dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie

    Witam serdecznie.

    Może ktos z Was mi coś doradzi?
    Mam w projekcie tradycyjną instalację c.o. z miedzi na lut miękki. Chciałbym jednak położyć rury pod posadzką w warstwie ocieplenia. Ponieważ jednak niechciałbym łączyć przykrytych rur zastanawiam się nad zmianą na system rozdzielaczowy? Nurtuje mnie tylko pytanie czy wystarczy zachowac średnice rur i zamontować rozdzielacz? Czy może jest coś czego nie wiem?
    Zastanawiam sie też nad zmianą rur na PEX, o którym pisano gdzies ostatnio? Co sądzicie o takim pomyśle?
    Z góry dziekuję za rzeczowe porady.

    Sebastian.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiarus

    Zarejestrowany
    Jun 2001
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja też planuję system rozdzielaczowy i do tego właśnie przewody od rozdzielacza do grzejników z miedzi miękkiej bo odcinki rur pomiędzy rozdzielaczem a grzejnikiem będą w jednym kawałku w posadzce bez łączń .
    Co do miedzi to każdy instalator powie ci że jest lepsza od plastiku a jak nie to go spław.
    Pozdrawiam

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Też się nad tym zastanawialam, ale system z rozdzielaczem kosztuje okolo 30% więcej / kazda rura wraca/, przy moim domie rury ida w dwie strony wzdłuz scian w warstwie ocieplenia i w wylewce. Oczywiście w miedzi, bo robimy grzejniki stalowe, plytowe. Wykończeniówka kosztuje masę kasy i trzeba się bardzo pilnować, aby nie opóźniać robót z powodu jej braku. Pozdr. majka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony