawet dobrze, obalamy tu teorie marketingowe taśmowo). Solara na siłę możesz zrobić sam, wtedy jest trochę taniej, ale niewiele.

  7. #1887

    Domyślnie

    http://bit.ly/JIe3Xx
    w pierwszym wyniku masz model potem portal aukcyjny. Aha mały błąd są po 600zł/m2... Co więcej pamiętajcie o kącie padania przy obliczeniach.

  8. #1888

    Domyślnie

    Zacznijcie interesować się "z czego" solar jest wykonany, jakie ma ta powłoka współczynniki absorpcji i emisyjności, jakie współczynniki odbicia ma szyba. To ma znaczenie a nie nalepka made in germany. Taką nalepkę każdy sobie może wydrukować, a holenderski celnik nawet na to nie spojrzy.

  9. #1889

    Domyślnie

    Cytat Napisał adampepe Zobacz post
    Tyle sprzedanych zestawów solarnych w Polsce a ja jeszcze nie znalazłem udokumentowanej wiarygodnie analizy ilości energii uzyskanej w Polskich warunkach.. chyba że słabo szukam. mit 10 letniego czasu zwrotu jest nadal mitem..zapewne 20 letni także. Załącza sie jedynie jakies wykresy w słonecznym dniu w lecie. Nigdzie nie znalazłem pełnego zestawienia.
    Ekoterroryzm po oczach w biały dzień.
    Ja jestem właśnie w trakcie robienia takiej analizy numerycznej dla domku NF40 w ramach mojej pracy inż. Liczona dla kroku godzinnego, z wykorzystaniem wiedzy o wymianie ciepła, teorii wymienników ciepła itp.
    Pewne rzeczy trzeba założyć i niektóre uprościć, gdyż takiego układu nie dałoby się praktycznie opisać bez zaawansowanych programów.
    Ale takiej symulacji na pewno bliżej do ideału niż te durne zapewnienia producentów o średnich uzyskach z m2 absorbera.

  10. #1890

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Ja jestem właśnie w trakcie robienia takiej analizy numerycznej dla domku NF40 w ramach mojej pracy inż. Liczona dla kroku godzinnego, z wykorzystaniem wiedzy o wymianie ciepła, teorii wymienników ciepła itp.
    Pewne rzeczy trzeba założyć i niektóre uprościć, gdyż takiego układu nie dałoby się praktycznie opisać bez zaawansowanych programów.
    Ale takiej symulacji na pewno bliżej do ideału niż te durne zapewnienia producentów o średnich uzyskach z m2 absorbera.
    O super, wyjaśnisz nam co to jest wiedza i wymianie ciepła? Teroia wymienników? Mam wrażenie że to wszystko wyłożone kiedyś było na wątku buforowym.

  11. #1891

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    O super, wyjaśnisz nam co to jest wiedza i wymianie ciepła? Teroia wymienników? Mam wrażenie że to wszystko wyłożone kiedyś było na wątku buforowym.
    No więc skoro było 'wyłożone', to po co mam to tłumaczyć? Nawet nie podałeś żadnych szczegółów.

  12. #1892

    Domyślnie

    657/1.23*1.08=~576 a jak trafisz łobuza to i bez vatu Ci sprzeda.

  13. #1893

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    No więc skoro było 'wyłożone', to po co mam to tłumaczyć? Nawet nie podałeś żadnych szczegółów.
    Bo nazwałeś to tak tajemniczo, że aż się boję.....

  14. #1894

    Domyślnie

    Tajemniczo?

  15. #1895
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Po co liczyć za pół solara, jak trzeba kupić i tak w całości te ok.2m2?
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  16. #1896

    Domyślnie

    żeby łatwo policzyć cenę za 30m2

  17. #1897
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    657/1.23*1.08=~576 a jak trafisz łobuza to i bez vatu Ci sprzeda.
    Taa, a potem przyłażą tacy na forum i żale wylewają, że "wykonawca" nie kwapi się do poprawy, a przecież ONI mają gwarancję

  18. #1898

    Domyślnie

    No to se sam załóż! A jak nie chcesz sam zakładać to i tak kogoś do zakładania musisz wziąć, prawda?

  19. #1899
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Prawda.

    To ile wtedy ten m2 będzie kosztował?

  20. #1900

    Domyślnie

    Powiem tak, 534 NETTO!!!!!

Strona 95 z 107

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony