dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 189 z 407
Pokaż wyniki od 3.761 do 3.780 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #3761

    Domyślnie

    Pięknie dziękuję za odpowiedzi!! Chyba już wszystko mam wyjaśnione..
    Mam nadzieję, że US przychyli się w całości do mojego rozliczenia

  2. #3762
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Przygotowuję drugi wniosek VZM-1 (poprzedni rozliczony, sprawdzony, forsa wypłacona).

    Zastanawiam się czy przy kolejnym wniosku też powinnam dołączać kserokopie pozwolenia na budowę?

    Budowa się skończyła - mam odbiór budynku. Prace wykończeniowe trwają i nadal ponoszę wydatki podlegające odliczeniom.

    Czy muszę przedstawiać dodatkowe dokumenty potwierdzenie, że wydatki np. do maja były wpisywane w kolumnie 5 VZM-1/A, a od czerwca już w kolumnie 6 (niewymagające pozwolenia na budowę)?

  3. #3763
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    Cytat Napisał Trociu
    Hej

    Po selekcji materiałów do odliczenia zostały mi takie oto pozycje z tych większych:
    3. Dylatacja 10 x 0,5 cm - dylatacja do wylewek - nie wiem co to jest, a szukać mi się nie chce
    Hej
    Ta dylatacja to do wylewek. Dylatacja między płytą a ścianą.

  4. #3764

    Domyślnie

    Cytat Napisał ms.
    Zastanawiam się czy przy kolejnym wniosku też powinnam dołączać kserokopie pozwolenia na budowę?
    Nie tyle powinnaś, co musisz.... brak kserokopii pozwolenia jest podstawą do pozostawienia wniosku bez rozpatrzenia

  5. #3765

    Domyślnie

    Cytat Napisał ms.

    Budowa się skończyła - mam odbiór budynku. Prace wykończeniowe trwają i nadal ponoszę wydatki podlegające odliczeniom.

    Czy muszę przedstawiać dodatkowe dokumenty potwierdzenie, że wydatki np. do maja były wpisywane w kolumnie 5 VZM-1/A, a od czerwca już w kolumnie 6 (niewymagające pozwolenia na budowę)?
    Dołączasz do wniosku kopię pozwolenia na budowę oraz kopię zawiadomienia o zakończeniu budowy. Na tej podstawie US będzie wiedział, z których FV VAT ma być w kolumnie 5, a z których w kolumnie 6. Bo po zakończeniu budowy to już mniejszy limit (inwestycja niewymagająca pozwolenia)

  6. #3766

    Domyślnie

    witam, ja tu znów po ponad sześciu miesiącach otóż jeśli minęło 6 miesięcy od złożenia papierów a skarbówka milczy jak zaklęta to trzeba im się jakoś delikatnie przypomnieć?
    bo w sumie to trochę durna byłam, złożyłam papiery na dzienniku podawczym i nie wzięłam żadnego potwierdzenia ktoś pewnie był w takiej sytuacji więc proszę o porady

  7. #3767
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Czynny udział jest jak najbardziej wskazany i zagwarantowany przepisami ordynacji podatkowej. Więc nie będzie niczym dziwnym zapytanie w urzędzie jak sie miewa Twój VZM
    To, że nie masz potwierdzenia złożenia wniosku nie jest wielkim problemem. Urząd i tak rejestruje datę wpływu, wiec w czasie wizyty zapytaj o datę złożenia dokumentu.

  8. #3768

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał belladonna
    Cytat Napisał Trociu
    Hej

    Po selekcji materiałów do odliczenia zostały mi takie oto pozycje z tych większych:
    3. Dylatacja 10 x 0,5 cm - dylatacja do wylewek - nie wiem co to jest, a szukać mi się nie chce
    Hej
    Ta dylatacja to do wylewek. Dylatacja między płytą a ścianą.
    Na mojej f-rze miałem symbol 25.21.42-80.90 (na NIE) i nie odliczałem
    (takie żółte, piankopodobne coś).

  9. #3769

    Domyślnie limity vat i ilosc wnioskow

    Witam,
    dzis bylem u siebie w skarbowce oddac wnioski o zwrot vat i dostalem odmowe mimo ze zrobilem dokladnie tak jak pol roku temu uslyszalem od innej babki niz ta ktora tym razem przyjmowala moje zgloszenie.

    Prosze o pomoc, kto ma racje?, bo obawiam sie ze poprawie wszystko, narobie sie a w nastepnym tygodniu bedzie ta sama ktora byla pol roku temu i zarzada tego co dzis zostalo odrzucone.

    Problem jest nastepujacy:

    1.
    w 2005 rozpoczalem rozbudowe istniejacego domu, blizniak - dobudowa.
    w 2005 byl pierwszy wniosek o zwrot vat zlozony w moim oddizale skarbowym
    skladalem jeden wniosek na rok, opuscilem rok 2008 wiec dzis dostarczylem wniosek kolejny o numerze 4
    wniosek zawieral faktury na material ktory zuzylem wlasnie na rozbudowe tego domu

    2.
    w tym roku (2009) rozpoczalem budowe domku na wsi
    zgodnie z tym co powiedziala mi babka pol roku temu (tak, bylem sie zapytac co mam robic w temacie vat) - ile inwestycji sie ma tyle wnioskow sie sklada
    wiec dzis oprocz tego z numerem 4 dostarczylem nowy oddzielny wniosek o numerze 1 zawierajacy faktury ktore dotyvczyly tylko domu na wsi


    babka ktora dzis obslugiwala wnioski o zwrot vat mnie poinformowala,ze ma byc wszystko na 1 wniosku o numerze kolejnym 4 bo limity sa przyznawane na 5 lat nie wazne ile mam inwestycji - limit to limit i tylko 1 wniosek w danym roku moze byc zlozony. Czyli to jest calkowicie w sprzecznosci z tym co powiedziala poprzednio inna pani.

    moze ktos mial podobna sytuacje i chcialbym uslyszec ktora wersja zostala zaakceptowana (jest prawidlowa).

    z gory dzieki za pomoc

  10. #3770

    Domyślnie

    Z całą pewnością rację ma babka nr 2 (jeden wspólny wniosek).

    Zostaw "grubszy wniosek" (a w zasadzie załącznik/ki) i dopisz do niego f-ry z drugiego.

    I nie strzelaj - nie wszędzie pracuje belladonna...

  11. #3771

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUZEK
    Z całą pewnością rację ma babka nr 2 (jeden wspólny wniosek).

    Zostaw "grubszy wniosek" (a w zasadzie załącznik/ki) i dopisz do niego f-ry z drugiego.

    I nie strzelaj - nie wszędzie pracuje belladonna...
    1. jestes tego 100% pewien, czy tak ci sie wydaje? miales takie doswiadczenia?

    2. poczekam na innych komentatorow... zobacze czy mieli tak samo

    3. o co chodzi z tym strzelaniem?

  12. #3772

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonart1
    1. jestes tego 100% pewien, czy tak ci sie wydaje? miales takie doswiadczenia?

    2. poczekam na innych komentatorow... zobacze czy mieli tak samo

    3. o co chodzi z tym strzelaniem?
    Wniosek można złożyć nie częściej niż raz w roku, czyli w danym roku można złożyć 1 lub wcale. We wniosku można wykazać remont oraz budowę.... lub 2 remonty, 2 budowy itd... chociaż zaczyna się temat pt. czy na pewno ma mieć to związek tylko z tytułem prawnym (pozwoleniem) czy jednak również z WŁASNYMI celami mieszkaniowymi, czyli na wynajmowany budynek nie (bo się w nim nie mieszka). Ale.... to jest temat powiedzmy "gdybający".
    Dlatego złożenie 2 wniosków, jednego na 1 inwestycję, a drugiego na drugą przez tę samą osobę jest sprzeczne z ustawą (babka 1 chyba nie była zorientowana w temacie.... bywa i tak).
    Składasz 1 wniosek z kilkoma załącznikami.... budowa nie wymaga opisu, a remont tak.... w poz. 41-43 mogą się pojawić daty w każdym przypadku, jeśli ktoś coś buduje, rozbudowuje (przebudowa, nadbudowa itp) lub remontuje... oczywiście ciągle to coś ma być mieszkalne.... do wszystkiego potrzebne kopie pozwoleń, czy tyt. prawnych i kopie faktur...
    PS Dobrze, ze Pani nie przyjęła 2 wniosków.... bo by trzeba było uruchomić temat pt. "odmowa" )

  13. #3773

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasianka36
    witam, ja tu znów po ponad sześciu miesiącach otóż jeśli minęło 6 miesięcy od złożenia papierów a skarbówka milczy jak zaklęta to trzeba im się jakoś delikatnie przypomnieć?
    bo w sumie to trochę durna byłam, złożyłam papiery na dzienniku podawczym i nie wzięłam żadnego potwierdzenia ktoś pewnie był w takiej sytuacji więc proszę o porady
    Kto pyta, nie błądzi... Tam nie gryzą

  14. #3774

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    Wniosek można złożyć nie częściej niż raz w roku, czyli w danym roku można złożyć 1 lub wcale. We wniosku można wykazać remont oraz budowę.... lub 2 remonty, 2 budowy itd... chociaż zaczyna się temat pt. czy na pewno ma mieć to związek tylko z tytułem prawnym (pozwoleniem) czy jednak również z WŁASNYMI celami mieszkaniowymi, czyli na wynajmowany budynek nie (bo się w nim nie mieszka). Ale.... to jest temat powiedzmy "gdybający".
    Dlatego złożenie 2 wniosków, jednego na 1 inwestycję, a drugiego na drugą przez tę samą osobę jest sprzeczne z ustawą (babka 1 chyba nie była zorientowana w temacie.... bywa i tak).
    Składasz 1 wniosek z kilkoma załącznikami.... budowa nie wymaga opisu, a remont tak.... w poz. 41-43 mogą się pojawić daty w każdym przypadku, jeśli ktoś coś buduje, rozbudowuje (przebudowa, nadbudowa itp) lub remontuje... oczywiście ciągle to coś ma być mieszkalne.... do wszystkiego potrzebne kopie pozwoleń, czy tyt. prawnych i kopie faktur...
    PS Dobrze, ze Pani nie przyjęła 2 wniosków.... bo by trzeba było uruchomić temat pt. "odmowa" )
    hmm.. dzieki za wyjasnienia... no coz, wiec chyba sie biore za poprawki, tylko jedno mi w tym wszystkim nie pasuje...

    limit jest 1 na 5 lat, z tego wynika ze mam ten jeden limit nie wazne ile buduje budynkow...

    wyglada na to ze ci budujacy metoda gospodarcza sa znowu zrobieni w balona, bo gdybym teoretycznei zlecil 20 budow firmie developerskiej to bylbym na 7% vacie w przypadku wszystkich 20 budow, i nikt by o limity nawet nie pytal...

    a tutaj mam 30tys zlotych na 5 lat i koniec...

  15. #3775

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonart1

    hmm.. dzieki za wyjasnienia... no coz, wiec chyba sie biore za poprawki, tylko jedno mi w tym wszystkim nie pasuje...

    limit jest 1 na 5 lat, z tego wynika ze mam ten jeden limit nie wazne ile buduje budynkow...

    wyglada na to ze ci budujacy metoda gospodarcza sa znowu zrobieni w balona, bo gdybym teoretycznei zlecil 20 budow firmie developerskiej to bylbym na 7% vacie w przypadku wszystkich 20 budow, i nikt by o limity nawet nie pytal...

    a tutaj mam 30tys zlotych na 5 lat i koniec...
    Mało.... zaczynają się podnosić głosy.... ze można odliczyć tylko na 1 budowany budynek, a nie kilka, bo w końcu będziesz mieszkał fizycznie w jednym.... a to już by była dyskryminacja, bo przy "zwyczajnym" domku nie ma możliwości wykorzystać ten limit budowlany, więc? odliczyć wszystko może ten, co go stać na wybudowanie pałacu? .... dlatego ja ciągle się upieram, że w ustawie mowa o celach mieszkaniowych bez słowa "własne".... a skoro ustawodawca o tym słowie zapomniał to? jego problem

  16. #3776

    Domyślnie

    nie zrozumialem tego... "ze jego problem i ze nie ma slowa 'wlasne' " chcesz powiedziec ze limity sa per inwestycja, czyli skoro mam 2 w budowie to mam 2 x 30k? bo ustawodawca sie pomylil???

  17. #3777

    Domyślnie

    Nie, limit na budowę masz jeden (zmienny w ciągu 5 lat, bo zależny od ceny metra), ale zaczynają gdybać, czy przypadkiem nie powinno być tak, że możesz tylko starać się o zwrot budując 1 budynek, a nie kilka, bo fizycznie będziesz w 1 mieszkał, a reszta to albo pod wynajem, albo na handel..... a celem tej ustawy była pomoc państwa dla celów mieszkaniowych podatnika (czyli jego celów mieszkaniowych, a nie osoby która to później kupi, czy wynajmie.... taki jest trend), bo ktoś kto buduje więcej niż 1 dom, raczej będzie mieszkał tylko w jednym.
    A ja piję do tego, że w takiej sytuacji będzie dyskryminacja, bo budując 1 dom... przeciętny, nie ma możliwości wykorzystać limitów, więc wykorzysta ten limit tylko ta osoba, którą stać na "bogatszy" domek.... przy takim punkcie widzenia.... w końcu nie budujesz 5 lat, tylko nierzadko przy kredycie 2 lata, a potem wchodzisz na limit remontowy i budowlany nie zostaje wykorzystany )

  18. #3778
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    belladonna, dziękuję za odpowiedź - oczywiście dołączę kopię pozwolenia na budowę i zgłoszenie odbioru budynku.

  19. #3779

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    Cytat Napisał Erol 1
    Ach ten Kraków....
    Zapraszamy. Pogoda dopisuje.
    Zapraszamy? a konkretnie gdzie?
    25 min na zachód od centrum....
    Przymykacie czasem oczy
    Czasem zamykacie usta
    Lepiej jest się nie wychylać
    Kartoteka będzie pusta

  20. #3780

    Domyślnie

    6 listopada złożyłem wniosek o zakończenie budowy.
    Ale w VZM-1 znalazły sie (6szt) FV z datą poźniejszą jednak nie później niż data odbioru wniosku o dopuszczeniu bud. do użytku.
    Czy muszę je wykasować czy jakoś to przejdzie w US? Jak to sprawdzą?
    Przymykacie czasem oczy
    Czasem zamykacie usta
    Lepiej jest się nie wychylać
    Kartoteka będzie pusta

Strona 189 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony