dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 56 z 112
Pokaż wyniki od 1.101 do 1.120 z 2232
  1. #1101

    Domyślnie

    też kupiłam z elkamino. najpierw zamówiłam próbki, potem wybrałam kolor (beż-brąz) i przedwczoraj przyjechały. kładzione będą w poniedziałek. wiem, że to nie prawdziwa cegła, ale podoba mi się (przód ). kafelkarz obejrzał, powiedział, że mu całkiem pasuje. fugować też będzie na ok. 1 cm, fuga jasnoszara, układa od dołu. w kuchni chciałam położyć od nich białą cegłę, ale w końcu stanęło na białych płytkach-cegiełkach.
    moja koleżanka ma starą rozbiórkową poniemiecką cegłę na kominku i części ścian (cięła) i niestety miała sporo strat. tzn. cegła jej się kruszyła i rozpadała, ale pewnie to kwestia kiepskiej, źle przechowywanej cegły.

  2. #1102

    Domyślnie

    Witajcie. Mam pytanie odnosnie zaprawy/kleju. No wlaśnie czym wlaściwie jest to przyklejane. Cegiełkę mają mi dostarczyć dzisiaj a ja bujam się po sklepach i nic nie mogę znaleźć. Żona wymyśliła sobie fugę w kolorze stalowym, siwym. Szukałem gotowej zaprawy w tym kolorze ale niestety nie moge dostać. Jako że na murarce się trochę znam to spokojnie zrobiłbym tę cegielkę bez dodatkowego fugowania, zaprawa byłaby od razu fugą. Mogłbym zamówić w necie ale nie wiem jakie będzie zapotrzebowanie na m2....pomożecie??

  3. #1103

    Domyślnie

    nikt nie pomogl...wiec poradzilem sobie sam. Mam tylko pytanie jak fugowaliscie swoje cegielki?? Fuga zrobiona wedlug zalecen producentow ma plynna konsystencje i ciezko ja nanosic miedzy cegly. Na plytkach ceramicznych to zaden problem ale cegielek wypadaloby juz nie wybrudzic, bo z odczyszczeniem moze byc problem

  4. #1104

    Domyślnie

    Photos,wybacz ale nie pomogę bo się nie znam- cegłę kładą mi fachowcy Gdzie zamawiałeś swoją cegłę? Pokaż fotki jak skończysz .

    A ja na razie fotek nie wstawię bo mąż wyjechał wziąwszy ze sobą aparat :/

    Ale powiem Wam, że wygląda super - jest taka fajnie nierówna, normalnie klimacik jak w knajpce w piwnicy - wiecie o co chodzi I zdecydowanie dementuję pogłoski o złej jakości tych cegiełek- majster nie narzeka, i widziałam jak idealnie wycina okrągłę otwory pod gniazdka, nic sie nie kruszy i nie odpada (nie zepsuł żadnej cegły tak). Układają od dołu, podkładając pod dolny rząd deseczkę taką a 15mm.- będzie można tam wsunąć panel pod spód i dać fugę. Fuga drewna nie chwyci więc podłoga będzie pracowała a ja nie będę musiała dawać tam żadnych listew!
    I najlepsze co mi w sumie wyszło i teraz na to wpadłam, to to, że na obu ścianach mam cegły narożne - dzięki temu wygląda to o niebo lepiej, tak jakby całe cegły leżały. JAk kto może- polecam

  5. #1105

    Domyślnie

    Jeszcze nieskończone ale już coś widać...rusztowanie trochę się wtryniło. Jak skończę to zrobię fotki aparatem, będzie lepsza jakość a na razie ściana w budowie wiec i jakość robocza (robione telefonem )
    Ostatnio edytowane przez photos ; 16-06-2011 o 09:42

  6. #1106

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziobeczek1 Zobacz post
    Układają od dołu, podkładając pod dolny rząd deseczkę taką a 15mm.- będzie można tam wsunąć panel pod spód i dać fugę. Fuga drewna nie chwyci więc podłoga będzie pracowała a ja nie będę musiała dawać tam żadnych listew!
    No to masz prostą sprawę. U mnie ściany z cegiełek są naprzeciwko siebie i oprócz tego mamy komin z cegły na środku pokoju - trzeba więc było zostawić 2 rzędy cegieł niepołożone aby panele się zatrzasnęły i te 2 rzędy zostały położone i zafugowane dopiero po ułożeniu podłogi.

  7. #1107
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    dziobeczek dawaj te fotki bo musze sie juz przymierzyc do kupna tych cegieł a nie wiem jeszcze jaka fuga
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  8. #1108

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Mam tylko pytanie jak fugowaliscie swoje cegielki?? Fuga zrobiona wedlug zalecen producentow ma plynna konsystencje i ciezko ja nanosic miedzy cegly. Na plytkach ceramicznych to zaden problem ale cegielek wypadaloby juz nie wybrudzic, bo z odczyszczeniem moze byc problem
    Są specjalne zaprawy do fugowania cegieł. Mają one konsystencję mokrej ziemi. Taka zaprawa w cienkiej warstwie jest nietrwała i odpada od cegły, więc cegieł nie pobrudzi.

  9. #1109

    Domyślnie

    Dlaczego większość to rozmowa? Wklejajcie więcej zdjęć!!!

  10. #1110

    Domyślnie

    Ładne, ale ja osobiście wnętrze bym wolał z cegły francuskiej - zrobiłoby wrażenie że ściana jest większa i cegły byłyby bardziej wyraziste. A jaka będzie reszta kolorystyki?

  11. #1111
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piotr_Bodnar
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-100
    Posty
    185
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    super sprawa takie cegiełki
    Na pohybel partaczom.

  12. #1112
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marlena10

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    a ja kupiłam niestety w malborku ze stylbrik. pytałam się na formum o jakość tych cegieł itp. pan przywiózł mi próbki, były ok. ale to co dostałsam teraz to tragedia. zamówiłam 40 m2 ciętej cegły. to że są półcentymetrowe warstwu zaprawy to bym przeżyła ale 80 % ma grzyba i nieźle zadomowionego. co z ntym zrobić.

    teaz znowu kupuję w stylbrik pan już się stara. cegłu są ok....zobaczymy co z tego będzie
    Ostatnio edytowane przez marlena10 ; 03-12-2011 o 19:05

  13. #1113
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    eve66

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    remontuję mieszkanie w starej kamienicy- objawiły mi się nawet ciekawe, stare, ceglane ściany- mam tylko zgryz czy tak je zostawić czy pokryć mimo wszystko tynkiem- są to ściany zewnętrzne- zacienione. Czy warstewka tynku daje jakiś efekt izolacji cieplnej ??? Kamienica nie jest ocieplona.

    z góry dziękuje za porady!
    Ostatnio edytowane przez eve66 ; 24-06-2011 o 13:56 Powód: literówka

  14. #1114

    Domyślnie

    eve66 - cyknij zdjęcie i pokaż
    czy tynk jest czy nie, zmiana w izolacji termicznej praktycznie żadna (jak masz wątpliwości zapytaj jeszcze u maniaków: http://forum.muratordom.pl/showthrea...-lub-5-litrowy)
    natomiast jakby Ci zależało na izolacji, a nie ma szans na ocieplenie całej kamienicy - to izoluj wełną od wewnątrz

  15. #1115
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    eve66

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    marchew- dzięki za szybki odzew.
    Zdjęcia wrzucę jak ściana cała będzie odkuta- bo na razie to początki pracy- dziś ledwo starą tapetę zdarliśmy i dokuliśmy się w paru miejscach do cegieł by zobaczyć jak wygląda Nie jest idealnie równa i ma trochę różne odcienie- ale myślę, że to może mieć swój urok
    Docieplać od wew. racze nie będziemy.

  16. #1116
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    eve66

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ale mi spec. na tym linku od marchew mi odpowiedział- mam se sprawdzić opór cieplny 2 cm. tynku .... bystra porada...

  17. #1117
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    eve66

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    To wrzucam foty świeżo odkrytej cegły- te między oknami na 100% chcemy zostawić, ale resztę (jest to ściana-róg na prawo od okien) to właśnie nie wiemy jeszcze...


  18. #1118
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    A ja mam krótkie pytanie. Czy cegła na ścianie w łazience musi być czymś specjalnie zabezpieczona ??
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  19. #1119

    Domyślnie

    eve66 - tu możesz sobie policzyć ile to zmienia: http://www.cekol.pl/swiat_profesjona...i_izolacji.htm
    albo powiedz mi jaka szerokość sciany to jest (dobrze byłoby wiedzieć czy z pustką powietrzną pomiędzy czy bez - ale można policzyć dla dwóch wariantów) - to CI policzę
    a jak mi powiesz czym masz zamiar grzać (po ile kWh tego ciepła, to Ci powiem o ile zł rocznie na oko gra idzie)
    fajne te cegły !

  20. #1120
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    eve66

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARCHEW Zobacz post
    eve66 - tu możesz sobie policzyć ile to zmienia: http://www.cekol.pl/swiat_profesjona...i_izolacji.htm
    albo powiedz mi jaka szerokość sciany to jest (dobrze byłoby wiedzieć czy z pustką powietrzną pomiędzy czy bez - ale można policzyć dla dwóch wariantów) - to CI policzę
    a jak mi powiesz czym masz zamiar grzać (po ile kWh tego ciepła, to Ci powiem o ile zł rocznie na oko gra idzie)
    fajne te cegły !
    A wielkie dzięki za ten link! Z tynkiem czy bez w zasadzie nie ma różnicy- wychodzi, że powinniśmy mieć jeszcze 10 cm izolacji (ściana z cegieł szer. 50cm raczej bez pustej przestrzeni) no cóż ... może kiedyś kamienicę ocieplą na zewn. Bo 10 cm z mieszkania zabrać to jednak. problem.

Strona 56 z 112

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony