dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 764
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 15267
  1. #261

    Domyślnie

    kociol ma 24 Kw , komin dymi - temp aktualnie 40 C , zasobnik 200 l

  2. #262

    Domyślnie

    hm to innych koncepcji nie mam
    - choć trochę dziwne że masz temp na zasilaniu (?) 37-47 stC a na powrocie 40 stC: nawet gdy zasilanie jest 47 stC, to powrót powinien byc nieco zimniejszy .... - wskazuje to na słaby "odbiór ciepła" przez grzejniki/podłogówkę -> może niezbyt dobrze/zbyt oszczędnościowo projektowane ?

    ja aktualnie zużywam jakies 6.5-7.5 m3 GZ50/dobę (domek parter 100 m2, kondensat) i to wydaje mi się od czasu do czasu [pojedyncze dni] nieco za dużo: są dni gdy dom jakoś tak nie może się rozgrzać, jakby np. gaz miał słabą kaloryczność albo coś ...
    Może ktoś ma podobne wrażenia ? - gaz mam z GSG
    pozdr - Krzysiek

  3. #263

    Domyślnie

    my mamy vitidensa 200 z zasobnikiem 160l.
    dzis wszystko wygladalo tak:

    wczoraj tak:

    przedwczoraj tak:


    a to dla porownania najzimniejszy dzien w 2006 roku -26, oj bylo zimno... uuu... w aucie skrzynia mi zamarzla :


    zolte to cwu mierzone na wyjsciu z pieca
    czerwone to co mierzone na wyjsciu z pieca
    zielone to temperatura w salonie na dole
    niebieskie to temperatura no dworze

  4. #264

    Domyślnie

    Co do kaloryczności gazu to chyba nie ma to nic wspólnego bo ja dzisiaj cały dzień palę w kominku i też nie mogę nagrzać (zawsze nagrzewałem w 2 godziny)
    Co do temp. zasilania i powrotu to w instrukcji od kotła mam napisane że kocioł tak moduluje pracą palnika i pompy aby ta różnica wynosiła 10C.
    Nie wiem jak to jest w waszych ale podejrzewam że tak samo

  5. #265

    Domyślnie

    cisza1 jakie sprytne urządzenie robi Ci takie ładne wykresiki?
    Pozdrawiam

  6. #266

    Domyślnie

    LINUX rulez + troche dziadowstwa wlasnej konstukcji.
    co do temperatury powrotu, u mnie tez jest okolo 10oC roznicy.

  7. #267

    Domyślnie

    Cytat Napisał cisza1
    LINUX rulez + troche dziadowstwa wlasnej konstukcji.
    co do temperatury powrotu, u mnie tez jest okolo 10oC roznicy.
    A to dziadostwo możesz trochę sprecyzować? A nawet bardziej!

  8. #268

    Domyślnie

    170 sqm, ściany BK36/500 + 12cm styr., okna PCV ciepłe, piec Broetje 24 kW jednofunkcyjny + zasobnik CWU 200l, parter podłogówka pod terakotą, poddasze kaloryfery, kominek Tarnava z DGP grawitacyjną, gaz propan z butli. Gaz grzeje na minimum tak by dawał ok. 17 deg. + CWU + gotowanie. Rano gdy wstaję jest w domu ok. 19 deg., rozpalam kominek 4 szczapy 10-15fi/40cm i po 1/2 h mam ok. 21 deg. Kominek dławię by tylko się żarzył. W ciągu dnia żona dokłada jeszcze dwie szczapy. Jak przesadzi to potrafi dojść do 24 deg. Na noc kominkowi pozwalam wygasnąć bo przy niższej temperaturze lepiej się śpi. Pierwszy rok grzania. W tym sezonie na wszystkie potrzeby zużyłem 210 m3 propanu czyli ok. 70-80 m3 propanu miesięcznie (ok. 500pln) + drewno kominkowe.
    ppp.j

  9. #269

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorzleg
    A to dziadostwo możesz trochę sprecyzować? A nawet bardziej!
    1-wire -> atmega128 -> owphp -> mysql

  10. #270

    Domyślnie

    "1-wire -> atmega128 -> owphp -> mysql"
    i wszystko jasne

    Pozdrawiam

  11. #271

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiekMarusza
    hm to innych koncepcji nie mam
    - choć trochę dziwne że masz temp na zasilaniu (?) 37-47 stC a na powrocie 40 stC: nawet gdy zasilanie jest 47 stC, to powrót powinien byc nieco zimniejszy .... - wskazuje to na słaby "odbiór ciepła" przez grzejniki/podłogówkę -> może niezbyt dobrze/zbyt oszczędnościowo projektowane ?

    ja aktualnie zużywam jakies 6.5-7.5 m3 GZ50/dobę (domek parter 100 m2, kondensat) i to wydaje mi się od czasu do czasu [pojedyncze dni] nieco za dużo: są dni gdy dom jakoś tak nie może się rozgrzać, jakby np. gaz miał słabą kaloryczność albo coś ...
    Może ktoś ma podobne wrażenia ? - gaz mam z GSG
    pozdr - Krzysiek
    no sprawdzalem - ja tu kompletnie zielony jestem jesli chodzi o te kotly- czytam i czytam instrukcje - otoz jest tak :
    - temp cwu - 50 C / z kranikiem/
    - temp. powrotu - od 37 do 49 C
    temp grzania dzien 18C, noc 17 C, podlogowki w 5 lazienkach- 25C
    w domu temp od 12 C / pokoj z jednym grzejnikiem od polnocy/ do 20 C na piętrze.
    kociol dalej sowje- komin dymi / mgielka/ cyrkulacja odlaczona, temo na zewntrz 5C, na dobe 20 m3 ciagnie!!!!!!!!!!!!!!! co z tym cholerstwem robic?????????

  12. #272

    Domyślnie

    Wydaje mi się 71kkk, że chyba ponosisz teraz koszty wygrzewania i dosuszania bydynku. Jedyne co mogę Ci doradzić w tej sytuacji, to bardzo krótkie, ale intensywne wietrzenia całego budynku, co najmniej dwa razy dziennie, w celu cyklicznego wyrzucania masy zawilgoconego powietrza. Wbrew pozorom może to dać efekt zmniejszenia zużycia gazu.
    Z Twojego opisu wynika, ze nie występują raczej błędy w rozwiązanich i ustawieniach całego systemu ogrzewania.
    Wcześniej pisałeś, że zużycie wynosiło 24m3/dobę. Jeśli teraz jest 20, to chyba już jest jakiś postęp. Wyłączenie cyrkulacji na pewno zmniejsza zużycie i daje pełniejszy obraz sytuacji.
    Ja przy 400 + 20m2 zużywam 16m3/dobę i nie wycisnę mniej (u mnie w sposób zaprogramowany pracuje cyskulacja, ale temperatura jest zróżnicowana w pomieszczeniach).
    Pozdrawiam

  13. #273

    Domyślnie

    lukolbis- po przeczytaniu postu wyzej o wietrzeniu od dzisiaj zaczalem wietrzyc - zobaczymy co i jak. napisz jaki twoim zdaniem powinno byc modelowe zuzycie tego gazu u mnie- no bo jak u Ciebie jest 420 m2 i bierze 16 m3 na dobe, to u mnie krematorium przypomne - u mnie 370 m2 , z tego do grzania 340 m2.

  14. #274

    Domyślnie

    Na pewno może zmniejszyć zużycie gazu programator, najlepiej tygodniowy, zwłaszcza jeżeli są cykliczne sytuacje, ze nie ma nikogo w domu i oczywiście z obniżeniem temperatury nocnej (u mnie tak jest, tzn. tylko z temperaturą nocną, bo w domu cały czas ktoś jest). Więcej pomysłów nie mam, bo w Twoim opisie nie dostrzegam raczej nieprawidłowości. Wydaje mi się, że biorąc pod uwagę dosuszanie domu i zużycie na poziomie 20m3/dobę, to chyba nie jest tak źle. W czasie powinno to spadać.
    Co do modelowego zuzycia, to chyba nie można definiować takiej wielkości, bo jest zbyt wiele czynników mających wpływ na zużycie gazu. Przypuszczam, że jeśli dojdziesz właśnie do 16m3/24h, przy takiej aurze, to będzie chyba jakas norma.
    Moje zużycie (nie wiem czy takie najniższe przy tej powierzchni) wynika z dwóch czynników; po pierwsze stram się oszczędzać (nie wiem, czy jestem w tym bardzo oryginalny), a po drugie mam niezłą szajbę na punkcie usprawniania systemu ogrewania i bez przerwy coś reguluję, podkręcam, poprawiam, niekiedy z wręcz odwrotnym skutkiem.

    Na początek zastosuj programator (ja mam czeskiej firmy Elektrobock - bezprzewodowy). Każdy po zastosowaniu programatora stwierdza spore oszczedności.
    Pozdrawiam

  15. #275

    Domyślnie

    swoja droga to duzutka masz chalupkę- 420 m2. na bogato!!!

  16. #276

    Domyślnie

    Staram się kamuflować..... nie wygląda na tyle

  17. #277
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    u nas 100m2 powierzchni, pth 44,5, obecnie ogrzewanie + CWU - średnio 5-6 m3 gazu na 24h, temp. godz.6.00-8.00 i 16.00-22.00 21 st.C, w pozostałe godziny 18,5-19 st. C. Chyba nieźle.

  18. #278

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukol-bis
    "1-wire -> atmega128 -> owphp -> mysql"
    i wszystko jasne

    Pozdrawiam
    sorry... to zbudowany uklad na mikrokontrolerze Atmela ATMEGA128 ktorego zadaniem jest sterowanie kilkoma duperelami i monitorowanie innych... w tym przypadku temperatur... samo monitorowanie temperatur zrobione jest na ukladach Dallasa w oparciu o technologie 1-wire.
    dane zbierane sa do pamieci mikrokontrolera a pozniej przesylane co jakis czas do PC gdzie sa zapisywane w bazie danych SQL skad juz w dowlny sposob obrabiane w zaleznosci od potrzeb.

    no w skrocie...

    a po co to wszystko? ano zeby ustawic prawidlowo - nie na nosa - krzywe grzewcze kotla, czasy zalaczen grzania zasobnika i posrenio opisac straty termiczne w poszczegolnych pomieszczeniach...

    duzo roboty, ale traktuje to jako zabawe

  19. #279
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    serwghost

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam

    Czytam forum od 2 latek. Dziękuję za wiedzę. I sezon od początku grzania tzn. połowa października około:
    550 m3 GZ-41 c.o. c.w.u. (100 m3 zjadł w 2 dwa dni - uruchomienie, ogrzanie z 15 do 20 c w domu byłem załamany) = alle średnio 7m3 na dobę
    powierzchnia orzewana 130m3 + gararz 20m2
    dół podłogówka góra grzejniki
    w dzień 22,75 15 do 22 w nocy 22,5 (nie ma sensu drastycznie zmiejszać tęperatury w nocy, dogrzanie o 2 st trwa u mnie prawie cały dzień)
    brak drzwi na podaszu, nie ma wiatrołapu, nie mamy kominka
    piec 24 KW beretta 2 funkcyjny turbo, sterownik tygodniowy euroster
    ocieplenie poroton 24+ 12cm styro, 30 cm wełny w płytach dach, fundament ocieplone 10cm, pod podłogą około 9 cm styro.

    Pozdrawiam

  20. #280

    Domyślnie

    a tak apropos podawanych rezultatow... juz to kiedys pisalem ze moze warto bylo by podawac zuzycie gazu w przeliczeniu na m2 ogrzewanej powierzchni.
    to tak naprawde jedyny miarodajny wynik ktory mozemy porownac miedzy soba.

    proponuje porownywac srednia caloroczna, miesieczna i jak kto woli dzienna.

    srednia caloroczna=(calkowite spalanie gazu w ciagu 12 mies/365)/ogrzewana pow.(m2)

    srednia miesieczna=(calkowite spalanie gazu w ciagu miesiaca/ilosc dni w mies.)/ogrzewana pow.(m2)

    srednia dzienna=(calkowite spalanie gazu w ciagu doby/24)/ogrzewana pow.(m2)


    dla naszego domku sr. caloroczna wychodzi:
    sr. caloroczna=(1450/365)/160=0,0248125 m3/m2/dobe

    takie porownanie powinno wiele wyjasnic czego sie spodziewac.

Strona 14 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony