dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 302 z 764
Pokaż wyniki od 6.021 do 6.040 z 15266
  1. #6021
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Diedra
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lublin
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlodysd Zobacz post
    za bardzo mi sie nie chce wierzyc ale licznik powie prawde
    chodzi o to ze u mnie od 22 jak konczy sie dzienna temp do 5 jak zaczyna sie dzienna, to tem spada o 1 st to minimum
    a jak z tym spadkiem tem przez noc jest u pozostałych
    U mnie ustawienie komfortowe kończy się o 22.30 w dni powszednie, a zaczyna o 6 rano, z różnicą 1C pomiędzy ustawieniami. Temperatura w nocy do tej pory nie spadła aż o 1 stopień jak u Ciebie. Wstaję kilka - kilkanaście minut po przejściu pieca na temperaturę komfortową i na wyświetlaczu widzę, że jeszcze 0.4C do dogrzania, w związku z tym szacuję, że w ciągu nocy temperatura w domu (przy dodatniej na zewnątrz) spada o ok. 0.5C. Przy cieplejszych nocach bywa lepiej. Jak będzie zimą - nie wiem, wprowadziliśmy się na wiosnę. Liczę się z tym, że rachunek może nas trochę zgnębić Dodam, że dom jest piętnastoletni, więc nie musimy osuszać.

  2. #6022
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Pytanie o ocene zuzycia doswiadczonych uzytkownikow. Pierwszy sezon, pierwsze 2 tyg mieszkania w domu. Kociol to kondensat Duvala zasilany drogim gazem ze zbiornika naziemnego. Brak drzwi wewn, caly dol w podlogowce (140m2), gora wylaczona ale z uwagi na otwarty salon i tak sie nagrzewa czyli jeszcze + 100m po podlogach. Temp docelowa 21.5C (osiagnieta po 4 dniach), sciany przez 10 dni doszly do 19C. Dom ocieplony standardowo, okna 3szybowe (chociaz to nie ma znaczenia bo przez skrzynki rolet wiatr hula az milo). Przez te 14 dni poszlo 49m3 gazu (3.5m3 dziennie). Duzo, malo, w normie? Pozdrawiam.
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  3. #6023

    Domyślnie

    Cytat Napisał maysee Zobacz post
    Duzo, malo, w normie?.
    Dodaj - ile to w kWh? - tylko Ty wiesz co to za nośnik energii.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  4. #6024
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    Dodaj - ile to w kWh? - tylko Ty wiesz co to za nośnik energii.
    Nie rozkminiam Twojej wypowiedzi.
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  5. #6025

    Domyślnie

    Cytat Napisał maysee Zobacz post
    Nie rozkminiam Twojej wypowiedzi.
    ok, nie było pytania
    -w normie. Pozdrawiam.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  6. #6026

    Domyślnie

    Cytat Napisał maysee Zobacz post
    Przez te 14 dni poszlo 49m3 gazu (3.5m3 dziennie). Duzo, malo, w normie? Pozdrawiam.
    jak podasz ile zapłaciłeś za ten gaz to Ci powiemy czy dużo mało czy w normie
    Projekt Ewa 118m2 + 28m2 pomieszczenia gospodarcze , dach 2 spadowy, 29cm wełny (Isover 15cm 0,39 + Isower Pure One 14cm 0,35) , sciany ytong 36cm, podłoga 9cm, rekuperator, kocioł Viessmann vitodens 200
    + 150l + Pogodowy, dodatkowo kominek z cegły szamotowej, WM Mitsubishi L350

    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  7. #6027
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar paciorki
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-485
    Dzielnica
    Giszowiec
    Posty
    358
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał maysee Zobacz post
    Pytanie o ocene zuzycia doswiadczonych uzytkownikow. Pierwszy sezon, pierwsze 2 tyg mieszkania w domu. Kociol to kondensat Duvala zasilany drogim gazem ze zbiornika naziemnego. Brak drzwi wewn, caly dol w podlogowce (140m2), gora wylaczona ale z uwagi na otwarty salon i tak sie nagrzewa czyli jeszcze + 100m po podlogach. Temp docelowa 21.5C (osiagnieta po 4 dniach), sciany przez 10 dni doszly do 19C. Dom ocieplony standardowo, okna 3szybowe (chociaz to nie ma znaczenia bo przez skrzynki rolet wiatr hula az milo). Przez te 14 dni poszlo 49m3 gazu (3.5m3 dziennie). Duzo, malo, w normie? Pozdrawiam.
    U nas też pierwszy sezon.
    Kuchenka gazowa, cwu i ogrzewanie również gazowe.

    Na samo grzanie wody i gotowanie codziennie 3m3. ( sprawdziliśmy to przez 2 tygodnie października przy zupełnie wyłączonym ogrzewaniu).
    Teraz codziennie łącznie ok. 7 m3. ( czyli 3 m3 jak wyżej i 4 m3 ogrzewanie). Temperatura w domu ok. 21 C, kominek przepalony może raz w tygodniu.
    3 osoby, dom połowa bliźniaka. Piwnica 40 m2 ( ogrzewanie wyłączone), parter 100 m2 (podłogówka włączona + kaloryfery wyłączone), piętro 50 m2 (kaloryfery wyłączone), kubatura 970 m3, wentylacja mechaniczna z GWC. Dom ocieplony styropianem 20 cm, na elewacji południowej niestety tylko 15 cm ( konserwator, bliźniak, wymogi różne inne od nas niezależne). Poddasze 30 cm wełny. Okna 3 szybowe ale niestety o dużo gorszych parametrach niżby mogły być ( wymagane przez konserwatora szprosy obniżają niestety wszystkie możliwe współczynniki )

    Wg. mnie Twoje zużycie jest niewielkie ale pewnie inni się odezwą, że bardzo duże. Czasami jak czytam, jakie zużycie mają co poniektórzy to mam wrażenie, że są cudotwórcami
    Domek na Giszowcu - blog - TUTAJ !!!

    Więcej zdjęć - TUTAJ i TUTAJ

    Link do dziennika - TU

    Na Fejsbuku - TUTAJ

  8. #6028
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    zużycie gazu każdy ma inne, ale głowa do góry, idzie obniżka z przyszłym rokiem...
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  9. #6029

    Domyślnie

    Cytat Napisał paciorki Zobacz post

    Wg. mnie Twoje zużycie jest niewielkie ale pewnie inni się odezwą, że bardzo duże. Czasami jak czytam, jakie zużycie mają co poniektórzy to mam wrażenie, że są cudotwórcami
    A czy wiesz ile kosztuje m3 gazu z butli? jak nie to tak na oko sobie pomnóż X 12zł
    Projekt Ewa 118m2 + 28m2 pomieszczenia gospodarcze , dach 2 spadowy, 29cm wełny (Isover 15cm 0,39 + Isower Pure One 14cm 0,35) , sciany ytong 36cm, podłoga 9cm, rekuperator, kocioł Viessmann vitodens 200
    + 150l + Pogodowy, dodatkowo kominek z cegły szamotowej, WM Mitsubishi L350

    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  10. #6030
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar paciorki
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-485
    Dzielnica
    Giszowiec
    Posty
    358
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał gumajunior Zobacz post
    A czy wiesz ile kosztuje m3 gazu z butli? jak nie to tak na oko sobie pomnóż X 12zł
    Nie znałam cen gazu z butli i nie przypuszczałam nawet, że może być taki drogi. Ja do tej pory płaciłam rachunki ( 203,98 zł za 45 m3 - średnio 4,53 zł za metr oraz 439,90 zł za 154 m3 - średnio 2,85 zł za m3 ) wychodzi na to, że im więcej zużywam tym taniej płacę )
    Domek na Giszowcu - blog - TUTAJ !!!

    Więcej zdjęć - TUTAJ i TUTAJ

    Link do dziennika - TU

    Na Fejsbuku - TUTAJ

  11. #6031
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał gumajunior Zobacz post
    A czy wiesz ile kosztuje m3 gazu z butli? jak nie to tak na oko sobie pomnóż X 12zł
    x10 dokladnie, zaplacilem 500pln za 2 tyg ale przyznaje zeby chate nagrzac od tych 8 stopni do 21.5 kociol chodzill po 14 godz dziennie. Tylko kurcze nie moge znalezc info jak przeliczyc 1m3 propanu na kWh, oczywiscie moj dostawca ani pisnie o tym na stronie.
    Ostatnio edytowane przez maysee ; 27-11-2012 o 19:55
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  12. #6032

    Domyślnie

    Cytat Napisał maysee Zobacz post
    x10 dokladnie, zaplacilem 500pln za 2 tyg ale przyznaje zeby chate nagrzac od tych 8 stopni do 21.5 kociol chodzill po 14 godz dziennie. Tylko kurcze nie moge znalezc info jak przeliczyc 1m3 propanu na kWh, oczywiscie moj dostawca ani pisnie o tym na stronie.
    na razie się nie przejmuj, musiałeś tyle spalić jak dom był tak wyziębiony i w dodatku to pierwszy sezon, LPG nie jest aż tak drogie jak by sie to wydawało
    Projekt Ewa 118m2 + 28m2 pomieszczenia gospodarcze , dach 2 spadowy, 29cm wełny (Isover 15cm 0,39 + Isower Pure One 14cm 0,35) , sciany ytong 36cm, podłoga 9cm, rekuperator, kocioł Viessmann vitodens 200
    + 150l + Pogodowy, dodatkowo kominek z cegły szamotowej, WM Mitsubishi L350

    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  13. #6033

    Domyślnie

    Cytat Napisał maysee Zobacz post
    jak przeliczyc 1m3 propanu na kWh,
    skoro to propan to wypadnie 92MJ/m3, czyli 25,56kWh/m3 - warto wiedzieć jaką wartość opałową ma ten nośnik. Co do wygrzewania (podnoszenia temp domu to jest to wypadkowa strat domu, jego masy z wyposażeniem i różnicy temp wew/zew. Jednak najważniejszym zużyciem będzie utrzymanie temp po uzyskaniu wymaganej. Jak wyliczysz średnią dobową potrzebną do utrzymania zadanej temp to podstaw dane do kalkulatora z mojej stopki, do tego dodaj cenę propanu, dane okresu grzewczego i uzyskasz roczne zapotrzebowanie i koszt.
    Jest ciekawa propozycje dla "gazowców"
    http://www.youtube.com/watch?v=CaJixPkWvR0
    to może się opłacić zwłaszcza przy pc pw lub klimatyzatorach
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 27-11-2012 o 20:50
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  14. #6034

    Domyślnie

    Zużycie gazu GZ50 za ostatni miesiac (28.10-28.11) według licznika równo 200 m3 czyli jakieś 6.5 m na dobę.CO+CWU 4 os ,dom starszy o pow.do ogrzania ok.150m2,średnio ocieplony,okna częściowo wymienione,w górach.Grzanie od 5:30 do 22:00 na 21oC,w nocy 19,5oC,kocioł kondensat 18 kW.

  15. #6035

    Domyślnie

    Pytanie z innej beczki,jak podały media , że od stycznia 2013 stanieje gaz,to będą nowe aneksy do umów bo jak pewnie większość ma faktury prognozowane na cały rok. W tamtym roku była podwyżka od marca i z tego co widzę na rachunkach to cena była taka sama do września 2012
    gdrer fgfggtttterrerr

  16. #6036

    Domyślnie

    żadnych aneksów, jak zwykle rozliczenie będzie przy następnym odczycie (oczywiście dostawca zrobi to korzystniej dla siebie) - chyba że tel zgłosić stan licznika z dnia podwyżki.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  17. #6037

    Domyślnie

    U mnie spalanie 29.10.2011 - 29.11.2011 -> 168,5m3 (co i cwu dla 3 osób) - średnia 5,44m3/dobę
    Teraz 29.10.2012 - 29.11.2012 -> 119,8m3 (co i cwu dla 4 osób) - średnia 3,86m3/dobę
    Mieliśmy cieplejszy listopad, a i dom mi trochę wysechł...
    Projekt Malachit z Archetonu. 155m2 podłogi (ok. 125m2 pu).Mieszkam od 23.09.2011!
    BK24cm+16cm styr. Poddasze żelbet+25cm styr. Podłogi 10cm styr + panele.
    WM+reku+GWC. 100% podłogówka, PPC Hewalex 300l+Immergas 12kW. Kominka brak.
    Dziennik Budowy Update 05.10.2011
    Komentarze do Dziennika Budowy

  18. #6038

    Domyślnie

    Witam. Moja chatka to prawie 170m izolacja chatki standardowa 15 styr elewacja ,20 wełna poddasze ,okna trzy szyby . W calej chatce podlogówka co 10 cm plus 5 grzejnikow wpięte w podłogówkę .Piec gazowy Buderus gb162 kondesat.Jeszcze nie grzeję bo czekamy na gaz. Moje pytanko jak policzć ile gazu będę potrzebował do ogrzania mojej chatki. Kubatura to 476.

  19. #6039

    Domyślnie

    Witam. Moj domek to 150 m2 po podlodze uzytkowej, mieszkalnej plus garaz i kotlownia-lacznie 170m2. Elewacja 15 cm styropian,skosy poddasza mieszkalnego 30 cm, poddasza typu strych 15 cm. Okna 3 szyby. Calosc podlogowka. Piec gazowy De dietrich MCR II, kominek z pw, bufor 750l. Niedawno odpalona rekuperacja. Palenie w kominku co drugi dzien, tak po kilka godzin. W ciagu ostatniego miesiaca ( od 29.10 do 28.11) srednie spalanie na dobe to 6,5 m3. 5 osob w domu. Czy to dobry wynik?
    a tak nawiasem mowiac-piszac to poszukuje DOBREGO instalatora do ustawienia pieca, konkretnie zawor trojdrogowy nie dziala automatycznie po wklepaniu w sterownik zadanej temp.- trzeba manualnie to zrobic. Bede wdzieczny za namiary na instalatora z woj. malopolskiego( zachodnia czesc) badz slaskiego( wschodnia czesc).
    pozdrawiam

  20. #6040
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sala

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań, Środa Wlkp
    Kod pocztowy
    63-000
    Posty
    76

    Domyślnie

    Witam,
    U mnie zużycie za cały listopad wychodzi 117 m3, co daje 3,9 m3 na dobę dla CO i CWU dla dwóch osób w domu.
    Mam nadzieję że jak dołożę jeszcze trochę styro na strop to będzie jeszcze mniej.
    Mam nadzieję że zmieszczę się w taryfie W2 bo opłaty stałe w W3 są za duże.

Strona 302 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony