dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 96 z 112
Pokaż wyniki od 1.901 do 1.920 z 2232
  1. #1901

    Domyślnie

    Cytat Napisał Groszeczek Zobacz post
    No właśnie, co za telewizzo? Może ktoś usunął wpis?

    Olleo dzięki za odpowiedź w sprawie fugi - już kupiłam 5 kg tej mapei (i tak za mało) - właśnie szukałam zaprawy do klinkieru np. atlasa, ale nigdzie na składzie nie było jasnego koloru, tylko szarości, a ja chciałam krem albo bardzo bardzo jasny szary (jeśli już) no i nic Jedynie przez neta ściągać.
    To na próbę gdzieś od dołu, gdzie i tak komoda będzie stała chciałam spróbować, ale po Twoim wpisie nie jestem przekonana - hmm, może jak nie zatrę tak dokładnie to nie wyjdzie tak źle?
    No i nie kupiłam aplikatora do fugowania - spróbuję z reklamówką (obcięcie rogu ) - ktoś już pisał w tym wątku, że się sprawdza
    Najwyżej poświęcę końcówkę do ciast jeśli reklamówka foliowa będzie zbyt wiotka.
    masz gdzies obok lidla? Sprzedawali niedawno twkie cos.

    Imho nic Ci dobrego z fugi mapei nie wyjdzie - lepiej to oddac, zawsze to 50zl. B. jasna fuga do klinkieru, to PCB SK extra biala - poszukaj wyzej moich zdjec, jest delikatnie kremowa. Ja kupowalem w Budmarze razem z klinkierem i dokupywalem w Askocie (to chyba Twoje okolice).

  2. #1902

    Domyślnie

    porazke zaliczyli przy ceglach - umowilem sie z parkieciarzem, ze zaczne plytki klinkierowe o grubosc parkietu wyzej, to on wejdzie deska pod. Teraz zaczal deska prawie rowno z ceglami, albo nawet przed nimi i dojechal korkiem, a efekt jest taki, ze sa dziury tam, gdzie cegla jest nierowna, albo jest fuga. Da sie cos z tym zrobic? Poza listwa przypodlogowa, bo te nie wszedzie sie da dac

  3. #1903

    Domyślnie

    Olleo dzięki za odp. w sprawie mojej fugi - tę z mapei zostawię do łazienki i kuchni, bo też taki kolor do płytek chciałam (poza tym nie wiem czy kupiłam uszkodzone opakowanie czy w bagażniku mi od spodu pękło i lipa - już nie oddam).
    Co do Twojego pytania to miałam w obecnym mieszkaniu takie dziury przy panelach przy wykończeniu wokół rurek od kaloryfera i wypełniłam to taką pastą do uzupełniania ubytków w parkiecie - rozejrzyj się po sklepach budowlanych, może znajdziesz coś podobnego. Kolor najlepiej dobrać pod kolor deski.
    Ale tych fachowców to trzeba pilnować :-/
    Mi moją cegłę zalali przy wylewaniu wieńca i musiałam skrobać i papierem zdzierać. Do tego fuga miała być od razu zaprawią robiona, ale nie dość, że zwykłej cementowo-wapiennej zaprawy nie potrafili zrobić to jeszcze zafugować tym bardziej. Zostawili jak jest, wymurowali "normalnie" a jutro zabieram się za fugowanie (dziś poszukuję jeszcze jakiejś zaprawy czy tym podobnej spoiny - mam nadzieję, że kupię).
    Poza tym przy naszej ścianie z cegły jest wieniec (ściana nośna) i od góry specjalnie przed wylaniem wieńca podłożyli styropian, żeby potem w to miejsce dokleić płytki z cegły - oczywiście ich nie nacięli. Zostawili maszynę do cięcia pustaków mężowi, żeby sobie sam naciął (!) Nie dość, że maszyna nie jego, to jeszcze jakaś ogromna itp. i już mu nie dałam tym ciąć co by palców nie stracił. Planuję górę zasłonić deską, bo i tak planuję oświetlenie od góry, żeby światło rozpraszało się po cegle a nie chcę tam halogenków itp. to prawie jakąś a la świetlówkę się zasłoni.

  4. #1904

    Domyślnie

    Groszeczek, prosze, skasuj te slowa o zabranianiu mężowi i ucinaniu palcow. To straszna obelga dla mezczyzny, gdy jego zona takie zdanie o nim publicznie glosi

  5. #1905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Groszeczek, prosze, skasuj te slowa o zabranianiu mężowi i ucinaniu palcow. To straszna obelga dla mezczyzny, gdy jego zona takie zdanie o nim publicznie glosi
    Olleo to z troski o męża i nie ubliżyłam mu Doceniam go bardzo we wszystkich innych kwestiach budowlanych - sam zrobił całą instalację wodno-kan. i ogrzewanie (a nie zajmuje się tym zawodowo) i maaaasę innych rzeczy, to w tym jednym mógł przystopować Poza tym było mu to na rękę, bo nie musiał potem tych płytek kleić

    Kupiłam wreszcie fugę gotową do klinkieru Kreisler - choć sporo się ujeździłam, żeby jasną zdobyć. Zamiast przez neta wcześniej ściągnąć... mam nauczkę. Ale chciałam wesprzeć lokalny handel
    Na wzorniku spodobała mi się fuga z KMT żółto-piaskowa (nie wiem kto tą nazwę nadał, jak koło żółtego to to chyba leżało tylko (na szczęście) - miała takie drobinki jakby była z nieoczyszczonego piasku - taka cudnie surowa - no, ale oczywiście nie było jej na stanie i możliwość zamówienia tylko całej palety! A innych oddziałów Pani mi chciała ściągnać tą jedną paczkę, ale też nie mieli :-/
    Przynajmniej będę jedyną osobą w okolicy, która ma ceglaną ścianę z jasną fugą

  6. #1906

    Domyślnie

    witam,
    widziałam na stronie nelissen, że mają w promocji cegłe CAP GRIJS NEZO PROMO za całe 1,92 brutto, no cena marzenie.
    a MNie się tak marzy Goya, dzwoniłam tam- Pan stwierdził, że to zupełnie dwa inne odcienie
    na stronce jakoś takie zbliżone mi się wydawały..
    ma ktoś może jakaś realizację?

  7. #1907
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Endka podjedz do Katowic inne meble Rozdzien tam mają te cegły na wystawce.
    zaleta taka ze mozesz zostawiając kauce wziąsc sobie probkę do domu i zobaczyc jak sie komponują z innymi elementami.

    to w odpowiedzi na priva
    ja mam goye i magnolię to mozesz zobaczyc
    goya to odcienie bezu zołci
    sa tez cegły ciemne lecz jest ich mało

    magnolia ma inna strukturę i kolor wpada w róż brrrrrr szkoda tylko aby sie o tym przekonac kupilem pare metrów

  8. #1908

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Endka podjedz do Katowic inne meble Rozdzien tam mają te cegły na wystawce.
    zaleta taka ze mozesz zostawiając kauce wziąsc sobie probkę do domu i zobaczyc jak sie komponują z innymi elementami.
    tak, tak. tam własnie dzwoniłam. Miły Pan ma mi dać znać po 17 czy JUŻ próbki są na miejscu, bo aktualnie są gdzieś u klienta.

  9. #1909
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inwestorbb

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    BB
    Posty
    185

    Domyślnie

    Witam

    Zaczynam przygodę z cegłą i nurtuje mnie pytanie. Chodzi o zastosowanie do fugowania w pomieszczeniach wewnętrznych zwykłej zaprawy murarskiej (plus delikatny szary barwnik) zamiast gotowej mieszanki "sklepowej" . Dodam, że obłożona cegła stanowić będzie tło i formę akumulacji ciepła dla kozy wolnostojącej bo chcę założyć radiator. Pokażę zdjęcia o co mi chodzi.

    Załącznik 280062 Załącznik 280064

    Czy mogę fugę sklepową zastąpić tradycyjną gotową zaprawą murarską z dodatkiem barwnika i gruboziarnistego piasku?
    Ostatnio edytowane przez inwestorbb ; 16-09-2014 o 11:31

  10. #1910

    Domyślnie

    Mam oblozony kominek (zabudowa z plyt krzemianowo-wapiennych, przy ostrym hajcowaniu nagrzewa sie nad kominkiem do moze 40-45 stopni) plytka klinkierowa ok. 1.7cm gruba. Owszem, nagrzewa sie, ale zbyt dlugo tego ciepla nie trzyma, wiec roli akumulacyjnej to specjalnie nie pelni.

    Moze sprobuj wymurowac scianke z ladnych cegiel szamotowych?

    Co do zaprawy murarskiej - jesli murowac z cegiel szamotowych, to jak najbardziej - niektore firmy maja tez zaprawe do klinkieru barwiona w masie, zeby nie musiec robic dodatkowych fug (minuta 4:24):

    Ale niespecjalnie widze fugowanie zaprawa plytek - do fugowania zaprawa musi byc polsucha, a troche watpie, czy zwykla mieszana zaprawe z cementu, piasku i wapna da sie w ten sposob rozrobic. Do fugowania osobno masz od minuty 8:39 na tym filmie.

    p.s. nie robie w Sopro, nie uzywalem nawet tych zapraw, wiec nie moge polecic z czystym sumieniem - film ma pelnic jedynie role pogladowa.

  11. #1911
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inwestorbb

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    BB
    Posty
    185

    Domyślnie

    Witaj

    Dziękuje za zainteresowanie postem. Koza (piec wolnostojący) działa inaczej niż tradycyjny kominek bo przekazuje ciepło przez promieniowanie. Pierwsza napotkana przeszkoda ją akumuluje, dlatego pomysł cegły na ścianę komina. Radiator na rurze kominowej będzie znakomitym uzupełnieniem funkcji grzania bowiem dym/powietrze ze spalenia posiada znaczną temperaturę.

    Spróbuje zrezygnować z fugi ... na rzecz zaprawy murarskiej z gruboziarnistego piasku.

    ps. Zamieszczone zdjęcie to mój, już obłożony komin z płytki ceglanej o grubości 2,5 cm
    Ostatnio edytowane przez inwestorbb ; 16-09-2014 o 13:09

  12. #1912

    Domyślnie

    Czemu nie podoba Ci sie zaprawa do spoinowania gotowa? Za droga? Przeciez tego pojdzie Ci moze z worek za 40 zl

    p.s. koza dziala tak samo, jak kominek, tylko jest ladniej wykonana. Niewiele Ci sie ta sciana nagrzeje. Tym bardziej, jesli dobrze zrozumialem, jak bedzie stala sobie przed tym murkiem. Moze gdybys zrobil sobie dwa murki z cegly szamotowej po obu stronach kozy i jeszcze za nia wymurowal, to troszke by sie zakumulowalo tego ciepla, ale nie az tak znow znaczaco.
    Ostatnio edytowane przez Olleo ; 16-09-2014 o 14:41

  13. #1913
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    avvocado

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-034
    Posty
    2

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze,

    proszę o pomoc. jedną ścianę sypialni chciałabym pokryć białą cegłą nie wiem jednak co wybrać ani gdzie szukać. Próbowałam przekopać się przez to forum jednak ilość informacji jest dla mnie przytłaczająca i zwyczajnie nie mam czasu zgłębić tego tematu a wiem, że są tu osoby, które znają się na rzeczy. Chciałam uzyskać efekt jak na zdjęciach poniżej:

    http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...art=49&ndsp=14

    http://www.urzadzamy.pl/galeria/bial.../46709/?full=1

    Będę wdzięczna za wskazówki gdzie mogę taką cegłę kupić i jakiej fugi muszę użyć żeby uzyskać podobny efekt. Zależy m, żeby te cegły (płytki klinkierowe?) nie wyglądały sztucznie, plastikowo.

    Z góry dzięki za podpowiedzi i wyrozumiałość (kompletnie nie znam się na tematach budowlanych).

  14. #1914

    Domyślnie

    plytka, to elkamino, ale nie wierz nikomu, szczegolnie elkamino, ze maja biala fuge. Jedyna biala widzialem w leroy merlin firmy Stone Master, ale radze najpierw kupic maly woreczek i sprawdzic, czy ma taka barwe. Najlepiej od razu zalozyc, ze sie pomaluje na bialo calosc. Gdzies wyzej znajdziesz zdjecia u mnie takiej cegly z fuga niestety jakas kremowa "extra biala", ktora i tak jest 3x bielsza od tej z elkamino.

    a tak ta "biala" z elkamino:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140716_001801.jpg
Wyświetleń:	436
Rozmiar:	46,7 KB
ID:	280185
    Ostatnio edytowane przez Olleo ; 16-09-2014 o 22:59

  15. #1915
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inwestorbb

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    BB
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Czemu nie podoba Ci sie zaprawa do spoinowania gotowa? Za droga? Przeciez tego pojdzie Ci moze z worek za 40 zl
    A nie, po prostu .... eksperymentuje

    Ta ściana to przedsmak całości. Pokazałem komin ale zrobiłem kuchnie, a w planach jeszcze hol, łazienka i klatka schodowa. Uzbiera się ponad 50 m2.

    ps. Fugę już wykonałem. Posłużyłem się gotową mieszanką murarską firmy Weber + trochę szarego barwnika do farb na bazie wodnej. Koszt worka 25 kg poniżej 20 zł. Fuga nie jest gładka, po przetarciu pędzlem widać gruboziarniste kruszywo/piasek ale taki efekt chciałem osiągnąć. Polecam jako alternatywę do fugi sklepowej i gdy zagruntuje pokażę zdjęcie z bliska.
    Ostatnio edytowane przez inwestorbb ; 17-09-2014 o 06:16

  16. #1916

    Domyślnie

    kupe metrow masz, sam kladles?

    Ja mam kominek, sciane w salonie, komin w jadalni, kolo komina w gabinecie i sciane w dwoch lazienkach - razem kolo 25m2 (plus prawie 5m plytki ceramicznej w formacie cegly z szeroka fuga w kuchni) i mam dosc klejenia cegielek na na nastepne 20 lat, a musze wykleic jeszcze caly cokol dookola domu i slup klinkierem i juz mnie szlag trafia na sama mysl.

    Robiles metoda polsucha ta fuge? Daj jakies zdjecie. Weber tez ma fugi do klinkieru w jakiejs smiesznej cenie - robi sie dobrze, choc kolor zupelnie nie odpowiada temu na wzorniku (zeby odpowiadal, trzeba dac 2x wiecej wody, niz podaje producent, a wowczas fuga jest miekka i sie sypie). W kazdej fudze do klinkieru ziarno widac, ale sa tez fugi z trasem, czyli gruboziarniste.

    A co Ty chcesz gruntowac? Chyba impregnowac?
    Ostatnio edytowane przez Olleo ; 17-09-2014 o 07:01

  17. #1917

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    fuga niestety jakas kremowa "extra biala", ktora i tak jest 3x bielsza od tej z elkamino.


    to pcb extra biala do klinkieru, czyli kremowa

  18. #1918
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kubasek666

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-079
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ze swojej strony mogę polecić płytki ceglane... Ułożyłem je na ganku i prezentują sie bardzo dobrze . Polecam bardzo fajną malutką cegielnię, która zajmuje sie takimi cudeńkami [SPAM]

    pozdrawiam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ZDSCN39280.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	280601Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ZDSCN39301.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	280602
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-09-2016 o 11:25

  19. #1919
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    de-bee

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-309
    Posty
    11

    Domyślnie

    Oto moja ściana
    płytki ceglane z elkamino - Stara Cegła Naturalna, fuga wapienna
    Polecam bardzo tą firmę, dostałam próbki płytek i fugi gratis, cała dostawa przyszła bez zastrzeżeń, a jak się okazało, że potrzebuję jeszcze impregnatu to dosłali w jeden dzień.
    Ta ściana jest w kuchni (zdjęcie robione wieczorem) - w dzień jaśniejsza wygląda bardzo naturalnie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciana.jpg
Wyświetleń:	638
Rozmiar:	13,6 KB
ID:	283842

    Jedyny problem jest taki, że zostało mi trochę materiału - 1,3 m płytek, 10 szt płytki narożnej, ok 7kg fugi i całe opakowanie kleju. Próbuję zwrócić, przez telefon pan zapewniał że przyjmą, ale na razie nie mam odpowiedzi na maila. Jeśli nie będą chcieli zwrotu to może ktoś z Was chciałby ode mnie odkupić ten materiał?

  20. #1920

Strona 96 z 112

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony